pobacaj kod pasa

nesko82

Početnik
Poruka
9
Imam stene staro 9 meseci,koje se jos nije razvilo kako treba.
Uparla se je s nekom dzukelom pri kraju teranja,interesuje me da li postoji neka injekcija ili lek koji moze da joj se da,da bi izazvao pobacaj?
Molim vas za savet!!!!!!!!
 
Imam stene staro 9 meseci,koje se jos nije razvilo kako treba.
Uparla se je s nekom dzukelom pri kraju teranja,interesuje me da li postoji neka injekcija ili lek koji moze da joj se da,da bi izazvao pobacaj?
Molim vas za savet!!!!!!!!

Mislim da ovo pitanje treba da postavis dobrom veterinaru jer to nisu tako jednostavne stvari i nikako ne treba nista raditi na svoju ruku.

:eek::eek::eek:
 
Imam stene staro 9 meseci,koje se jos nije razvilo kako treba.
Uparla se je s nekom dzukelom pri kraju teranja,interesuje me da li postoji neka injekcija ili lek koji moze da joj se da,da bi izazvao pobacaj?
Molim vas za savet!!!!!!!!

ispricaj sve veterinaru
i dogovori termin
ono sto se moze uraditi je da se izvrse pobacaj i sterilizacija istovremeno...hirurski
 
vodio je kod vetrinara,spricao je oestradiolom,za 3 dana opet.Hoce da izazove krvarenje kako bi isprao spermatozoide,nadam se da ce uspeti!
A sto mislis da ce morati i sterilizacija da se vrsi i pobacaj hirurskim putem?
 
e, ne znam...

1. ja nisam vet i ispricala sam samo ono sto znam...od veta;
a to je varijanta u kojoj na prvom mjestu gledas dobrobit svoje ljubimice...znaci, sterilizacija sa sto manje rizika...

2. jel ti rekao vet da li postoji i koliki je, ako postoji, rizik za kucu?
ovo sto sam pomenula je varijanta za tvorice (i mace..) i preporucljivija je,
mada brutalnije zvuci, od tih hormonalnih injekcija....jer je manji rizik za zenkicu...

3. i sve to skupa nije nesto sto se radi bez prijeke potrebe!!!
 
Poslednja izmena:
vodio je kod vetrinara,spricao je oestradiolom,za 3 dana opet.Hoce da izazove krvarenje kako bi isprao spermatozoide,nadam se da ce uspeti!
A sto mislis da ce morati i sterilizacija da se vrsi i pobacaj hirurskim putem?

hormonske inekcije sprečiće neželjenu trudnoću (ali strogo se pridržavaj termina kad ti kaže za inekcije)
to će sve da se završi, a ti pamet u glavu i mnogo obazrivosti kad je kuja u teranju - nema šetnje, nema slobodnog ostajanja u dvorištu /da se ne pojavi neželjeni zet) box i to je to.

Sterilizacija ne mora, osim ako to ne želiš, a mislim da ne želiš
 
Nema nikakvih posledica po nju.A sto se tice cuvanja kuje u teranju to odlicno znam jer imam par odraslih haskija vec 5 god,ovo stene ostavio za sebe.Caletu pobegla dok je hranio i dok sam je nasao,nekih 10 min, ona se vec uparila s nekim dzukcem,uzas!
Samo se nadam da ce oestradiol da izazove pobacj jer se jos nije ni razvila kako treba.Izludeo sam od ranog jutra
 
Tri nedelje sam uspeo da je sacuvam,i pri kraju teranja da mi se ovo desi,uuh
Svo vreme bila zatvorena u boxu sa majkom,koja treba da se osteni za nedelju dana,kad je pustao da se istrci dezurao joj zbog tate.I na kraju preskocila ogradu 1.2m i napravila bruku,bas sam besan,prvo na sebe pa na nju
A injekcija sad bila i nikad vise!!!!
 
pa čekaj
sad mi ništa nije jasno
koliko se ja razumem, kuja je plodna od 10-og do 15-og dana nakon početka krvarenja.
dakle 21 dan ne bi trebao da bude opasan, ali...
što je sigurno, sigurno je.
Bolje što si to uradio nego kao neki ljudi koje znam koji ma nije valjda ništa bilo i sl i onda kuja ošteni mešance pa ne znaju šta će sa njima.Kod tebe je situacija još ozbiljnija jer zaista je preano parenje sa 9 meseci


Ne vredi da se sada toliko sekiraš - znam da ovo zvuči kao kliše, ali tako je. Znam kada se našim prijateljima kojima smo poklonili štene -Bajinu sestru u dvorištu našao neplanirani zet, prokopavši jedno pola metra ispod temelja ograde (dok su on bili na poslu), a oni da crknu. Naravno krenuli su sa inekcijama, sve se sredilo, kroz 6 meseci imala opet teranje, preskočili ga, pa još dva teranja i sada razmišljaju da je pare
 
i suvise rano.na izlozbi je dobila odlicnu ocenu i reko sudija da je vrlo perspektivo stene s tim sto se sibirski haski razvija do svoje 2 godine.da sam je pusto da ocuva te stence od nje nebi bilo nista,ostala bi takva kava je sada,na donjoj granici standarda sto bi bilo velika steta
primice jos te dve injekcije 3 i 6 dana od parenja i videcemo sta ce biti,ako uspemo da izazovemo pobacaj razvijace se normalno ibice jos lepsa nego sada :)
album.php
 
Mileva, grešiš, hormonska terapija i bilo kakvo "čačkanje" oko hormona kod mesojeda NAJČEŠĆE ostavlja posledice. Ako ništa drugo, može da se desi da se situacija ne stabilizuje do te dve godine, kad završi fizički razvoj i da bude problema kad bude trebalo da ostane skotna. Nadajmo se da se ništa od toga neće desiti ali nije ni isključeno. A ti, dečko, promeni veterinara, s obzirom da ti je rekao da rizika NEMA!
 
to Mimi stvarno nisam znala
a znam bar četri kuje kojima su tako prekidane neželjene trudnoće, kod tri je bilo zbog mladosti (nisu još imale dve godine) a ova četvrta je bila starija, ali jednostavno nisu hteli da je pare.
Od ove tri mlade, jedna (Bajina sestra( je još mlada, nisu je još parili, od tada je imala dva normalna teranja, a ove druge dve su postale mame sa odabranim zetovima.

Sa druge strane, pittanje je šta treba raditi i uz saznanje da je štetno, mislim hormonske inekcije, ako je do neželjenog parenja već došlo, pogotovu ako je kuja tako mlada.
Uvek mislim i šta sa štencima
 
Danas je primljena zadnja injekcija oestradiola,za sada je sve ok
Nemam namere menjati vetrinara jer i on sam ima psa,zlatnog retrivera,i dosta se razume oko kerova i pre svega ih voli.Oestradiol uopste nije opasan i ne ostavlja posledice!S njim samo produzujes estrus tj. teranje,materica podrhatava i i izaziva blago krvarenje i time izbacuje oplodjene jajne celije,a nove jajne celije cekaju na oplodnju tako da nema nikakvih posledica po kuju.Oxitocin se takodje moze dati u tu svrhu s tim sto on izaziva jako grcenje materice,cak je moze i pokidati tako da se nedaje kod mladih kuja vec starijih,od 4god pa navise
Hvala svima sto zele da mi pomognu,ovo mi se po prvi put desilo,a nadam se i zadnji tako da sam proso kroz pakao,strasno.
 
To što i sam ima psa i što ih voli nije nikakvo merilo, i veterinar od kog kupujem hranu za svog psa ima psa i stvarno voli životinje pa nikad ne bih njega zvala da leči mog psa ili mačka, to bih prepustila svom mužu sa mnogo većim terenskim iskustvom ili svom kumu koji je bio super student i jedan je od boljih hirurga u gradu. A moj muž pse... toleriše a kum ima avlijanera kog pušta s lanca/povodnika samo noću jer je malo... šašav. I ostajem pri stavu da bilo kakvo čačkanje oko hormona nosi rizik po mesojede, obrati pažnju kasnije, za nekih 5-6 godina, šta joj se dešava sa ciklusom i sa mlečnim žlezdama.
 
Danas je primljena zadnja injekcija oestradiola,za sada je sve ok
Nemam namere menjati vetrinara jer i on sam ima psa,zlatnog retrivera,i dosta se razume oko kerova i pre svega ih voli.Oestradiol uopste nije opasan i ne ostavlja posledice!S njim samo produzujes estrus tj. teranje,materica podrhatava i i izaziva blago krvarenje i time izbacuje oplodjene jajne celije,a nove jajne celije cekaju na oplodnju tako da nema nikakvih posledica po kuju.Oxitocin se takodje moze dati u tu svrhu s tim sto on izaziva jako grcenje materice,cak je moze i pokidati tako da se nedaje kod mladih kuja vec starijih,od 4god pa navise
Hvala svima sto zele da mi pomognu,ovo mi se po prvi put desilo,a nadam se i zadnji tako da sam proso kroz pakao,strasno.

hej imam isti problem...kuja je stara godinu dana (sibirska samojedica), snimili smo kako je pobegla iz dvorista i kako se smuca sa dzukelom....vodit cemo je na pobacaj.....jel tvoj pas dobro???
neverovatno kako je uspela pobeci i naci slabu tacku u dvoristu....
 
Potrebna pomoc. Imam kuju koja se neplanirano uparila pre 4meseca. Kod veterinara sam se konsoltovao i nakon 30 dana putem ultrazvuka utvrdili da je skotna. Tada je primila u dva dana 2 injekcije i prekid je bio uspesan. E sad kako je moguce da nakon prekida znaci posle 3 meseci opet bude u teranju a pritom nije uopste krvarila. I na moju nesrecu opet je doslo do neplaniranog uparenja. Sad neznam sta da radim. Nisam ni siguran da li je uparivanje uspelo. I neznam koliko moze njoj to da nasteti ako je ponovo podvrgnem tim injekcijama. Inace uparila se pre 5 dana.
 
Ако не желиш штенце мој ти је савет да је стерилишеш . То је генерално решење које ће да спречи не само овакве нежељене случајеве , него и да јој сачува здравље.
Што се тиче самог случаја најбоље је да разговараш са њеним ветеринаром и да ти он саветује како ово да решите.
 
Kod davanja hormonskih injekcija uvek postoji šansa da dodje do komplikacija. Može se sprečavati začeće, a može se raditi hormonski pobačaj. Češće se radi ova druga intervencija.
Što se ostalih metoda tiče - najbolja i najsigurnija je - sterilizacija.
 
Moj problem je sledeci: prodata kujica, odlazim kod nje u posetu posle mesec dana, ona zatvorena u boksu i po recima komsija nije izlazila 3 dana odatle, hranjena par puta dnevno ali ne u dovoljnim kolicinama pa je i unatno oslabila tamo (iako kada sam isla u proveru doma i naravno po svim bajnim pricama sve je bilo super). Istog trena je uzimam i vodim kuci bez da su se novi "vlasnici" bunili, pre 4 dana saznajem od komsije tih ljudi kome sam ostavila kontakt nevezano za pse, da su je u petak, 25.10., videli u pratnji nekog mesanca i misle da su se uparili, interesuje me kakva su iskustva sa tim injekcijama i koliko kosta terapija ako neko zna, da se pripremim
 

Back
Top