romantika polako izumire.....

bakalinda

Početnik
Banovan
Poruka
15
ono sto me nateralo da pokrenem temu( a nadam se da vec nije pokrenuta) je to sto sve vise dolaze vremena kad se romantika zaobilazi u sirokom luku i neka nova idiotska pravila.... najveci problem je to sto ce maalo ko danas da se izjasni kao romantik...ne ne svi su smekeri..............''pederski je odvesti curu na svjetionikom osvjetljeno more i sacekati izlazak sunca''.....'''pederski je curi kupiti ruzu kao znak ljubavi, simbol romantike''......a da ironija bude veca da navedem svoj primjer: imam 20 drugova koje ako pitate: da li je on romantik? , njih 19 ce da odgovori da nisam....a ustvari jesam i to mnogo i trik je u tome sto moras da pratis drustvo, da glumis smekera, da se uklopis u okolinu, da ako te odjebe cura izgledas hladno i da ne radis nista a ustvari ti je nenormalno zao jer ti se mnogo svidjala........ neki romanticnim putem prilaz curi bi bio daleko drugaciji....danas je nazalost sve svedeno na : e cao, sta ima, sta radis, aj da popijemo pice i na kraju .....'' jeeebote kakva slucajnos, prazan mi je stan''......upoznao sam masu osoba koji su takvi....izgledaju stvarno hladno,al kad bi ih upoznao, shvatio bi koliko gotive romantiku...poneko naravno.... ''ljubav na prvi pogled'' je danas izraz koji moras da trazis u Vujaklijinom recniku da bi se setio sta znaci.... danas je sve izracunato, tacno znas sta da radis ako hoces da smuvas curu tj, ako si romantik: budi ono sto nisi i smuvaces je...pricaj sa njom o najvecim glupostima, prosetate, poljubis je na kraju a ako si sretniji zovne te kod nje na pice....takav izlazak shvatas kao obavezu a ne kao mogucnost da nadjes ljubav svog zivota bas tu noc.... najveci akcenat stavljam na cure koje su prelepe: upavo takav izgled im u potpunosi mijenja mentalitet, svaaka glumi da je neosvojiva i kad joj se neki decko nenormalno svidja..... meni je sve to mnogo dopizdilo, da svaku curu koju pokusam da smuvam, da moram da dolazim do nje 600 godina , da upoznam njeno pravo ''ja''!.... ja ne znam sta da radim, imam 17 i po godina i vec imam osjecaj da sam se zadovoljio svih tih muvanja i praznih prica za citav zivot.... citao sam neke ankete i sve ovo sto sam napisao su cinjenice, 65 posto zena ne voli romantike i ako tome dodamo one sto glume holivudske zvezde, mozemo to ladno da zaokruzimo na 80 posto.... ostavite komentare stvarno me zanima sta svi mislite......
 
Citiran tekst sam ne tako davno napisao i ostavio na jednoj drugj temi.
Vezano je za sam forum/ pisanje na Romantici:

Iskreno, mislim da je u pitanju STRAH od pisanja na "Romantici" pogotovo ako je tema vezana za nesto licno, ako treba da se kaze nesto o osecanjima.
"Sta ako neko ovo procita? Pomislice o meni ovo ili ono..."
A da, najveci odbranbeni mehanizan je: Nisam ja romantican/ romanticna. :)
...pricam ti pricu...:) kako li se dvoje upoznaju, smuvaju i zavole ako nema romantike?!
Ne verujem da se smuvaju pomocu "baljezgarija". Ne, ne...

Da se razumemo, dugo sam ovde prisutan i bilo je momenata kada se pisalo, kao sto je sada momenat za nesto drugo. Sve u svemu OK je.:)

Izgleda da danas treba imati hrabrosti i biti "romantican". :)

I, nemoj da brines nista oko toga.
Budi ono sto jesi i uvek drugaciji od drugih.

Zaebi statistiku. Od nje nema nista ali ajde da se nadovezem:
Stanje nase svesti, vrednosti i merila zivota su se promenila. Doslo je do te mere da se danas vise gleda materijalna situacija nego li bilo sta drugo. Zivimo u sasvim novim vremenima koja nam govore da treba da zivimo brzo i zaboravimo na ljubav.
Proizvod svega toga je upravo to da su ljudi iz tih razloga zaboravili na svoja osecanja, ljubav i romantiku. (iskreno, meni sve to ide u jedno)
Muskarci su zaboravili na to, zbog brzine zivota.
Zene su zaboravile na to jer gore navedeni "brz" muskarac nema vremena i ne zeli da poklanja paznju.
Svi zajedno spojili su se u jedno: brz nacin zivota.

Svi smo mi, barem jednom u zivotu rekli nekome "Volim te". I sada, neka me neko ubedi da to izgovoreno nije romanticno.
Svi smo barem jednom bili depresivni zbog nekog, makar tajno.
Svi smo zeleli da nekome poklonimo sebe.

To nista nije romaticno?!

Neka je svaka 10-ta cica koju sretnem i upoznam romanticna, ja sam zadovoljan i srecan covek. :)
Za sve ostalo, tj. onih 9. boli me...(sta god...)
 
ono sto me nateralo da pokrenem temu( a nadam se da vec nije pokrenuta) je to sto sve vise dolaze vremena kad se romantika zaobilazi u sirokom luku i neka nova idiotska pravila.... najveci problem je to sto ce maalo ko danas da se izjasni kao romantik...ne ne svi su smekeri..............''pederski je odvesti curu na svjetionikom osvjetljeno more i sacekati izlazak sunca''.....'''pederski je curi kupiti ruzu kao znak ljubavi, simbol romantike''......a da ironija bude veca da navedem svoj primjer: imam 20 drugova koje ako pitate: da li je on romantik? , njih 19 ce da odgovori da nisam....a ustvari jesam i to mnogo i trik je u tome sto moras da pratis drustvo, da glumis smekera, da se uklopis u okolinu, da ako te odjebe cura izgledas hladno i da ne radis nista a ustvari ti je nenormalno zao jer ti se mnogo svidjala........ neki romanticnim putem prilaz curi bi bio daleko drugaciji....danas je nazalost sve svedeno na : e cao, sta ima, sta radis, aj da popijemo pice i na kraju .....'' jeeebote kakva slucajnos, prazan mi je stan''......upoznao sam masu osoba koji su takvi....izgledaju stvarno hladno,al kad bi ih upoznao, shvatio bi koliko gotive romantiku...poneko naravno.... ''ljubav na prvi pogled'' je danas izraz koji moras da trazis u Vujaklijinom recniku da bi se setio sta znaci.... danas je sve izracunato, tacno znas sta da radis ako hoces da smuvas curu tj, ako si romantik: budi ono sto nisi i smuvaces je...pricaj sa njom o najvecim glupostima, prosetate, poljubis je na kraju a ako si sretniji zovne te kod nje na pice....takav izlazak shvatas kao obavezu a ne kao mogucnost da nadjes ljubav svog zivota bas tu noc.... najveci akcenat stavljam na cure koje su prelepe: upavo takav izgled im u potpunosi mijenja mentalitet, svaaka glumi da je neosvojiva i kad joj se neki decko nenormalno svidja..... meni je sve to mnogo dopizdilo, da svaku curu koju pokusam da smuvam, da moram da dolazim do nje 600 godina , da upoznam njeno pravo ''ja''!.... ja ne znam sta da radim, imam 17 i po godina i vec imam osjecaj da sam se zadovoljio svih tih muvanja i praznih prica za citav zivot.... citao sam neke ankete i sve ovo sto sam napisao su cinjenice, 65 posto zena ne voli romantike i ako tome dodamo one sto glume holivudske zvezde, mozemo to ladno da zaokruzimo na 80 posto.... ostavite komentare stvarno me zanima sta svi mislite......

Poen za zapazanje i toliko iskustvo u tim godinama..pre svega da ostanes takav..jeste malo tezi put ali pravi..nauci da citas izmedju redova pa ce ti foliranje do cilja doci spontano..sve su one maze kad im lukavo skines maske..malo vozas po tankom ledu i posle ti se moze da budes ono sto jesi:ok:
 
ono sto me nateralo da pokrenem temu( a nadam se da vec nije pokrenuta) je to sto sve vise dolaze vremena kad se romantika zaobilazi u sirokom luku i neka nova idiotska pravila.... najveci problem je to sto ce maalo ko danas da se izjasni kao romantik...ne ne svi su smekeri..............''pederski je odvesti curu na svjetionikom osvjetljeno more i sacekati izlazak sunca''.....'''pederski je curi kupiti ruzu kao znak ljubavi, simbol romantike''......a da ironija bude veca da navedem svoj primjer: imam 20 drugova koje ako pitate: da li je on romantik? , njih 19 ce da odgovori da nisam....a ustvari jesam i to mnogo i trik je u tome sto moras da pratis drustvo, da glumis smekera, da se uklopis u okolinu, da ako te odjebe cura izgledas hladno i da ne radis nista a ustvari ti je nenormalno zao jer ti se mnogo svidjala........ neki romanticnim putem prilaz curi bi bio daleko drugaciji....danas je nazalost sve svedeno na : e cao, sta ima, sta radis, aj da popijemo pice i na kraju .....'' jeeebote kakva slucajnos, prazan mi je stan''......upoznao sam masu osoba koji su takvi....izgledaju stvarno hladno,al kad bi ih upoznao, shvatio bi koliko gotive romantiku...poneko naravno.... ''ljubav na prvi pogled'' je danas izraz koji moras da trazis u Vujaklijinom recniku da bi se setio sta znaci.... danas je sve izracunato, tacno znas sta da radis ako hoces da smuvas curu tj, ako si romantik: budi ono sto nisi i smuvaces je...pricaj sa njom o najvecim glupostima, prosetate, poljubis je na kraju a ako si sretniji zovne te kod nje na pice....takav izlazak shvatas kao obavezu a ne kao mogucnost da nadjes ljubav svog zivota bas tu noc.... najveci akcenat stavljam na cure koje su prelepe: upavo takav izgled im u potpunosi mijenja mentalitet, svaaka glumi da je neosvojiva i kad joj se neki decko nenormalno svidja..... meni je sve to mnogo dopizdilo, da svaku curu koju pokusam da smuvam, da moram da dolazim do nje 600 godina , da upoznam njeno pravo ''ja''!.... ja ne znam sta da radim, imam 17 i po godina i vec imam osjecaj da sam se zadovoljio svih tih muvanja i praznih prica za citav zivot.... citao sam neke ankete i sve ovo sto sam napisao su cinjenice, 65 posto zena ne voli romantike i ako tome dodamo one sto glume holivudske zvezde, mozemo to ladno da zaokruzimo na 80 posto.... ostavite komentare stvarno me zanima sta svi mislite......

Svaka pohvala,kako pises i zrelo razmisljas...za te godinice,kao prvo...:)
kao drugo,tih 65 posto zena ne traze sigurno sto ti trazis,jer delujes kao neko ko je jako svestan danasnjeg ,mentaliteta sto devojaka,sto momaka...Svaka tebi cast,ja moram da kazem...onih preostali 35 posto su cure kao ti,romanticne kao i ti...Sve se svodi na neki racun,sta je ko ulovio,smuvao,kako kazu ti tinejdzeri,a ne zabavljanje kao sto se kaze...Treba samo izdrzati i ne podleci danasnjem trendu...Trebas ostati svoj,kakav i jesi Bogom dan sto se kaze,jer svako ima tamo nekog svog,slicnog i po meri sto se kaze...Ja ti od srca zelim da nadjes takvu curu,da nadjes nekoga slicnog sebi,ko ce umeti da ceni tako romanticnog muskarca,kakav delujes ti...Imas jos vremena i sve ce to u zivotu dodji na svoje,samo treba biti strpljiv,vredece.Ja ti zelim sve najbolje i javi nam kada nadjes neku finu klinkicu,da se radujemo sa tobom.:):)
 
Tačno je da romantika i ljubav izumiru.Nažalost to se vidi i primećuje na svakom koraku,
ali je takodje i tačno,da romantičara i te kako ima i uvek će ih biti.
Ne dozvoli da te društvo promeni i napravi od tebe emotivnog invalida,kakvo nam društvo inače i postaje.
:zurka::vatromet:
ZAPAMTI PRAVA LJUBAV JE KAO:vatromet:
 
ne,nego se prava ljubav pojavi,kada je najmanje ocekujes....kao vatromet..:rtfm::)
heheh pa vatromet nikad ne dodje neocekivano, uvijek postoji povod...;))))) salim se , kontam sta svi hocete da kazete..... ljubav ce da naidje kad tad.....al je problem sto mi je mrsko da je trazim i to sto sam vec jednom bio mnogo zaljubljen i nedostaje mi taj osjecaj....
danas sam procitao ovu stvar:
kaze bog je prvo stvorio covekovu dusu i prije nego sto je stvorio telo shvatio je da bi to bilo prejednostavno, pa je stvorio 2 tela, musko i zensko i u njih stavio po dio te duse....i dao im je zadatak da se traze po svijetu koliko god to trebalo da traje , i rekao im da ce jednom da se nadju sigurno, samo moraju da se potrude........
nekako mi to ima smisla:)))))))))) nadam se da cu da je nadjem brzo...
 
heheh pa vatromet nikad ne dodje neocekivano, uvijek postoji povod...;))))) salim se , kontam sta svi hocete da kazete..... ljubav ce da naidje kad tad.....al je problem sto mi je mrsko da je trazim i to sto sam vec jednom bio mnogo zaljubljen i nedostaje mi taj osjecaj....
danas sam procitao ovu stvar:
kaze bog je prvo stvorio covekovu dusu i prije nego sto je stvorio telo shvatio je da bi to bilo prejednostavno, pa je stvorio 2 tela, musko i zensko i u njih stavio po dio te duse....i dao im je zadatak da se traze po svijetu koliko god to trebalo da traje , i rekao im da ce jednom da se nadju sigurno, samo moraju da se potrude........
nekako mi to ima smisla:)))))))))) nadam se da cu da je nadjem brzo...
Naći ćeš sigurno....
Veruj u ljubav,jer ona ipak postoji,nije to Deda Mraz;)
 
heheh pa vatromet nikad ne dodje neocekivano, uvijek postoji povod...;))))) salim se , kontam sta svi hocete da kazete..... ljubav ce da naidje kad tad.....al je problem sto mi je mrsko da je trazim i to sto sam vec jednom bio mnogo zaljubljen i nedostaje mi taj osjecaj....
danas sam procitao ovu stvar:
kaze bog je prvo stvorio covekovu dusu i prije nego sto je stvorio telo shvatio je da bi to bilo prejednostavno, pa je stvorio 2 tela, musko i zensko i u njih stavio po dio te duse....i dao im je zadatak da se traze po svijetu koliko god to trebalo da traje , i rekao im da ce jednom da se nadju sigurno, samo moraju da se potrude........
nekako mi to ima smisla:)))))))))) nadam se da cu da je nadjem brzo...

Naci ces sigurno...ja ti to zelim,od sveg :heart:......:) Nemoj nikada da odustanes...:)
 
mlad si da bi shvatio zensku cud...(koja je ponekad smjesna rabota)
mnogi faktora utice na njihovo opredeljenje ...
zivotne okolnosto ih teraju da budu prakticne ,,,
srecom jos ima "izroda"..naletece neka koja strci iz sablona ...
a ti i dalje gaji u sebi tu divnu nit koja te cini romantikom od glave do pete ..
naravno to ne podrazumeva da budes mlakonja i ameba,,,
moras da imas svoju licnost koja je konstanta ,,a i da zadrzis to lepo i nezno koje ces da otkrijes onoj pravoj i onoj koja to razume ,voli ,ceni...
kad porastes kasce ti se samo...samo moras da budes strpljiv...
omanuces ..bezbroj puta ..ali i to je zivot..ustanes i krenes dalje ,,ne gubi to lepo koje samo romanticna dusa moze da ima i niko drugi..
 
ono sto me nateralo da pokrenem temu( a nadam se da vec nije pokrenuta) je to sto sve vise dolaze vremena kad se romantika zaobilazi u sirokom luku i neka nova idiotska pravila.... najveci problem je to sto ce maalo ko danas da se izjasni kao romantik...ne ne svi su smekeri..............''pederski je odvesti curu na svjetionikom osvjetljeno more i sacekati izlazak sunca''.....'''pederski je curi kupiti ruzu kao znak ljubavi, simbol romantike''......a da ironija bude veca da navedem svoj primjer: imam 20 drugova koje ako pitate: da li je on romantik? , njih 19 ce da odgovori da nisam....a ustvari jesam i to mnogo i trik je u tome sto moras da pratis drustvo, da glumis smekera, da se uklopis u okolinu, da ako te odjebe cura izgledas hladno i da ne radis nista a ustvari ti je nenormalno zao jer ti se mnogo svidjala........ neki romanticnim putem prilaz curi bi bio daleko drugaciji....danas je nazalost sve svedeno na : e cao, sta ima, sta radis, aj da popijemo pice i na kraju .....'' jeeebote kakva slucajnos, prazan mi je stan''......upoznao sam masu osoba koji su takvi....izgledaju stvarno hladno,al kad bi ih upoznao, shvatio bi koliko gotive romantiku...poneko naravno.... ''ljubav na prvi pogled'' je danas izraz koji moras da trazis u Vujaklijinom recniku da bi se setio sta znaci.... danas je sve izracunato, tacno znas sta da radis ako hoces da smuvas curu tj, ako si romantik: budi ono sto nisi i smuvaces je...pricaj sa njom o najvecim glupostima, prosetate, poljubis je na kraju a ako si sretniji zovne te kod nje na pice....takav izlazak shvatas kao obavezu a ne kao mogucnost da nadjes ljubav svog zivota bas tu noc.... najveci akcenat stavljam na cure koje su prelepe: upavo takav izgled im u potpunosi mijenja mentalitet, svaaka glumi da je neosvojiva i kad joj se neki decko nenormalno svidja..... meni je sve to mnogo dopizdilo, da svaku curu koju pokusam da smuvam, da moram da dolazim do nje 600 godina , da upoznam njeno pravo ''ja''!.... ja ne znam sta da radim, imam 17 i po godina i vec imam osjecaj da sam se zadovoljio svih tih muvanja i praznih prica za citav zivot.... citao sam neke ankete i sve ovo sto sam napisao su cinjenice, 65 posto zena ne voli romantike i ako tome dodamo one sto glume holivudske zvezde, mozemo to ladno da zaokruzimo na 80 posto.... ostavite komentare stvarno me zanima sta svi mislite......

Mislio sam da sam jedini dok ovo nisam procitao! :) Upravo ovakve stvari kao sto si napisao stalno ponavljam kad upadnem u slicnu raspravu...
Muka mi je vise od cura koje su sve iste i ponasaju se kao po nekom sablonu.Izuzetaka ipak ima,ali rijetko:( Danas je cak i sramota biti romantican prema curi koliko ja vidim...
 
Mislio sam da sam jedini dok ovo nisam procitao! :) Upravo ovakve stvari kao sto si napisao stalno ponavljam kad upadnem u slicnu raspravu...
Muka mi je vise od cura koje su sve iste i ponasaju se kao po nekom sablonu.Izuzetaka ipak ima,ali rijetko:( Danas je cak i sramota biti romantican prema curi koliko ja vidim...
Samo ti budi romantičan,nagrada za to neće izostati...
 
neko je gore bio stavio javi kad nadjes neku devojcicu....evo javljam:

bukvalno isti dan kad sam napravio temu upoznao sam jednu curu koja ima 23 godine.... nesto sam se osecao usamljeno a njena sestra mi je rekla da joj se kao svidjam.... ona je konobarica u jednom kaficu u koji odnedavno izlazim, i na prvi utisak dok je jos nisam znao, primetio sam da je mnogo zgodna i slatka al mi se cinila nekako stalno mrzovoljna i nadrkana....al ajde da probam reko nesto sa njom...da bi ja u sledeca 3 dana shvatio da je ona andjeo....danas imam osecaj da je volim a imao sam i tad....mnogo mi je trebalo dok nije popustila...a cak i prva dva tri dana dok smo se jedva znali, kad god bi dosao tamo izvalila bi veliki osmeh i primetio bi koliko joj je drago sto me vidi....upoznao sam je u bocu, znam i sada svako njeno razmisljanje, mane vrline sve..... zaista sam mislio da sam nasao onu pravu al kako se to obicno desava u mom svetu ,mnogo se zajebem.... ja znam da joj se jos svidjam al tacan je stereotip da zene stvarno ne znaju sta hoce.... deset ljubomornih idiota je zaljubljeno u nju a + sto ima 23 a ja 17, to su razlozi zbog kojih me na kraju odbila..... vec jednom mi se ovo desavalo i bio sam velikoj depresiji pa zato sve ovo prihvatam mnogo lakse nego prosli put....navikao sam.... i dalje mi salje znacajne poglede, ali me i dalje prati slika njenog tvrdog karaktera i tvrdoglavosti, ne i tacka.... tuzno...svaki put se vratim na sami pocetak.... tacno je to sto svi pisete....''samo veruj i brzo ces da nadjes nekog koga ces da volis''....to je tacno al one nece da nadju mene... pocinjem polako da se zatvaram i ne mogu vise....sacekacu faks do tada necu vise da se trudim.... neko stvarno nije rodjen da nadje 2 dio duse vec citav zivot da luta trazeci....e ja cu odmah da prekinem taj proces....verujem u ljubav, al u ''ljubavi'' vise ne...zelim vam svu srecu u misiji koju ja ne znam da izvrsim ...
pozz i hvala na komentarima
 
Tvoj "problem" je sto sa 17 godina tako razmisljas, a devojke to ne ocekuju. I one koje su romantici misle da si klinja koji prosipa fazone da bi ih odveo u krevet. Vecina je takva i na zalost devojke misle da je to pravilo... A retko koja ima strpljenja da saceka i uveri se da si ono sto jesi...ona kada imas priliku i zelju to da budes.

Ali ja cvrsto verujem u to da se neka "visa sila" pobrine za romanticare da nadju ono sto traze... Inace bi svi romanticari bili nesrecni, a nisu...:) Ne odustaj. Cak i kad napises da odustajes znam da to nije istina, od romantike se ne moze odustati;)
 

Back
Top