Filoloski fakultet - Srpska knjizevnost i jezik

@ tajah

ti si bas odlican student kad ne znas ni kako se zovu asistenti, taman mozes da dajes savete mladjima

@girlicious

idi na vezbe i kod Nemanje i kod Zorice, korisno je, zanimljivo i oboje su korektni. Naravno, i Bosko i Irena su sjajni isto, ko god da ti drzi vezbe na prvoj i na drugoj godini sasvim je ok.

.....
Ne razumem to oduševljenje Acom M. čovek predaje na faksu a ima potrebu da glumi Švarcenegera, mislim šta je to, neki kompleksi?
 
Evo, i ja sam oduševljena Acom M.

Nemam nijednu zamerku. Dobro, imam, što ne pušta ljude koji kasne, tačnije, pušta ih ali gunđa :mrgreen:

Ali kao predavač mi je odličan.

Ne znam kakva ste vi iskustva imali; ja sam trenutno u maloj grupi, ima nas petnaestak, i kod njega imamo vezano sat i po predavanja i 45 minuta vežbi, a ja se ni u jednom momentu ne smorim. Dopada mi se što insistira na interakciji student-profesor i što traži od studenata da misle i da se lepo izražavaju.

S ispitom još nisam imala iskustva, ali pravo da vam kažem, jedva ga čekam, da se ispričam s njim. :D
 
Cao svima.. Evo i ja se ukljucijem u opstu raspravu u vezi Filoloskog fakulteta..imam par pitanja koja mi prave problem. Jos se nisam potpuno odlucio sta cu da upisem ali u uzi izbor mi se nalazi grupa 06, odnosno Sprpska knjizevnost i jezik sa komparatistikom( sa opstom knjizevnoscu) ..Tako da me interesuje to u kom odnosu su te tri " stvari" , mislim S. knjizevnost, S. jezik i opsta knjizevnost, ukratko sta je tu najprisutnije i najvaznije na tom smeru, jer imam zelju da ga upisem i veliki sam postovalac citanja i knjiga, i za sad sudeci po drugima iz moje okoline msm da sam jedan od ozbiljnijih citalaca u svom uzrastu..Jos jedno pitanje, pored onog prvog o odnosima, i vaznosti, u vezi ,kako da se izrazim, dubine zalazenja u svetsku knjizevnost ondosno, u vezi nekog velikog pisca poput Sekspira, Tolstoja, Dosotjevskog..koliko se rade njihova dela mislim vremenski i koliko se njihovih dela uopste i radi, da li sva dela ili najbitnija, to za ove najvece pisce??? Jos jedno pitanje da li i u kojoj meri se rade manje znacajni pisci poput Stendala na primer, ne kazem da je manje bitan, nego na primer u odnosu na njega, ili nekog jos manje bitnog koji se rade, do koje mere su zastupljeni pisci i da li se rade tako manje poznata i mena, pesnik Nekrasov da li se radi i tako to...?
 
Zdravo, planiram da upisem srpsku knjizevnost sledece godine, doduse u Novom Sadu, ali svejedno. S'obzirom da su poslednje poruke bile 2009, kada su forumi bili popularni, tako da je malo verovatno da ce mi iko odgovoriti na ovo, ali okej. Zanima me sta se desilo sa vama? Jel ste upisali fakultet, jel ste ga zavrsili, jel ste dobili posao, sve sta god mozete da mi kazete jos o fakultetu,
 

Back
Top