Kog Psa Uzeti?

  • Začetnik teme petakovicm
  • Datum pokretanja

Kojeg psa da kupim

  • DOGO ARGENTINO

  • CANE CORSO


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Zdravo !!!!
Kao 1 gost moram naglasiti da je Labrador isto retriver..ima ih 6 vrsta znači Golden retriver(ili zlatni),Labrador retriver; Novi škotski retriver koji se glasa kao patka,kovrčavodlaki retriver,ravnodlaki retriver i retriver zaljeva Chesapeake....po meni su labradori najbolji no ti odluči...
i molim te kupi kod provjernog uzgajača da ne bi bio možda agresivan ili čak mješanac.....
ne znam gdje živiš no u Beogradu je odlična uztgajačnica EXTRA LABRADORS dobili su dva nova primjerka iz Hrvatske iz uzgajačnice GOLDEN DROP koja je po meni najbolja u Hrvatskoj no u Hrvatskoj su ti super FISHREMAN FRIENDS,Strong Wind i Vindor.....za goldene u Srbiji ne znam no u Hrvatskoj ti preporučujem uzgajivačnice Degenia Velebitica od Romane Dužanec te DELLA FIUMANA od Daile Rocci..
Izbor je tvoj...
P.S. obavezno traži podatke od uzgajivača od zdravlju roditelja te posebno traži snimke kukva najbolje snimke su ti HD-A ili HD-0 ...
Sretno sa novim psom!!!! :D
 
LABRADOR bez promišljanja.
Kao kućni ljubimac je daleko pogodniji za održavanje (dlake), strana mu je tvrdoglavost koja se sve više sreće kod goldena, ima još bezbroj drugih razloga.
Ipak, bilo koju rasu da odabereš, vodi računa da si uzela životinju za koju preuzimaš apsolutnu odgovornost. On, posebno labrador, će biti takav kakvim ga ti napraviš. Ako bude maza, pomiri se sa tim da trpiš. Postaviš li se prema njemu kao članu porodice, naći će svoje mesto u njoj.
Nekad sam napisao članak o Labradorima i nosio je naslov Pas zaljubljive prirode. Za svog vlasnika je spreman na sve. Obuka je jednostavna, tako reći ni ne postoji. Dovoljno je da uvidi šta ti prija, a šta smeta. Zato i jesu Labrador retriveri najčešće upotrebljavani psi za vodiče slepih, service dog i mnoge druge poslove pomaganja ljudima sa hendikepom. Čak, šta više, u nekim zemljama ih koriste za stimulisanje volje hroničnih bolesnika za ozdravljenjem. Zbog svojih osobina plene i danas su najpopularnija rasa u mnogim zemljama.
Svi ostali retriveri su derivat, izvedeni iz Labrador retrivera.
Ako te interesuje još nešto javi mi se na sanduče.
 
za sluchaj da volish crnog psa,moracesh da se odluchish za Labradora,jer zlatni ne postoji...najlepshi po meni od Labradora je chokoladni,koji je i najredji,videla sam ga samo jednom u zivotu,i prelep je...ja btw imam crnog,zove se Maja,i totalni je kreten...dobrica je i slusha,a pored nje imam i machku koja joj skache po glavi...
 
Margott:
za sluchaj da volish crnog psa,moracesh da se odluchish za Labradora,jer zlatni ne postoji...najlepshi po meni od Labradora je chokoladni,koji je i najredji,videla sam ga samo jednom u zivotu,i prelep je...ja btw imam crnog,zove se Maja,i totalni je kreten...dobrica je i slusha,a pored nje imam i machku koja joj skache po glavi...
:lol: :lol: :lol: i onda ti skochish macki na glavu i formirate totem :lol: :lol:
 
goodday:
Margott:
za sluchaj da volish crnog psa,moracesh da se odluchish za Labradora,jer zlatni ne postoji...najlepshi po meni od Labradora je chokoladni,koji je i najredji,videla sam ga samo jednom u zivotu,i prelep je...ja btw imam crnog,zove se Maja,i totalni je kreten...dobrica je i slusha,a pored nje imam i machku koja joj skache po glavi...
:lol: :lol: :lol: i onda ti skochish macki na glavu i formirate totem :lol: :lol:

pa to...
 
Pa kao prvo sta podrazumevas pod time "bolji"? Kao drugo razlike izmedju te dve rase su vrlo male, tako da koju god izaberes neces pogresiti. Kao trece vlasnici labradora ce ti uvek reci da uzmes laba a vlasnici retrivera ce ti uvek reci da uzmes retrivera.
Ako te zanimaju razlike u karakteristikama pretrazi malo net, sigurno ces naci "prezentacije" obe rase. A ako te zanima koja je rasa od te dve popularnija, ja mislim da je to labrador (po statistikama u SAD ima registrovanih oko 150 000 labova, dok je retrivera "samo" oko 50 000).
Mada ako treba da se glasa ja biram zlatnog retrivera. ;)
 
Moj prijatelj drzi 2 zlatna retrivera i extra su a njegov otac je veterinar i kaze da su oni najbolji a moj kum mi je obecao da mu javim kada god hocu da uzmem labradora jer on poznaje tamo nekog prijatelja a kum mi je isto veterinar i kaze da je lab najjbolji i sta sad da radim?
 
Imas tu negde temu o labradorima pa sve polako procitaj da se ne ponavljam. Ne znam da li se manje labradori linjaju od zlatnih jer ja imam labradora i cini mi se da se bas dosta linja. Cinjenica je da labovi deluju malo opasnije ko ih ne zna pa ce se mozda nezvani gost u kuci za nijansu vise uplasiti kada vidi laba a ne zlatnog. Mada, kao sto znas, oni su uglavnom kao male mede, najcesce laju kada neko dodje kod komsije a ne kod njih da se igraju.
I sto se tice tog linjanja. Ovaj moj je cese uz kucu tako sto se nasloni na nju i skroz je obilazi, pa imam sivu straftu oko cele kuce u njegovoj visini.
 
lab zbog lakse odrzivog krzna i estetike, pogotovu ako je u boji koja se najredje pada - braon, em malo ko ima takvog em kad se zaprlja nista se ne vidi..... mada ako je tacna informacija da su zlatni retriveri manje prozdrljivi od labova, koji se cesto dave od onog halapljivog gutanja, onda glasam za zlatnog ali ne znam koliko je to tacno...

a jel znate da na poluostrvu Labrador ako se resis da zivis tamo, samo pobodes cetiri kolca, tj omedjis teritoriju koliku zelis, i postajes vlasnik besplatno, jer je teren izuzetno slabo naseljen a drzava plache za doseljenicima...
 
Ovi koji su rekli da se Lab ne linja,izgleda nikad nisu ni videli Labradora.
Ja ga imam i nebih ga menjao ni za jednu drugu rasu, ali linja se samo dva puta godisnje i to traje po sest meseci.
Ako nisi spreman da se boris svaki dan sa dlakama po stanu,ne uzimaj,
 

Back
Top