21.12.2012

2012. dogodice se :

  • Nista posebno.

  • Vraca se Isus.

  • Vanzemaljci!

  • Globalna kataklizma.

  • Treci Svetski Rat.

  • Prelazak covecanstva na novi nivo svesti.

  • Nemoguce je predvideti.


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

DITRIH

Zainteresovan član
Poruka
258
Vreme "Apokalipse" ili otkrivanja

Po Majama, mi danas živimo na kraju vremena, na samom kraju galaktičkog dana, vremena merenog hiljadama godina. Jedan galaktički dan traje 25.625 godina i podeljen je na pet ciklusa od po 5.125 godina.Veliki krug Majinog računanja vremena završava se 21.12.2012 godine. Po Majama, 21.12.2012 godine počinje "novi svet". Majina civilizacija je bila i ostala najnaprednija po pitanju astronomskog znanja i merenja vremena. Njihov glavni kalendar je najtačniji i praktično nema grešaka. Greška u njihovom kalendaru iznosi samo jedan dan u intervalu od 380.000 godina. Po Majama, "peti svet" je završen 1987 godine a "novi svet" počinje 2012 godine. Mi sad živimo u dobu između "svetova". Ovo vreme je nazvano "Apokalipsa" ili otkrivanje, što znači da će realna istina biti razotkrivena. To je takođe vreme u kome treba da radimo na 'ličnom ispunjenju' individualnog i kolektivnog.
Po Majama "šesti svet" je prazan. To znači da je spreman za nas kao ko-kreatore da počnemo kreaciju novog sveta i civilizacije na način kako to želimo.
Planeta Zemlja i ceo solarni sistem će biti u galaktičkoj sinhronizaciji sa ostatkom Svemira. Naši DNK će biti unapređeni tj. reprogramirani od strane centra naše Galaksije (Hunab Ku). Sve i svako na ovoj planeti će mutirati. Neki više svešću od ostalih, ali će se svi promeniti. 2012 godine će ravan našeg solarnog sistema biti u ravni naše galaksije, Mlečnog puta. Takođe će još dve galaksije biti u liniji sa našom galaksinom. Doći će do kosmičkog ukrštanja, znanog kao "drvo života". To će otvoriti kanal univerzalne energije koja će bujicom proći kroz Zemlju, čisteći je i sve što na njoj boravi, dižući sve na viši nivo vibracije. Taj proces je već počeo.
Vreme će se ubrzati (ili usporiti). Hiljadama godina unazad je "Schumann Resonance" ili puls (otkucaji srca) Zemlje bio 7,83 ciklusa u sekundi. Vojni stručnjaci su taj podatak koristili kao pouzdanu referencu. Međutim, od 1980 godine ta rezonanca je bila polako povećavana. Sada je preko 12 ciklusa u sekundi! To znači da je sada potrebno manje od 16 sati za isti broj ciklusa po danu umesto ranijih 24 sata. U doba "Apokalipse' ili vremena "između svetova" mnogi ljudi će doživeti velike lične promene. Promene će biti mnoge u raznim varijetetima. Na primer, promene partnera, bračnih ili vanbračnih, promene mesta življenja, promene vrste zanimanja i zaposlenja, menjanje načina razmišljanja i odnosa prema okolini itd.

Majino proročastvo 2012: Ulazak u novi Galaktički dan

Mnogi od nas znaju za Majin kalendar ali mnogi ljudi ne razumeju njegovo značenje i način funkcionisanja. Da, kraj kalendara je 21.Decembar 2012 godine ali šta to ustvari znači? Kako se došlo do toga? Na čemu je njihov kalendar baziran?

Majino proročanstvo za 1999 godinu kaže da imamo 13 kopči (uški, alki, godina) da realizujemo promene u našem odnosu svesti od puta samodestrukcije prema putu da otvorimo našu svest prema sjedinjavanju ka svemu što postoji.

Maje su znale da je naše Sunce sve vreme u sinhronizaciji sa ogromnom centralnom galaksijom. I da su od centralne galaksije primane 'iskre' svetlosti koje su bile povod da Sunce sija daleko intenzivnije proizvodeći, kako naučnici kažu 'solarne bljeskove' i promene u magnetnom polju Sunca. Maje kažu da se to događa na svakih 5.125 godina. To takođe uzrokuje promene u Zemljinoj rotaciji što za posledicu ima pokretanje velikih prirodnih katastrofa.

Maje su verovale u univerzalne procese, nalik 'disanju' galaksije i u stalnost tih ciklusa koji se nikad nisu menjali. Kakva je promena u svesti ljudi koji prolaze kroz to? Uvek u procesu ka većoj perfekciji. Bazirano na njihovim zapažanjima, Maje su predskazale da će od inicijalnog datuma početka njihove civilizacije, 4 Ahau, 8 Cumku, 3113 godine pre Hrista, naredni ciklus biti kompletiran kroz 5.125 godina u njihovoj budućnosti, 21.Decembra 2012. godine. Naše Sunce, primajući snažna sinhronizovana zračenja energije iz centra galaksije, promeniće polaritet koji će prouzrokovati velike kosmičke događaje koji će dati podstrek i spremnost ljudskoj vrsti za prolaz u novu eru, "Zlatno doba". Posle toga, po Majinim kazivanjima, mi ćemo biti spremni da prođemo kroz vrata koja će dozvoliti prolaz ka transformaciji ove civilizacije bazirane na strahu u vibracije daleko veće harmonije."

Šta mislite o ovom sigurno ste već čuli nešto slično ?
 
Jesi li ti upoznat sa tim kako je Kalendar Maja, suncani kalendar, imao 13 meseci?.. Samim tim, i prostom matematikom, dolazimo do zaljucka kako je 21.12.2012. godine po Majinom kalendaru odavno prosao.. :D
 
A koliko su dana imali ti meseci? Secam se da sam citala (nekad davno) nesto o njihovim suncanim kalendarima (ili nesto slicno) koji su imali 18 meseci od po 20 dana ili tako nesto... Sto bi znacilo da njihova godina ima 360 dana. Znaci 5 (i 1/4) dana manje od nase.
A i ko nam kaze da neko nije jednostavno izracunao to sve, i onda zakljucio da je smak sveta (ili sta god) 2012. po nasem kalendaru?
Ispravite me ako gresim. Ozbiljno. Ne znam puno o Majama, znam samo ono sto nas je geograficarka terala da ucimo kad smo radili Ameriku.
 
Kakva kolekcija bezvezarija. Članak koji je zatrpan neprovjerivim brojevima i proizvoljnim tumačenjima, filovan ponekom naučnom činjenicom (Schumann Resonance) oko koje se plete priča koja nema blage veze sa stvarnošću. Tipičan tekst kojim se grade kojekakve kvaziteorije.
 
:hahaha:
:hahaha:
:hahaha1:
Ohh,bratee...
Znam da će ovo uskoro biti obrisano ili premješteno,ali stvarno...
Moderni čovjek je nažalost mnogo gluplji(čitaj:NAIVNIJI) od drevnog.
Jes da su tada imali mitove i legende i usmena predanja.
Al danas svako ko pročita gomilu stvari protkanih SENZACIJOM odma to
dijeli sa NAMA(ejj,al smo bitni)...
:dash:
:mrgreen:
Uostalom,lijepo nam je reko Nidžo Kavez(Nicholas Cage) da će Sanšajn da
nas sprži 19. oktobra OVE godine u 17.38 PM(u Njujorku)...
 
Tog dana nema kataklizme, nego ce reposi da izvire svojih rupa, i kazu nam "dobar dan. Vodite nas Mr Sal-u"
A svi repo fanovi ce da pozelene od zavisti, jer ocita ljubav ka tim bicima iz tama galaksije im nije uzvracena.

A Mr Sal, koji ih je toliko negirao, ce da odabere dve reptilijanske zenske, dve drakonke, i dve od Sivih.
Pa da vide kako zemljanin sa balkana "ore" po zvezdama i galaksijama..... :):):)
 
Vreme će se ubrzati

Ovo se vec desava.. a najinteresantnije u vezi toga jeste da ako bi se vreme ubrzalo recimo hiljadu puta, u JEDNACINAMA FIZICARA nista se ne bi promenilo.

ps. Vragana... idi na izvoriste svekolike mudrosti (forum prirodne nauke) i pitaj kako to da fizika ne moze da uklopi predpostavljeno ubrzanje vremena u svoje jednacine. Zar je moguce da ona meri samo istovremenosti a ne i trajanje? Zar je moguc takav paradoks u tom uzvisenom nepogresivom svetilistu ljudskog misljenja i inkubatoru vas skeptika...FIZICI? :eek:
 
Ovo se vec desava.. a najinteresantnije u vezi toga jeste da ako bi se vreme ubrzalo recimo hiljadu puta, u JEDNACINAMA FIZICARA nista se ne bi promenilo.

ps. Vragana... idi na izvoriste svekolike mudrosti (forum prirodne nauke) i pitaj kako to da fizika ne moze da uklopi predpostavljeno ubrzanje vremena u svoje jednacine. Zar je moguce da ona meri samo istovremenosti a ne i trajanje? Zar je moguc takav paradoks u tom uzvisenom nepogresivom svetilistu ljudskog misljenja i inkubatoru vas skeptika...FIZICI? :eek:

Ajde, cisto me zanima tvoje objasnjenje..........
Ako se u jednacinama fizicara nista ne menja, kako je onda moguce zakljuciti da se vreme ubrzalo?
Ili da verujemo tebi na rec?:dash::dash:
 
drevno predanje kaže da će posle 2012. teme koja u naslovu sadrži datum " 21.12.2012" Zemlju progutati crna rupa i sav živi svet na ovoj planeti će nestati!
ovu informaciju Aluminati kriju u tajnim bibliotekama ispod Sfingine zadnjice, a vi dobro razmislite pre nego što otvorite još jednu ovakvu temu...
 
Ajde, cisto me zanima tvoje objasnjenje..........
Ako se u jednacinama fizicara nista ne menja, kako je onda moguce zakljuciti da se vreme ubrzalo?
Ili da verujemo tebi na rec?:dash::dash:


Trajanje nije isto sto i prostor. Vreme nije isto sto i zbir istovremenosti. Interval izmedju dve istovrmenosti ,kao sto vec rekoh, ne ulazi u formule fizike. Tako da za one koji umeju da razmisljaju, taj interval mozmeo smanjiti koliko hocemo a da time ne izmenimo jednacinu koja broji samo istovremenosti ne i trajanje.

Ili jasnije. Predpostavimo da dodje do ubrzanja svih kretanja u univerzumu do beskonacne velicine ili da na taj nacin izbirisemo trajanje iz postojanja .... to nimalo nece uticati na formule fizike o vremenu jer ona trajanje i ne poznaje.

Vreme je subjektivna a ne objektivna kategorija.

Medjutim TRAJANJE JE NESTO VEOMA REALNO ...nesto sto zivimo i sto primecujemo svojevrsnom intuicijom trajanja sa kojom se ne mozemo igrati ili je tek tako izbrisati, samo zato sto ona ne ulazi u formule tvoje nepogresive fizike....pih!

A to subjektivno trajanje ja primecujem , kao i mnogi drugi da se veoma ubrzalo.

ps. A posto je odavno prosao devetnaseti vek a vi kvaziskpetici ste zaostali u njemu...da te podsetim da nema apsolutnog vremena...(odavno je prosao devetnaesti vek) vreme je relativno ..kapiras.

Takodje se raspitaj sta je to ona cuvena Hokingova "Psiholoska strela vremena". Kako se ona uklapa u sirovi materijalzam devetnaestog veka ?

ps.2 Sve ovo je za one koji osim sto umeju da bleje u eksperimente umeju i da razmisljaju, ili kojima epruveta i retorta nije zamenila mozak.
 
Ja se slabo kontam u te filozofske hash hushove vs ekzaktne fizike, ali zar se vreme apsolutno ne moze odrediti recimo evolucijom jedne planete oko nekog sunca?

I ako se vreme ubrza, ubrzava se i brzina evolucije.
To bi naravno uticalo i na gravitaciju tih tela, tako da bi se i tekako moglo odraziti u jednacinama koji odredjuju upravo zavisnost, tj posledicu gravitacije i brzine?
 
Ovo se vec desava.. a najinteresantnije u vezi toga jeste da ako bi se vreme ubrzalo recimo hiljadu puta, u JEDNACINAMA FIZICARA nista se ne bi promenilo:

Ovo si toliko lupio da prosto ne mogu vjerovati da si to smislio sam. Mora biti da si negdje pročitao nešto što ti nije bilo jasno, pa prenio ovdje onako kako si (pogrešno) shvatio.

Kako, bre, misliš da se ništa neće promijeniti u jednačinama. Sve jednačine koje obuhvataju brzinu (a to je pola fizike) automatski bi prestale da važe. Pošto vi, alternativci, s gnušanjem odbijate da učite reptilijanske nauke kakva je fizika, da ti pojasnim pojam brzine: To je pređeni put u jedinici vremena.
Ako se promijeni jedinica vremena (a to je posljedica njegovog 'ubrzanja'), šta se dešava sa svim ovim jednačinama?
 
Ja se slabo kontam u te filozofske hash hushove vs ekzaktne fizike, ali zar se vreme apsolutno ne moze odrediti recimo evolucijom jedne planete oko nekog sunca?

I ako se vreme ubrza, ubrzava se i brzina evolucije.
To bi naravno uticalo i na gravitaciju tih tela, tako da bi se i tekako moglo odraziti u jednacinama koji odredjuju upravo zavisnost, tj posledicu gravitacije i brzine?

Mrzim da iznosim "ad hominem" varijantu koja je uobicajna kad god na dnevni red dodju "mudrosti" egzaktne nauke kako ti kazes, ali sam rece da se slabo razumes.
Kakve veze ima evolucija planeta ( i kakav je ovo uopste izraz? :neutral:) Takodje kakve veze ima gravitacija sa merenjem vremena?

Misao koju sam izneo u gornja dva posta zasnovana je na velikom Bergonsovom otrkicu o prirodi vremena i to nije nesto uobicajeno i opste poznato.. tako da razumem vas otpor..ali polako. Preispitivanje , razmisljanje ..zakljucivanje....polako.

Da se vratimo na temu.
Da li je jos neko ovde primetio da se vreme ubrzalo. Da preiod izmedju jutra i veceri prolazi brze nego ranije.. da nesto nije u redu ?
 
Poslednja izmena:
Koliko ja shvatam problem i lezi u razlicitoj definiciji brzine.
Odnosno shta ako brzinu ne definishe put u metrima i jedinica vremena sekunda. Odnosno moze li se jedna kategorija definisati dvema neegzaktnim kategorijama i sto je josh upitnije njihovim odnosom koji moze biti nelinearan pod odredjenim okolnostima.I pitanje pozicije meracha koji moze biti uveren da brzina zavisi samo od puta koji on precipira.Shta sa chinjenicom da Zemlja juri oko Sunca koje opet juri u mlecnom putu pa sve to jos od velikog praska juri ko zna kojom nezamislivom brzinom a mi pateticni definisemo jedinicu za vreme kao sekundu kojih kad nabrijish 60 dobijesh minut kojih kad nabrojish 60 dobijesh sat ?Neegzaktno rodjaci neegzaktno.
 
Ovo si toliko lupio da prosto ne mogu vjerovati da si to smislio sam. Mora biti da si negdje pročitao nešto što ti nije bilo jasno, pa prenio ovdje onako kako si (pogrešno) shvatio.

Kako, bre, misliš da se ništa neće promijeniti u jednačinama. Sve jednačine koje obuhvataju brzinu (a to je pola fizike) automatski bi prestale da važe. Pošto vi, alternativci, s gnušanjem odbijate da učite reptilijanske nauke kakva je fizika, da ti pojasnim pojam brzine: To je pređeni put u jedinici vremena.
Ako se promijeni jedinica vremena (a to je posljedica njegovog 'ubrzanja'), šta se dešava sa svim ovim jednačinama?

Posto rece kao vrli moderator "Da lupam" a posto me mrzi da se zalim administratoru na takvo tretiranje ucesnika foruma a necu ni da ti vratim istom merom vrli "fizicaru" onda samo ....tri tacke.

Nije ovo izneo neki tipus na internetu vec jedan od najvecih filozofa covencanstva ..nobelovac Anri Bergson a to sto tebi to lici na lupanje pre ce biti pokazatelj tvoje "velicine" a ne dovodjenje u istinitost necijeg suda.

Kakav si argument izneo...tri tacke. Jedinica vremena. PA STA JE JEDINICA vremena nego konvencionalno uzet 86 400..ti deo dana ili deo perioda u kome se zemlja okrece oko sunca. Ako predpostavimo da se to kretanje zemlje oko sunca ubrza hiljadu puta "jedinica vremena" bice i tada 86 400 ti deo tog hiljadu puta ubrzanog kretanja..koje kao sto vidis jednacinu nije promenilo ?
 
Svakom rečenicom pokazujete obim svog ne-znanja (namjerno napisano ovako, s crticom. Nemoj misliti da sam pogriješio u neznanju). To kako vi opisujete jedinice vremena i dužine nema nikakve veze sa stvarnošću, već se tako uči u osnovnoj školi jer djeca drugo ne bi ni shvatila. Stvarne definicije su mnogo egzaktnije.
A to što je neko dobio Nobelovu nagradu iz neke oblasti, ne kvalifikuje ga automatski kao vrhunskog žreca u svemu. Ako je taj Anri filozof, neka filozofira, a fiziku prepusti fizičarima. I oni dobijaju Nobelove nagrade. Ili, da stvar još malo pojasnim: Ako bi ti se desilo da negdje u nedođiji dobiješ napad slijepog crijeva i da je potrebna hitna operacija, a imaš pri ruci nekog seoskog ljekara i tog tvog nobelovca Anrija Bergsona, kome bi prepustio da to uradi?

Baš bih volio da se žališ administratoru.
 
Svakom rečenicom pokazujete obim svog ne-znanja (namjerno napisano ovako, s crticom. Nemoj misliti da sam pogriješio u neznanju). To kako vi opisujete jedinice vremena i dužine nema nikakve veze sa stvarnošću, već se tako uči u osnovnoj školi jer djeca drugo ne bi ni shvatila. Stvarne definicije su mnogo egzaktnije.
A to što je neko dobio Nobelovu nagradu iz neke oblasti, ne kvalifikuje ga automatski kao vrhunskog žreca u svemu. Ako je taj Anri filozof, neka filozofira, a fiziku prepusti fizičarima. I oni dobijaju Nobelove nagrade. Ili, da stvar još malo pojasnim: Ako bi ti se desilo da negdje u nedođiji dobiješ napad slijepog crijeva i da je potrebna hitna operacija, a imaš pri ruci nekog seoskog ljekara i tog tvog nobelovca Anrija Bergsona, kome bi prepustio da to uradi?

Baš bih volio da se žališ administratoru.


AD HOMINEMMM.. Za malu decu..a stvari su mnogo ezgaktnije... ma nemoj ?

Pa sta je jedinica vremena ako ne deo uzet sa perioda okretanja zemlje oko sunca . Pa cak i da je uzet sa bilo kog drugog perioda... ISTOVRMENOST je BAZA fundament te konstrukcije... i ako se proporcionalno interval izmedju dve istovrmenosti ubrza do beskonacnosti ..... period ostaje nedodirnut a jednacina nepromenjena.

Bolje je da iznesite ove argumente nekom pametnijem od vas i dobicete isti odgovor. Cutanje pred cinjenicama... kao sto je i Bergson ucutkavao sve naucnike svog doba ..cak i samog Anstajna.

Sto se tice Bergsona i seoskog lekara .... ovo drugo su tricarije...kule od karata.... pomagala ..... a sustina sveta i zivota krije se na ovoj prvoj strani.
 
Preporulujem čitanje malo štiva koje se bavi temom etalona vremena i dužine, umjesto Zabavnika i Trećeg oka.

Izvrdavaš to oko doktora i slijepog crijeva. A da li su to tričarije saznaćeš kad do toga dođe.
 
Preporulujem čitanje malo štiva koje se bavi temom etalona vremena i dužine, umjesto Zabavnika i Trećeg oka.

Izvrdavaš to oko doktora i slijepog crijeva. A da li su to tričarije saznaćeš kad do toga dođe.

Umes li ti da izneses nesto drugo osim ad hominema ?

Posto ti je izgleda ostalo samo to shvaticu to kao cutanje pred cinjenicama i branjenje svoje povredjene sujete. Sigurno nije lako u vasim godinama menjati stavove ali zao mi je.

Za dalje informacije umesto uobrazavanja da nesto mnogo znate o vremenu bolje procitajte ovo:
http://www.amazon.com/Duration-Simultaneity-Einsteinian-Universe-Philosophy/dp/190308301X
 

Back
Top