Da nam oci sjaje...

Gost 131338

Domaćin
Poruka
4.399
Dobro jutro, zene.
Cime se drogirate? :D

E, pre nego sto neko skoci na mene sa sram-te-bilo-meni-to-ne-treba-moj-zivot-je-savrsen, da malo objasnimo to drogiranje. :lol:
Svako (valjda) od nas ima nesto sto ga podize/spusta/cini srecnim tj. predstavlja mu fix.
Fiz nije stvaran nego je iluzija, zato ne pisite o deci, mm-ovima, trudnocama, savrsenim karijerama, ljubavima koje vas ispunjavaju - to nije to.
Za svakog je to drugacije jer je svakome potrebno nesto drugo.
To ne mora biti vutra ili bensedin, to moze biti i internet, flertovanje, odredjena vrsta ponasanja, fanaticna religioznost, preterana cistoca i opsednutost domacinstvom....itd, itd.
Forum je pravi primer fix-a i mislim da ne moram da objasnjavam sta to znaci. :)

Drogiranje ne bi moglo da postoji da ne postoji potreba da se makar na kratko pobegne od realnosti. Ali zasto je ovo toliko lose? Zasto se uobicajno misli da je strasno zeleti beg, makar na kratko?
Je l to znaci da nam je zivot propali krsh pa bismo napolje ili je to nesto sasvim normalno?
Nije li ustvari jako arogantno i od nas i od ostalih da misle/mislimo da je sve oko nas i u nama tako super da moramo da budemo prisutni i srecni 24/7? :D

Da li se drogirate ali u ovom gore opisanom smislu?
Zasto?
Da li biste mogli da se odreknete toga i sta bi mogla da bude alternativa?

Molim moralne gromade da se uzdrze. :mrgreen:
 
DakleM
ovo će biti jako sporo kuckanje pošto mi psi ne daju da pomerim levu ruku sa njihovih glava, još se i guraju i svađaju koga ću više da mazim, ima lap da mi padne sa krila.
Eto to je jedna od mojih sedacija.
Kad samo pomislim da su uvek tu i da nništa ne moram da kažem, a oni odmah dolaze do mene i bezrezervnu mi ljubav pružaju....e onda i najgore raspoloženje pada u vodu.


Naravno, porodica je ono nešto što mene pokreće, mesto koje mi nudi utehu.

Od hemije baš ništa - kokakola i čoklada su božiji eliksiri

pisaću kasnije još, samo da me malo oslobode nežnosti ove zveri
:manikir::manikir:
 
Dobro jutro, zene.
Cime se drogirate? :D


Svako (valjda) od nas ima nesto sto ga podize/spusta/cini srecnim tj. predstavlja mu fix.

Za svakog je to drugacije jer je svakome potrebno nesto drugo.
To ne mora biti vutra ili bensedin, to moze biti i internet, flertovanje, odredjena vrsta ponasanja, fanaticna religioznost, preterana cistoca i opsednutost domacinstvom....itd, itd.
Forum je pravi primer fix-a i mislim da ne moram da objasnjavam sta to znaci. :)

Drogiranje ne bi moglo da postoji da ne postoji potreba da se makar na kratko pobegne od realnosti. Ali zasto je ovo toliko lose? Zasto se uobicajno misli da je strasno zeleti beg, makar na kratko?
Je l to znaci da nam je zivot propali krsh pa bismo napolje ili je to nesto sasvim normalno?
Nije li ustvari jako arogantno i od nas i od ostalih da misle/mislimo da je sve oko nas i u nama tako super da moramo da budemo prisutni i srecni 24/7? :D

Da li se drogirate ali u ovom gore opisanom smislu?
Zasto?
Da li biste mogli da se odreknete toga i sta bi mogla da bude alternativa?

Molim moralne gromade da se uzdrze. :mrgreen:

Kad zelim pobjeci od svega najbolje mi je dok cistim i ribam po kuci, nista me vise ne smiruje od toga.
Volim forumirati,ali se ne i preseravati(oprostite za rijecnik).. bila sam dugo na jednom forumu, cisto preseravanje...centimetrom su se mjerili kotaci od kolica, zbog sigurnosti beba:roll:...volim se na forumu opustiti, nasmijati...zaboraviti na RL probleme...ponekad napisem post na nekoj ozbiljnoj temi, ja bih samo zezanciju pisala i smijala se, u RL se bas i ne mogu zafrkavati na svaku i kleberiti ali ovdje se ismijem do suza....kud ces bolje droge;)
 
Fix nije stvaran nego je iluzija, zato ne pisite o deci, mm-ovima, trudnocama, savrsenim karijerama, ljubavima koje vas ispunjavaju - to nije to.
Za svakog je to drugacije jer je svakome potrebno nesto drugo.
To ne mora biti vutra ili bensedin, to moze biti i internet, flertovanje, odredjena vrsta ponasanja, fanaticna religioznost, preterana cistoca i opsednutost domacinstvom....itd, itd.
sjedati za kompjuterom je iluzija :eek: hemijske reakcije u tijelu i pokreti su iluzija :eek: bavljanje religiozni shtivom i ljudima je iluzija :eek: sredstva za ciscenje su iluzija :eek: domacinstvo je iluzija :eek:

... ok.

elem, volim vristat i trcat okolo kad je oluja :rumenko:
 
Ima toga mnogo i uopste ne mislim da ne treba da ga bude. Naprotiv. Niti spadam u one koji tvrde da im je zivot kao iz bajke niti verujem u takve price, a jos manje volim da ih (nametnuto) slusam :bljak:.

@Tema: Na primer rekreativni sport koji odaberem u kombinaciji sa umerenim uzivanjem u nekom icu ili picu u pauzi, pa uzput pomognem po nekom (Dona Mileva je vec pominjala neke koji mi spadaju u musterije :D), pa uz to ide sunce, reka, zelenilo, fotoaparat... :zaljubljena:. Odlicno se organizujem u toj prici i pogodim pravu stvar za sebe.

Bogami, sad mi je tesko da pisem o necem tako lepom, a ovde se kuvam - prikljucacu koliko mi je toplo. Slosice mi se...:sad2:.
 
Poslednja izmena:
Odem biciklom što dalje. Nađem nekog pacijenta na chesscube da odigramo 20-ak za noć, uvek ima takvih... nađem nekoga da crtam, izrazito me opušta (ili baš suprotno) sve što ide u detalje..... hrana je uvek tu ali nešto i ne mogu da žderem poslednjih godina, maločas sam požderala inače standardnu komadinu mog omiljenog kolača i mislim da ću da se ispovraćam..... doduše i ne ispovraćala se posle onog sinoć..... i tako..... ima još do prekosutra.
 
E znala sam da ces da promasis temu.

:lol: a ja sam znala da je naredni post tvoj .


Droga? Pa neznam trenutno sam opsednuta lepim stvarima, planovima.....a kasnije mozda i problemima ali se sve to vuce jedno za drugim , ...i neka .....kad zelim da pobegnem od svega znam gde bih ali nemogu tamo, ( obicno bezim od svekrve i znam da to neces razumeti , jer samo neko poput mene moze dozvoliti da mu neko unisti zivot) pa bezim sa detetom u duge setnje to odgovara i meni i njemu jer tad ne zelim nikog drugog pored sebe . A droga su mi knjige i cipele kad zelim da se nafiksam onda kupim jedno od te dve stvari......pa im se divim dok me prodje kriza....
 
Poslednja izmena:
Jedno pitanjce: Zasto dobro jutro zene u 20,26 :D ? Nisi valjda kao MP sa ovog foruma koja ustaje u ranim vecernjim satima pa onda ide na kiosk da trazi 'leba, jaja, novine ... ma svasta nesto i da se rve sa penzosima :lol:.

Sala, naravno :D.

Ne bih stvari koje volim i trudim se da priustim sebi nazvala fixom. Mozda pre "ventilom", pravom na sebe i svoje ja, mada u sustini dodje na isto. Eto, recimo i net je jedan vid zabave, ali se trudim da ga ogranicim, jer, stvaran svet je ipak izvan ove sobe u kojoj sam, ali volim koriscenje kompa, neta dok ne osetim da sam preterala. Onda mi to vise nije pozitivna vec negativna stimulacija :aha:.
 
pripremala cas na temu crtanih filmova za likovno
malaraspa.gif


ps: i editovanje, yay!
 
ja sam nova ovde i uopste ne postujem..s vremena na vreme bacim pogled samo, ali ne bih rekla da mi je tu ventil..:mrgreen:
pa da ne bi ovog foruma pre godinu dana,ko zna gde bih sada bila..ovako, prosla sam samo sa jednim cvorom na stitnoj...

ne ventil, ovo mi je th..:heart:

do pre godinu dana mislila sam da mi je ventil ono ribanje..i tako sam se i ponasala..sve cisto, oprano, skuvano, opeglano - ideal..

ja sve svima - samo mene sebi nigde..

malo krizirala dok se nisam dozvala sebi (uz pomoc triatlon treninga)..
a onda shvatila da sam sem drugih kvaliteta obdarena i sarmom..

i to sad taaaaaaaaaaaaaako koristim..
i tako mi prija da koketiram..:zaljubljena:

i tako me puni energijom
 

Back
Top