Ubise me cookies-mogu li se unistiti?

Philosopher of life

Zainteresovan član
Poruka
395
E poz svima nisam nikad bio na ovoj sekciji ali eto muka me naterala.Iskusniji sam korisnik,podsmevao se i opsanijim virusima ali ove napasti me izludese.
Naime koristim Mozillu(najnoviju),i na svaka 2 min doslovno mi iskacu stranice tipa Travian,Adult finder i sl.Ajde covek bi pomislio neki glup virus sad ce Kaspersky 2010 ili Spysweeper da ih drmne kad ono..
Nadjose oni neke Trojance i te kukije .Ja kazem ajde obrisite se(i oni me poslusaju samo za ove trojance a za cookies NE!).
I to za svaki AV mnoge sam isprobao,doneo drugar nekoliko njih pa da probamo.SVi ih konstatuju Tj vide,pa cak i obrisu li dzaba..
Simptomi su isti i pri ponovnom skeniranju se opet pojavljuju.Niko im ne moze nista a VI?:D
PS probacu Malwarebytes Anti-Malware koji sam video da se preporucuje..
Jel imate jos neki predlog?
Hvala
 
E poz svima nisam nikad bio na ovoj sekciji ali eto muka me naterala.Iskusniji sam korisnik,podsmevao se i opsanijim virusima ali ove napasti me izludese.
Naime koristim Mozillu(najnoviju),i na svaka 2 min doslovno mi iskacu stranice tipa Travian,Adult finder i sl.Ajde covek bi pomislio neki glup virus sad ce Kaspersky 2010 ili Spysweeper da ih drmne kad ono..
Nadjose oni neke Trojance i te kukije .Ja kazem ajde obrisite se(i oni me poslusaju samo za ove trojance a za cookies NE!).
I to za svaki AV mnoge sam isprobao,doneo drugar nekoliko njih pa da probamo.SVi ih konstatuju Tj vide,pa cak i obrisu li dzaba..
Simptomi su isti i pri ponovnom skeniranju se opet pojavljuju.Niko im ne moze nista a VI?:D
PS probacu Malwarebytes Anti-Malware koji sam video da se preporucuje..
Jel imate jos neki predlog?
Hvala

Jesi li probao sa Malwarebytes jel ti našao nešto.
 
Batali cookies, nije u tome problem. MalwareBytes - i ako koristiš ADSL restartuj modem na fabrička... Naime, postoje neki virusi, ili šta su već, koji zezaju DNS podešavanja u modemu, pa svaki put kad otvoriš neki sajt koji ima neke reklame (konkretno kod mene su bili google adsense oglasi), on ne otvara to nego neki popup. Meni je to pravilo mnogo veliki problem, koji sam jedva rešio, a poskidao sam milion programa, sve dok na jednom stranom forumu nisam pročitao da treba da vratim modem odnosno ruter na fabrička podešavanja...
 
Batali cookies, nije u tome problem. MalwareBytes - i ako koristiš ADSL restartuj modem na fabrička... Naime, postoje neki virusi, ili šta su već, koji zezaju DNS podešavanja u modemu, pa svaki put kad otvoriš neki sajt koji ima neke reklame (konkretno kod mene su bili google adsense oglasi), on ne otvara to nego neki popup. Meni je to pravilo mnogo veliki problem, koji sam jedva rešio, a poskidao sam milion programa, sve dok na jednom stranom forumu nisam pročitao da treba da vratim modem odnosno ruter na fabrička podešavanja...

MalwareBytes nasao nesto sitno ali ne resi problem..
Kako da vratim modem na fabricka?
 
Da nije možda "potrefio" napajanje :think:

Hehe, dobar si,ipak pogodio sam rupu..
Nazalost problem ostaje posle toga izludecu.
MB je nakon updejta,i Full skenirnja otprilike pogodio sustinu.Nekih 30-ta gamadi.Ocisti on nekih 25 uspesno a za 5 kaze da mora posle restarta-to je meni takodje problem,mislim da je do samog win-a,jer cim restartujem on mi posle boot screena izbaci-Please insert another boot device itd.
Mora turn off(all na dugme 3 sek drzim),pa onda normano dizem.Tako mi je uvek inace.Sad opet pokrecem MB da mi nadje 5 preostalih.
Valjda ce ih naci.
Vidim ja da cu morati dizati OS zbog ovih gluposti.
 
Ma saznao sam o cemu se radi..Rece iskusniji drugar-TO je GAMING TOOLBAR.
Instalirao sam ga pre 2 ned zbog nekog glupog filma,nijedan AV mi ga nece naci jer nije virus,ali tako smara svaka 2 min.Vidim da i na netu se ljudi muce sa njim,nema sanse da ga obrises.Jedini nacin koji se preporucuje je system restore..
Kao da je to tako lako za mene..Gomila stvari mi je instairana.
 
Evo sta sam uradio, uzeo lepo najnoviji Symantec EndPoint 12-ticu,sve prekenirao ocistio od raznih gamadi, a Gametoolbar je ostao bez goriva.Pokrece se samo jednom(izbaci pop up, i to samo ka pokrenem Moozilu) i posle miruje.Ne smeta mi u toku surfovanja,nista se ne desava.Ja sam zadovoljan a za 2 meseca ili kasnije cu dizati Os tako da super.
 

Back
Top