Biblija i reinkarnacija

Nasledjuje, ali se krstenjem spiraju svi gresi pa i praroditeljski.

Jezekilj 18;1-4"Zasto govorite ovu poslovicu u zemlji Izrailjevoj:Oci jedose kiselo grozdje,a sinovima zubi trnu.Ziv sam ja,govori Gospod Vecni.Necete vise govoriti tu poslovicu u Izrailju.Gle sve su duse moje kako dusa ocina tako i dusa sinovlja moja je;dusa koja zgresi ona ce umreti."
Pravoslavni teolozi ocigledno nisu dosli do ovog stiha.Lakse im je da kazu,nesto su zgresili preci,pa se zato deca razboljevaju,a Biblija ih demantuje.
 
Jezekilj 18;1-4"Zasto govorite ovu poslovicu u zemlji Izrailjevoj:Oci jedose kiselo grozdje,a sinovima zubi trnu.Ziv sam ja,govori Gospod Vecni.Necete vise govoriti tu poslovicu u Izrailju.Gle sve su duse moje kako dusa ocina tako i dusa sinovlja moja je;dusa koja zgresi ona ce umreti."
Pravoslavni teolozi ocigledno nisu dosli do ovog stiha.Lakse im je da kazu,nesto su zgresili preci,pa se zato deca razboljevaju,a Biblija ih demantuje.

Pa zato je sklopljen novi zavet, sada nema vise ni roba ni gospodara svi su jedno u Hristu,i imaju slobodu u Hristu, dakle nikakve sada osude nema kod Hriscana.
Hriscani su sada Boziji sinovi, Hristova Braca, i samo Bog moze da ih osudi.
Ovo je doba milosti , kada Bog nece da se gnjevi na svoj narod.
Ali zato ce tek predstojati strasni sud na kraju.
Dakle nasledjeni grehovi se brisu krstenjem, a postoje kazne i opomene koje Bog koristi kako bi ispravio nekoga ko je u zabludi.
 
Pa zato je sklopljen novi zavet, sada nema vise ni roba ni gospodara svi su jedno u Hristu,i imaju slobodu u Hristu, dakle nikakve sada osude nema kod Hriscana.
Hriscani su sada Boziji sinovi, Hristova Braca, i samo Bog moze da ih osudi.
Ovo je doba milosti , kada Bog nece da se gnjevi na svoj narod.
Ali zato ce tek predstojati strasni sud na kraju.
Dakle nasledjeni grehovi se brisu krstenjem, a postoje kazne i opomene koje Bog koristi kako bi ispravio nekoga ko je u zabludi.

Jer si procitao ove stihove iz Jezekilja?Nema nasledjivanja grehova.Kakav novi zavet kad ni po starom nema ni roba ni gospodara.Kako da se brisu gresi krstenjem,kad ih po Bibliji ni ne nasledjujemo?
Boky,nemoj pocinjes k'o Vorki:):heart:
 
Jer si procitao ove stihove iz Jezekilja?Nema nasledjivanja grehova.Kakav novi zavet kad ni po starom nema ni roba ni gospodara.Kako da se brisu gresi krstenjem,kad ih po Bibliji ni ne nasledjujemo?
Boky,nemoj pocinjes k'o Vorki:):heart:

Kako nije bilo? evo ti stihova sa sam presudi;
2. Мојсијева, глава 34
7. Који чува милост хиљадама, прашта безакоња и неправде и грехе, који не правда кривога, и походи грехе отачке на синовима и на унуцима до трећег и четвртог колена. i na mnogim drugim mestima.
A pazi sada sta kaze za novi zavet'
Јеврејима, глава 8
10. Јер је ово завет који ћу начинити с домом Израиљевим после оних дана, говори Господ: даћу законе своје у мисли њихове, и на срцима њиховим написаћу их, и бићу им Бог, и они ће бити мени народ.

11. И ниједан неће учити свог ближњег, и ниједан брата свог, говорећи: Познај Господа; јер ће ме сви познати од малог до великог међу њима.
12. Јер ћу бити милостив неправдама њиховим, и грехе њихове и безакоња њихова нећу више спомињати.

13. А кад вели: нов завет, први начини ветхим; а шта је ветхо и остарело, близу је краја.

Јеврејима, глава 10
13. Чекајући даље док се положе непријатељи Његови подножје ногама Његовим.


14. Јер једним приносом савршио је вавек оне који бивају освећени.

15. А сведочи нам и Дух Свети; јер као што је напред казано:



16. Ово је завет који ћу начинити с њима после оних дана, говори Господ: Даћу законе своје у срца њихова, и у мислима њиховим написаћу их;


17. И грехе њихове и безакоња њихова нећу више спомињати.

18. А где је опроштење ових онде више нема прилога за грехе.

19. Имајући, дакле, слободу, браћо, улазити у светињу крвљу Исуса Христа, путем новим и живим.

20. Који нам је обновио заветом, то јест телом својим,
21. И свештеника великог над домом Божијим:


22. Да приступамо с истиним срцем у пуној вери, очишћени у срцима од зле савести, и умивени по телу водом чистом;

23. Да се држимо тврдо признања наде: јер је веран онај који је обећао;
 
Zato ja mislim da je Biblija totalno kontradiktorna.Na jednom mestu pise nema nasledjivanja greha,na drugom pise drugacije,ima nepovezanih i nelogicnih delova.
I zato ja i ne pokusavam da branim jednu tezu,kad na drugom mestu pise nesto sasvim drugo.Moj stav je da je Biblija kontradiktorna sama sebi,i da zbog toga postoji hiljade tumacenja.
 
Zato ja mislim da je Biblija totalno kontradiktorna.Na jednom mestu pise nema nasledjivanja greha,na drugom pise drugacije,ima nepovezanih i nelogicnih delova.
I zato ja i ne pokusavam da branim jednu tezu,kad na drugom mestu pise nesto sasvim drugo.Moj stav je da je Biblija kontradiktorna sama sebi,i da zbog toga postoji hiljade tumacenja.

Da, deluje tako, ali covek neprestano uci , i nikada nece sve tajne dokuciti, jer je biblija knjiga koja je neiscrpan izvor znanja.
Zato je najbolje da tumacenje prepustimo svetim ocima , koji su ceo zivot predali Bogu i Duhom Svetim tumacili bibliju.

Mi mozemo po nesto probati, ali nije preporucljivo , jer se tako odlazi u jeres, i zato i ima toliko tumacenja i toliko sekti.

Pozdrav
 
Da, deluje tako, ali covek neprestano uci , i nikada nece sve tajne dokuciti, jer je biblija knjiga koja je neiscrpan izvor znanja.
Zato je najbolje da tumacenje prepustimo svetim ocima , koji su ceo zivot predali Bogu i Duhom Svetim tumacili bibliju.

Mi mozemo po nesto probati, ali nije preporucljivo , jer se tako odlazi u jeres, i zato i ima toliko tumacenja i toliko sekti.

Pozdrav

:udriglavu:
 
Pa zato je sklopljen novi zavet, sada nema vise ni roba ni gospodara svi su jedno u Hristu,i imaju slobodu u Hristu, dakle nikakve sada osude nema kod Hriscana.
Hriscani su sada Boziji sinovi, Hristova Braca, i samo Bog moze da ih osudi.
Ovo je doba milosti , kada Bog nece da se gnjevi na svoj narod.
Ali zato ce tek predstojati strasni sud na kraju.
Dakle nasledjeni grehovi se brisu krstenjem, a postoje kazne i opomene koje Bog koristi kako bi ispravio nekoga ko je u zabludi.

Tek sad vidim zašto kažu da si poznat.
 

Back
Top