Preporučite knjigu

Misel Turnije - Kralj vilovnjak
Mihail Bulgakov - Majstor i Margarita (jel' gledao neko poz. predstavu?)
I.B. Singer - Madjionicar iz Lublina
Patrik Ziskind - Parfem
Miodrag Bulatovic - Gullo Gullo
Pol Gogen - Zapisi civilizovanog divljaka
itd
 
Препоручујем Псеће срце од Булгакова.

Доктор, ради тајног експеримента, намами једну куцу са улице и пресадивши јој хипофизу (чини ми се) умрлога,претвара ову куцу у човека.Али како је умрли имао лошу нарав, па је њу добио и новорођени, настају по доктора недаће...
 
V.Fokner: Buka i bes
F.Kafka: Proces
B.Pekic: Besnilo, Atlantida, Hodocasce Arsenija Njegovana
V.Vulf: Gospodja Dalovej
Dz.Barns: Istorija sveta u 10 1/2 poglavlja
N.Hornbi: Stadionska groznica (Fever Pitch)
Poove kratke price
A.Kami: Stranac
Dz.Dzojs: Uliks, Portret umetnika u mladosti
Pesme Emili Dikinson
S.Selenic: Ocevi i oci
I.Sekulic: Kronika palanackog groblja
F.S.Fitcdzerald: Veliki Getsbi
M.Crnjanski: Seobe
 
prudentia:
V.Fokner: Buka i bes
F.Kafka: Proces
B.Pekic: Besnilo, Atlantida, Hodocasce Arsenija Njegovana
V.Vulf: Gospodja Dalovej
Dz.Barns: Istorija sveta u 10 1/2 poglavlja
N.Hornbi: Stadionska groznica (Fever Pitch)
Poove kratke price
A.Kami: Stranac
Dz.Dzojs: Uliks, Portret umetnika u mladosti
Pesme Emili Dikinson
S.Selenic: Ocevi i oci
I.Sekulic: Kronika palanackog groblja
F.S.Fitcdzerald: Veliki Getsbi
M.Crnjanski: Seobe
sto ne ostavi neki naslov i za nas ostale, salim se naravno . Svidja mi se tvoj izbor.
 
evo ti lepa letnja varijanta knjiga

1. kafka - proces
slazem se s tumacenjem kamija, aluzija na zivot a ne na drustveni sistem kako kriticari misle. glavni junak je optuzen iako ne zna zbog cega a to ne znaju ni oni koji mu sude ali sta je to vazno, na kraju ga shcepaju i...
ajde da ti ne otkrijem sve, procitaj

drugo delo koje bih ti preproucio zove se -
2. prica o osam obesenih ljudi
sigurno se sad pitas kako se ta knjizica zavrsava,he he

i na kraju procitaj i
3. rajder hagard - ona koja se mora poslushati

fenomenalna knjiga o predstavi anime tj arhetipa zene u psihi muskarca
 
Estella:
Velika ocekivanja - Dikens
Aleksandrijski kvartet - Lorens
Dervis i smrt - Selimovic
Zivotinjska farma - Orvel
...

Nick iz Ocekivanja? :wink:
Ja upravo citam... malo mi je smor... Film je bio super, ali se kajem sto nisam prvo procitala knjigu... ne svidja mi se sto je mnogo toga izmenjano... dobro, film je smesten u savremeno doba... ali zasto je Estella u filmu morala biti plavusa? :? Jer u knjizi je crnka... :? To mi najvise smeta.
 
Electra:
Estella:
Velika ocekivanja - Dikens
Aleksandrijski kvartet - Lorens
Dervis i smrt - Selimovic
Zivotinjska farma - Orvel
...

Nick iz Ocekivanja? :wink:
Ja upravo citam... malo mi je smor... Film je bio super, ali se kajem sto nisam prvo procitala knjigu... ne svidja mi se sto je mnogo toga izmenjano... dobro, film je smesten u savremeno doba... ali zasto je Estella u filmu morala biti plavusa? :? Jer u knjizi je crnka... :? To mi najvise smeta.

Ma, knjiga je mnogo bolja od filma, u filmu su preskoceni neki kljucni momenti, i nije docaran taj intenzitet osecanja i psiholoske promene kao posledica odrastanja glavnog junaka. Meni su ti izlivi osecanja i psiholoska transformacija centralni momenti u knjizi. A posto sam zavrsila eng. jezik i knjizevnost, knjigu sam citala na engleskom, procitala sam i brojne analize knjige koje su mi pomogle da je jos bolje razumem. Kad sam bila u Londonu, posetila sam kucu Carlsa Dikensa koja je pretvorena u mali muzej i stvarno sam se odusevila. Da, nick je iz "Ocekivanja". Pozdrav i procitaj je do kraja.
 
Estella:
Electra:
Estella:
Velika ocekivanja - Dikens
Aleksandrijski kvartet - Lorens
Dervis i smrt - Selimovic
Zivotinjska farma - Orvel
...

Nick iz Ocekivanja? :wink:
Ja upravo citam... malo mi je smor... Film je bio super, ali se kajem sto nisam prvo procitala knjigu... ne svidja mi se sto je mnogo toga izmenjano... dobro, film je smesten u savremeno doba... ali zasto je Estella u filmu morala biti plavusa? :? Jer u knjizi je crnka... :? To mi najvise smeta.

Ma, knjiga je mnogo bolja od filma, u filmu su preskoceni neki kljucni momenti, i nije docaran taj intenzitet osecanja i psiholoske promene kao posledica odrastanja glavnog junaka. Meni su ti izlivi osecanja i psiholoska transformacija centralni momenti u knjizi. A posto sam zavrsila eng. jezik i knjizevnost, knjigu sam citala na engleskom, procitala sam i brojne analize knjige koje su mi pomogle da je jos bolje razumem. Kad sam bila u Londonu, posetila sam kucu Carlsa Dikensa koja je pretvorena u mali muzej i stvarno sam se odusevila. Da, nick je iz "Ocekivanja". Pozdrav i procitaj je do kraja.



ja sam je jedva procitala, a morala sam i seminarski da pisem iz nje... isto mi se film mnogo dopao pa sam se zaletela... inace mi je dikens smor...
 
Devojka sa bisernom mindjusom-Trejsi Sevalije
Crveni sator-Anita Dajamant
Tri ratna druga-E.M.Remark
Zarobljenici-Lajos Zilahi
Ime ruze-Umberto Eko
Spletkarenje sa sopstvenom dusom-Marija Jovanovic
Dete zvano to.....-Dejv Pelcer :!: Istinita prica.........
 
566111

Duhovito, intrigantno i dobro napisano, a još i ne mora da se čita u dahu! Sve činjenice i recepture, autor je sam isprobao. Evansov cilj bio je da istraži i osvetli tradiciju veselja i hedonizma među ljudima, što je s umešnošću, humorom i tačnošću i uspeo.
 
Nema ni jeftinijeg ni zabavnijeg načina da proputuješ svoj kontinent od čitanja ove knjige. Ako do sada niste čitali ništa od Bila Brajsona, onda iz ovih stopa MORATE da ga upoznate. A za one koji su ga čitali, znaće na šta mislimo. Oni su ovo odavno pročitali…
566112
 
Smejati se sa Hitlerom, da li se to može? Da li se to sme?
Timur Vermes je uzdrmao svet svojom maštarijom o tome kako bi se Hitler snašao u današnjem svetu. Mimo svake verovatnoće započinje novu karijeru – na televiziji. Hitler se jednog dana budi na klupi u parku, u Berlinu, i na svoj način shvata i analizira zemlju u kojoj se probudio. Kakva je današnjica u očima Hitlera, i može li probuditi njegovu krvožednost?
566115
 

Back
Top