Budzetski deficit Tadiceve vlade veci od celokupnog budzeta vlade Djindjica iz 2001!!

Tihi-

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.712
Danas je objavljena u Politici kolumna pro NATO pro CIA i pro Sorosevskog novinara Mise Brkica

http://www.politika.rs/rubrike/uvodnik/Novembar-u-avgustu.sr.html

ono sto je meni zanimljivo u celoj prici jesu 2 ekonomska statisticka podatka koje je u ovom tekstu izneo Misa Brkic:

Први, фонд за плате 1,1 милион запослених у привреди мањи је од фонда плата 500.000 запослених у јавном сектору.

Други, садашњи буџетски дефицит већи је од буџета владе Зорана Ђинђића из 2001. године.



-----------------------

ovo znaci da 1.1 milion zaposlenih prakticno dirinci za 500.000 budzetskih parazita koji pljackom 1.1 miliona pravih radnika zaradjuju duplo vise

A drugi jos frapantniji podatak je da Tadiceva vlada ima veci deficit nego sto je vlada Zorana Djindjica imala 2001 godine budzet

Jasno je nakon ova 2 podatka da su pred Srbijom 2 izbora - totalna reforma sistema smanjenje plata budzetskim korisnicima na 70% plate u privredi, otkazi prekobrojnima - ili totalna propast...

Jasno je sada da nikada u istoriji ove drzave nismo imali nesposobniju, korumpiraniju, rasipnickiju i neodgovorniju vlast koja na kraju nece sacuvati od tri koze, kako narod kaze, niti jednu ovcu.
 
Danas je objavljena u Politici kolumna pro NATO pro CIA i pro Sorosevskog novinara Mise Brkica

http://www.politika.rs/rubrike/uvodnik/Novembar-u-avgustu.sr.html

ono sto je meni zanimljivo u celoj prici jesu 2 ekonomska statisticka podatka koje je u ovom tekstu izneo Misa Brkic:

Први, фонд за плате 1,1 милион запослених у привреди мањи је од фонда плата 500.000 запослених у јавном сектору.

Други, садашњи буџетски дефицит већи је од буџета владе Зорана Ђинђића из 2001. године.



-----------------------

ovo znaci da 1.1 milion zaposlenih prakticno dirinci za 500.000 budzetskih parazita koji pljackom 1.1 miliona pravih radnika zaradjuju duplo vise

A drugi jos frapantniji podatak je da Tadiceva vlada ima veci deficit nego sto je vlada Zorana Djindjica imala 2001 godine budzet

Jasno je nakon ova 2 podatka da su pred Srbijom 2 izbora - totalna reforma sistema smanjenje plata budzetskim korisnicima na 70% plate u privredi, otkazi prekobrojnima - ili totalna propast...

Jasno je sada da nikada u istoriji ove drzave nismo imali nesposobniju, korumpiraniju, rasipnickiju i neodgovorniju vlast koja na kraju nece sacuvati od tri koze, kako narod kaze, niti jednu ovcu.


:zzzz:
 
Mislim da su sve plate preko 40 hiljada preterane ipak za njih mi privatnici placamo porez da bi oni imali toliko sto je nerealno .

ja sam malo analizirao i dosao do podatka da su u vecini razvijenih zemalja plate u drzavnom sektoru na 70-80% nivoa plate u privatnom sektoru

zato u tim zemljama imaju daleko nize poreze nego kod nas....

dok su u srbiji plate u drzavnom sektoru u proseku duplo vece nego plate u privatnom
 
pa zar baš ti i baš ovde pisao (i savetovao druge) kako treba isplaćivati samo minimalac i tako zayebati državu?:think:

tacno tako treba jer samo tako mozes da sprecis da lopovska vlast ne pljacka privatnike i novac koji su oni zaradili ne daje budzetskim parazitima

yebote vlada srbije ima 25-6 ministara 50 agencija i ne znam koliko komisija

svake nedelje osnuju neku novu agenciju komisiju ili slicnu glupost za pljacku nas koji punimo budzet

nisu u drzavi problem privatnici jer privatnici uvek trose onoliko koliko zaradjuju i daju plate onoliko koliko je to moguce tj koliko firma dobro posluje.

problem u drzavi glavni su budzetski paraziti koji trose daleko vise nego sto dozvoljavaju mogucnosti budzeta, i onda zato sto je budzet prazan dizu dodatno namete gradjanima i privredi i uzimaju kredite koje posle mi moramo da vracamo

Vlada nas častila komisijom za cene
Autor: V. Spasić | Foto:M. Janković | 02.08.2009. - 00:01

Umesto da prihvati predlog Ministarstva poljoprivrede i ograniči marže u maloprodaji na mleko i mlečne proizvode na pet odsto, jer dostižu i 15 procenata, Vlada Srbije častila je narod još jednom komisijom – za praćenje kretanja cena i životnog standarda. Inicijativa za limitiranje trgovačke zarade stoji u fiokama nadležnih od sredine marta. Nije jasno kako će komisija zaustaviti poskupljenja, ali je izvesno da će napraviti nove troškove.
 

Back
Top