Albanska demokratija u Vucitrnu - i mrtvi im smetaju

Tihi-

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.712
Srbi obišli groblje u Vučitrnu
3. avgust 2009. | 00:50 -> 10:47 | Izvor: B92
Vučitrn -- Nekoliko stotina Srba, koji su do rata na Kosovu živeli u Vučitrnu, obišli su groblje, prvi put posle 10 godina. Skoro svi spomenici uništeni su ili oštećeni.

Na groblju gotovo da nema neoštećenih spomenika, a crkva Svetog Ilije nakog spaljivanja i rušenja u martu 2004. godine, delimično je obnovljena.

Za Većinu Srba iz Vučitrna, ovaj dolazak na groblje je prvi u poslednjih deset godina. Povod je Sveti Ilija, svetac u čiju je čast podignuta pravoslavna crkva u Vučitrnu.

Srbi su iz ovog grada masovno otišli 1999. godine. Groblje su ostavili čitavo.

Danas nisu zatekli gotovo nijedan spomenik na svom mestu. Na pravoslavnom groblju u Vučitrnu ima više od 200 grobnica. U nekima su sahranjene čitave porodice.

Spomenici na groblju su rušeni godinama, a najviše ih je porušeno u martu 2004. godine.

U martu 2004. oskrnavljena je i zapaljena Crkva svetog Ilije podignuta u XIX veku. Crkvu su spolja obnovile kosovske institucije i renovirale crkveni dom. Zvonik i unutrašnjost crkve su samo očišćeni.

Do pre dva meseca, groblje je bilo u korovu i šiblju.

Za slavu crkve u Vučitrnu, groblje je očišćeno na inicijativu vučitrnske opštine, a uz pomoć Ministarstva za Kosovo i Metohiju Vlade Srbije.

Srbi iz Vučitrna bi se rado vratili u svoj grad, ali Dragiša Murganić, bivši opštinski fiunkcioner, kaže da ne veruje da ima uslova za povratak.

“Današnje okupljanje svedoči na svoj način o raspoloženju Srba da se vrate u Vučitrn, ali mislim da još nema uslova za to. Vremenom, verujem da će ih biti”, kazao je Murganić.

Nakon obilaska groblja, održan je parastos, a potom je lokalni sveštenik prerezao slavski kolač.

Skup Srba u Vučitrnu obezbeđivali su pripadnici kosovske policije.

Tokom okupljanja, iz okoline se čula pucnjava iz vatrenog oružja.

Policija je za B92 prenela da se pucalo na svadbi Albanaca iz kuća u okolini crkve.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=08&dd=03&nav_category=640&nav_id=374524

---------------------

eto kakva sudbina je predvidjena za Srbe od strane Siptara na "multietnickom" Kosovu i Metohiji. I Mrtvi Srbi im smetaju....

ceo snimak mozete videti ovde

http://blip.tv/file/2432021
 
Poslednja izmena:
Kad otvoriš temu na ovaj način, samo demonstriraš srpsku glupost...

Dokle ćeš više da nas brukaš svojom glupošću?

Не видим да је тема глупост ... Нити је било ко мислио на Адема са форума нити било шта ... мислило се на шиптаре у глобалу ... Погледајте мало филм Стршљен, па се запитајте ...Само мало, неће вам бити тешко да се замислите ..
 
Не видим да је тема глупост ... Нити је било ко мислио на Адема са форума нити било шта ... мислило се на шиптаре у глобалу ... Погледајте мало филм Стршљен, па се запитајте ...Само мало, неће вам бити тешко да се замислите ..

Jesi *********, ali sad si prevazišo sebe...:hahaha:

Nije Adem sa foruma, nego je Adem sinonim za sve šiptare...:roll:
 
Он ће то само оправдати

juce sam procitao ovu vest.
interesantno je kako ste zakrzljali kada trebate nesto dokazati a nemate cega da se ufatite.
groblje, oko 200 nadgrobnih spomenika ustvari, je potpuno unisteno, ili ni jedan spomenik nije citav, i sta??? pa deset godina niko nije krocio na njemu, a neki su "pomagali" da se to propadanje ubrza, i??? i to je toliko strasno a???
ja ne znam kako neko nema mozga da shvati da je na kosovu u stvari sasvim normalno, kriza kao i svugde, i da [skoro] niko ne da pet para za srbe, turke, albance, ili bilo koga. svako pokusava da prezivi, retki su ti kojima nealbanci smetaju.
i bilo je vec par puta rasprava, a ja cu je od sada stalno potencirati, koliko je srba ubijeno/nastradalo od albanaca u zadnjih pet godina. dajte mi broj, i onda cete mozda i sami shvatiti kako je na kosovu.
i normalno, izaberite bilo koji grad u srbiji, a da ima makar preko 300.000 stanovnika, i uporedite broj mrtvih na celom kosovu, i u tom jednom gradu.

РЕКОХ
 
zamislite kako zive 200.000 nevinih srba okruzeno od 1.800.000 krvozednih albanaca. zamislite koliko njih pogine dnevno... a tek nedeljno. ako racunamo na godinu, to se skoro ne moze ni izbrojati...
a tek koliko je njih nastradalo za pet celih godina
Па добро се зна да је огроман број Албанаца преко Проклетија дошао у јужну покрајину Србије заједно са НАТО трупама.
 
Srbi obišli groblje u Vučitrnu
3. avgust 2009. | 00:50 -> 10:47 | Izvor: B92
Vučitrn -- Nekoliko stotina Srba, koji su do rata na Kosovu živeli u Vučitrnu, obišli su groblje, prvi put posle 10 godina. Skoro svi spomenici uništeni su ili oštećeni.

Na groblju gotovo da nema neoštećenih spomenika, a crkva Svetog Ilije nakog spaljivanja i rušenja u martu 2004. godine, delimično je obnovljena.

Za Većinu Srba iz Vučitrna, ovaj dolazak na groblje je prvi u poslednjih deset godina. Povod je Sveti Ilija, svetac u čiju je čast podignuta pravoslavna crkva u Vučitrnu.

Srbi su iz ovog grada masovno otišli 1999. godine. Groblje su ostavili čitavo.

Danas nisu zatekli gotovo nijedan spomenik na svom mestu. Na pravoslavnom groblju u Vučitrnu ima više od 200 grobnica. U nekima su sahranjene čitave porodice.

Spomenici na groblju su rušeni godinama, a najviše ih je porušeno u martu 2004. godine.

U martu 2004. oskrnavljena je i zapaljena Crkva svetog Ilije podignuta u XIX veku. Crkvu su spolja obnovile kosovske institucije i renovirale crkveni dom. Zvonik i unutrašnjost crkve su samo očišćeni.

Do pre dva meseca, groblje je bilo u korovu i šiblju.

Za slavu crkve u Vučitrnu, groblje je očišćeno na inicijativu vučitrnske opštine, a uz pomoć Ministarstva za Kosovo i Metohiju Vlade Srbije.

Srbi iz Vučitrna bi se rado vratili u svoj grad, ali Dragiša Murganić, bivši opštinski fiunkcioner, kaže da ne veruje da ima uslova za povratak.

“Današnje okupljanje svedoči na svoj način o raspoloženju Srba da se vrate u Vučitrn, ali mislim da još nema uslova za to. Vremenom, verujem da će ih biti”, kazao je Murganić.

Nakon obilaska groblja, održan je parastos, a potom je lokalni sveštenik prerezao slavski kolač.

Skup Srba u Vučitrnu obezbeđivali su pripadnici kosovske policije.

Tokom okupljanja, iz okoline se čula pucnjava iz vatrenog oružja.

Policija je za B92 prenela da se pucalo na svadbi Albanaca iz kuća u okolini crkve.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=08&dd=03&nav_category=640&nav_id=374524

---------------------

eto kakva sudbina je predvidjena za Srbe od strane Siptara na "multietnickom" Kosovu i Metohiji. I Mrtvi Srbi im smetaju....

ceo snimak mozete videti ovde

http://blip.tv/file/2432021

припадници полиције....обезбеђење....
 
Па добро се зна да је огроман број Албанаца преко Проклетија дошао у јужну покрајину Србије заједно са НАТО трупама.

neka je dosao ogroman broj, necu da raspravljam o tome, ali ovde se trazi da dokazete to divljastvo albanaca. ima najmanje trideset forumasa koji veruju da ovde albanci jedu srbe za dorucak. e sad neka svako od vas potrazi na svim mogucim mestima ukupan broj nastradalih srba u zadnjih pet godina.
kao neko neutralan, koji donosi zakljucak na osnovu postova na krsti, mislim da bi taj broj trebao biti oko 122.847 za ovih pet godina.
 
neka je dosao ogroman broj, necu da raspravljam o tome, ali ovde se trazi da dokazete to divljastvo albanaca. ima najmanje trideset forumasa koji veruju da ovde albanci jedu srbe za dorucak. e sad neka svako od vas potrazi na svim mogucim mestima ukupan broj nastradalih srba u zadnjih pet godina.
kao neko neutralan, koji donosi zakljucak na osnovu postova na krsti, mislim da bi taj broj trebao biti oko 122.847 za ovih pet godina.

Мацане, хајде да посматрамо од 1999. године до данас ... Немој да си тако лукав :hahaha:
 
neka je dosao ogroman broj, necu da raspravljam o tome, ali ovde se trazi da dokazete to divljastvo albanaca. ima najmanje trideset forumasa koji veruju da ovde albanci jedu srbe za dorucak. e sad neka svako od vas potrazi na svim mogucim mestima ukupan broj nastradalih srba u zadnjih pet godina.
kao neko neutralan, koji donosi zakljucak na osnovu postova na krsti, mislim da bi taj broj trebao biti oko 122.847 za ovih pet godina.
Pa da znaš...niko ne garantuje da su bubrezi služili samo za prodaju!!!
 
Мацане, хајде да посматрамо од 1999. године до данас ... Немој да си тако лукав :hahaha:

moze od kad god hoces. ali da idemo nekim redom. prvo zadnjih pet godina, onda idemo polako za jos pet godina i...
kao sto rekoh, kako lazete, ispada da srbi gube zivote na kosovu kao ...
i ne znam u cemo je problem, zar ne mozete naci makar par stotina, ako vec nema hiljade ubijenih srba za pet godina
ili jednostavno priznajte da lazete.
 
moze od kad god hoces. ali da idemo nekim redom. prvo zadnjih pet godina, onda idemo polako za jos pet godina i...
kao sto rekoh, kako lazete, ispada da srbi gube zivote na kosovu kao ...
i ne znam u cemo je problem, zar ne mozete naci makar par stotina, ako vec nema hiljade ubijenih srba za pet godina
ili jednostavno priznajte da lazete.


Јел си ти свестан да си лицемер или си само обичан папагај?
 
moze od kad god hoces. ali da idemo nekim redom. prvo zadnjih pet godina, onda idemo polako za jos pet godina i...
kao sto rekoh, kako lazete, ispada da srbi gube zivote na kosovu kao ...
i ne znam u cemo je problem, zar ne mozete naci makar par stotina, ako vec nema hiljade ubijenih srba za pet godina
ili jednostavno priznajte da lazete.

Ево ти рецимо нешто од 17. марта 2004.

http://www.vreme.com/cms/view.php?id=372964

А ако не будеш био добар... добићеш и ледени туш ... очекујем неке податке да ми стигну у нарених сат времена ...
 
Ево ти рецимо нешто од 17. марта 2004.

http://www.vreme.com/cms/view.php?id=372964

А ако не будеш био добар... добићеш и ледени туш ... очекујем неке податке да ми стигну у нарених сат времена ...

pored toga stosi takav kakav si, izgleda da ti je matematika slaba strana.
ajde pomuci se jos malo, i nadji neki podatak da nije stariji od pet godina.
ali uzmi digitron i vidi do kojeg datuma mozes ici a da ostanes u okvirima od pet godina:dash::dash::dash:
 

Back
Top