Opšte diskusije o projektima

Hygieia

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.478
vp_logo.gif


Višnjička Plaza će biti dobrodošli dodatak Paliluli i njenim susednim opštinama. Sa 48 000 m2 površine za izdavanje, Višnjicka Plaza će se sastojati od 1100 parking mesta, 2 nivoa prodavnica i 1 nivoa za razonodu i zabavu. Višnjička Plaza će biti idealno mesto da se uradi i nabavi sve sto vam je potrebno. Bilo da je to vaša mesečna kupovina u našem pogodno lociranom hipermarketu od 4.550 m2, vaša svakodnevna poseta teretani ili vaš nedeljni izlazak sa porodicom. Višnjicka Plaza ce biti ultimativno mesto za zabavu u kraju; sa bioskopom od 10 sala, slot mašinama, Fantasy Parkom i fitnes centrom, da navedemo samo nekoliko interesantnih sadržaja.

renderings_exterior_8.jpg


http://www.visnjickaplaza.rs
 
Most - Zemun - Borča 1.499 metara
20.07.2009 12:00:00


Novi most preko Dunava biće dugačak 1.499 metara, a širok 29,10 metara. Imaće ukupno šest kolovoznih traka i pešačko biciklističke staze sa obe strane. On će pristupnim saobraćajnicama, dužine 21,6 kilometara, spojiti novi Novosadski drum u Zemunu sa Pančevačkim putem na levoj obali Dunava.

Prema proceni od pre dve godine izgradnja mosta sa pratećim saobraćajnicama koštaće oko 190 miliona evra, ali prava cena znaće se tek po izradi kompletnog projekta, kako piše Blic.

Pregovori kineskih i srpskih vlasti oko izgradnje mosta privode se kraju. Kinezi su nedavno poslali tri idejna rešenja budućeg izgleda ovog objekta, a gradske vlasti će u narednih nekoliko meseci morati da se odluče za jedno od njih.

Ovaj posao dobiće svoju potvrdu u oktobru, kad će, prema najavama, predsednik Boris Tadić posetiti Kinu. Očekuje se da će tada biti potpisan ugovor o kreditiranju izgradnje ovog mosta sa kineskom “Eksport import bankom”, do kada će biti spremna i kompletna tehinička dokumentacija.

Ugovor sa kineskom stranom sklopiće Republika Srbija, dok će investitor i korisnik kredita biti Grad Beograd, koji bi svoje obaveze državi vraćao umanjenjem transfera iz budžeta. Rok otplate kredita biće najverovatnije 20 godina, a godišnja rata iznosila bi između 13 i 14 miliona evra, s tim što bi sredstava obezbeđivali pola Grad, pola Republika. Koliko se ozbiljno radi na realizaciji ovog projekta govori i garancija od 200 miliona evra koja je predviđena rebalansom republičkog budžeta za 2009. godinu.

Već je utvrđena i dinamika realizacije ovog projekta. Tokom naredne godine ugovor sa Kinezima bi trebalo da bude ratifikovan u republičkom parlamentu, a zatim i usvojen u Skupštini grada. Planirano je da radovi na izgradnji mosta počnu između oktobra i novembra sledeće godine, a prema procenama kineskih stručnjaka koji su već dolazili u Beograd, čitav posao bi mogao da bude gotov 2013. godine.



“Treći Beograd”
Izgradnjom mosta Zemun-Borča aktuelizovaće se i priča o izgradnji takozvanog “Trećeg Beograda” na levoj obali Dunava, čija je površina kao polovina Novog Beograda. Iako do sada investitore nije preterano zanimalo to zemljište, realizacijom ovog projekta svakako će porasti interesovanje.

- Taj “Treći Beograd” je na neki način već začet. Mislim da će to zemljište postati izuzetno atraktivno, posebno kad se ima u vidu da su placevi na desnoj obali Dunava već iscrpljeni. Treba pomenuti i da će izgradnjom mosta taj deo biti udaljen od centra svega 15 minuta - kaže Đorđe Bobić, bivši gradski arhitekta.

Samo uz most postoji oko hiljadu hektara zemljišta, koje trenutno ima status poljoprivrednog. Ipak, potrebno je mnogo ulaganja da se ono osposobi za bilo kakvu gradnju. Veliki deo je močvaran i moraće da se nasipa, dok na drugom delu problem prave visoke podzemne vode. Otežavajuća okolnost je i nedostatak komunalne infrastrukture.

- Za sada nema interesovanja investitora, ali tako je bilo i sa zemljištem uz koje se danas gradi obilaznica. Očekujemo da će po toj logici doći i do povećane tražnje placevima i u tom delu Beograda - kaže Žaklina Gligorijević, direktorka Urbanističkog zavoda.

Izgradnjom “Trećeg Beograd” grad bi bio i fizički zaokružen, a građevine, budući stanovi i poslovni prostori nalazili bi se samo nekoliko kilometara od centra grada.

“Severna tangenta”
U Skupštini grada pre nekoliko dana usvojena je odluka o izradi plana detaljne regulacije za saobraćajnicu “Severna tangenta”, koja će da spoji dve obale Dunava. Trasa će ići od novog Novosadskog puta od Ulice cara Dušana u Zemunu. Odatle saobraćajnica prelazi (mostom) Dunav i nastavlja do Zrenjaninskog puta obilazeći naselje Ovča. Zatim se saobraćajnica spušta prema Pančevačkom putu i povezuje sa trasom Spoljne magistralne tangente koja prelazi mostom preko Dunava na šumadijsko područje grada.




Izvori:
- GRADJEVINAR 18
 
Малишани на корак до „Шупље стене”
После година препуштених немару, дечје одмаралиште на Авали поново ће припасти основцима. – Општина Врачар, која је и саградила одмаралиште пре три деценије, уложила је око 20 милиона динара да би обновила објекат од 1.200 квадратних

Уградњом кухиње у централној згради дечјег одмаралишта „Шупља стена” на Авали сређивање објекта је ушло у завршну фазу. После шеснаест година без улагања, насељено становницима који нису могли да бирају – избеглицама, „Шупљом стеном” следеће године поново ће одзвањати граја малишана.

http://www.politika.rs/rubrike/Beograd/Malishani-na-korak-do-SHuplje-stene.sr.html

Ovo je potez vlasti Vracara za svaku pohvalu. Secam se jos kao klinac da smo organizovano isli u Suplju stenu na jednodnevne izlete. Mozda neke nove generacije i "progledaju"...
 
To je super za suplju stenu ali vec godinama se prica pa sam skeptican da opet neko nije pokupio te pare
Pogledaj tekst, tamo se i navodi da su imali problema, valjda ne bi smeli tek tako da daju ovakve najave. Ipak su to poeni.
Obzirom da su do 2003. tamo bile izbeglice, za ocekivati je da nije moglo da se preduzme neka veca investicija. Mada, trebalo je i tim ljudima obezbediti pristojan boravak.
Nista, ispraticemo pa cemo da se bunimo ako ne ispune...mozemo i da zatvorimo Kneza Milosa malko...
 
Pogledaj tekst, tamo se i navodi da su imali problema, valjda ne bi smeli tek tako da daju ovakve najave. Ipak su to poeni.
Obzirom da su do 2003. tamo bile izbeglice, za ocekivati je da nije moglo da se preduzme neka veca investicija. Mada, trebalo je i tim ljudima obezbediti pristojan boravak.
Nista, ispraticemo pa cemo da se bunimo ako ne ispune...mozemo i da zatvorimo Kneza Milosa malko...
slažem se.
to bi bio fenomenalan projekat. :mrgreen:
 
Trenutno ispred sebe imam budzet Grada.
Ozbiljna lova bre, a sve se svelo na krpljenje rupa po ulicama i poneko asfaltiranje.
Na pra kilometara od centra postoje naselja sa xy stanovnika koji nemaju kanalizaciju.
Pazi21. vek.
Čekamo Japance da nam srede toplane.
Propale fabrike na interesantnim lokacijama zvrje prane i leglo su narkomana pijanaca i beskućnika.
Kupiće ih neki novi ili stari Mišković i podići nešto što nikom zivom u beogradu nije potrebno.
A mi
Kao da nas se ništa ne tiče, kao da se radi o tuđem gradu , a ne našem.
 
Pogledaj tekst, tamo se i navodi da su imali problema, valjda ne bi smeli tek tako da daju ovakve najave. Ipak su to poeni.
Obzirom da su do 2003. tamo bile izbeglice, za ocekivati je da nije moglo da se preduzme neka veca investicija. Mada, trebalo je i tim ljudima obezbediti pristojan boravak.
Nista, ispraticemo pa cemo da se bunimo ako ne ispune...mozemo i da zatvorimo Kneza Milosa malko...

Vidi uopste ne verujem tom textu to jes tim izjavama..zato sto svake godine idem bajsem tamo vise puta..i nikad nisam video pocetak ikakvih radova..pustos nijednu osobu ne mozes videti..sve to sto su naveli kao probleme se vidi na oko..a logicno da ce neko doci pre pocetka radova i proceniti koja su ulaganja potrebna..zar je moguce da nisu neko obezbedjenje postavili preko noci..lazu bre
 
ako neko zna neka stavi neki projekat neke proizvodnje,bilo kakve, gde bi bio uposlen znacajan broj radnika, sa evropskim uslovima i evropskim platama

a ako ih ima vise - tih projekata, bice onda i kupaca u tim novim sopingmolovima
 
Trenutno ispred sebe imam budzet Grada.
Ozbiljna lova bre, a sve se svelo na krpljenje rupa po ulicama i poneko asfaltiranje.
Na pra kilometara od centra postoje naselja sa xy stanovnika koji nemaju kanalizaciju.
Pazi21. vek.
Čekamo Japance da nam srede toplane.
Propale fabrike na interesantnim lokacijama zvrje prane i leglo su narkomana pijanaca i beskućnika.
Kupiće ih neki novi ili stari Mišković i podići nešto što nikom zivom u beogradu nije potrebno.
A mi
Kao da nas se ništa ne tiče, kao da se radi o tuđem gradu , a ne našem.

Citirao sam ovaj Tvoj post, onaj duži nisam (o mostovima, trećem Beogradu, pa šta je rekao Đorđe Bobić, a posebno Žaklina Gligorijević ... Razduvavaju dimne bombe gradonačelnika Đilasa). Za most preko Ade Huje prošle godine su nas farbali sa japancima, za ovaj severni farbaju nas kinezima, *** sve žuto, duša mi je požutela, a oko vrata sam plav plavcat... Pa onda se pitam šta bre ima Republika Srbija da vraća 50% kredita za beogradski most? Valjda da bi još ono Srbije moglo da se doseli u Beograd... A što se budžeta tiče, danas sam primetio u računu za mobilni 10% PUMT - gde ja živim? Pa porez na upotrebu mobilnog telefona su uveli, i to 10% od onog što si potrošio/la u prošlom mesecu. Parking servis neću da spominjem, pričali o tome... Novi zakon o saobraćaju tek će da pokaže zubiće... Dranje, brateeeee... A onda se sprema još 10% na platu, sa tendencijom smanjenja od min 5%.... Ma biće investicija, null problemo...
Šefe, dao si mi šlagvort, nije komentar časna reč
 
Poslednja izmena:

Back
Top