Predator 2

Black_star

Elita
Moderator
Poruka
22.900
...moze i 1,nego ovaj mi je sladji, onako sav urban,samo mu frak nedostaje. ;) :lol:
Sta mislite,strucnjaci, laici i ostali, da li je saga o predatorima i alienima inspirisana procurelim imformacijama o kraljevstvu reptila. ?
...odgledao sam AvP2,i ostao zaprepascen minimumom humanosti i covekoljublja u tom filmu uopste...:neutral: ljudi bezmalo kao stoka za konzumaciju tu su!...sumnjivo za ljudsku reziju. :confused:
Ako ste u tom tripu, sta mislite o tom?
(bdw,sad kad krene paljba conovaca i proovca, i sam ima da se osetim kao lopta izmedju dva vatre....al nema veze....:cool:pichite.Paf!.....) :)
 
Ma predator je najjaci, mada i alien nije los
alien-vs-predator-ff07.jpg

Prvi deo AvP mi je mnogo bolji od drugog. ;)
 
Zato sto mi kao vrsta znamo da posedujemo neke kvalitete humanosti i dobrote.

A za Predatora nismo sigurni (pod pretpostavkom da postoji) kakv mu je "sklop" razmisljanja.
Mi ubijamo zivotinje da se prehranimo, a Predator ubija pripadnike naprednih vrsta iz zabave.
 
Zato sto mi kao vrsta znamo da posedujemo neke kvalitete humanosti i dobrote.

A za Predatora nismo sigurni (pod pretpostavkom da postoji) kakv mu je "sklop" razmisljanja.
Mi ubijamo zivotinje da se prehranimo, a Predator ubija pripadnike naprednih vrsta iz zabave.

U AvP, na kraju filma, predatori iz svemirskog broda ne ubijaju onu ribu, vec joj daju koplje, u znak zahvalnosti sto se borila protiv Aliena, takodje u istom filmu, Predator ne zeli da ubije onog matorog coveka, jer ipak ima neki kodeks casti, ubija ga tek kada ovaj njega napadne. Predator ne ubija iz zabave, vec iz nama nepoznatih razloga. Nekada smo ubijali zivotinje da se prehranimo, a sada ih ubijamo iz besa, dosade i mnogih drugih besmislenih razloga.;)
 
Predatori jesu tehnološki napredniji od nas, ali ni oni nisu zaboravili neke svoje primitivne/plemenske običaje...što se posebno vidi u AvP.
po mom mišljenju, Predator je odlično osmišljen lik i verujem da postoje civilizacije slične njima...
 
Predatori jesu tehnološki napredniji od nas, ali ni oni nisu zaboravili neke svoje primitivne/plemenske običaje...što se posebno vidi u AvP.
po mom mišljenju, Predator je odlično osmišljen lik i verujem da postoje civilizacije slične njima...

Mozda oni imaju potpuno drugacije poglede na te obicaje, ne smatraju ih tradicijom, vec nezamenjivim i neprolaznim delovima svoje kulture, tj. ne mora da znaci da su ti obicaji stari i drevni, vec da su deo njihovog zivota.:D
 
Predator je obican film, koji oslikava nasu "drugu stranu"

Samo coveciji um moze izmisliti tako srnje.
U drugom delu, predator u bolnici ubija trudnice pred porodjaj.
A taj isti predator je fikcija, osmisljen od nas, ljudi.

Nama ne treba ni jedna strana rasa da nas "istrebi"...
Mi cemo to sami.

Deca u africi umiru naduvenih stomaka od gladi.
Svabo/amer/britanac se vozikaju u Mercedesovom dzipu koji kosta koliko i odlaganje smrti te iste dece za mesec dana.

Sve svetske armije imaju godisnji budzet i vise nego da se toj jadnoj deci napravi krov i obezbedi dnevno tri obroka.

Koliko hleba dnevno bacite, toliko dece u africi ili sl obole od gladi i umiru.

Niko vam ne zamera sto pecete i cevape i rostilj, nalivate se koka kolom ili pivom.
To je vase i vi ste zaradili to.
Zato sto ste imali sansu da zaradite.

A oni mali nigeri iz Etiopije?
A samo nas vojni budzet? Samo da prodamo jedan MIG, spasili bi od gladi 50 tak dece...

"To se mene ne tice, boli me ******, ebe se meni, Zivim u drzavi koja brine o meni. Zasto afrika ne brine o svojoj deci? "

Takvo misljenje, na koje svakodnevo nalecem, je samo odraz nase ne humanosti, naseg egoizma i samoljublja. Totalno kontra hriscanstvu, zbog kojeg idemo u crkvu, palimo svece i slusamo liturgije.

Mi smo jako kao drustvo licemerni, egoisticni i samozivi.

I ako nas reposi jasu, ebu i iskoriscavaju, trebaju jos zesce.

Duplo zesce.
 
Predator je obican film, koji oslikava nasu "drugu stranu"

Samo coveciji um moze izmisliti tako srnje.
U drugom delu, predator u bolnici ubija trudnice pred porodjaj.
A taj isti predator je fikcija, osmisljen od nas, ljudi.

Nama ne treba ni jedna strana rasa da nas "istrebi"...
Mi cemo to sami.

Deca u africi umiru naduvenih stomaka od gladi.
Svabo/amer/britanac se vozikaju u Mercedesovom dzipu koji kosta koliko i odlaganje smrti te iste dece za mesec dana.

Sve svetske armije imaju godisnji budzet i vise nego da se toj jadnoj deci napravi krov i obezbedi dnevno tri obroka.

Koliko hleba dnevno bacite, toliko dece u africi ili sl obole od gladi i umiru.

Niko vam ne zamera sto pecete i cevape i rostilj, nalivate se koka kolom ili pivom.
To je vase i vi ste zaradili to.
Zato sto ste imali sansu da zaradite.

A oni mali nigeri iz Etiopije?
A samo nas vojni budzet? Samo da prodamo jedan MIG, spasili bi od gladi 50 tak dece...

"To se mene ne tice, boli me ******, ebe se meni, Zivim u drzavi koja brine o meni. Zasto afrika ne brine o svojoj deci? "

Takvo misljenje, na koje svakodnevo nalecem, je samo odraz nase ne humanosti, naseg egoizma i samoljublja. Totalno kontra hriscanstvu, zbog kojeg idemo u crkvu, palimo svece i slusamo liturgije.

Mi smo jako kao drustvo licemerni, egoisticni i samozivi.

I ako nas reposi jasu, ebu i iskoriscavaju, trebaju jos zesce.

Duplo zesce.

Slazem se.

"Naš narod vjeruje, gospodine, da mi kao ljudska bića na ovoj planeti nismo stvarni gospodari ni svojih života ni svoje sudbine, iako nam se nameće iluzija da jesmo. Svi afrički šamani će vam to reći, ukoliko steknete njihovo povjerenje da vam odaju tu tajnu. Reći će vam i sve o Imanujela, odnosno Imbulu a postoji i još jedno ime pod kojim su ova stvorenja poznata, - Chitauli. Riječ – Chitauli znači – diktatori, “oni koji diktiraju pravila i zakone”. Drugačije rečeno: “oni koji nam tajno nalažu šta treba da radimo”.

Chitauli(Reptoidi) su nam dosta toga uradili, kad su se pojavili na ovoj planeti."

A uzrok nase "druge strane" je:
reptilian-lizard-brain.jpg

reptile-brain-small.jpg


http://www.bibliotecapleyades.net/sumer_anunnaki/reptiles/reptiles14.htm
http://www.crystalinks.com/reptilianbrain.html
 

Back
Top