Mogu li da znam sta ti je?

Tiranosurus-Žex

Ističe se
Poruka
2.766
Odjednom tajac.
Ni 'mu' ni 'be'.
Nista, ne znam, nemam pojma, mozda, videcu.

Wtf, znas da sam takav
znam da si takva
ali ode vreme u nepovrat, ode kvalitetno vreme ebote dok ti smislis
sta ti je vazno

pitanje - koliko vam ide na zivce kad neko nece da kaze sta je problem?
ja mislim da kad naidje takva situacija, najbolje nista ne pitati
treba samo slegnuti ramenima i zapjevati stari hit

if ju dont nou mi baj naaaauuu
ju vil nevr nevr nevr nou miii
u-uuuu

m?
 
Ide mi na živce...
Nikad ne govorim u čemu je problem... i onda se problemi nagomilavaju... a opterećuje me strašno kad me neko neprekidno zapitkuje - šta ti je, a šta ti je?
Šta bi mi bilo..
Nije mi ništa, samo me ostavi i pusti, proći će...
A uglavnom nikad ne prođe.. nego se samo potisne..
I onda se pojavi novi problem... pa i sa njim isto tako...
Užasno kakva sam kukavica... ne znam način kako da kažem i iskažem ono što hoću... a još mi je teže da saopštim šta je ono što neću... od neke sumanute nelagode da nekog ne bih povredila... a to što sama bivam povređena kao da i nije previše bitno..
I eto... sad se učim progovaranju.. vežbam... sa porodicom.. i prijateljima.. zarad nekog budućeg života.. i očuvanja sopstvenog mentalnog zdravlja :)


I da, samo da dodam, nisam dosad nailazila na osobe koje su meni prećutkivale... verovatno iz gore navedenog razloga... kada ćutiš mnogo je lakše drugima da progovore...
 
Misliš, nešto kao pogled na svet i na sve tako nešto..
Da, to jeste najveći problem.. ako neko ima svu volju i želju i energiju ovog sveta da se suoči i sa najvećim nekim gadostima što u životu postoje a neko i na najmanju sitnicu slegne ramenima i kaže - čemu sve to... da, to jeste vrlo veliki problem... i takvi ljudi nemaju baš neku budućnost... jer sve što ovaj prvi uradi i predloži nailazi na zid kod ovog drugog... :neutral:
 
Mene uglavnom provale sta mi je, ja reagujem kao dete, nisam napravila tvrdjavicu oko sebe, ali ne volim kad zeli da zna svaku moju misao-ma bezi bre, zelim nesto da zadrzim i za sebe, neku trunku privatnosti, ali ono minimalno. Inace ako sam u vezi sa nekim ko ne provali sta mi je kad se nadurim- u cemu je poenta? Takva osoba me ne poznaje dovoljno ili ne oseca..
A ja kad meni cute sto se redje desava-uglavnom provalim sta je, malo moram da chupam kljestima nekad, ali uglavnom se odmah raspravi..
Ako sam shvatila temu dobro..
 
Pa vidi ovako...ja sam tip koji kad ima problem, treba mi da me niko ne zapitkuje i ne dira. Verovatno kao i većina muškaraca.
Mogu da razumem ako i žena tako reaguje i ne volim da čačkam i ispitujem. Prosto se udaljim, ali da zna da sam tu ako joj trebam.

Ono što zaista ne volim je pasivno-agresivno ponašanje, kad ti se tim ćutanjem zapravo želi nešto staviti do znanja, kad na taj način partner želi da te kao, kazni, pa da se ti pitaš, pa da motaš po glavi, a kad pitaš o čemu se radiš, dobiješ odgovor da nije ništa, a lepo vidiš da jeste
E, onda mi se baš ebe, jer tako ne želim da komuniciram niti me zanima.
Ili kaži šta ti je ili reci da ti treba malo vremena da iskuliraš
 
De me nadje bas jutros sa ovom temom :neutral:
Meni nikad nije potrebno to famozno cutanje :sad2: Uvek mi je ili do vriske i svadje ili do mirnog razgovara. Takva sam, j.bg. Ne umem da cutim. I na pitanje : Sta ti je? , par puta mi se desilo da recimo u sred flma ili tako nesto kad on ocekuje : "Nista." bude : " Nervira me to i to" :lol: Ne umem da gatam u pasulj za te pogodne i nepogodne momente da nesto kazem.. Ja cu da kazem pa makar crkla :roll:
 
"ne diraj mi u problem"

to je kljucna recenica mislim tako

znaci, mozemo da se zezamo i sve, ali problem mi ne diraj
on mora postojati kao nesto strasno
kao ravnoteza
kao izlaz iz promasene svakodnevice
i ti jednostavno NE MO ZES da mi resis problem
jer nisi svestan koliko je on strasan
taj problem

:roll:
 
Da, nekako se desi tako da tvoj optimizam
izgleda kao podsmeh

i gledas ti nju/njega, ona/on tebe
a kao da je ono sto je zajednicko i lepo i dobro
ispod nekog oklopa

i ne znas, lepo ne znas sta joj/mu je...
:confused: ah da.. i obigravas tu danima i ukljucujes vijuge u malom mozgu pokusavajuci da premotas film, sta si to uradila pogresno , ali ti ne ide u glavu..
i samo vidis to nezadovoljno lice i nedifinisanu facu. a samo bi htela da progovori..
 
"ne diraj mi u problem"

to je kljucna recenica mislim tako

znaci, mozemo da se zezamo i sve, ali problem mi ne diraj
on mora postojati kao nesto strasno
kao ravnoteza
kao izlaz iz promasene svakodnevice
i ti jednostavno NE MO ZES da mi resis problem
jer nisi svestan koliko je on strasan
taj problem

:roll:

Pa ništa onda.
Ja kod takvih osoba biram da se i ja priključim veličanju njihovog problema i da svaki put kad ga pomenu odhukćem i iznameštam lice koje odražava krajnju ophrvanost.
Šta drugo mogu, kad svoje probleme vole i vole da ih imaju
 
Original postavio Stroncijum
Pa ništa onda.
Ja kod takvih osoba biram da se i ja priključim veličanju njihovog problema i da svaki put kad ga pomenu odhukćem i iznameštam lice koje odražava krajnju ophrvanost.
Šta drugo mogu, kad svoje probleme vole i vole da ih imaju
e fala ti za ovu strategiju :rumenko::worth:

nije losho :think:
ali nekako to mi je za nevazne osobe
u stvari vaznu osobu treba proglasiti nevaznom jednim dekretom
i onda primeniti tu taktiku
:think:
 
Poslednja izmena:
nema u mojim odnosima zadrske, bar ne mnogo....ja progovorim i na doope....:D....a kad vidim nagomilavanje kod suprotstavljene strane, trudim se da saznam i pitam.....insistiram...dobijem i po njokalici ali boze moj, sve u rok sluzbe.....i saznam na kraju.....
 
Potpisujem vase odgovore :ok: .

Pitanje mogu li da znam sta ti je postavljam tek kada vidim da ga nesto stalno muci a nikako da mi saopsti sta :roll:....inace ne volim to pitanje jer je glupo da ga postavljam ako sa mnom ne moze o tome da razgovara ali isto tako onda ne mogu da mu tolerisem da je stalno nadrkan a da ne znam sta mu je a da jos povrh svega trazi da ga razumem- to ne moze :ljutko:
 
I tako mozes danima...mesecima... godinama? Svaka cast! ;)

Pa ako osobu volim, prihvatim i taj deo karaktera. Ima ljudi koji prosto moraju da imaju neku muku, neku tegobu, da budu pravednici koje kinje i da to malo malo pominju i budu nesrecni trazeci paznju.
Pa onda kad ne možeš da ih pobediš, pridruži im se i saslušaj ih, podrži, cokći, vrti glavom, hukći....to je sve što njima treba. Koga ću ja da promenim u njegovih 30 i kusur godina ...:roll:
 

Back
Top