Ah meraka u veceri rane-drugi deo

Cicoka

Iskusan
Poruka
5.282
Хроника
Губици јавних предузећа у Србији износе 53 милијарде динара
PDF Штампа Ел. пошта
четвртак, 06. август 2009.

БЕОГРАД – Јавна предузећа у Србији су у 2008. години остварила губитак од 52,9 милијарди динара, што је преко четири пута веће од добити од 11,4 милијарде динара, показало је истраживање Републичког фонда за развој.

Остварена добит 11 јавних предузећа чини свега 3,8 одсто добити привреде.

Најнерентабилнија је Електропривреда Србије, са 46,5 одсто губитка, односно 7,3 одсто губитка привреде, а следе „Железнице Србије” са 30 одсто губитка, „Јат” и НИС.

Најрентабилнији је био „Телеком Србија” са 48,9 одсто добити јавних предузећа, односно 1,9 одсто добити привреде, а следе га „Пошта Србије” и Аеродром „Никола Тесла”.

На проблем рентабилности јавних предузећа указује и кумулирани губитак од 371,8 милијарди динара, што је 38 одсто укупног прихода јавних предузећа, навео је Републички фонд за развој.

Највећи кумулирани губитак имају ЕПС - 200 милијарди динара и „Железнице Србије” - 110,4 милијарди динара, што је 83,5 одсто кумулираног губитка јавних предузећа.

Како је показало истраживање, јавна предузећа послују у условима неликвидности, високе задужености - 12,8 одсто обавеза привреде, а од девет предузећа која послују у условима дугорочне финансијске неравнотеже издвајају се „Путеви Србије”, „Телеком” и „Железнице Србије”.

И поред тенденције пада у структури укупних обавеза од 2001. године, јавна предузећа су константно изложена кредитном ризику - већина отплаћује само високе камате на име одобрених кредита.

Највећу задуженост - 86,6 одсто укупних обавеза јавних предузећа, имали су ЕПС, „Телеком”, „Путеви Србије”, НИС, и „Железнице Србије”.

Дужничка криза и одсуство дугорочне финансијске равнотеже посебно је изражена код Подземне експлоатације угља Ресавица и несолвентних јавних предузећа „Србијагаса” и „Јата”.

И поред настављеног тренда смањења броја радника у 2008. години - број запослених је смањен за 1,1 одсто, са 105.522 на 104.349 радника, вишак запослених и проблем неадекватне квалификационе и старосне структуре још увек оптерећују пословање јавних предузећа.

Јавна предузећа имала су и константно више нето зараде од републичког просека , изузев „Србијашума” у 2005. години и „Железнице Србије” у последње четири године.

И поред исподпросечног раста нето зарада по запосленом, нето зараде јавних предузећа у 2008. години су за 37,2 одсто веће од просека Србије, а највише нето зараде у односу на привреду остварене су у „Водама Војводине”, „Транснафти” и „Јату”.

(Танјуг)http://www.nspm.rs/hronika/gubici-javnih-preduzeca-u-srbiji-iznose-53-milijarde-dinara.html



Pa narode , vidis da nam ruze cvetaju a cvetko se raspomamio i samo o Kostunici prica i Kostunica mu stanove razdelio,(bas me interesuje na kojoj duznosti je tada bio i spisak ko je sve dobio svih tih 288 stanova) eeeeej Srbijo moja cveta nam cvece breeeeeeeeeee.[/SIZE]
 
Poslednja izmena:
[COLOR=blue[B]Pa narode , vidis da nam ruze cvetaju a cvetko se raspomamio i samo o Kostunici prica i Kostunica mu stanove razdelio,(bas me interesuje na kojoj duznosti je tada bio i spisak ko je sve dobio svih tih 288 stanova) eeeeej Srbijo moja cveta nam cvece breeeeeeeeeee.[/B][/SIZE][/COLOR]

Pa zar nije kostunica vodio vladu pola godine za koju je iskazan gubitak:think::sad2:
Ili su njegovi kadrovi vodili samo ova uspesna JP:mrgreen:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Pa zar nije kostunica vodio vladu pola godine za koju je iskazan gubitak:think::sad2:
Ili su njegovi kadrovi vodili samo ova uspesna JP:mrgreen:

Pazi kad sam znala da ces se pojaviti kao prvi,pocenjem da sumnjam da me pratis u stopu,ili toliko bolesno mrzis Voju ili si opcinjen mojim avatarom-kazi lali sta ti fali.I to ce mo da resimo.A neznas i nisi obavesten da je Voja i danas predsednik vlade?Da ,kako nisi znao-pise na kupusnom listu:zcepanje::zcepanje::zcepanje:
 
Pazi kad sam znala da ces se pojaviti kao prvi,pocenjem da sumnjam da me pratis u stopu,ili toliko bolesno mrzis Voju ili si opcinjen mojim avatarom-kazi lali sta ti fali.I to ce mo da resimo.A neznas i nisi obavesten da je Voja i danas predsednik vlade?Da ,kako nisi znao-pise na kupusnom listu:zcepanje::zcepanje::zcepanje:

Ne mrzim te,naprotiv obozavam te:D
Ako nisi primetila sta si postavila kao temu - rezultati su za 2008. godinu.
Znamo da se vojislav tamo negde u junu/julu uputio u belanovicu da cuva macke, ali pola godine pre toga su on i bratija i te kako vodili javna preduzeca.
I ucestvovali u ovom sjajnom rezultatu:mrgreen:

I nema potrebe da uvecavas slova, ja odlicno vidim.
A ti?
 
Pazi kad sam znala da ces se pojaviti kao prvi,pocenjem da sumnjam da me pratis u stopu,ili toliko bolesno mrzis Voju ili si opcinjen mojim avatarom-kazi lali sta ti fali.I to ce mo da resimo.A neznas i nisi obavesten da je Voja i danas predsednik vlade?Da ,kako nisi znao-pise na kupusnom listu:zcepanje::zcepanje::zcepanje:

pazi dellboy nocu sanaj Kostunicu,Seselja,Tomu i Vucica decko je opsednut...............koja god tema krene Voja i ostali su krivi..............strasno:worth::worth::worth:
 
Pa sad ce coka da nam objasni da je to pokrao tadic, a da kostunica nema veze sa tim. Nisu njegovi kadrovi rukovodili preduzecima:think:
Znas i sam da je ovde sve crno ili belo:mrgreen:

Дај немој да ме зезаш..Тадићеви кадрови(СПС Г17 итд) све покрадоше..па опет овај као нема појма, чудне му листе!

Па није могао Коштуница да их држи за рукав ***.
 
Ne mrzim te,naprotiv obozavam te:D
Ako nisi primetila sta si postavila kao temu - rezultati su za 2008. godinu.
Znamo da se vojislav tamo negde u junu/julu uputio u belanovicu da cuva macke, ali pola godine pre toga su on i bratija i te kako vodili javna preduzeca.
I ucestvovali u ovom sjajnom rezultatu:mrgreen:

I nema potrebe da uvecavas slova, ja odlicno vidim.
A ti?

Nosim cvike i slabije vidim-sto?
 
Дај немој да ме зезаш..Тадићеви кадрови(СПС Г17 итд) све покрадоше..па опет овај као нема појма, чудне му листе!

Па није могао Коштуница да их држи за рукав ***.
Ok, onda je DOK JE BIO PREMIJER mogao da kaze> ljudi, ovi sve pokradose, ja im ne mogu nista, idem u belanovicu.
Ali nije. Zasto:think:
 
Ok, onda je DOK JE BIO PREMIJER mogao da kaze> ljudi, ovi sve pokradose, ja im ne mogu nista, idem u belanovicu.
Ali nije. Zasto:think:

Ма ја иначе...ти сигурно сваки дан видиш 72367726372 крађа и пријавиш,
Па где ти живиш..па да знаш да ће неко нешта украде, спречио би и крађе неби било.

Како је човек могао све а контролише..када је у његовој влади било ДОС стручњака у п.м...који су данас махом у ДС,СНС-у и по који у СРС
 

Back
Top