Glasanje: Najbolja domaća serija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

svetovid

Ističe se
Poruka
2.183
Pošto vidim da postoji anketa o domaćim serijama koja je dosta nepotpuna, reših da napravim jedno obuhvatno glasanje za najbolju domaću seriju svih vremena :)
Izabrao sam kultne serije, serije koje su se više puta reprizirale, kao i serije novijeg datuma koje su imale veliki broj gledalaca.
Podelio sam ih u cetiri grupe, pa ćemo potom od najbolje plasiranih iz svake grupe formirati konačnu listu!
Može?
 
Poslednja izmena:
Ocenjuju se tako što unutar svake grupe od po 12 serija dodeljujete poene 1-12. (1 najmanje, 12 najviše)

A evo i lista

lista 1

1. Servisna stanica
režija: Radivoj Lola Đukić scenario:
glume: Mija Aleksić, Đokica Milaković, Dragutin Dobričanin, Vera Ilić Đukić, Žarko Mitrović
2. Diplomci
režija: Nebojša Komadina scenario: Siniša Pavić
glume: Mija Aleksić, Bora Todorović, Nikola Simić, Đuza Stoiljković, Petar Kralj, Bata Stojković
3. Levaci
režija: Aleksandar Đorđević
scenario: Ljubiša Kozomara
glume: Slavko Simić, Dragutin Dobričanin, Miodrag Andrić, Žika Milenković, Radmila Savićević
4. Ljubav na seoski način
režija i scenario: Dragoslav Lazić
glume: Dragan Zarić, M.P.Čkalja, Žika Milenković, Živka Matić, Eva Ras, Prizrenka Petković
5. TV bukvar
režija: Vuk Babić
scenario: Aleksandar Popović
glume: Mira Stupica, Olivera Marković, Severin Bijelić, Branko Pleša, Snežana Nikšić, Eva Ras
6. Muzikanti
režija i scenario: Dragoslav Lazić
glume: Jovan Janićijević, Milan Srdoč, Dragan Zarić, Milutin Butković, Ljiljana Stjepanović
7. Građani sela Luga
režija i scenario: Dragoslav Lazić
glume: Jovan Janićijević, Bata Živojinović, Dragan Zarić, Ljubiša Samardžić, Boro Stjepanović
8. Pozorište u kući
režija: Dejan Ćorković
scenario: Novak Novak
glume: Đuza Stojiljković, Stanislava Pešić, Olga Ivanović, Dragutin Dobričanin, Ljiljana Lašić
9. Rođaci
režija: Zdravko Šotra
scenario: Mirko Kovač
glume: Dragutin Dobričanin, Slobodan Aligrudić, Mija Aleksić, Zoran Radmilović, Milutin Butković
10. Kamiondžije 1 i 2
režija: Milo Đukanović
scenario: Gordan Mihić
glume: M.P.Čkalja, Pavle Vuisić, Slavka Jerinić, Radmila Savićević, Svetislav Goncić
11. Vaga za tačno merenje
režija: Srboljub Stanković
scenario: Aleksandar Popović
glume: Renata Ulmanski, Mija Aleksić, Dobrila Matić, Marina Koljubajeva, Nenad Nenadović
12. Neven
režija: Timoti Džon Bajford
scenario: Mila Stanojević Bajford
glume: Mića Tomić, Milan Srdoč, Dragan Zarić, Olivera Marković, Milutin Butković

Glasajte!
 
Pozorište u kući 12
Kamiondžije 1 i 2 11
Ljubav na seoski način 10
Diplomci 9
Levaci 8
Neven 7
TV bukvar 6
Rođaci 5
Vaga za tačno merenje 4
Muzikanti 3
Servisna stanica 2
Građani sela Luga 1

Vecinu serija nisam gledao, pa sam ove ocene podelio onako bzv.
Inace svidja mi se ideja, glasacu, ne svidja mi se ovaj sistem bodovanja (imali smo slican turnir pa znam), bolje da je ostavljena mogucnost da neko ne dobije bodove, recimo da se daju 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8 i 10 poena :)
 
Pozorište u kući 12
Vaga za tačno merenje 5

Za ostale ili nisam čula ili ih nisam gledala
picture.php
 
Pise u prva dva posta odgovor na vecinu pitanja. Nije tesko procitati, pre nego sto odlucite nesto da postujete.
Naci ce se na listi 48 serija !!! Vidoviti SVETA, a ne STEVA :) kako je neko napisao jeste ''neko'', a forumi funkcionisu po principu anonimnosti, tako da i nije bitno ko je iza tog nadimka. Cemu rasprava, ovo je tema glasanje, ko zeli moze da glasa.
Dalje, garantujem da ce se 90% najmanje svih bitnih TV serija naci ovde pa i pomenute Vruc vetar, Bolji zivot, Otvorena vrata...

Naime, najstarija serija na listi je iz 1959. a najnovija iz 2009., bice obuhvacene serije u rsponu od pedeset godina.

Sto se starosti serija tice, kakve ima veze sto su ''gledali titovi pioniri'', te serije su kultne, reprizirale su se i mahom ih svi znaju. Ja imam 21 godinu, pa sam ih sve gledao.

Samo strpljenja, naci ce se sve najvaznije serije. Eto, prva grupa je najteza, to su serije do pocetka sedamdesetih. Vec u sledecoj grupi bice poznatije.

GLASAJTE !!!!
 
--------------------------------------------------------------------------------

Pozorište u kući 11
Kamiondžije 1 i 2 12
Ljubav na seoski način 7
Diplomci 10
Levaci 6
Neven 9
TV bukvar 8
Rođaci 5
Vaga za tačno merenje 3
Muzikanti 2
Servisna stanica 4
Građani sela Luga 1
 
Ok, posto vidim da za stare serije vise niko nece glasati, evo rezultata

1. Pozorište u kući 55
2. Kamiondžije 1 i 2 55
3. Diplomci 44
4. Ljubav na seoski način 36
5. TV bukvar 35
6. Neven 34
7. Vaga za tačno merenje 33
8. Servisna stanica 31
9. Levaci 25
10. Rođaci 17
11. Muzikanti 17
12. Građani sela Luga 8
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top