Oćelavit će gospod tjeme kćeri sionskih!!!!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Eleleth

Veoma poznat
Banovan
Poruka
10.312
Odakle tolika mržnja prema ženama od tog samoproglašenog jevrejskog boga??
Kako on zna sve u detalje što žene rade i nose i kako se ponašaju??
Ne liči li vam ovo na opis jednog ljubomornoga muža kojemu se žena uređuje i izlazi van a on je ne može da ukroti pa izmišlja pravila da bi se ustrašilo žene za ubuduće da robuju
muškarcima??
Tip je cool toliko da je i na torbice ljubomoran,nevjerovatan je.


Izajija 3

16 I reče Jahve: »Što se to ohole
kćeri sionske
te ispružena vrata hode,
okolo okom namiguju,
koracima sitnim koracaju,
grivnama na nozi zveckaju?

17 Oćelavit će Gospod tjeme kćeri sionskih,
obnažit će Jahve golotinju njihovu.«
18 U onaj će dan Gospod strgnuti sve čime se ona ponosi: ukosnice i mjesečiće, 19 naušnice, narukvice i koprene, 20 poveze, lančiće, pojaseve, bočice s miomirisima i privjese, 21 prstenje i nosne prstenove, 22 skupocjene haljine i plašteve, prijevjese i torbice, 23 zrcala i košuljice, povezače i rupce.
24 Mjesto miomirisa, smrad;

mjesto pojasa, konopac;

mjesto kovrča, tjeme obrijano;

mjesto gizdave halje, kostrijet;

mjesto ljepote, žig.
 
Odakle tolika mržnja prema ženama od tog samoproglašenog jevrejskog boga??
Kako on zna sve u detalje što žene rade i nose i kako se ponašaju??
Ne liči li vam ovo na opis jednog ljubomornoga muža kojemu se žena uređuje i izlazi van a on je ne može da ukroti pa izmišlja pravila da bi se ustrašilo žene za ubuduće da robuju
muškarcima??
Tip je cool toliko da je i na torbice ljubomoran,nevjerovatan je.


Izajija 3

16 I reče Jahve: »Što se to ohole
kćeri sionske
te ispružena vrata hode,
okolo okom namiguju,
koracima sitnim koracaju,
grivnama na nozi zveckaju?

17 Oćelavit će Gospod tjeme kćeri sionskih,
obnažit će Jahve golotinju njihovu.«
18 U onaj će dan Gospod strgnuti sve čime se ona ponosi: ukosnice i mjesečiće, 19 naušnice, narukvice i koprene, 20 poveze, lančiće, pojaseve, bočice s miomirisima i privjese, 21 prstenje i nosne prstenove, 22 skupocjene haljine i plašteve, prijevjese i torbice, 23 zrcala i košuljice, povezače i rupce.
24 Mjesto miomirisa, smrad;

mjesto pojasa, konopac;

mjesto kovrča, tjeme obrijano;

mjesto gizdave halje, kostrijet;

mjesto ljepote, žig.

o'tud sto su Sveto pismo "sastavljali" muskarci, naravno!
 
Ako smijem da iznesem na sta meni to vise lici:

BIblija je univerzalna knjiga.
Opijuma (koji sadrzi morfijum) je bilo i od praistorije, a morfijum kojeg ima u opijumu se koristi i danas u anestezijama itd.. To je univerzalna droga, koju gospod stvori.
One su navucene na to da budu pozeljne. Zbog toga zapostavljaju razmisljanja o moralu, pravdi, filozofiji, duhovnosti, bogu...
A cuce da ce od droga biti jos vise pozeljnije, ili ce u to povjerovati, i onda ce poceti da koriste to misleci da im to daje koncentraciju (dobro za seks?) culnost povecavanje intelekta itd. pa ce se navuci na to i doce takve celave na kraju. One su navucene na to da budu pozeljne, pa ce se u slucaju da od toga budu cak i na duhovni nacin pozeljnije i interesantnije navuci.
A droge je takodje gospod stvorio.
Valjda zato da te budu celave?
 
Poslednja izmena:
Sve se bojim da Konstantina nijedna nije htela :rtfm:

Ee,vidis...on je imao drugaciji problem sa zenama.
Posto je bio glavni baja u selu (Car),njega su sve htele.
Ali,on je patio zbog toga,jer je znao da ga zene zele zbog bogatstva i moci,pa je plakao i razmisljao: "Zasto Boze,zasto...zasto me ne vole zbog mene,zbog toga kakav jesam,nego samo zbog zlata? :cry:"
I zato je Konstantin bio zenomrzac.
 
Na prvom vaseljenskom saboru on je vec uveliko bio hriscanin :rtfm:

Nije, po hriscanskoj legendi, on je na samrti presao u Hriscanstvo, medjutim jedini izvor za ovo su sami hriscani. On je bio i ostao sledbenik kulta Nepobedivog Sunca.

Evo ti par izvoda iz katolicke biblioteke:

http://www.newadvent.org/cathen/04295c.htm

"Not long before his end, the hostile movement of the Persian king, Shâpûr, again summoned him into the field. When he was about to march against the enemy he was seized with an illness of which he died in May, 337, after receiving baptism."

Ovde govori da je na samrti krsten.

"When such conditions prevailed it is easy to understand that many of the emperors yielded to the delusion that they could unite all their subjects in the adoration of the one sun-god who combined in himself the Father-God of the Christians and the much-worshipped Mithras; thus the empire could be founded anew on unity of religion. Even Constantine, as will be shown farther on, for a time cherished this mistaken belief."

Ovde cak i katolicka crkva priznaje da je Konstantin, barem u pocetku hteo da sjedini Kult boga Sunca i Hriscanstvo.
 
Na putu za vecni grad 317 godine,Konstantin je doziveo misticno iskustvo,nakon cega se otvoreno opredelio za hriscansku veru.

Konstantin je bio veliki politacar, tako da ono sto je javno radio i ono u sta je verovao privatno su dve razlicite stvari. Drugo i najbitnije,u to vreme, a i sad hriscanin postajes krstenjem, mogao je to da uradi kad god je hteo, ali je cekao da to uradi na smrti :think: , nije ubedljivo. Tako se menja istorija velikih vladara, saceka se da umru, pa se pise o njima :)
 
I to nije toliko bitno za pricu gore...on je aktivno ucestvovao u izboru prica za Sveto pismo i to je to...bio riscanin il' jok.

Iako i ja mislim da jeste i to u cilju da izmeni neke hriscanske motive, na onom istom linku nacices, da tvrde da se Konstantin nije mesao u dogmu. A bitno je jer ako nije hriscanin onda i ne veruje u to, barem ne u potpunosti.
 
Na prvom vaseljenskom saboru on je vec uveliko bio hriscanin :rtfm:

Nije. U najboljem slučaju po hrišćane kršten je pred samu smrt od strane arijanskog episkopa.



Na putu za vecni grad 317 godine,Konstantin je doziveo misticno iskustvo,nakon cega se otvoreno opredelio za hriscansku veru.

O ovome nas obaveštava samo Evsevije, o čijem kredibilitetu dovoljno govore njegove tri različite verzije o viziji pred bitku na Milvijskom mostu.
 
Odakle tolika mržnja prema ženama od tog samoproglašenog jevrejskog boga??
......................................
I ja se pitam. No, srećom tu su muški pametni vernici koji rehabilitovaše žene, na tamonekom Vaseljenskom saboru, dodeljujući im dušu. Doduše, glasanje je bilo veoma tesno, ali i dva glasa više "za" je bilo dovoljno.
Zamislite: glasanjem odlučili da žene imaju dušu. Da li ovo znaju žene vernici.
 
I ja se pitam. No, srećom tu su muški pametni vernici koji rehabilitovaše žene, na tamonekom Vaseljenskom saboru, dodeljujući im dušu. Doduše, glasanje je bilo veoma tesno, ali i dva glasa više "za" je bilo dovoljno.
Zamislite: glasanjem odlučili da žene imaju dušu. Da li ovo znaju žene vernici.

:zcepanje: ja nisam znala da imam dushu:zcepanje:

Zene je 'rehabilitivoao' Hrist a to sto su oni morali da glasaju da li zena ima dushu:roll: samo je primer dokle muski shovinizam moze da ide:roll:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top