Ekonomski fakultet

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
L

lela_bg

Gost
Da li neko od vas zna kakvi su to "studenti na daljinu".Na ekonomiji postoji ta grupa studenata,ali ne znam da li je to na principu vanrednih studenata i ne znam da li takav jedan student,posle u roku zavrsene prve godine moze preci na budzet?Ako neko zna molim da mi odgovori.Unapred zahvalna
 
to su fakticki vanredni studenti koji imaju pravo da polazu ispite u normalnim rokovima,bez prava pohadjanja nastave,imaju pravo na online konsultacije i jednu live konsultaciju mesecno,a ako daju prvu u roku imaju pravo da drugu upisu ili opet na daljinu ili da predju u redovne ali kao samofinansirajuci

poz
 
nije tacno... imaju prava pohadjanja nastave...
mogu da predju na budzet, ali tek u trecoj godini...
ne moraju da prijavljuju ispite, i nisu obavezni da rade kolokvijume... dobijaju knjige i placaju skolarinu nesto manje od samofinansirajucih...
- nadam se da sam ti objasnio :wink:
 
Mnogo ti hvala za te informacije,tesi me cinjenica da se u trecoj godini moze preci na budzet.Ali interesuje me jos da li ti "studenti na daljinu" mogu ranije da polazu ispite od ovih redovnih.
 
lila_bg:
Mnogo ti hvala za te informacije,tesi me cinjenica da se u trecoj godini moze preci na budzet.Ali interesuje me jos da li ti "studenti na daljinu" mogu ranije da polazu ispite od ovih redovnih.
oni uvek imaju rok kada i redovni studenti... tj par dana POSLE! jedina ralika je sto ne moraju da prijavljuju nijedan ispit pre roka... samo se pojavis na prozivci pre svakog ispita... :wink:
 
Eeeeeeeeeeee, ljudi NOVE INFORMACIJE!!! Doneli su odluku da i "studenti na daljinu" kad uhvate uslov mogu preci na budzet. Ja sam jedna od takvih tako da je to 10000000000000000000..........% sigurno!
 
LJUDI,OVAKO...
JA SAM PRVA GOD NA EKONOMSKOM FAXU I NESTO MI NIJE JASNO!!!!!SVE TO STO STE REKLI ZA 'studente na daljinu" je istina!Znaci; MOGU DA POHADJAJU NASTAVU,DA IZLAZE NA KOLOKVIJUME,DA PREDJU NA BUDZET,placaju manje od nas (samofinansirajucih)....Znaci imaju SVE uslove kao i MI (mozda cak i bolje) a na prijemnom su prosli gore!!!U cemu je fora??????
jos nesto....AJDE MOLIM VAS DA MI KAZE NEKO KO JE NA TOM FAXU DUZE OD MENE: KAKAV JE BORICIC,MEDOJEVIC I CUPIC???????JESU LI ZAGULJENI?OBARAJU LI CESTO?????E DA I OVO:IMAMO KOLOKVIJUM ZA 5 DANA!JE L ISTINA DA SU TU OSNOVNE STVARI????
I DA LI JE NEKO OD VAS PRVA GODINA I KOJA GRUPA????
AKO VAS IMA SA PRVE GODINE I ZNATE KO SU BALTIC I MITROVIC,RECI...KAKVI SU CAREVI!POGOTOVO MITROVIC....!!!!
ETO TOLIKO....
PISITE NA OVU TEMU.....
KISS
 
MANEKENKA 85:
LJUDI,OVAKO...
JA SAM PRVA GOD NA EKONOMSKOM FAXU I NESTO MI NIJE JASNO!!!!!SVE TO STO STE REKLI ZA 'studente na daljinu" je istina!Znaci; MOGU DA POHADJAJU NASTAVU,DA IZLAZE NA KOLOKVIJUME,DA PREDJU NA BUDZET,placaju manje od nas (samofinansirajucih)....Znaci imaju SVE uslove kao i MI (mozda cak i bolje) a na prijemnom su prosli gore!!!U cemu je fora??????
jos nesto....AJDE MOLIM VAS DA MI KAZE NEKO KO JE NA TOM FAXU DUZE OD MENE: KAKAV JE BORICIC,MEDOJEVIC I CUPIC???????JESU LI ZAGULJENI?OBARAJU LI CESTO?????E DA I OVO:IMAMO KOLOKVIJUM ZA 5 DANA!JE L ISTINA DA SU TU OSNOVNE STVARI????
I DA LI JE NEKO OD VAS PRVA GODINA I KOJA GRUPA????
AKO VAS IMA SA PRVE GODINE I ZNATE KO SU BALTIC I MITROVIC,RECI...KAKVI SU CAREVI!POGOTOVO MITROVIC....!!!!
ETO TOLIKO....
PISITE NA OVU TEMU.....
KISS

E ovako, sto se tice Boricica on je ok., samo gledaj da polazes matematiku u januaru i februaru, jer su tad najlaksi zadaci, a i najveca je prolaznost; sto se Medojevica tice i on je ok, ne smara te puno ali u svakom slucaju moras znati, a sto se Cupica tice, on ti je najopusteniji profesor na faxu, dusa od coveka, tako da ces se za sociologiju najmanje cimati bez obzira ko ti bude bio na ispitu!
Za kolokvijume iz politicke i matematike ti ne mogu nista reci, zato sto nisam bila obavezna da ih radim jer sam "student na daljinu", a sto se sociologije tice tu ti trebaju samo osnovne stvari i gledaj da polozis jer si automatski oslobodjena tog dela gradiva!
Toliko od mene, nadam se da sam ti pomogla! U svakom slucaju, ako te jos nesto interesuje pisi... :wink:
 
Anonymous:
PS IMA LI NEKO OVDE NEKE SKRIPTE IZ OSNOVA/POSLOVNA ILI SOCIOLOGIJE????
I NEKE KORISNE INFORMACIJE KOJE BI POMOGLE PRVOJ GODINI???
PITANJA,PREPORUKE....
HVALA UNAPRED

Ovako, skripta iz sociologije ne postoji, za osnove ne znam, ali ti u svakom slucaju to ne bih preporucila jer garantovano neces poloziti ako je, ukoliko postoji, budes koristio!
Sto se korisnih informacija tice, reci cu ti samo da matematiku OBAVEZNO spremas za januar ili februar, jer su ti najlaksi zadaci, a i prolaznost je najveca! Za matematiku ti govorim na osnovu iskustava nekih studenata, koji su dosli u situaciju da obnove godinu zbog matematike! Sto se sociologije tice, to ti je najopusteniji ispit na faxu, neces imati problema! A sto se osnova ili politicke, kako se nekad zvala, tice savetujem ti da i to ucis i spremas, jer ce ti u drugom semestru trebati za mnoge predmete!
Sledeci put pitaj malo konkretnije stvari, kako bih ti bolje pomogla! Nadam se da ce ti ovo za sad biti dovoljno! :wink:
 
naravno da mi koristi!puno ti hvala,bas si me sad mali utesila,posto smo svi (tj vecina) u blagoj panici!zato sam se i obratila nekom ko ce mi reci sve ali puno pouzdanije!za sad nemam nikakvo pitanje ali kad ga bude bilo eto mene
caos :D
 
lela_bg:
Da li neko od vas zna kakvi su to "studenti na daljinu".Na ekonomiji postoji ta grupa studenata,ali ne znam da li je to na principu vanrednih studenata i ne znam da li takav jedan student,posle u roku zavrsene prve godine moze preci na budzet?Ako neko zna molim da mi odgovori.Unapred zahvalna
evo ti kompletne informacije... :wink:

OSNOVNA PRAVILA STUDIRANJA NA DALJINU

Studenti  iz programa STUDIRANJE NA DALJINU u pogledu svojih prava i obaveza su u potpunosti izjednačeni sa ostalim samofinansirajućim studentima, osim u sledećem:

1.      pravo pohađanja nastave

2.      obaveza polaganja kolokvijuma pre izlaska na ispit

3.      pravo prelaska na budžetsko finansiranje



Student iz programa STUDIRANJE NA DALJINU, koji u toku jedne školske godine ispuni uslov za upis u narednu godinu studija, može, prema sopstvenom izboru, nastaviti studije u programu STUDIRANJE NA DALJINU ili kao student koji plaća školarinu.



Ekonomski fakultet obezbeđuje studentima programa STUDIRANJE NA DALJINU:

1.      neophodnu literaturu

2.      ekskluzivan pristup materijalima za pripremu ispita (preko interneta)

3.      mogućnost komunikacije sa nastavnicima i saradnicima fakulteta tokom cele školske godine (preko interneta)

4.      neposredne konsultacije, jedan do dva puta mesečno, sa nastavnicima i saradnicima fakulteta na fakultetu u Beogradu

5.      u slučaju većeg broja studenata sa određenog geografskog područja Fakultet bi razmotrio mogućnost osnivanja centra (učionica sa pratećim tehničkim sredstvima) za to područje i imenovanja odgovornog lica za taj centar

6.      ako je zadovoljen prethodni uslov, Fakultet bi razmotrio mogućnost organizovanja neposrednih konsultacija u samom centru

7.      polaganje ispita, zajedno sa ostalim studentima, tokom redovnih ispitnih rokova na fakultetu u Beogradu
 
ok je i nije mi puno tesko (bar za sada),samo jo obimno!!!!
Zavrsila sam ekonomsku tako da mi osnovi nisu problem,vecinu toga znam.....
Nego mrzi me da ucim bas bas bas sve,pa samislila sa naucim iz skripti.
to je sto se tice osnova

mata mi je isto za sad ok i nije teska,a sociologiju nisam ni takla tako da ne znam.......

DJ MARE imam ja raspored samo reci koji ti je br indexa... :D
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top