Nategnite ih preko koljena

cizmice

Buduća legenda
Poruka
35.831
Nategnite ih preko koljena


Raquel Zimmerman kao muško i žensko u novoj Gaultierovoj kampanji​

Čizme preko koljena podsjećaju nas na styling profesionalki, Pretty Woman efekt bez Julie Roberts i slično. No to nije spriječilo vodeće kreatore da ih nametnu za dolazeću jesen.

Počelo je s Vuittonom na pariškim pistama, a nastavilo se s Madonnom na crvenom tepihu modne Metropolitanove večeri za slavne. Uz čuvene 'uši' Madonna je isfurala i LV 'natkoljenke', ostavivši dojam kao da je došla s audicije za uličarku u Ritchiejevom nadolazećem Sherlocku Holmesu.

0194007.28.jpg

Ipak, trendu se moramo pokoriti, jer i Jean Paul Gaultier predložio je slično, što je nedavno akcentirano reklamnom kampanjom za jesensku kolekciju u kojoj Raquel Zimmerman glumi mušku i žensku ulogu, te kao 'dečko' nosi visoke, mrežaste čizme bez potpetice.

Nadalje, u hramu svih cipela, Saks Fifth Avenue, ovaj trend je već 'zagazio', pa ćete prvo pod ponudom novih cipela naići upravo na visoke čizme najpoznatijih majstora obuće po jednako visokim cijenama.

0213007.28.jpg

Loubotin, MiuMiu, Prada, Jimmy Choo​

Ako se nađete izazvani ovom obućom imajte na umu sljedeće:

1. Ne sparujte kožne čizme iznad koljena s drugim odjevnim komdom od kože

2. Nekoliko je načina na koje ih možete uspješno nositi: preko uskih traperica, tzv. skinny jeans, uz komotan topić i kratke hlačice/haljinu ili uz predimenzioniranu vestu

3. Prednost dajte brušenoj koži ili stilu 'vintage' kože

4. Minimizirajte modne dodatke jer ove čizme su same po sebi dovoljno 'glasne'.
 
A evo sto kaze Daily Mail

Thigh-high boots are the next big thing
but who will dare to wear them?

By Claire Coleman
Last updated at 10:48 AM on 30th July 2009

Cars are hooting, men are wolf-whistling and women are shooting me the sort of looks that could not only kill me, but could also maim anyone within a three-metre radius.

Why? Because I'm walking down my local High Street in a pair of next season's must-haves.

Unfortunately, this happens to be the sort of thigh-length boots last seen on Julia Roberts in Pretty Woman. In fact, that's not strictly true. They were last seen at the autumn/winter fashion shows.

article-1203089-05CDC3D8000005DC-570_468x614.jpg

High life: Claire Coleman attracts attention as she walks through London in thigh-high boots


From Hermes and Prada, who created a gaiter-like version, to Hussein Chalayan and Stella McCartney, whose perforated pair (in faux leather, of course) looked like a pair of patterned tights, thigh-high boots were the look on the catwalks.

Celebrities haven't exactly been slow to buy into the trend. Remember Madonna in her Louis Vuitton numbers at the Costume Institute Gala?

You might also have seen Rihanna prancing around in a flat Chloe style, or Rachel Weisz, who was recently photographed in a pair of skin-tight leather ones from Alexander McQueen.

Now, the High Street is starting to showcase its own versions of the look.

As ever, Topshop has been quick off the mark with its bottom-grazing Britany boot (£120), which comes in classic PVC and a rather smarter nubuck.

article-1203089-05CDBA24000005DC-415_468x698.jpg

Appreciative glances: The £120 boots from Topshop provoked sneers from most women, except a fashionable young lady in a boutique

It is already so popular that the first shipment has sold out online. In a bid to assess the wear ability of this fashion look, I resolve to gauge the reaction in my local area.

Climbing into the boots - and you do have to climb into them, rather than slip them on - is the strangest sensation. It's like getting into a pair of waders or pulling on a pair of rigid stockings.

Although they look high, with a five-inch heel, they actually conceal a hidden platform, which effectively makes them a far more manageable three inches.

At the top, a notch of elastic is meant to make them fit snugly. Which they do, for all of 30 seconds.

As soon as I start to walk, I feel them wriggling down my thighs, giving me a Nora Batty-esque appearance, which I decide to embrace, rather than fight.

Now the question of what to team them with. Obviously, anything brightly coloured or Lycra would look far too cheap. But I'm sure there must be an elegant way of wearing them.

After all, when Andy Sachs, the heroine of The Devil Wears Prada, rocked up to work in Chanel boots, the gasps they elicited were all of admiration, not disgust. (Although I'm not quite sure that the Daily Mail office is quite as fashion forward as Runway magazine.)

I decide to take inspiration from one of the most wearable looks on the catwalk. Vivienne Westwood teamed he her long boots with simple, belted dresses in neutral shades, so I plump for a plain cream dress, cinched at the waist with a wide belt.

I like to think that with the black nubuck boots, I'll be channelling a sort of Mary Quant-esque, Diana Rigg (of The Avengers) look. Well, I might like to think that, but I'm not sure the denizens of South London are entirely au fait with catwalk trends and fashion history.

article-1203089-05CDBBD1000005DC-637_233x423.jpg

First stop fashion: Worn with a demure knitted dress, Claire works the booted look for every day wear
 
Ja imam slicne...:mrgreen: Ono, nisu bas skroz tako uzane,prosto da bi se lakse obule.Nosim ih uz farke ili helanke, ali onda neku tuniku preko...Tj nosila sam ih zimus.A kupila ih pre dve godine:) Ono sto kaze autorka u ovom tekstu, upravo takav efekat i proizvode na muskarce i zene...Muskarci ko da u zivtu nisu videli zensko:lol: a zene ono kao...gle droljaaaaa:zper:
 
Poslednja izmena:
Nisu obicne cizme ispod koljena.
Treba ih nategnuti preko njega... preko koljena.
Djevojka je procijenila da noseci ih na taj nacin manje "nepristojno" izgledaju.

Na ovim slikama se bolje vidi. Vece su
Pogledaj ti to malo bolje... Cizme jesu vece, ali ako bi se "nategle" bile bi tek santimetar, dva, iznad kolena. One su samo naborane, i u tome i jeste shtos. Ima moja mama slicne, samo sa malom stiklicom.
A, cisto sumljam da cizme koje su namenjene nosenju preko kolena mogu da se nose ovako, jer bi mesto za koleno pravilo "vrecicu" ako se spusti. ;)
 
Pogledaj ti to malo bolje... Cizme jesu vece, ali ako bi se "nategle" bile bi tek santimetar, dva, iznad kolena. One su samo naborane, i u tome i jeste shtos. Ima moja mama slicne, samo sa malom stiklicom.
A, cisto sumljam da cizme koje su namenjene nosenju preko kolena mogu da se nose ovako, jer bi mesto za koleno pravilo "vrecicu" ako se spusti. ;)

Nadam se da su ove dovoljno visocije iznad koljena ;)

Jenny McCarthy :arrow:

Fotografije od 8. avgusta 2009. ;)
 
Meni su lepo, ima ih moja drugarica ... Samo sto nemaju stiklu vec su skroz ravne i ona ih nosi na uske farmerke sa nekom tunikom i izgleda:worth: ali devojke je stvarno posmatraju kao drolju:dontunderstand:

Mada, ja to nikad ne bih mogla da obujem jer imam, kako da se izrazim, obline na nogama:hahaha: nisam uopste debela, ali to stoji samo ekstremno mrsavim devojkama, da ne kazem anoreksicnim:sad2:
 
Meni su lepo, ima ih moja drugarica ... Samo sto nemaju stiklu vec su skroz ravne i ona ih nosi na uske farmerke sa nekom tunikom i izgleda:worth: ali devojke je stvarno posmatraju kao drolju:dontunderstand:

Mada, ja to nikad ne bih mogla da obujem jer imam, kako da se izrazim, obline na nogama:hahaha: nisam uopste debela, ali to stoji samo ekstremno mrsavim devojkama, da ne kazem anoreksicnim:sad2:

gde ih kupila?
Al sam se nalozila sad cu sve da vas bombardujem dok ne saznam!:metla:
 
Jako dobre!!!Jaooooo CIZMICE GDE IMA TAKVIH CIZMICA???Ozbiljno pitam!Al bas ovakvih, da su napred tako ovalne i takva peta, da nisu previsoke i to.Jel znas?

Ne znam stvarno gdje ima da se kupe takve ili slicne.
Evo jos nekih fotografija sa jednog fashion weeka koji se dogodio prije par dana.



(click za fotofrafiju fantasticne rezolucije)

Prodavci jos uvijek pojma nemaju sto ce da bude moderno pa samim tim i ne nabavljaju zimsku obucu ;)
 

Back
Top