Filmske greske

Tale surovi

Zainteresovan član
Poruka
282
Dakle, kao sto tema kaze, koje filmske greske ste zapazili i u kojim filmovima?Evo, ja cu, za pocetak, spomenuti filmske greske iz domacih filmskih klasika, Maratonci i Ko to tamo peva. Radnja filma Ko to tamo peva smestena je u 5 april 1941, dakle Velika Subota, a junaci filma krkaju rostilj, i to ne samo oni, vec i pravoslavni pop.U Maratoncima, u cuvenoj erotskoj sceni izmedju Bore Todorovica i Seke Sabljic, Bora gresi u tekstu i u jednom trenutku kaze: "Cekaj malo, Seko", sto je uslo u film. Sta ste vi primetili od gresaka?
 
Tema:

Alfred Hitchcock, "Psycho" (1960).
Iako jedan od mojih omiljenih filmova,
ne samo njegovih, nego uopsteno gledano,
ipak moram da priznam da ima jednu gresku.
Mozda bas i nije uocljiva, jer se desava u trenutku
kada u gledaocu poraste adrenalin, tako da na to i ne obrati paznju.
Ja sam primetio, tek kada sam film gledao drugi put.
Naime, greska je izvedena u 1:09 minutu filma.
Norman Bates obucen u svoju majku
zalece se sa nozem na Miltona Arbogasta, koji je nepozvan usao u kucu.
Ranjava ga i ovaj pada niz stepenice, po licu su mu tragovi od krvi.
Nakon sto je ranjenik dotakao pod, Norman mu se priblizava
i u jednoj brzoj sceni ponovo zaranja noz u njega i tu je prekid.
Greska je u tome sto noz nije bio krvav uopste, a Arbogast
je vec bio uboden.
 
Meni dve ubedljivo najjace greske su u filmu "Boj na Kosovu".
1.Kada Vuk Brankovic pobegne u sumu,daleko u pozadini se moze videti raspadnuta skoljka belog "stojadina".
2. Negde na pola bitke,takodje daleko u pozadini se moze videti kako prolazi crveni kamion "Coca Cola".

Inace film je prepun gresaka,pa imate i onog turcina sto gine 16-17 puta,sat na ruci srpskog viteza u krupnom planu i nekoliko aktera bitke (sa obe strane ) u farmerkama,trenerkama i patikama.
 
Meni dve ubedljivo najjace greske su u filmu "Boj na Kosovu".
1.Kada Vuk Brankovic pobegne u sumu,daleko u pozadini se moze videti raspadnuta skoljka belog "stojadina".
2. Negde na pola bitke,takodje daleko u pozadini se moze videti kako prolazi crveni kamion "Coca Cola".

Inace film je prepun gresaka,pa imate i onog turcina sto gine 16-17 puta,sat na ruci srpskog viteza u krupnom planu i nekoliko aktera bitke (sa obe strane ) u farmerkama,trenerkama i patikama.

Због овога ћу се натерати да одгледам филм поново :lol:

Иначе, пребацујући канале, налетела сам на неки филм, немам појма како се зове....Углавном, у питању је сцена порођаја.....Жена се мучи, урла, ово-оно, обучена у болничку хаљину, а испод хаљине извирују панталоне :lol:
И то прилично уочљиве :lol:
 
The Astronaut's Wife , pre neko vece se davao na Tv-u. Charlize Theron bezi od Johnny-ja , ulazi u taksi, vozi se neko vreme, dok se ne stvori guzva u saobracaju, kad izlazi i utrci u podzemnu. Za to vreme je noc. Vozi se do sledece stanice, metroom, razume se, izlazi na ulicu i podne je
Mada se to isto desava u mnogo ostalih filmova. Mozda je to tako tamo :think:
 
Pulp fiction-U sceni kada na Vinsenta i Dzulsa onaj lik puca, jasno se vide rupe na zidu pre nego sto je i poceo da reseta.
Hrabro srce-U cuvenoj sceni borbe Skota i Engleza, vidi se beli kombi.
 
Cudo da nije ova tema bila do sad..ko bi sve popamtio..ovo nema sanse da je neko provalio..u mi nismo andjeli 2 kad kojo vozi..naglo okrece volan u levo a auto skrece u desno..dakle dragojevicu no comment:lol:
 
Ja se sećam one filmske greške iz Pirata sa kariba, kada se na brodu, u pozadini vidi jedan od kamermana :lol:

Ovo se cesto desava, cini mi se da je to najcesca greska.
U Mulholland Driveu se vidi odraz na staklu kola i to bas ocigledno.
Ne mogu da se setim imena jos jednog filma, neka akcija koju sam gledao davno da tvu... u sred jurnjave se vidi odraz ekipe koja juri pored sa kamerom :)
 

Back
Top