Ćurguz pozvao Dudakovića na tv duel

RainbowSix

Veoma poznat
Poruka
10.717
Ćurguz pozvao Dudakovića na tv duel
29.07.2009.

Predsjednik Boračke organizacije Republike Srpske /BORS/ Pantelija Ćurguz pozvao je danas bivšeg komandanta Petog korpusa Armije BiH Atifa Dudakovića na otvoreni televizijski duel u kojem će im "jedino oružje biti istina" o proteklim ratnim dešavanjima na prostoru BiH.
"Prilikom tv duela odgovoriću ti šta se 1992. godine desilo muslimanima u Dubici i šta sam ja radio na Gradačcu 1992. i 1993. godine, a ti ćeš meni odgovoriti šta je bilo sa Srbima iz 13 zapadnokrajiških opština i njihovom imovinom", naveo je Ćurguz u otvorenom pismu upućenom Dudakoviću.

Ćurguz je istakao da bi tokom tv duela trebalo razgovarati i o ratnim dešavanjima u srpskim selima oko Srebrenice tokom prvih ratnih godina, te u Sijekovcu, Brodu, a posebno o sudbini sarajevskih Srba.

Predsjednik BORS-a navodi da leševi srpskih civila koje su Dudakovićeve jedinice ostavljale iza sebe govore u prilog činjenici da nije riječ ni o kakvim montažama i iskonstruisanim udarima iz RS na "časnog komandanta Armije BiH".

"Ne može se pod časnom borbom podrazumijevati ubijanje srpskog starca u okolini Bosanske Krupe i neljudsko iživljavanje nad njegovim lešom i zarobljenim srpskim borcem Radom Rogićem, kao i nad Dudakovićevim neistomišljenicima iz reda Muslimana", napomenuo je Ćurguz.

Ćurguz je upitao Dudakovića "da li časna borba Petog muslimanskog korpusa Armije BiH podrazumijeva i naredbu likvidacije 34 srpska civila kod motela u Petrovcu, orgijanje u pravoslavnim vjerskim objektima, ubistvo profesora bihaćke gimnazije Mirka Ćazića".

"Šta je sa posmrtnim ostacima Srba iz Dvora na Uni Mirka Devetaka, Rade Stambolića, Pere Boromise, Dušana Bašića i mnogih drugih", pita Ćurguz Dudakovića na kraju pisma.

Dudaković je današnjoj federalnoj štampi rekao da je "degutantno slušati srpske vapaje o navodnom strijeljanju dvojice muslimana od 5. korpusa, a ne spominjati ni Srebrenicu, ni Zvornik, Foču, Prijedor, nažalost i tako dalje".

"Volio bih u srpskim novinama pročitati ili barem čuti u njihovim medijima Panteliju Ćurguza iz Dubice, predsjednika tamošnje boračke organizacije, da kaže koliko je stradalo i kako su stradali Bošnjaci u Dubici 1992. I šta je on radio na Gradačcu 1992. i 1993", naveo je, između ostalog, Dudaković.

Televizije u Republici Srpskoj prikazale su nedavno snimke zločina koje su počinile snage Petog korpusa Armije BiH, pod komandom generala Atifa Dudakovića, u mjestu Izačić 9. jula 1994. godine, na kojima Dudaković naređuje strijeljanje dvojice zarobljenika.

http://www.cafe.ba/vijesti/22117_Curguz-pozvao-Dudakovica-na-tv-duel.html
Poziv na megdan zarđalim kašikama!!!:super:
 
Nisam ti ja ni svjedok ni saradnik. :lol:

Prosvijetli ti mene zašto bi Dudaković pristao na javno pljuvanje sa nekakvim Pantelijom?

Zašto bi ga pljuvao? Poziva ga čo'ek, koliko vidim više da bi mu postavio pitanja nego dao odgovore....Sad, ko je Pantelija, to je diskutabilno, ali u nedostatku adekvatne osobe sa Serbian side story;) more bit da će Ćurguz imati i koju pametnu da ponudi u tom duelu....
Dudaković ne bi trebalo da se plaši sagovornika već sopstvenih odgovora, kazuje stara kineska poslovica.
 
Zašto bi ga pljuvao? Poziva ga čo'ek, koliko vidim više da bi mu postavio pitanja nego dao odgovore....Sad, ko je Pantelija, to je diskutabilno, ali u nedostatku adekvatne osobe sa Serbian side story;) more bit da će Ćurguz imati i koju pametnu da ponudi u tom duelu....
Dudaković ne bi trebalo da se plaši sagovornika već sopstvenih odgovora, kazuje stara kineska poslovica.

Potpuno je jasno da Pantelija ima smišljenu i ciljanu pljuvačinu i provociranje u planu, gdje se u direktnom prenosu uopšte ne bi moglo utvrditi šta laže i preuveličava kako bi na svaki način ocrnio Atifa. Stoga je logično i izvjesno da mu se ovaj neće odazvati, kao što mu se niko normalan i ne bi odazvao.

Uostalom, Dudaković za njega i jeste više rasa, kako to lijepo primijeti kolega iz Jagodine.
 
Dobro, recimo da je Ćurguz neki ratni autsajder....A ko bi onda od srpskih komandanata uopšte mogao da se nađe u verbalnom duelu sa Dudakovićem? Mislim fizički je nemoguće, zar ne?
Nadam se da je ovo "viša rasa" značilo viši čin, veća komandna odgovornost....
 
Ubijanje zarobljenika i paljenje kuća su generalove pobjede...Mada ti to opravdavaš kako vidim.

Pobjede:mrgreen:

Nosali su gaće na štapu dok nisu došla braća cvjećari da ih spašavaju. Jedina razlika između ovih nesretnika iz petog korpusa i onih baksuza iz 28 divizije jeste u udaljenosti od braće cvjećara i što Aljo nije imao dovoljno keša

Inače bi smo sada slušali o slavnim pobjedama 28 divizije a ovako slušamo :sad2:
 
Potpuno je jasno da Pantelija ima smišljenu i ciljanu pljuvačinu i provociranje u planu, gdje se u direktnom prenosu uopšte ne bi moglo utvrditi šta laže i preuveličava kako bi na svaki način ocrnio Atifa. Stoga je logično i izvjesno da mu se ovaj neće odazvati, kao što mu se niko normalan i ne bi odazvao.

Uostalom, Dudaković za njega i jeste više rasa, kako to lijepo primijeti kolega iz Jagodine.

zaboravio si da citiras i da sam rekao da je pichka ili te zenski polni organ
 

Back
Top