Злоупотреба антифашизма

другарица

Aktivan član
Poruka
1.744
Википедија каже :
Fašizam se često opisuje kao ekstremni oblik nacionalizma, s obzirom da su većina država u kojima se pojavio bile nacionalne države. U višeetničkim sredinama se fašizam često manifestirao kroz etničku, rasnu i vjersku netoleranciju, čiji je krajnji izraz bio Holokaust.

Ако пођемо од ове дефиниције онда би антифашизам био покрет који се залаже за једнакост свих људи без обзира на религију, боју коже и народност. И ја сам наивно, мислећи да антифашизам то подразумева, ушла у неке антифашистичке групе на Фејсбуку. А онда су почели да ме затрпавају позивима за групе подршке Геј паради, легализацији марихуане и сл. уз став да су они који се томе противе фашисти и да су вероватно неки зли и затуцани радикали и националисти.

Где ово има? Од када антифашизам подразумева толеранцију према геј паради и према наркоманима? Ко је себи дао за право да то изједначи у Србији и који су то морално деградирани ликови који се издају за антифашисте? Да ли човек може да буде антифашиста и да не дискриминише никога а да притом има неки здрав став, да готиви спорт а не дрогу и да не туче педере али не подржава њихово парадирање. Могу ли ја да будем против те параде а да ми не прилепе епитет радикала на чело?

Да ли је још неко приметио да се код нас иза те АНТИФЕ крију људи са поремећеним системом вредности и како се борити против тога?
 
chim nasha napredna pro evropska ZES koalicija izdushno fiansira te organizacije librije kkvirije i ostale transrodne dendrofilije to mora da je neshto jako jako dobro shto ce pobuditi gradjansku svest u prosechnog srbina
lepshe je sa kulturom pa makari i shalom u duginim bojama
koga briga sad tu neka zloupotreba
mala je to zrtva za mnogobrojne duhovne dobrobiti koje dolaze
 
Википедија каже :
Fašizam se često opisuje kao ekstremni oblik nacionalizma, s obzirom da su većina država u kojima se pojavio bile nacionalne države. U višeetničkim sredinama se fašizam često manifestirao kroz etničku, rasnu i vjersku netoleranciju, čiji je krajnji izraz bio Holokaust.

Ако пођемо од ове дефиниције онда би антифашизам био покрет који се залаже за једнакост свих људи без обзира на религију, боју коже и народност. И ја сам наивно, мислећи да антифашизам то подразумева, ушла у неке антифашистичке групе на Фејсбуку. А онда су почели да ме затрпавају позивима за групе подршке Геј паради, легализацији марихуане и сл. уз став да су они који се томе противе фашисти и да су вероватно неки зли и затуцани радикали и националисти.

Где ово има? Од када антифашизам подразумева толеранцију према геј паради и према наркоманима? Ко је себи дао за право да то изједначи у Србији и који су то морално деградирани ликови који се издају за антифашисте? Да ли човек може да буде антифашиста и да не дискриминише никога а да притом има неки здрав став, да готиви спорт а не дрогу и да не туче педере али не подржава њихово парадирање. Могу ли ја да будем против те параде а да ми не прилепе епитет радикала на чело?

Да ли је још неко приметио да се код нас иза те АНТИФЕ крију људи са поремећеним системом вредности и како се борити против тога?

Da.
Hapsiti ih i slati na dugogodishnje robije,a tamo ih "osposobiti" za ludnicu ako vec nisu sposobni.......i pravo iz corke u ludaju,recept da ih se normalni ljudi ratosiljaju za citav zivot.
 
Pa verovatno prema bilo kom obliku diskriminacije, nema tu nista cudno ...

То није у дефиницији фашизма ... том логиком би фашизам био и када ја дискриминишем комшију и нећу да причам са њим јер је примитивац и кад му не дам да ми под прозором сади кромпир јер му недостаје родно село и мора негде да копа.

Дискриминација је када некога угрожаваш (опет ни то није фашизам све док није на националној, верској или расној основи) а не када ниси за легализацију лаких дрога и геј параду. Шта је ту дискриминација? Немам ја став да педере треба побити већ само да треба да парадирају у својим собама а не у граду.
 
rezim na nase oci vrsi mimikriju. pokusava da se predstavi kao levica, ocajniciki pokusavajuci da izbegne sudbinu i odgovornost

levica da, ali sa haitija.

rezim je izvorno antinarodni, posto je za liberalni kapitalizam, a tu nije moguca dobrobit za vecinu, tj za liberalne kapitaliste - manjina i veliki deo zaposlenih. jednostavno taj perpetum mobile ne postoji, iz cega sledi da je rezim u dusi desnicarski, crn kao crnac u tunelu.

i sve te nacisticke grupe u srbiji su pod uparvom nevidljive ruke, kad treba rezimu eto incidenata, a onda se u eu prikazuju srbi kao nacisti. sacuvaj boze i sakloni
 
То није у дефиницији фашизма ... том логиком би фашизам био и када ја дискриминишем комшију и нећу да причам са њим јер је примитивац и кад му не дам да ми под прозором сади кромпир јер му недостаје родно село и мора негде да копа.

Дискриминација је када некога угрожаваш (опет ни то није фашизам све док није на националној, верској или расној основи) а не када ниси за легализацију лаких дрога и геј параду. Шта је ту дискриминација? Немам ја став да педере треба побити већ само да треба да парадирају у својим собама а не у граду.

To je i moj stav... Ali kazem verovatno fasizam shvataju kao bilo koji oblik diskriminacije ...
 
rezim na nase oci vrsi mimikriju. pokusava da se predstavi kao levica, ocajniciki pokusavajuci da izbegne sudbinu i odgovornost

levica da, ali sa haitija.

rezim je izvorno antinarodni, posto je za liberalni kapitalizam, a tu nije moguca dobrobit za vecinu, tj za liberalne kapitaliste - manjina i veliki deo zaposlenih. jednostavno taj perpetum mobile ne postoji, iz cega sledi da je rezim u dusi desnicarski, crn kao crnac u tunelu.

i sve te nacisticke grupe u srbiji su pod uparvom nevidljive ruke, kad treba rezimu eto incidenata, a onda se u eu prikazuju srbi kao nacisti. sacuvaj boze i sakloni
:ok::ok::ok:
http://forum.krstarica.com/threads/301426
 
  • Podržavam
Reactions: 27E
Antifašizam je prvenstveno politička kategorija, dok podržavanje ili nepodržavanje homoseksualaca ili konzumiranja lakih droga spada u građanske slobode i sa politikom nebi trebalo imati veze.

Demokracija bez konrole je anarhija.
Dakle, svako društvo, bez obzira kako demokratsko bilo, mora imati neke norme i uzance ponašanja, a to znači zakonsko usmjeravanje ponašanja članova društva po smjernicama koje je to društvo u cjelini prethodno usvojilo.
Prozivanje nekoga da je fašista zato jer ne podržava homoseksualce nema puno veze s logikom i na to ne treba obraćati pažnju.
Svaki čovjek će prvo gledati kako učiniti svoj život po mjeri koja mu paše i po načelima koje zastupa.
Dakle, ako se nešto kosi s tvojim načelima, nemaš potrebe za uznemiravanjem i brigom o tome šta drugi misle. :D
 
Википедија каже :
Fašizam se često opisuje kao ekstremni oblik nacionalizma, s obzirom da su većina država u kojima se pojavio bile nacionalne države. U višeetničkim sredinama se fašizam često manifestirao kroz etničku, rasnu i vjersku netoleranciju, čiji je krajnji izraz bio Holokaust.

Ако пођемо од ове дефиниције онда би антифашизам био покрет који се залаже за једнакост свих људи без обзира на религију, боју коже и народност. И ја сам наивно, мислећи да антифашизам то подразумева, ушла у неке антифашистичке групе на Фејсбуку. А онда су почели да ме затрпавају позивима за групе подршке Геј паради, легализацији марихуане и сл. уз став да су они који се томе противе фашисти и да су вероватно неки зли и затуцани радикали и националисти.

Где ово има? Од када антифашизам подразумева толеранцију према геј паради и према наркоманима? Ко је себи дао за право да то изједначи у Србији и који су то морално деградирани ликови који се издају за антифашисте? Да ли човек може да буде антифашиста и да не дискриминише никога а да притом има неки здрав став, да готиви спорт а не дрогу и да не туче педере али не подржава њихово парадирање. Могу ли ја да будем против те параде а да ми не прилепе епитет радикала на чело?

Да ли је још неко приметио да се код нас иза те АНТИФЕ крију људи са поремећеним системом вредности и како се борити против тога?

:eek: Bravo,konacno si shvatila o cemu se radi i kakvi su to bolesnici!:cmok: Mada ljudi dok to sami ne vide nisu svesni o cemu se radi!
 
rezim na nase oci vrsi mimikriju. pokusava da se predstavi kao levica, ocajniciki pokusavajuci da izbegne sudbinu i odgovornost

levica da, ali sa haitija.

rezim je izvorno antinarodni, posto je za liberalni kapitalizam, a tu nije moguca dobrobit za vecinu, tj za liberalne kapitaliste - manjina i veliki deo zaposlenih. jednostavno taj perpetum mobile ne postoji, iz cega sledi da je rezim u dusi desnicarski, crn kao crnac u tunelu.

i sve te nacisticke grupe u srbiji su pod uparvom nevidljive ruke, kad treba rezimu eto incidenata, a onda se u eu prikazuju srbi kao nacisti. sacuvaj boze i sakloni

Dobro covece znas li ti sta pises? Neko ode zapali Dzamiju u Nisu bi,zapali prostorije LDP-a,DS-a,americku ambasadu,prebije pedere,spreci sektaske skupove,spreci antisrpske tribine,odrobija i sudi mu se 4 puta za zlocin i on radi za vlast? Idi pricaj o necemo o cemu imas pojma,za ovo si glup ko noc!
 
Dobro covece znas li ti sta pises? Neko ode zapali Dzamiju u Nisu bi,zapali prostorije LDP-a,DS-a,americku ambasadu,prebije pedere,spreci sektaske skupove,spreci antisrpske tribine,odrobija i sudi mu se 4 puta za zlocin i on radi za vlast? Idi pricaj o necemo o cemu imas pojma,za ovo si glup ko noc!

valjda je u svemu tome i neko drugi ucestvovao, mada opet je tu nevidljiva ruka

malo si izmesao i udrobio, prakticno stavljas nacisticki pecat na ove dogadjaje. ne slazem se, i da se ne ubedjujemo
 
Ovo je bitno,znaju samo ono sto su culi na vestima i to na B92 a prosipaju muda kako znaju sve (i ko finasira pokrete,ko je clan,za koga rade,za sta se zalazu a ni programe nisu procitali)!:rtfm:

Pa vidi, tvoj stormfront je raso-fašistički pokret.
Program je isti u svakoj zemlji, tako da vas nigdje u svijetu ne svrstavaju u antifašiste.
Bolesno je što ste vi na to ponosni.

Čega se pametan stidi, time se budala ponosi! :D
 
Чудно је то да неко себи сме прибавити право да се антифашистом назива а исте те групације су такође нападали СУБНОР током 90тих ,сада је врло лако доделити некоме етикету нациста,фашисте и подбунити три кокошке да кокодачу и почиње општа хистерија,
ЈА САМ ЗА ЗАТВАРЊЕ СВАКОГА КО СЕ У СРБИЈИ СА ЗИГ ХАЈЛ ПОЗДРАВИ МОЖЕ
КО СЕ ПОЗДРАВИТ МОЖЕ СА ПОКЛИЧЕМ ПОД КОЈИМ ЈЕ СТРАДАЛО СТОТИНЕ ХИЉАДА ПРИПАДНИКА МОГ НАРОДА АЛИ СВЕ ОВЕ КОЈИ СЕБЕ НАЗИВАЈУ АНТИФА ЈА СМАТРАМ ПОЛУ ФАШИСТИМА И ПОЛУ НАЦИСТИМА
 

Back
Top