Filoloski fakultet - Srpska knjizevnost i jezik

P
Uvod u srbistiku 1 i 2 - ista prica kao sa opstom- jedan vuce drugi, moras keca da das.
Idi redovno na predavanja.
Uci.
Radi referate.
Urezi profesorov ime na celu.
Nista ne vredi.
Ako je odlucio da te obori, pasces. Kraj price. Moju drugaricu, koja je morala da prebaci i keca i dvojku u drugu godinu je milijarditi put oborio ove godine i vrlo verovatno ce zbog njega da obnovi godinu, iako su joj ostale iz druge ocene ok. I iako ZNA tu glupost. Imas test od 15-20 pitanja, onda ti da da pises esej na neku idiotsku temu koja mu pRdne na pamet (nama je jednom dao temu koja je sadrzala rec "polza", a svi su do poslednjih 10 minuta jebeno pitali sta je koji ***** polza, sve dok se asistentkinja nije smilovala i krenula da sapuce kroz amfiteatar. By the way, to znaci korist.) I, da skoro svi su pali. Ja sam nekim cudom oba puta polozila u poslednjem, trecem roku. Predmet je glup, besmislen, dosadan.
Evo, jedna dojava odmah :lol: - 100% ti je na ispitu iz keca pitanje da mi nabrojis neke reci iz stocarske leksike koju su koristili (valjda) Tracani- frula, balega, vatra, kamen :rtfm::hahaha:

ako sam dobro shvatila u ovom delu posta, radi se o Aleksandru Milanoviću i o njemu imam samo reči hvale i divno iskustvo i na vežbama i na ispitu, i ako ta devojka ima problem da položi - obavezno konsultacije. to je pravo svakog studenta, i to se tako radi, kad imaš neki problem sa ispitom odeš na konsultacije i sve razjasniš na licu mesta. onda nema padanja.
što se tiče polze ja sam znala u drugom srednje šta znači ta reč, kad smo učili Dositeja, znači, sve je individualno a naročito znanje svakog studenta pojedninačno
ove tračanske reči itd. rade se na vežbama, ideš redovno i nema problema
 
ako sam dobro shvatila u ovom delu posta, radi se o Aleksandru Milanoviću i o njemu imam samo reči hvale i divno iskustvo i na vežbama i na ispitu, i ako ta devojka ima problem da položi - obavezno konsultacije. to je pravo svakog studenta, i to se tako radi, kad imaš neki problem sa ispitom odeš na konsultacije i sve razjasniš na licu mesta. onda nema padanja.
što se tiče polze ja sam znala u drugom srednje šta znači ta reč, kad smo učili Dositeja, znači, sve je individualno a naročito znanje svakog studenta pojedninačno
ove tračanske reči itd. rade se na vežbama, ideš redovno i nema problema

Ne,mislim na Prvoslava Radica. Ides mu na konsultacije, ucis, vezbe ne postoje, spremas sve moguce iz svih mogucih knjiga, ovoga, onoga i padnes.
 
Zdravo,
ja sam ove godine upisao 06 iliti srpska književnost i jezik. Prvi put sam , pre nekoliko dana, našao ovu temu ali tek sad sam rešio da se uključim. Moje mišljenje o ovoj grupi je najbolje, ja sam iskreno želeo opštu književnost sa teorijom književnosti ali sam iz praktičnih razloga prešao na već pomenutu 06.Mogu da kažem da sam upisao ono što sam želeo. Čitam ovu razmenu mišljenja, savete, sugestije i mogu da kažem da je poenta u radu. Što više radiš, čitaš i samo čitaš a ima li nečeg lepšeg od toga ne samo da ćeš biti dobar student već i dobar čovek, nadam se. Pozdrav svima i svako dobro:bye:
 
Zdravo,
ja sam ove godine upisao 06 iliti srpska književnost i jezik. Prvi put sam , pre nekoliko dana, našao ovu temu ali tek sad sam rešio da se uključim. Moje mišljenje o ovoj grupi je najbolje, ja sam iskreno želeo opštu književnost sa teorijom književnosti ali sam iz praktičnih razloga prešao na već pomenutu 06.Mogu da kažem da sam upisao ono što sam želeo. Čitam ovu razmenu mišljenja, savete, sugestije i mogu da kažem da je poenta u radu. Što više radiš, čitaš i samo čitaš a ima li nečeg lepšeg od toga ne samo da ćeš biti dobar student već i dobar čovek, nadam se. Pozdrav svima i svako dobro:bye:

NARAVNOOOOO!poz i tb od jos jednog ljubitelja knjige i buduceg kolege:)
 
Zdravo,
ja sam ove godine upisao 06 iliti srpska književnost i jezik. Prvi put sam , pre nekoliko dana, našao ovu temu ali tek sad sam rešio da se uključim. Moje mišljenje o ovoj grupi je najbolje, ja sam iskreno želeo opštu književnost sa teorijom književnosti ali sam iz praktičnih razloga prešao na već pomenutu 06.Mogu da kažem da sam upisao ono što sam želeo. Čitam ovu razmenu mišljenja, savete, sugestije i mogu da kažem da je poenta u radu. Što više radiš, čitaš i samo čitaš a ima li nečeg lepšeg od toga ne samo da ćeš biti dobar student već i dobar čovek, nadam se. Pozdrav svima i svako dobro:bye:

grupa 06 je srpska književnost i jezik sa opštom književnošću, a grupa 05 je srpska književnost i jezik; koju si upisao, sad ne kontam?
ako možemo nešto da pomognemo, samo izvoli!
 
kao prvo probaj u biblioteci katedre, pa u biblioteci grupe 08, pa u gradskoj biblioteci.
onda mozes da pogledas u fotokopirnici u Jovanovoj (ili Jevremovoj uvek mešam), u podrumu nekadašnje Skerlićeve kuće, ako se dobro sećam, mislim da je skripta ili tako nešto, i treća varijanta je antikvarnice: dve na brankovom mostu, jedna u Đure Jakšića, imaš još nekoliko po gradu ove su najpoznatije
anything else?
 
Izgleda da se tema istrošila, ipak ja bih da Vas sve koji ste učestvovali pitam. Pošto ste, po komentarima studentkinje Filološkog fakulteta, na raznim godinama a ja početnik bez iskustva, jer sam u srednjoj bio kampanjac, postoji li neka vrsta sistema učenja, neka vrsta pravila ponašanja sa profesorima ....... ?
 
moj savet je da učiš i čitaš što više, da budeš samopouzdan i onda je ok. profesori ti neće pomoći jer su nezainteresovani za studente. da ih startuješ posle predavanja i postavljaš im pitanja ti takođe neće pomoći. to je ono što ja zovem savetom nekih npr. roditelja (koji nisu zlonamerni nego ne znaju i ne treba ih slusati) koji zamišljaju da će te profesor na taj način zapamtiti i da onda ne znam ni ja šta, valjda će ti biti lakše na ispitu. to je dakle neistina. ako te nešto interesuje normalno je da ćeš da pitaš, ali ne postoji prečica za polaganje ispita.
to što si bio kampanjac u srednjoj školi to nema nikakve veze. da bi učio i polagao ispite potrebno je da puno radiš, a to ćeš moći jedino ako si motivisan. radne navike ne postoje i to je mit. molim da se to zapamti. motivacija je presudna.
 

Back
Top