najbolja=najgora drugarica?

Skyler

Obećava
Poruka
79
ajde ovako, drugarice su neki put tako zle! zasto? Na pr, moja ce se veceras smuvati sa mojim bivsim i to ne zato sto ga voli vec zato sto zeli samo da spava s njim. I ovo uopste nisam saznala od nje. Strasno! morala sam da se javno pozalim. Jel tako da su decaci mnogo bolji za prijatelje, sta vi mislite? Sta je najgore sto vam je naj drugarica uradila?
 
prosto... onda ti nije drugarica... :wink:

Da, momci mogu da budu mnogo bolji prijatelji nego devojke, barem je takva situacija u mom RL... Mozda se to promeni, mozda ne... ali...
radije ostajem pri onome: ,prijateljstvo ne zavisi od pola'... :wink:
 
Ne znam samo kako si mogla takvu osobu da nazivas drugaricom...

Imam vise drugova... Ali... Ispod tog drugarstva se uvek nesto krije...
I bez obzira sto se sa njima bolje slazem (moja majka non-stop ponavlja da je rodila sina... :P ) ipak su drugarice - drugarice...

Naravno,i kod njih moze ispod drugastva da se krije nesto drugo.. Ali to je relativno...
 
Ko je bolji za prijatelja, odnosno naj druga/drugaricu to zaista ne znam.
Imao sam i imam kako dobrih drugova, tako i dobrih drugarica (naravno nikad ne mozes reci za sve sa kojima se druzis da su ti najbolji drugovi, a isti budu s tobom sve dok mogu da te iskoriste)
Do sada me nisu izneverili oni kojima sam ukazao poverenje.
Ali ta osoba koju smatras drugaricom je mnogo ljubomorna na tebe ili ti mnogo zavidi ili pak zelida ti nanese bol i bezi sto dalje od nje i to sto pre.
Mada s druge strane opet ne mogu da joj sudim, mozda je to tvoj bivsi decko namerno uradio da bi se vas dve posvadjale (he, takav slucaj sam imao sa drugom iz osnovne i bas je identican tvom, bio sa jednom devojkom, a kasnije sa njenom najboljom drugaricom).
Tako ipak razmisli dobro pre nego sto joj bilo sta kazes, seti se vasih dana koje ste zajedno proveli pa ces sama videti da li je to uradila samo da bi tebe napravila ljubomornom.
 
Ponekad mi je posebno drago sto musko...
Da ti kazem nesto, postoje stvari koje ne mozes drugaricama da kazes (zato postoje dobri drugovi) i postoji nesto vise stvari koje ne mozes drugovima da kazes (zato postoje dobre drugarice). U mom zivotu ti je slucaj da se sa drugovima zezam na krajnje muski nacin, a ako treba o necemu malo skakljivijem da se prica, za to imam jednog odredjenog druga. Dok sa devojkama (drugaricama) se zezam na potpuno drugi nacin, i opet, ako treba o necem skakljivijem da se prica za to imam 1-2 odlicne (citaj: poverljive) drugarice.
Moras da imas oba pola medju najblizim ljudima.
Inace, musko-musko prijateljstvo je barem iz mog zapazanja triput kvalitetnije od zensko-zenskog prijateljstva. Ako se moj ortak i ja pokacimo oko nekih banalnosti, necemo da pricamo u narednih pola sata, u najgorem slucaju, do jutra. Devojke mogu da ne pricaju u narednih nedelju dana i sl. Znam jedan primer gde su 2 devojke bile dosta bliske i obema se odjednom poceo svidjati jedan moj ortak. Druzile su se jos 2 nedelje i od tada vise ne razgovaraju, a prosle su vec 2 godine!!! (inace, nijedna ga na kraju nije dobila!) Mi muskarci ne bi ni razmisljali o tome, vec bi prepustili doticnu devojku onom koji je prvi video. (ali ako se to ne desi, moglo bi da bude svasta, ali ortavi uglavnom to jedan drugom ne priredjuju)
U tom konkretnom slucaju, imam ja i jedno pitanje za tebe: Ako ti je bivsi (kao sto kazes), sta se onda cimas???
Nego ocigledno je da on tebi jos uvek nesto znaci inace ne bi o tome ni razmisljala.
Da smo mi muskarci u pitanju, i kada bi bila slicna situacija, verovatno bi prvo pitali ortaka da li mu smeta da mu startujemo bivsu. Ako je odgovor pozitivan, iskulirali bi, u suprotnom... zivela sloboda!
 
:wink: ma opusteno, sada kada sve sagledam... ajde nema veze. krivo mi je sto s to desilo, ali smeta mi bas to sto mi ona nije nista rekla,ali nista u vezi sa time. inace najvise mrzim da me neko cima kao sto ona radi. mada ako cemo iskreno vise nisam sigurna da cemo biti okej, ali zaista ne zelim da se ne cujemo 2 godine.
sto se tice musko-zenskih prijateljstva, mnooogo je bolje,bar sto se tice bivsih, jer i ako saznam da je moj drug sa bivsim, znacu TACNO o cemu se radi. Ali ne mislim da ce na kraju nekood nas dvoje da se zaljubi!
imam dosta drugarica ali neke ne bih manjala ni za hiljadu drugova, a neke bih za dzabe dala :D
 
E ovako... :D
ne mora da znaci da ta devojka NIJE tvoja drugarica. Pre svega, smuvala se s tvojim BIVSIM - to sto ti je bivsi, govori nesto - prekinula si s njim (ili on s tobom) i vise niste zajedno, ti nemas (ako ti se jos svidja - tuzno, ali istinito) apsolutno nikakva prava nad njim... Ako ti se ne svidja... onda nema problema... A to sto ti ona nije rekla, mozda znaci da joj je neugodno ili tako nesto... I to zbog cega ce ona da se muva s nekim, njena je stvar... Mada je naravno trebala da ti kaze, ako ti je najbolja drugarica, ali kao sto rekoh, mozda joj je previse bzvz. U svakom slucaju, ne treba da prekinete s druzenjem zbog toga. Ako ste bile stvarno dobre drugarice s kvalitetnim i dugotrajnim odnosom (drugarskim, naravno :lol: ) nema razloga da se on prekine. Ja sam, recimo, imala najbolju drugaricu koju znam vise od 10 godina. Jesenas smo krenule u razlicite srednje skole ali to nam u pocetku nije smetalo da nastavimo s druzenjem. I ona i ja smo normalno sklapale nova prijateljstva i vidjale se u slobodno vreme. No postepeno je ona pocela zesce da me ispaljuje... dogovorimo se da cemo izaci, a onda TEK kad ja nju pitam je l vazi dogovor, ona kaze da ne vazi jer se dogovorila da izadje s drugaricama iz novog odeljenja... onda ja predjem preko toga, ponovo se druzimo i dogovorimo da idemo za Prvi maj na Palic... i kad ja nju podsetim da pita svoje, ona kaze da je odustala, ici ce na neko kampovanje sa svojim drugaricama na dva dana, to joj je primamljivije... Nekako sam prestala da se trudim... ako ona ne cini nista da odrzi nase prijateljstvo, sto bih ja? Prijateljstvo je, kao i ljubavna veza, odnos na kome moraju da rade obe strane... Sad se i ne cujemo, razmenimo po jedan SMS mesecno, kad se sretnemo na ulici, ispricamo se... Nedavno me je pozvala da dodjem do nje, ne znam da li da odem, zelela bih, ali ne mogu samo tako da zaboravim sve sto mi je radila, a tu ne spada samo to ispaljvanje u vezi s dogovorima... Nedostaje mi, cini mi se da i ja njoj nedostajem, ali kako da znam da nece vec sledeci put uraditi isto...?
A sto se tice musko-zenskog prijateljstva... Pa, moram da priznam da dosad nisam imala nijednog super muskog druga... Bilo ih je onako za druzenje, zezanje... ali ni s jednim nisam bila bas jako, jako bliska. Sada je drugacija situacija. U novom odeljenju imam jako, jako dobrog druga. Stvarno smo super i mozemo da pricamo apsolutno o SVEMU, o skoli, o politici ( :shock: ), o muzici, o TV-u, o emocijama... Slusamo istu muziku, smejemo se istim glupostima i ponavljam, jako smo dobri drugovi... Ali uvek postoji neko ali... I ne znam da li treba da sam happy zbog toga sto smo super drugovi, ili nesto drugo... Jer mi se on neverovatno svidja, cak su mi ljudi iz odeljenja spominjali neku ,,hemiju'' koja se kao vidi izmedju nas, a meni bi bilo uzasno zao da pokvarim to sto imamo. A on je nemoguc, nemam pojma sta on misli o tome. Umemo da se izdvojimo iz celog drustva i pricamo i zezamo se samo nas dvoje, ali opet, nisam sigurna da li to radimo SAMO I ISKLJUCIVO kao dobri drugovi ili nesto vise... A kazem vam, ovi iz skole misle da smo mi stvoreni jedno za drugo i da stvarno muvamo jedno drugo kad god smo zajedno :shock: Nista mi nije jasno.
 
Skyler:
:wink: ma opusteno, sada kada sve sagledam... ajde nema veze. krivo mi je sto s to desilo, ali smeta mi bas to sto mi ona nije nista rekla,ali nista u vezi sa time. inace najvise mrzim da me neko cima kao sto ona radi. mada ako cemo iskreno vise nisam sigurna da cemo biti okej, ali zaista ne zelim da se ne cujemo 2 godine.
sto se tice musko-zenskih prijateljstva, mnooogo je bolje,bar sto se tice bivsih, jer i ako saznam da je moj drug sa bivsim, znacu TACNO o cemu se radi. Ali ne mislim da ce na kraju nekood nas dvoje da se zaljubi!
imam dosta drugarica ali neke ne bih manjala ni za hiljadu drugova, a neke bih za dzabe dala :D

O, ima li ga?
Mozda je veliki nesporazum izmedju vas dve. Mozda nije los "otvoren" razgovor, npr. Mozda ti je ona najbolja prijateljica ali ti to ne znas? Mozda. E sad, ko ce koga da pozove?
 
Skyler:
:wink: ma opusteno, sada kada sve sagledam... ajde nema veze. krivo mi je sto s to desilo, ali smeta mi bas to sto mi ona nije nista rekla,ali nista u vezi sa time. inace najvise mrzim da me neko cima kao sto ona radi. mada ako cemo iskreno vise nisam sigurna da cemo biti okej, ali zaista ne zelim da se ne cujemo 2 godine.
sto se tice musko-zenskih prijateljstva, mnooogo je bolje,bar sto se tice bivsih, jer i ako saznam da je moj drug sa bivsim, znacu TACNO o cemu se radi. Ali ne mislim da ce na kraju nekood nas dvoje da se zaljubi!
imam dosta drugarica ali neke ne bih manjala ni za hiljadu drugova, a neke bih za dzabe dala :D

Da dodam, meni se desilo da zbog nesporazuma, straha, cega li vec, sve se na kraju izmesalo, nestane prijateljstvo.
Evo cim se setim, pocne da mi se "manta".
 
Skyler:
:wink: ma opusteno, sada kada sve sagledam... ajde nema veze. krivo mi je sto s to desilo, ali smeta mi bas to sto mi ona nije nista rekla,ali nista u vezi sa time. inace najvise mrzim da me neko cima kao sto ona radi. mada ako cemo iskreno vise nisam sigurna da cemo biti okej, ali zaista ne zelim da se ne cujemo 2 godine.
sto se tice musko-zenskih prijateljstva, mnooogo je bolje,bar sto se tice bivsih, jer i ako saznam da je moj drug sa bivsim, znacu TACNO o cemu se radi. Ali ne mislim da ce na kraju nekood nas dvoje da se zaljubi!
imam dosta drugarica ali neke ne bih manjala ni za hiljadu drugova, a neke bih za dzabe dala :D

Kazi mi sta treba da kazem, kazacu.
Kazi mi sta treba da uradim, uradicu.
Samo nemoj vise da se ljutis.
 
pavo011:
Skyler:
:wink: ma opusteno, sada kada sve sagledam... ajde nema veze. krivo mi je sto s to desilo, ali smeta mi bas to sto mi ona nije nista rekla,ali nista u vezi sa time. inace najvise mrzim da me neko cima kao sto ona radi. mada ako cemo iskreno vise nisam sigurna da cemo biti okej, ali zaista ne zelim da se ne cujemo 2 godine.
sto se tice musko-zenskih prijateljstva, mnooogo je bolje,bar sto se tice bivsih, jer i ako saznam da je moj drug sa bivsim, znacu TACNO o cemu se radi. Ali ne mislim da ce na kraju nekood nas dvoje da se zaljubi!
imam dosta drugarica ali neke ne bih manjala ni za hiljadu drugova, a neke bih za dzabe dala :D

Ne, ne vazi se. Ne mogu sve to da obecam. Nestacu, umrecu, najbolje je.
 
Electra:
E ovako... :D
ne mora da znaci da ta devojka NIJE tvoja drugarica. Pre svega, smuvala se s tvojim BIVSIM - to sto ti je bivsi, govori nesto - prekinula si s njim (ili on s tobom) i vise niste zajedno, ti nemas (ako ti se jos svidja - tuzno, ali istinito) apsolutno nikakva prava nad njim... Ako ti se ne svidja... onda nema problema... A to sto ti ona nije rekla, mozda znaci da joj je neugodno ili tako nesto... I to zbog cega ce ona da se muva s nekim, njena je stvar... Mada je naravno trebala da ti kaze, ako ti je najbolja drugarica, ali kao sto rekoh, mozda joj je previse bzvz. U svakom slucaju, ne treba da prekinete s druzenjem zbog toga. Ako ste bile stvarno dobre drugarice s kvalitetnim i dugotrajnim odnosom (drugarskim, naravno :lol: ) nema razloga da se on prekine. Ja sam, recimo, imala najbolju drugaricu koju znam vise od 10 godina. Jesenas smo krenule u razlicite srednje skole ali to nam u pocetku nije smetalo da nastavimo s druzenjem. I ona i ja smo normalno sklapale nova prijateljstva i vidjale se u slobodno vreme. No postepeno je ona pocela zesce da me ispaljuje... dogovorimo se da cemo izaci, a onda TEK kad ja nju pitam je l vazi dogovor, ona kaze da ne vazi jer se dogovorila da izadje s drugaricama iz novog odeljenja... onda ja predjem preko toga, ponovo se druzimo i dogovorimo da idemo za Prvi maj na Palic... i kad ja nju podsetim da pita svoje, ona kaze da je odustala, ici ce na neko kampovanje sa svojim drugaricama na dva dana, to joj je primamljivije... Nekako sam prestala da se trudim... ako ona ne cini nista da odrzi nase prijateljstvo, sto bih ja? Prijateljstvo je, kao i ljubavna veza, odnos na kome moraju da rade obe strane... Sad se i ne cujemo, razmenimo po jedan SMS mesecno, kad se sretnemo na ulici, ispricamo se... Nedavno me je pozvala da dodjem do nje, ne znam da li da odem, zelela bih, ali ne mogu samo tako da zaboravim sve sto mi je radila, a tu ne spada samo to ispaljvanje u vezi s dogovorima... Nedostaje mi, cini mi se da i ja njoj nedostajem, ali kako da znam da nece vec sledeci put uraditi isto...?
nedavno mi se neshto desilo.
nebitno... dovelo je do toga da potpuno unishtim odnos izmedju najbolje drugarice i mene :cry:
medjutim, dozvala sam se pameti...
njen zakljuchak je bio...
ono shto me ne unishti, moze samo da me ojacha... :wink:

Electra:
A sto se tice musko-zenskog prijateljstva... Pa, moram da priznam da dosad nisam imala nijednog super muskog druga... Bilo ih je onako za druzenje, zezanje... ali ni s jednim nisam bila bas jako, jako bliska. Sada je drugacija situacija. U novom odeljenju imam jako, jako dobrog druga. Stvarno smo super i mozemo da pricamo apsolutno o SVEMU, o skoli, o politici ( :shock: ), o muzici, o TV-u, o emocijama... Slusamo istu muziku, smejemo se istim glupostima i ponavljam, jako smo dobri drugovi... Ali uvek postoji neko ali... I ne znam da li treba da sam happy zbog toga sto smo super drugovi, ili nesto drugo... Jer mi se on neverovatno svidja, cak su mi ljudi iz odeljenja spominjali neku ,,hemiju'' koja se kao vidi izmedju nas, a meni bi bilo uzasno zao da pokvarim to sto imamo. A on je nemoguc, nemam pojma sta on misli o tome. Umemo da se izdvojimo iz celog drustva i pricamo i zezamo se samo nas dvoje, ali opet, nisam sigurna da li to radimo SAMO I ISKLJUCIVO kao dobri drugovi ili nesto vise... A kazem vam, ovi iz skole misle da smo mi stvoreni jedno za drugo i da stvarno muvamo jedno drugo kad god smo zajedno :shock: Nista mi nije jasno.
jao... kako ti dobro baratash rechima :shock:
sve razumem, samo ne bih mogla sve to da kazem :roll: isto... :wink: ali, isto... 8)
 
Ja za sebe kao musko mogu da kazem da sam relativno konkretan najbolji drug...
Ne ispaljujem, iskren, uvek tu...
Takav sam prema vecini ljudi u mom neposrednom okruzenju i zato mogu reci da sam ja najbolji drug dosta ljudi, mada ja to ne mogu reci za mnogo ljudi (hvala bogu)... :roll:
 
pavo011:
pavo011:
Skyler:
:wink: ma opusteno, sada kada sve sagledam... ajde nema veze. krivo mi je sto s to desilo, ali smeta mi bas to sto mi ona nije nista rekla,ali nista u vezi sa time. inace najvise mrzim da me neko cima kao sto ona radi. mada ako cemo iskreno vise nisam sigurna da cemo biti okej, ali zaista ne zelim da se ne cujemo 2 godine.
sto se tice musko-zenskih prijateljstva, mnooogo je bolje,bar sto se tice bivsih, jer i ako saznam da je moj drug sa bivsim, znacu TACNO o cemu se radi. Ali ne mislim da ce na kraju nekood nas dvoje da se zaljubi!
imam dosta drugarica ali neke ne bih manjala ni za hiljadu drugova, a neke bih za dzabe dala :D

Ne, ne vazi se. Ne mogu sve to da obecam. Nestacu, umrecu, najbolje je.

Opet sam se zanela, odlazim sa Foruma, ovo je ludnica, ne mogu ja ovo. Molim, bez komentara, ako je moguce.
 
bleach:
jao... kako ti dobro baratash rechima :shock:
sve razumem, samo ne bih mogla sve to da kazem :roll: isto... :wink: ali, isto... 8)

Hvala :wink:
Mnogo bolje se izrazavam pismeno, nego usmeno, tako da to ne bih mogla tako dobro da ti ispricam :) Stvarno moram da poradim na svom usmenom izrazavanju :?
Cekaj... ako sam dobro razumela, i kod tebe je ista situacija? Eh... :)
 
Electra:
bleach:
jao... kako ti dobro baratash rechima :shock:
sve razumem, samo ne bih mogla sve to da kazem :roll: isto... :wink: ali, isto... 8)

Hvala :wink:
Mnogo bolje se izrazavam pismeno, nego usmeno, tako da to ne bih mogla tako dobro da ti ispricam :) Stvarno moram da poradim na svom usmenom izrazavanju :?
Cekaj... ako sam dobro razumela, i kod tebe je ista situacija? Eh... :)
bash tako... 8)
ista... :wink:
(ne shto se izrazavanja tiche :P, tu je josh gore... :roll:)
p.s. vidim, nauchila si da quote-ujesh :D :wink:
 
Ne, ajde da otvoreno pricamo o prijateljstvu. Moram i da priznam da zavidim nekim decacima na velikom drugarstvu, koje je veoma stabilono. To se retko desava kod devojaka. Ali znam jedno resenje koje i ja primenjujem a to je imati vise naj drugarica i opet sa njia imati razlicite odnoss. Jednu vidim kao sestru druga mi je super za davanje savete, jednami je dobra da joj se izjadam i tako...
Ali pomalo me nervira sto su zenska prijateljstva lako podlozna sitnim svadama.
Jedno pitanje osobama koje mogu da odgovore iz iskustva. DA LI SVAKO MUSKO-ZENSKO PRIJATELJSTVO MORA DA SE PRE ILI KASNIJE PRETVORI U SVIDANJE, LJUBAV I SIMPATIJE BAR SA JEDNE STRANE? :D
 
Electra:
bleach:
jao... kako ti dobro baratash rechima :shock:
sve razumem, samo ne bih mogla sve to da kazem :roll: isto... :wink: ali, isto... 8)

Hvala :wink:
Mnogo bolje se izrazavam pismeno, nego usmeno, tako da to ne bih mogla tako dobro da ti ispricam :) Stvarno moram da poradim na svom usmenom izrazavanju :?
Cekaj... ako sam dobro razumela, i kod tebe je ista situacija? Eh... :)

PA NEMOJ ICI...
 

Back
Top