Jelasic: Moramo uvesti dodatan porez na plate ili smanjiti plate i penzije!

Tihi-

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.712
Jelašić: Mere Vlade ponovo kasne
6. avgust 2009. | 09:43 | Izvor: NIN, Tanjug
Beograd -- Guverner Radovan Jelašić kaže da Vlada Srbije ponovo kasni sa primenom ekonomskih mera i da "svaki dan koji propuštamo znači da će terapija biti gora".

"Ključno je pitanje koji ćemo lek primeniti", kazao je on u intervjuu "NIN-u", ocenjujući da je osnovna prepreka za primenu terapije koja je Srbiji potrebna nedostatak političkog dogovora oko mera koje treba sprovesti.

Govoreći o tome da u ovom trenutku neke zemlje primenjuju nepopularne mere i bez zahteva MMF-a, guverner je rekao da Srbija, za sada, nema snagu za takav potez.

"Najgore je da MMF dođe, uspostavi dijagnozu, da određene predloge, ne dobije jasne odgovore, spakuje se i ode. Ključno je pitanje koji ćemo lek primeniti . Ako nema dogovora sa MMF-om nema novca ni od Svetske banke ni EU. Ne može ni Srbija, ni bilo ko drugi da kaže - meni trebaju pare, a neću zauzvrat ništa uraditi", rekao je Jelašić.

On je ocenio da bi bilo najbolje da Vlada Srbije sada smanji rashode, ističući da "to ne mogu biti oni koji su kresani paketom štednje, jer očito tu nema vajde".

"Moraju se ograničiti lična primanja. Ovako kako sada funkcionišemo neodrživo je na duži rok", dodao je Jelašić.

Prema njegovim rečima, glavne teme razgovora sa MMF-om biće porez na dodatu vrednost (PDV), porez na dohodak, te porez na imovinu od "koga nema puno para". Jelašić je naveo da bi na redu mogle biti i akcize, koje su prema njegovom mišljenju već "doterale cara do duvara".

Druga varijanta je da se nešto uradi kako bi se smanjili rashodi, ukazao je Jelašić, dodajući da se tako stiže do penzija, odnosno svega što je vezano za njih.

"Ili ćete da povećate doprinose, ili da znatno poboljšate naplatu, ili da smanjite penzije. Država jedino ovakvom kombinacijom može da održi stabilnost javnih finasija", kazao je Jelašić.

Kada je reč o načinu povećanja prihoda, Jelašić je kazao da u obzir dolazi "sve što će uvećati prihode, pa i PDV koji je, između ostalog, već dogovoren u aprilu ove godine".

"Nema smisla da ljudi gube vreme da meni objašnjavaju zašto povećanje PDV-a nije najbolja opcija. Svi to znamo, ali ako neko misli da je vlast izbor između dobrog i lošeg, a ne između lošeg i goreg, kao u ovom slučaju, onda se grdno vara", kazao je Jelašić.

"Hajde da izaberemo najmanje loše rešenje oko koga je moguće postići politički dogovor", zaključio je guverner Jelašić.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2009&mm=08&dd=06&nav_id=375116

-------------

Povecanje PDV-a je kako Jelasic kaze dogovoreno jos u Aprilu. Jedino pravedno resenje je smanjenje plata i penzija budzetlijama.
 
Umorna sam više od njihovih predloga zato ću im ja dati predlog. Odmah vratite u legalne tokove crno tržište rada, crno tržište roba i usluga i povećajte porez na luksuznu robu kako za pravna tako i za fizička lica pa da vidim onda da li će da nedostaje para u budžetu.
Niko me neće uveriti da mora da bude jednak porez na sredstva za higijenu ili čips npr. i porez na jahte, parfeme,kola sa ludom kubikažom, stanove na atraktivnim lokacijama, kristal, krzna, kožu, inostrana pića tipa viski i ostali luksuz
 
Poslednja izmena:
Ma da, budžetske plate su baš velike, treba ih smanjivati svakog meseca dok ne iščeznu :roll:

Što ne smanje plate poslanicima, lezilebovićima po državnim upravama i kadrovima sa izmišljenih
radnih mesta... Ovako će opet nadrljati penzioneri, profesori, lekari i ostali jadnici, kojima i onako
plata nije ni za šta...

to se isto isplatjuje iz budzeta :dontunderstand:
 
Ma da, budžetske plate su baš velike, treba ih smanjivati svakog meseca dok ne iščeznu :roll:

Što ne smanje plate poslanicima, lezilebovićima po državnim upravama i kadrovima sa izmišljenih
radnih mesta... Ovako će opet nadrljati penzioneri, profesori, lekari i ostali jadnici, kojima i onako
plata nije ni za šta...

Ma ne kazem ja za lekare, profesore i penzionere, ja mislim da ove kancelarijske miseve kojih ima po kancelarijama toliko da nemaju stolica gde da sednu, a niko nije primljen putem konkursa....
 
Taj rad ;)

Pa ona priča "Svima zabranjeno da otvaraju nove konkurse", pa je prvi konkurs izašao posle 3-4 dana, i otada svako malo "traži se x izvršilaca..."

Da da ali to je kobajagi bio interni konkurs kao nekada kada si se iz jednog OUR-a prebacivao u drugi, pamte i oni srećne dane, vidiš. Kao kada bi te npr. iz Zastave-Kamioni prebacili u Zastavu-oružje. Taj rad
 
Jelasic: Moramo uvesti dodatan porez na plate ili smanjiti plate i penzije!

Ма тај Јелашић који се због "мале платице" угурао у вилу на Дедињу боље
да запуши помијару, бре??? Шта то значи "МОРАМО"? Шта?

Мора само да се умре (народна) - ништа друго НЕ МОРА!!!

Али има нешто друго што ПОД ХИТНО ТРЕБА да урадимо а то је:

- хапшење свих лопова, превараната, квазименаџера, квазистручњака,
и осуда ЗА РАЗБОЈНИШТВО И УНИШТАВАЊЕ ДРЖАВЕ СРБИЈЕ.
 
Umorna sam više od njihovih predloga zato ću im ja dati predlog. Odmah vratite u legalne tokove crno tržište rada, crno tržište roba i usluga i povećajte porez na luksuznu robu kako za pravna tako i za fizička lica pa da vidim onda da li će da nedostaje para u budžetu.
Niko me neće uveriti da mora da bude jednak porez na sredstva za higijenu ili čips npr. i porez na jahte, parfeme,kola sa ludom kubikažom, stanove na atraktivnim lokacijama, kristal, krzna, kožu, inostrana pića tipa viski i ostali luksuz

para ce nedostajati u budzetu dok god su plate u javnom i drzavnom sektoru 2-3 put vece od onog u privatnom

u svakoj drzavi na svetu su uvek mnogo vece plate u privatnom nego u drzavnom sektoru sem u Srbiji....

sve dok tako ne bude kod nas falice para u budzetu i bice mnogo ljudi na budzetu
 
Nego šta bi sa onom bukom oko smanjivanja državne administracije?
Mora da se još uvek oformljuju komisije, odbori, radne grupe, agencije.....:roll:

pa gde na svoje da udare :hahaha:

pa znas li ti ko radi tu u administraciji? sve kumovi ,jetrve, sestricine, bratanci, pasenozi nasih vodecih funkcionera iz DS-a G17+ itd. Gde na svoje da udare z:D
 
Ма тај Јелашић који се због "мале платице" угурао у вилу на Дедињу боље
да запуши помијару, бре??? Шта то значи "МОРАМО"? Шта?

Мора само да се умре (народна) - ништа друго НЕ МОРА!!!

Али има нешто друго што ПОД ХИТНО ТРЕБА да урадимо а то је:

- хапшење свих лопова, превараната, квазименаџера, квазистручњака,
и осуда ЗА РАЗБОЈНИШТВО И УНИШТАВАЊЕ ДРЖАВЕ СРБИЈЕ.



Da, ali sta time dobijamo?

I dalje bi ih finansirao narod iz budzeta za tri obroka i troskove zatvorskog smestaja?!
 
Ма тај Јелашић који се због "мале платице" угурао у вилу на Дедињу боље
да запуши помијару, бре??? Шта то значи "МОРАМО"? Шта?

Мора само да се умре (народна) - ништа друго НЕ МОРА!!!

Али има нешто друго што ПОД ХИТНО ТРЕБА да урадимо а то је:

- хапшење свих лопова, превараната, квазименаџера, квазистручњака,
и осуда ЗА РАЗБОЈНИШТВО И УНИШТАВАЊЕ ДРЖАВЕ СРБИЈЕ.

mito jelasic je ovde u pravu

on je guverner NBS i vidi da je trenutni sistem neodrziv

moramo znaci tako ce da se uradi ako hocemo da izbegnemo da drzava dozivi bankrot....
 
Of topic,
jeli, jel taj tvoj Apoel iz Bosne, ba?:mrgreen:

avatar160619_25.gif
zastava%20bih%20mala.bmp
 
Pa naravno....kud nisu na one prethodne, tuđe, udarili, neće ni na svoje.
To ti k'o hipi komuna: sva su deca naša.

a najjaci je licemer sam Jelasic

kaze mora da se rezu plate i penzije , a u aprilu je plakao kao mala devojcica i drao se NE DAM DA MI SMANJE PLATU :hahaha:

On svoju platu od 500.000 dinara ne da da je smanje, a tudje bi da smanjuje :rtfm:
 
Umorna sam više od njihovih predloga zato ću im ja dati predlog. Odmah vratite u legalne tokove crno tržište rada, crno tržište roba i usluga i povećajte porez na luksuznu robu kako za pravna tako i za fizička lica pa da vidim onda da li će da nedostaje para u budžetu.
Niko me neće uveriti da mora da bude jednak porez na sredstva za higijenu ili čips npr. i porez na jahte, parfeme,kola sa ludom kubikažom, stanove na atraktivnim lokacijama, kristal, krzna, kožu, inostrana pića tipa viski i ostali luksuz

da da.....to je deo resenja problema....medjutim mora se naci trajno resenje...
mora se resiti problem penzionera .....cinjenica je a je zahvaljujuci drzavi srbiji penzioni fond koji je bio najaci investicioni fond u srbiji unisten....penzioneri nisu krivi za to....velika je verovatnoca da ce se partija penzionera jos vise homogenizovati kako bi zastitila svoju populaciju....resenje----trebalo je u toku privatizacije predvideti odredjeni postotak od privatizacionog dinara i prebaciti pare u penzioni fond koji bi ponovo osnazio i imao sansu da bude investicioni,tako bi se rasteretio budzet.....ovako pare su otisle u nekontrolisanu potrosnju....da je dinkic bio pametan te da narodu ne obecava besplatne akcije vec da ih ulozi u penzioni fond----nakraju svi ce biti penzioneri.....
a budzet napuniti upravo ovako kako si rekla....medjutim budzovanima se to ne dopada jer je direktno povezano sa njima....
 

Back
Top