Kava

ide uz cakulu ili ti trac, na taste, uz cigaru, popodne, ujutro...gorka, sladja, tanja...
Koliko kave pijete dnevno, jel gustate u tim salicama kave ili ih ispijate ko vodu...kad najradje popijete kavu?


Prva jutarnja mi je najbitnija i nasladja...bez nje se ne budim, pijem iskljucivo moka caffè kasicicom secera i mrvicu mleka ...sto bi bio macchiato freddo.
Pijem je polako i bez price.....
Ove ostale mi nisu bitne,mozda jos jedna posle rucka uz cigaricu...i nikako posle 16 h...inace ne spavam.


I da dodam leti volim da popijem caffè shakerato, bas mi prija po ovim vrucinama.
 
Poslednja izmena:
Jutarnja kafa je obavezna... I to jaka, turska, da me razbudi...
Posle obavezno izadjem u obliznji kafic sa drugaricom ili sa muzem da popijem ness, koji prave odlicno :mrgreen:
 
kod mene nema nekog "obaveznog" termina..
nekad je popijem sa drugaricom- eto cisto onako-
dok mi nekad fali strasno!
sad 8 dana nisam imala prilike popiti pravu domacu-inace jedino nju smatram KAVOM, pa mi je danas sjela kao nikad...

is to neko gore pomenu, poslije 19h mi je kava pogubna za san!
 
skoro da ne pijem kafu
ponekad one tipa nes ali sa dodatkom slaga,sladoleda,alkoholnog pica ili bilo cega u tom stilu sto je cini vise dezertom nego kafom
tursku ne pijem u opste....cajeve zato rado cevcim,crne uglavnom :)
 
Мени се понекад повећа ниво крви у кофеину, па онда морам још једну,бар...

Кафе пијем од ујутру до пред спавање, тренутно ,,Кафица'' кафу, јака је и допда ми се, а пијем и несице или еспресо...
Да, и две литре воде дневно плус!

:zcepanje::zcepanje::zcepanje:
 
Уствари, не престајем да пијем кафу, кад једну попијем, стављам другу и тако цео дан.

Раније је мој муж пио са мном кафу увек, сад због здравља не може толико, али смо најлепше приче причали уз кафу...
Обавезно се скува толико да се напуни шоља од 2 дл, а ако скувам мање, он ме пита:,,Нисам био добар данас, па сам добио само оволико кафе?'' :D

(Зато сам ја увек добра и увек добијем пуну шољу...)
 
prva jutarnja je obavezna,posle vise ne moram uopste
nekad na poslu popijem nes posle rucka,tako mi se ne jede nista slatko :rumenko:
vise od tri ne pijem,mislim da bi mi bilo lose,ali isto tako mislim da bi mi bilo lose bez te prve
pijem zavisno od podneblja u kojem se nalazim,u srbiji pijem srpsku,u francuskoj pijem ovu iz kucnog kafemata,u italiji kapucino i espreso,nes ma svejedno mi je
volim da umeksam ukus mlekom
secer ni pod razno,bljak
doruckujem s kafom,ko ovi zapadni evropljani :lol:
nekad sam prvo doruckovala pa pila kafu uz cigaretu :roll:
 
Уствари, не престајем да пијем кафу, кад једну попијем, стављам другу и тако цео дан.

Раније је мој муж пио са мном кафу увек, сад због здравља не може толико, али смо најлепше приче причали уз кафу...
Обавезно се скува толико да се напуни шоља од 2 дл, а ако скувам мање, он ме пита:,,Нисам био добар данас, па сам добио само оволико кафе?'' :D

(Зато сам ја увек добра и увек добијем пуну шољу...)

ja sam prije pola godine mogla piti bas dosta kave, sada max jedna dnevno!
sada mi se nakon druge solje desava da se osjecam nekako pijano, izgubljeno, malaksalo..:dontunderstand:
predpostavljam da ima veze sa pritiskom :confused:
 
is to neko gore pomenu, poslije 19h mi je kava pogubna za san!

Kako za koga ;)

Ustvari, obavila sam opsežno istraživanje na ovu temu :cistinaocare:
Eksperimenti su pokazali da je vrlo lako popiti kafu i zaspati oma (što i praktikujem s'vremena na vreme), a ako sačekaš sat i po, dva, e onda nema šanse.
Gorepomenuto je isprobano sa filter i nes kafom, jačom, velikom, bez mleka.
 
Kako za koga ;)

Ustvari, obavila sam opsežno istraživanje na ovu temu :cistinaocare:
Eksperimenti su pokazali da je vrlo lako popiti kafu i zaspati oma (što i praktikujem s'vremena na vreme), a ako sačekaš sat i po, dva, e onda nema šanse.
Gorepomenuto je isprobano sa filter i nes kafom, jačom, velikom, bez mleka.

ali rijetko ko ce piti kavu prije spavanja..:(
obicno kada sam vani negdje ( u vecernjim satima), ako mi se ne piju sokovi, narucim kavu, nes ili ice coffee..
e onda nastane prava nesanica :)
znala sam je piti recimo navece, samo ako bih trebala uciti nocu.

ovo ste kazes da se moze zaspati odmah po pijenju mi i zvuci logicno jer vjerovatno ne krene djelovati odmah po ispijanju.
 
Najbolja mi je sa puno secera i mleka,naravno neko to ne zove kafom,ali takooooooo prija.Eh,da - neretko je pijem sa grisinima,pezom,kamencicima,u zavisnosti sta mi cerkica ubaci u solju...
 
Moja prava kafa je zeleni Jacobs bez mleka u šolji za jogurt. Slatka.
Minimum 2put dnevno, ujutru i popodne.

Kvazi-kafe pijem na poslu, pošto imamo onaj tupav aparat za espreso, kapućino, mokaćino...što je sve u suštini istog ukusa i k od kafe nema. Ne brojim.

Moja magična kafa je Grinet....velika moka sa karamelom....orgazam ukusa.....

Baš volim kafu.

uff kako je ovo bio sladak post :heart::rumenko:
 
ide uz cakulu ili ti trac, na taste, uz cigaru, popodne, ujutro...gorka, sladja, tanja...
Koliko kave pijete dnevno, jel gustate u tim salicama kave ili ih ispijate ko vodu...kad najradje popijete kavu?

ako dozvolite...

...3 do 4...jaku, srednju, kaki nesitj i ostale gluposti...samo don kafe minas...
...po 3,4 cigarete uz svaku...
...mogu i da ćutim uz nju, nije problem...
 
ja ne pijem kafu kod kuce, kad ustanem... nego cim upadnem u pozoriste vojska postavlja kafu i pijemo je svi kolektivno ... to nam je svakodnevni ritual.
ja popijem do pola a onda je nosim svuda za sobom celo prepopodne kao macka macice i pijuckam po-la-ko... bas mi je cef tako...
ja volim obicnu tursku bez secera i bez mleka.
 
Иначе, немам обичај да кажем,,Користи претраживач, била тема'' и слично. него ,скоро је била, а ја немам шољу за качење, па сам окачила линк ка теми, сори. :)
 

Back
Top