Voleti istovremeno dve osobe

Alisa u zemlji čuda

Buduća legenda
Poruka
26.424
Ja sam mislila da je to nemoguće dok mi se nije desilo.
To je bila samo jedna od milion stvari za koje sam tvrdila u mladosti :mrgreen: da mi se NIKAD neće desiti i da su NEMOGUĆE.
Eh da...
E sad, volela bih da čujem argumente onih koji smatraju da je to nemoguće, da me ubede da ja to samo tripujem, da sam pobrkala lončiće ili možda flipnula.
Pošto to naravno tvrde samo osobe koje nikad nisu doživele, teško da su kompetentne da komentarišu, ali opet, možda su samo stabilnije, inteligentije (ako ljubav ima veze sa inteligencijom) ili nešto treće pa možda i shvatim da sa zalutala...
 
Naravno da moze..i neke bivse volim samo smo se rastali sticajem okolnosti..ne sto je neko nekog ostavio..samo bledi vremenom..vrlo lako se moze podgrejati..lupaju kad kazu da to onda nije iskreno kad pomislis na drugu osobu pored partnera..stabilniji mogu voleti vise osoba a kukavice se plase da nemaju dovoljno ljubavi ni za jednu u koju su zaljubljeni
 
Naravno da moze..i neke bivse volim samo smo se rastali sticajem okolnosti..ne sto je neko nekog ostavio..samo bledi vremenom..vrlo lako se moze podgrejati..lupaju kad kazu da to onda nije iskreno kad pomislis na drugu osobu pored partnera..stabilniji mogu voleti vise osoba a kukavice se plase da nemaju dovoljno ljubavi ni za jednu u koju su zaljubljeni

Potips!!!Sve si rekao/la


mogla bih jos koju rijec dodati...ali sam u bad raspolozenju pa nekom drugom prilikom :D
 
Ja sam mislila da je to nemoguće dok mi se nije desilo.
To je bila samo jedna od milion stvari za koje sam tvrdila u mladosti :mrgreen: da mi se NIKAD neće desiti i da su NEMOGUĆE.
Eh da...
E sad, volela bih da čujem argumente onih koji smatraju da je to nemoguće, da me ubede da ja to samo tripujem, da sam pobrkala lončiće ili možda flipnula.
Pošto to naravno tvrde samo osobe koje nikad nisu doživele, teško da su kompetentne da komentarišu, ali opet, možda su samo stabilnije, inteligentije (ako ljubav ima veze sa inteligencijom) ili nešto treće pa možda i shvatim da sa zalutala...

Iz iskustva znam da mozes voleti vise osoba istovremeno.Traje to vec godinama i ne mislim da sam fijuknula.Volim njega i njega.
 
Desilo mi se i desava mi se..
Pocelo je pre nekog vremena. Od samog starta je prva znala za drugu, medjutim ni ona ni ja nismo predvideli konacni ishod.
Donekle jeste istina ali i laz mozda sa moje strane jer ja jesam bio privucen drugom devojkom. U startu nisam zeleo priznati sebi da zaista jesam ali to ne menja sada vise nista. Vremenom sam zapoceo i vezu sa tom drugom devojkom ali..

Sada, dok se sve odvijalo razmisljao sam dosta o svemu tome..
Ono sto sam ja zakljucio konkretno za sebe je sledece: da ne mogu lagati nikoga jer ne smatram da je fer. Vecina se rukovodi geslom: za sta ne znas to te ne boli, medjutim za mene je to samo geslo sebicnosti. Kao prica o muzu i zeni koji su cetovali sve vreme, flertovali, a onda se i nasli. Kada su shvatili u cemu je stvar, razveli su se..
Odatle sam krenuo sa pitanjem za sebe samog: sta ne bih voleo da neko ucini meni i dosao do zakljucka da bi me neistine povredile. Takodje smatrao sam da rekavsi u kom smeru sve ide dajem prvoj devojci mogucnost izbora, rekao sam joj sta se desava..

Problem je u tome sto ono sto se desavalo po mom razmisljanju se nije moglo desiti..
Ne mozes imati osecaje prema dve osobe u isto vreme..
Medjutim ono sto je doslo kao iznenadjenje jeste cinjenica da je prva devojka prihvatila situaciju kao takvu i pustila drugu u nas zivot..

Tako je krenulo i trajalo je u razlicitim vremenskim periodima. Druga devojka je otisla iz veze posle sest meseci, sve ukupno deset mesci, jer je doslo do komplikacija sa njihovom ambasadom ovde, sto je izazvalo reakcije sa strane njene porodice..
I dalje sam sa prvom, ponekad vidim drugu obicno na par dana, kupili smo bonsai sa tri stabla da svako cuva za sebe..

Istina je da sam vezan za obe..
Ne znam koliko ce i ova veza trajati, da li cemo zajedno u Madrid uskoro ili ipak ne..

No, znam da mozes osecati na takav nacin. Ponekad u tim danima bi me proganjalo pitanje pa sam zeleo saznati od psihijatara da li to zaista i jeste moguce. Odgovor na koji sam nailazio da je ok, da nije ni toliko neuobicajeno..
Naravno, ja sam skeptik po pitanju njihove profesije, ponekad je dosta proizvoljna tako da ni to nije razresilo dilemu..

Medjutim jedno znam, da je bitno dati opciju izbora, pustiti nekoga da odluci za sebe, ne biti gmaz i ciniti nesto iza ledja.

Naravno necu reci da je sve bilo lako. Prvi put kada sam bio da se vidim sa drugom i kada sam se vracao.. Bilo je gadno, bilo je i gadno kada me je prva sacekala znajuci gde sam bio, sta radio. Nisam mogao pobeci od utiska prevare na neki nacin, cak i ako je znala. Vremenom situacija je postajala laksa. Njih dve su u ok odnosima, skoro je bila druga..

I tako, zbrkano je sve to, medjutim ima neku tenziju koja.. recimo prija..
 
Nisi nam opisala svoju ljubav prema toj dvojici. Nije isto ako je agape u pitanju ili eros. U prvom slucaju mozes i desetoricu da volis, u ovom drugom je u pitanju samo omamljena sujeta.
A generalno moze covek da se nadje u takvoj situaciji, uglavnom kad je na nekakvom raskrscu, al' to ne traje zauvek. Ne mozes dvojici biti posvecena 100%, osim ako ne zivite svi zajedno. :lol:
 
Ja sam mislila da je to nemoguće dok mi se nije desilo.
To je bila samo jedna od milion stvari za koje sam tvrdila u mladosti :mrgreen: da mi se NIKAD neće desiti i da su NEMOGUĆE.
Eh da...
E sad, volela bih da čujem argumente onih koji smatraju da je to nemoguće, da me ubede da ja to samo tripujem, da sam pobrkala lončiće ili možda flipnula.
Pošto to naravno tvrde samo osobe koje nikad nisu doživele, teško da su kompetentne da komentarišu, ali opet, možda su samo stabilnije, inteligentije (ako ljubav ima veze sa inteligencijom) ili nešto treće pa možda i shvatim da sa zalutala...
naravno da je moguce
doduse, takve osobe obicno ostaju same, jer niko sa imalo samopostovanja ne zeli da ima treceg u odnosu
 
Ja sam mislila da je to nemoguće dok mi se nije desilo.
To je bila samo jedna od milion stvari za koje sam tvrdila u mladosti :mrgreen: da mi se NIKAD neće desiti i da su NEMOGUĆE.
Eh da...
E sad, volela bih da čujem argumente onih koji smatraju da je to nemoguće, da me ubede da ja to samo tripujem, da sam pobrkala lončiće ili možda flipnula.
Pošto to naravno tvrde samo osobe koje nikad nisu doživele, teško da su kompetentne da komentarišu, ali opet, možda su samo stabilnije, inteligentije (ako ljubav ima veze sa inteligencijom) ili nešto treće pa možda i shvatim da sa zalutala...

dozivela...moguce je,....na zalost.... tako da te ne mogu ubediti da samo tripujes :)
 
Nisi nam opisala svoju ljubav prema toj dvojici. Nije isto ako je agape u pitanju ili eros. U prvom slucaju mozes i desetoricu da volis, u ovom drugom je u pitanju samo omamljena sujeta.
A generalno moze covek da se nadje u takvoj situaciji, uglavnom kad je na nekakvom raskrscu, al' to ne traje zauvek. Ne mozes dvojici biti posvecena 100%, osim ako ne zivite svi zajedno. :lol:

Hm, aj pojasni meni neukoj: šta je agape, a šta eros?
Kapiram da je eros nešto kao fizička privlačnost i to je definitivno više izraženo na jednoj strani.
Nisam na raskršću jer ovo traje već nekoliko godina.
Definitivno sam se odlučila za jednog na račun drugog, ali osećanja su tu i čini mi se da se iz godine u godinu pojačavaju. Posvećena sam samo jednom 100% naravno, drugi ima samo moje prijateljstvo na daljinu.
U početku sam negirala svoja osećanja, sama sebe ubeđivala da tripujem i tako to.
Međutim, ako tripujem, onda sam debelo otkačila jer su u pitanju godine. :dontunderstand:
 
Ja sam mislila da je to nemoguće dok mi se nije desilo.
To je bila samo jedna od milion stvari za koje sam tvrdila u mladosti :mrgreen: da mi se NIKAD neće desiti i da su NEMOGUĆE.
Eh da...
E sad, volela bih da čujem argumente onih koji smatraju da je to nemoguće, da me ubede da ja to samo tripujem, da sam pobrkala lončiće ili možda flipnula.
Pošto to naravno tvrde samo osobe koje nikad nisu doživele, teško da su kompetentne da komentarišu, ali opet, možda su samo stabilnije, inteligentije (ako ljubav ima veze sa inteligencijom) ili nešto treće pa možda i shvatim da sa zalutala...

nikad nisam doživeo, al ne kažem da je nemoguće...ko zna...možda jednog dana...
...takođe, ne slažem se da ljubav ima veze sa inteligencijom...
 
Nisam dozivela i nadam se da necu...prosto ne funkcionisem tako...nemam energije za bacanje...:)
Mada ne verujem da je to uopste moguce....uvek nekog volis vise ili ti kod nekoga nesto vise smeta...kukavicki je ne izabrati...to rade neodlucne osobe i labilne..:confused:
 
Nisam dozivela i nadam se da necu...prosto ne funkcionisem tako...nemam energije za bacanje...:)
Mada ne verujem da je to uopste moguce....uvek nekog volis vise ili ti kod nekoga nesto vise smeta...kukavicki je ne izabrati...to rade neodlucne osobe i labilne..:confused:

Svi smo puni mana kao svajcarski sir, tako da se kompenzuje a i svedno ne radi se o tome..
Osecaji ne slede uvek racionalno..
 
Hm, aj pojasni meni neukoj: šta je agape, a šta eros?
Kapiram da je eros nešto kao fizička privlačnost i to je definitivno više izraženo na jednoj strani.
Nisam na raskršću jer ovo traje već nekoliko godina.
Definitivno sam se odlučila za jednog na račun drugog, ali osećanja su tu i čini mi se da se iz godine u godinu pojačavaju. Posvećena sam samo jednom 100% naravno, drugi ima samo moje prijateljstvo na daljinu.
U početku sam negirala svoja osećanja, sama sebe ubeđivala da tripujem i tako to.
Međutim, ako tripujem, onda sam debelo otkačila jer su u pitanju godine. :dontunderstand:

Pa nasi zivoti se uglavnom i sastoje od raznoraznih tripova. To je, pa...normalno...
Evo ti link, radi objasnjenja...
http://forum.krstarica.com/threads/237077&highlight=sest+tipova+ljubavi
 
Ja sam mislila da je to nemoguće dok mi se nije desilo.
To je bila samo jedna od milion stvari za koje sam tvrdila u mladosti :mrgreen: da mi se NIKAD neće desiti i da su NEMOGUĆE.
Eh da...
E sad, volela bih da čujem argumente onih koji smatraju da je to nemoguće, da me ubede da ja to samo tripujem, da sam pobrkala lončiće ili možda flipnula.
Pošto to naravno tvrde samo osobe koje nikad nisu doživele, teško da su kompetentne da komentarišu, ali opet, možda su samo stabilnije, inteligentije (ako ljubav ima veze sa inteligencijom) ili nešto treće pa možda i shvatim da sa zalutala...

i ja sam mislio da je nemoguce sada od dve ljubavi pravim jednu dobru:dash:
 

Back
Top