Braco gde cemo na more ?

Što se Grčke vize tiče ( decenijama idem tamo) - lepo je napisano šta treba da se prikupi, sa prikupljenom dokumentacijom i određenom količinom novca (lepo piše - molimo Vas pripremite tačan iznos) niti se puno čeka niti neko nekog vraća i u poslednjih desetak godina nikad se lakše nije dobijala viza. Dakle svi oni koji život i obaveze shvataju pod 'lako ćemo' i sakupe ono što misle da treba i što su im 'iskusni' rekli da treba da se prikupi od papira sami sebi u napred prave bespotrebne probleme, lepo postoji uputstvo u ambasadi/konzulatu i na sajtu grčke ambasade šta nam je sve potrebno te svako ko je iole pismen može završiti 'papirologiju' bez muke i brige.

A где идете за те визе?Дали има претставништво само у Београду или..?
 
Smrt u kanjonu Morače

http://www.kurir-info.rs//files/image_for_teaser/Thumb_Untitled-1_26.jpg

PODGORICA - Radojica V. iz Čačka poginuo je, dok je još šest osoba teško povređeno u stravičnom lančanom sudaru tri automobila, koji se dogodio juče oko 11 časova na magistralnom putu Podgorica-Kolašin kod mesta Bioče. Posle nesreće svi učesnici u saobraćajnoj nesreći prevezeni su u Urgentni centar u Podgorici, gde je Radojica preminuo samo nekoliko časova po prijemu.

U sudaru je pored nesrećnog čoveka najteže povrede zadobila Beograđanka Olivera K., koja je sa po život opasnim povredama smeštena na odeljenje intenzivne nege i njeno zdravstveno stanje još uvek nije stabilizovano. Mirjana N. iz Beograda, kao i Milica I. iz Podgorice zadobile su višestruke prelome kostiju, dok su lakše povređeni Jela L. iz Čačka, Duška I. iz Podgorice i Marko T. iz Beograda. Prema rečima očevidaca, do sudara je došlo kada je na džipu koji se kretao prema Beogradu, a u kome su se nalazili Duško i Milica I., pukla prednja leva guma. Duško je izgubio kontrolu nad vozilom, koje je zatim skrenulo u traku koja saobraća u suprotnom smeru, i udario u automobil u kome su bili Marko T., Olivera K. i Mirjana N. Na njih je potom naletela crvena „honda“, u kojoj su se nalazili Radojica V. i Jela L. Od siline udara „honda“ je probila zaštitnu bankinu i sa visine od nekoliko desetina metara survala se u Moraču, zaustavila, a zatim ogromnom silinom udarila u veliki kamen na obali reke.

- Prizor je bio zaista jeziv! Kola su letela više od pet sekundi i zatim se obrušila na kamen, od koji su se potom odbila i ponovo pala. Bio sam gotovo siguran da ljudi unutra nisu preživeli. Kada sam se okrenuo, spazio sam još dva potpuno smrskana i zgužvana automobila, iz kojih su se čuli glasovi ljudi koji zapomažu i traže pomoć. Zaprepastio sam se kad je stigla Hitna pomoć i saopštila da su svi učesnici stravične nesreće zapravo živi - objašnjava jedan od očevidaca.

Na mesto nesreće ubrzo su stigle ekipe policije i Hitne pomoći, koje su povređene prevezle u najbližu bolnicu, gde im je ukazana pomoć.

http://www.kurir-info.rs/clanak/crna-hronika/kurir-03-08-2009/smrt-u-kanjonu-morace

Toliko o putevima u CG
 
Klasican srpski turista, samo gleda u sise i dupe i nosi paradajz na plazu,

odma ga prepoznaju lokalni domorodci?!:cool:
file.php
file.php
file.php


:sad2::sad2::sad2:

У коју и у какву школу си ишао, мајке ти!?
:think::think::think:
 
Poslednja izmena:

"Škodom" u smrt
nedelja, 02. avgust 2009. Press
U teškoj saobraćajnoj nesreći koja se juče oko 15 časova dogodila na autoputu Beograd - Niš, nedaleko od Lapova, znaci u Srbiji a ne u Crnoj Gori :per: , nastradala je Borka Vučić (83), jedan od finansijskih eksperata iz epohe režima Slobodana Miloševića. U udesu je poginula i Mirjana Blagojević (64), a teško su povređeni i vozač Dejan Blagojević (27) i Verica Milaković (59). Do udesa je došlo kada se „škoda" u kojoj je bilo četvoro putnika prevrnula i zapalila. Pri prevrtanju, svi putnici su ispali iz vozila. Povređeni su smešteni u kragujevački Urgentni centar, potvrdio je doktor Vladimir Đorđević.
- Dejan je u stabilnom stanju. Radi se o lakim telesnim povredama, a Verica verovatno ima prelome rebara, ali ništa ne ukazuje na unutrašnje povrede. I ona je u stabilnom stanju i nije životno ugrožena - rekao je doktor Đorđević.

U saobraćajkama poginuo ceo jedan grad

22. jul 2009

Srbija je za proteklih četvrt veka, usled saobraćajnih nesreća sahranila ceo jedan grad, ili tačnije, 38.000 ljudi. Prema rečima Zorice Bilibajkić iz Auto-moto saveza Srbije, za dvadeset jedan dan ovog meseca, na putevima u celoj zemlji, poginula je 61 osoba, a 1 306 je povređeno. Poređenja radi, u julu prošle godine poginulo je 70 osoba a 1 968 je povređeno. Statistički, najubitačniji su letnji meseci, jul i avgust a sledi ih oktobar. Postavlja se sa, razlogom pitanje zašto naši građani toliko stradaju na drumovima i da li postoji mogućnost da se taj crni bilans smanji.

Toliko o putevima u Srbiji... :confused:
 
bio jutros u Austrijskoj ambasadi u BGu i nas 40 je zavrsilo komplet proceduru za oko sat i po ,tako da sve pohvale za Austrijance pa ako neko hoce da ide u planine ili na jezera eto predloga gde ne cimaju za vize
a i nije im prljava i smrdljiva zemlja kao ove okolne
 
bio jutros u Austrijskoj ambasadi u BGu i nas 40 je zavrsilo komplet proceduru za oko sat i po ,tako da sve pohvale za Austrijance pa ako neko hoce da ide u planine ili na jezera eto predloga gde ne cimaju za vize
a i nije im prljava i smrdljiva zemlja kao ove okolne

Jel to idesh na skijanje ili? :lol:

Nego se meni diže kosa na glavi kako su ovi iz kurira nepismeni u gore navedenom članku, ja ovo vise ne mogu da čitam, ovo je silovanje uma :hahaha:

" ...sa visine od nekoliko desetina metara survala se u Moraču, zaustavila, a zatim ogromnom silinom udarila u veliki kamen na obali reke."
 
Jel to idesh na skijanje ili? :lol:

Nego se meni diže kosa na glavi kako su ovi iz kurira nepismeni u gore navedenom članku, ja ovo vise ne mogu da čitam, ovo je silovanje uma :hahaha:

" ...sa visine od nekoliko desetina metara survala se u Moraču, zaustavila, a zatim ogromnom silinom udarila u veliki kamen na obali reke."
paa jesu sportske aktivnosti u pitanju , al ne zimske :mrgreen:
A za Qurir ... mislim samo im pogledas naslove ,doslovno citirani : "Zakevila " , "Pedercina "',"Jajara " , "Gnjida " , "Ubolo je " ," Utero joj " ,"Smradina ","Ispala joj ribica/sisa/bulja " ... i slicno
al zato kada neko kaze da je citalacki auditorijum retardirana stoka seljacka , onda se kao uvrede :think:
 
Poslednja izmena:
paa jesu sportske aktivnosti u pitanju , al ne zimske :mrgreen:
A za Qurir ... mislim samo im pogledas naslove ,doslovno citirani : "Zakevila " , "Pedercina "',"Jajara " , "Gnjida " , "Ubolo je " ," Utero joj " ,"Smradina ","Ispala joj ribica/sisa/bulja " ... i slicno
al zato kada neko kaze da je citalacki auditorijum retardirana stoka seljacka , onda se kao uvrede :think:

Šta će grdni radikali, spojili korisno i praktično a ti tako :)
Pročita, posre, obriše :lol:
 
Poslednja izmena:

Back
Top