Trnu mi usne

mikelo90

Iskusan
Poruka
5.070
Znam da je verovatno glupost, ali ipak da pitam. Jutros kad sam ustao osetio sam da mi je desna polovina i gornje i donje usne blago utrnula. Kasnije u toku dana se taj osecaj izgubio u donjoj usni, ali se malo pojacao u gornjoj, a preneo se i na nepce, takodje sa desne strane. Sta bi ovo moglo da bude? Da li da samo cekam da prodje ili ipak treba da odem do lekara? Malo mi je glupo da idem zbog toga, jer znam da ce me poslati kod neurologa, a ovaj bi mogao da me gleda kao idiota zbog tako glupog problema... Hvala unapred.
 
meni je tako znalo da se desava posle dugog sedenja za racunorom ili nad knjigama...ali meni su rekli da to ide u sklopu mog cervikalnog synd vrata tako da se ne uzbudjujem kada se to desi...
ako ne znas sta bi moglo da bude, reakcija na neki lek, mozda ubod nekog insekta nije ti na odmet da odes kod dr
 
Izvinjavam se, zbog off topic, ali mene boli glava samo kada je udarim negde.
Posmatrajući moje drugarice kojima je to svakodnevna pojava, najstrašnije sam se uplašila kada me je prvi put iz čista mira zabolela glava....

Ipak....mislim da nije sramota posetiti doktora.
 
Da li si pio neke lekove, analgetike, imao skoro kontakta sa anesteticima...?

Nisam...

meni je tako znalo da se desava posle dugog sedenja za racunorom ili nad knjigama...ali meni su rekli da to ide u sklopu mog cervikalnog synd vrata tako da se ne uzbudjujem kada se to desi...
ako ne znas sta bi moglo da bude, reakcija na neki lek, mozda ubod nekog insekta nije ti na odmet da odes kod dr

Meni veceras rekose nesto slicno kao mogucnost. Nadam se da je to :)
 
Ukoliko potraje, javi se lekaru. Trnjenje usana može imati dosta uzroka (hipokalcemija (parestezija je jedan od najranijih simptoma), hipoparatiroidizam, kao i gorepomenute), pa bi to trebalo ispitati, kada već nema očiglednih pokazatelja.
 
Znam da je verovatno glupost, ali ipak da pitam. Jutros kad sam ustao osetio sam da mi je desna polovina i gornje i donje usne blago utrnula. Kasnije u toku dana se taj osecaj izgubio u donjoj usni, ali se malo pojacao u gornjoj, a preneo se i na nepce, takodje sa desne strane. Sta bi ovo moglo da bude? Da li da samo cekam da prodje ili ipak treba da odem do lekara? Malo mi je glupo da idem zbog toga, jer znam da ce me poslati kod neurologa, a ovaj bi mogao da me gleda kao idiota zbog tako glupog problema... Hvala unapred.
pregled neurologa i otorinolaringologa:hvala:
 
a?gico, kakav ti je to komentar :eek:
ne mora biti nista strasno vezano za vratnu kicmu, sve je vise mladih s tim problemom jer puno vremena provode za racunarom...ja imam iste takve tegobe zbog cervikalnog i pocele su u njegovim godinama
 
Izvinjavam se, zbog off topic, ali mene boli glava samo kada je udarim negde.
Posmatrajući moje drugarice kojima je to svakodnevna pojava, najstrašnije sam se uplašila kada me je prvi put iz čista mira zabolela glava....

Ipak....mislim da nije sramota posetiti doktora.

:zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje:

stvarno i ja sam u takvoj sitaciji da me glava ne boli, pa dozvoljavam sebi da tim koleginicama koje glava non-stop boli (najlakši način da i kad vam se nešto ne radi nađete opravdanje) kažem da i zub boli kad je šupalj

sorry na off-u
 
iskreno, nisam primetila nikakvu pravilnost:roll:...nekad mi je trajalo duze dana....mada,sada pocnem da radim vezbe ili ako sam u mogucnosti odem na masazu ili namazem neku kremu da mi proradi cirkulacija...nazalost, ja ti nista od toga ne mogu preporuciti jer nemas dg i sve se to postepeno uvodi...jedino sto ne moze da ti naskodi, a moze da pomogne je plivanje i to ledjno;)
 
iskreno, nisam primetila nikakvu pravilnost:roll:...nekad mi je trajalo duze dana....mada,sada pocnem da radim vezbe ili ako sam u mogucnosti odem na masazu ili namazem neku kremu da mi proradi cirkulacija...nazalost, ja ti nista od toga ne mogu preporuciti jer nemas dg i sve se to postepeno uvodi...jedino sto ne moze da ti naskodi, a moze da pomogne je plivanje i to ledjno;)

Ironicno je da je to pocelo bas nakon sto sam 2 dana za redom odlazio na bazen da plivam :D
 
pa da znas i da nije, u svim ostalim polozajima mozes provocirati vrat...pogotovo ako si plivao tzv muski stil...iskljucivo plivanje na ledjima je "terapeutsko", u tom polozaju na cimas vrat i aktiviras duboke ledjne misice
 
samo da javim da su simptomi danas odjednom prestali. rezultat MR jos nisam dobio, ali cuo sam od nekoliko ljudi da bi to sve moglo da bude od zuba - na primer, ako su mi krenule osmice, moze da dodje do "pritiskanja" nekog zivca ili neceg slicnog
 
Sjajno &
goodluck-1.gif
 
E meni se to dešavalo,nešto se ne sećam da mi se skoro desilo,daklem kad sam bio četvrti srednje da sedim na stolici i lepo utrne mi desna noga...A najčešće mi se dešavalo kad je podignem da bi je prekrstio...I uvek sa tom desnom nogom neki problemi...Rođeni levak :mrgreen:
 

Back
Top