GPRS na kompu!!! KAKO?????

Z

zivke

Gost
Kako da povezem siemens s55 preko kabla na komp i da koristim gprs preko kompa? Sta sve treba da se podesi na fonu i na kompu da bi sve radilo kako treba? Ja sam pokusavao i uvek posle verifikovanja user-a i passworda prikaze gresku: cannot connect to remote computer. Sta da radim?
 
to je komplikovano ako to zelis mozes pozvati CC-e 063-9863 ili 064-789 ali ja ti savetujem da pre svega uzmes "plavi zub"pa da sa njim probas mislim da je bolje.tvoj izbor ali ja nikad ne gresim...
 
jeste aktiviran mi je GPRS na 063 postpaid. Problem je sledeci. Sve se normalno odvija do verifikacije user-a i passworda i onda me izbaci i kaze da ne mogu da uspostavim vezu sa "remote computer". U tome je cela stvar. Sta treba da uradim da bi mi prihvatio user i password? user:mobtel password:gprs,tako je kod svih,ali kod mene je vreovatno nesto drugo u pitanju
 
Ovako,prvi korak ti je podešavanje papametara za GPRS u telefonu. Kada to uradiš,ubaciš bluetooth u USB port računara.Kada startuješ sistem,preko wizarda Add New Hardware podigneš drivere za bleutooth.Kad to uradiš,onda sledi instalacija potrebnog softwara za bluetooth.Kad se to završi,restartuj komp i u mobilnom telefonu uključi bluetooth.Idi na opciju u mobilnom da telefon trazi drugi bluetooth uređaj.Posle par sekundi će ga pronaći mob.Na kompu se pojavljuje poruka da uneses PIN.Kada upises isti PIN za pristup u u komp i u mob,u mobu ce se dadati bluetooth uređaj koji je prikačen za komp.
Zatim uzmi instalacioni CD za telefon (sigurno ga imas) i idi na Phone and Modem Options.Štikliraj opciju da ne detektuje komp modem.Zatim daj putanju na cd-u na kojoj se nalazi modem driver za telefon.Kada to uradis,odaberi COM port ali onaj koji je kreirao software za bluetooth,npr kod mene je COM 9. Kada to uradis,zovi 063/9863 da ti daju upustvo za konfigurisanje modema,tj,sta treba upisati u Advance Settings modema.Kad to uradis,obavezno klini na Querry modem da bi video da li je sve ok. Brzinu porta i modema obavezno smanji na 57600bps.Zatim napravi konekciju koja koristi medem tvog telefona ,upisi za Phone number *99***1#.Upisi username i password i sljakaj za dz na netu.Brzina prenosa podataka je solidna.Ako telefon koristi 4 kanala onda je max brzina 53.6kb/s.Ali sve zavisi i od prijema i od opterećenja na mrezi.
Ako ti nesto nije jasno,slobodno pitaj.
 
Pa zbog toga i neće da ti radi GPRS. Prvo treba da nabavis original data cabl ( ne Kineski) i to USB to USB,a ne USB to SERIAL.Zatim treba da imas driver za modem i data cabl.
Vezu preko data cabla preporucujem samo za prenosenje melodija i slicica, a NIKAKO za prenos Internet signala!!! Data cabl ne sluzi za Internet!Moze da sluzi,ali je brzina prenosa podataka mnogo mnogo manja u odnosu na IC port i Bluetooth.
Najbolja solucija ti je da kupis Bluetooth. Cena mu se krece negde oko 1400 din. Veruj mi mnogo mnogo je brza veza u odnosu i na kabl i IC i ima veci domet nego IC.Ima domet 100m na otvorenom prostoru,dok IC ima domet oko 2m.Kod IC mobilni stoji blizu tebe tako da si izlozen vecem zracenju,dok kod Bluetooth-a ga drzim na vecoj udaljenosti od sebe.A za kabl tek i da ne govorim.
Znaci jedino resenje ti je bluetooth.
 
Anonymous:
Pa zbog toga i neće da ti radi GPRS. Prvo treba da nabavis original data cabl ( ne Kineski) i to USB to USB,a ne USB to SERIAL.Zatim treba da imas driver za modem i data cabl.
Vezu preko data cabla preporucujem samo za prenosenje melodija i slicica, a NIKAKO za prenos Internet signala!!! Data cabl ne sluzi za Internet!Moze da sluzi,ali je brzina prenosa podataka mnogo mnogo manja u odnosu na IC port i Bluetooth.
Najbolja solucija ti je da kupis Bluetooth. Cena mu se krece negde oko 1400 din. Veruj mi mnogo mnogo je brza veza u odnosu i na kabl i IC i ima veci domet nego IC.Ima domet 100m na otvorenom prostoru,dok IC ima domet oko 2m.Kod IC mobilni stoji blizu tebe tako da si izlozen vecem zracenju,dok kod Bluetooth-a ga drzim na vecoj udaljenosti od sebe.A za kabl tek i da ne govorim.
Znaci jedino resenje ti je bluetooth.
Kabal moze bilo koji i USB i SERIAL vazno je da uz njega imas odgovarajuci softver.I ne plasi se nece kabal da te ozraci :D to su neopisive gluposti u vezi zracenja.Brzina prenosa podataka jesto mnogo brza na BT u odnosu na IRDA ili kabal, ali to je prenos podataka izmedju BT i kompjutera i nema nikakve veze sa brzinom GPRS-a.Evo meni sad pise dole pored sata brzina"960 Kbps" sad cu svima da pricam koliko mi je brz internet kad koristim BT :)
 

Back
Top