Ubio se jer nije mogao da prehrani porodicu

Poruka
20.637
Tihi me je zamolio da otvorim ovu temu.

ragedija: Ubio se jer nije mogao da prehrani porodicu!

Dragan Milenković (38) iz sela Balčak kod Prokuplja pucao sebi u glavu jer godinama nije mogao da nađe posao i prehrani porodicu

Dragan Milenković (38) iz prokupačkog sela Balčak ubio se jer godinama nije mogao da nađe posao i prehrani svoju porodicu! Milenković je prethodno supruzi poslao SMS poruku u kojoj je najavio da će izvršiti samoubistvo!

Telo Dragana Milenkovića pronađeno je u ponedeljak ujutru u staroj napuštenoj kući u mestu zvanom Tamni potok, nedaleko od sela. Pronašli su ga supruga Ljiljana i nekoliko rođaka, posle tri dana potrage. Pored Dragana je nađen pištolj „CZ 99", za koji je imao dozvolu.
Ljubomir Jovanović, istražni sudija Okružnog suda u Prokuplju, izjavio je posle uviđaja da je Milenković noć pre samoubistva supruzi poslao SMS poruku u kojoj ju je obavestio da će se ubiti.
- Kao razlog za samoubistvo Dragan je naveo da nije u stanju da svojoj supruzi i ćerki pruži normalan život jer je nezaposlen. Sledećeg jutra nađeno je njegovo telo sa ranom na slepoočnici - rekao je sudija Jovanović.
Milenković je juče sahranjen na porodičnom groblju u selu Berilje, gde je poslednjih godina živeo u kući svoje supruge. Meštani sela Berilje koji su poznavali Milenkovića kažu da je njegovo samoubistvo posledica tragičnog života koji je imao odmalena. Prema njihovim rečima, bio je miran i povučen, ali je u poslednje vreme pokazivao znake uznemirenosti i depresije.
- Roditelji su mu se razveli dok je bio dečak. Otac je posle toga preminuo, a majka se preudala. Dragan je sa 16 godina počeo da živi sa babom i dedom. Tada je doživeo tešku tragediju jer mu je baba koja ga je čuvala ubila dedu sekirom! Čitavog života pratila ga je nesreća. Dragan ima ženu Ljiljanu i ćerku Jelenu, ali su ga nemaština i nemoć ubili - kaže jedan od meštana.
On dodaje da je Milenković radio u prokupačkoj „Staklari". Međutim, kada se ona zatvorila, ostao je bez posla.
- Godinama je pokušavao da sezonskim i nadničarskim radovima poboljša materijalno stanje u porodici. Napravili su porodičnu kuću, ali nisu mogli da je završe jer nije bilo para - kaže meštanin Berilja.
Draganova supruga Ljiljana teško je podnela tragediju. Prema njenim rečima, vodili su težak život, ali ne veruje da je nemaština razlog zbog kojeg se ubio.
- Živeli smo teško, ali smo se snalazili da ipak kako-tako preživimo. Nisam se ovome nadala. Još uvek ne mogu da se oporavim od šoka. Ne mogu više ništa da kažem o tome - rekla je Ljiljana Milenković.

http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?view=story&id=74329&sectionId=39

___________________________

za vreme slobe nesto se ne secam da su se ljudi ubijali zato sto ne mogu da se prehrane

Strasno i zalosno, nikad u Srbiji nije gore bilo. Ovo je vlast najgora koju smo ikada imali. Dok se oni provode i izjavljuju novinarima gde ce na letovanje, kradu, lazu, dotle jadan i posten narod se ubija, sece prste, strajkovi na sve strane. Jadna li si Srbijo.
 
Poslednja izmena:
Министар за рад и социјалну политику сноси моралну одговорност као и то министарство и требао би и он и одговорни из тог министарства да поднесу оставке.

Ne samo ostavke, odavno smo prosli tu tacku gde bi ostavke bile adekvatna kazna.
Ministri i sluge okupacione vlade kad-tad ce morati da pred sudom naroda odgovaraju za svesno unistavanje srpske drzave i nacije.

Својим чином своју породицу довео је у још гору ситуацију.

Nakon tolikih godina mucenja, siromastva, borbe za goli zivot, nije ni cudo da mnogi nisu u stanju da izdrze taj pritisak i ne vode se racionalnim ponasanjem.
 
Људи молим вас само да добро погледате око себе и да се забринете ситуација је врло тешка а биће још тежа држава је на самој ивици тоталне економске пропасти и унутрашњег рата

Апсолутно си у праву,мало пре читам како радници 30 предузећа штрајкује а колико их је још у најави то не смеју ни да објаве.Из социјалних немира свашта може да се изроди.
 
I bilo je za očekivati da tihi otvori tako neku temu, doduše putem satelita mileta...

Bila je već jedna tema o samoubistvima.

lock_ok.png
 
Poslednja izmena:
Не знам шта си овом темом хтео да постигнеш. Ситуација је лоша, бојим се да ће бити много, мноооого гора, али мислим да ће се сви објективни са том констатацијом сложити. Ако си овим желео да критикујеш власт, даћу ти моје мишљење, може на власти да буде било ко, ми тренутно новца НЕМАМО! Једино што у ово доба тешке кризе може да се уради је да се већ једном одреде приоритети и правац у ком ова држава треба да иде, али суштинских реформи нико не жели да се прихвати, јер оне су непопуларне, сви желе само да се дочепају свог парченцета власти (лове - ма колико мала она била) а за народ и државу заболе их qрац све заједно!
 
Апсолутно си у праву,мало пре читам како радници 30 предузећа штрајкује а колико их је још у најави то не смеју ни да објаве.Из социјалних немира свашта може да се изроди.

Знаш у чему је проблем ... Многи штрајкују и то је тачно ... Проблем је у томе што сви они изађу на улицу (под условом да до тога дође), мало се извижде, издеру и пођу својим кућама, као да се ништа није десило, уз уверавања да ће бити боље ... Имао сам прилике да гледам како се гуши побуна радника ... Синдикална ... И веровали или не, али синдикати поведу народ на улицу, синдикати и гуше побуну радника ... А сад, ко је паметан, схватиће
 
Апсолутно си у праву,мало пре читам како радници 30 предузећа штрајкује а колико их је још у најави то не смеју ни да објаве.Из социјалних немира свашта може да се изроди.

Штрајкују, дали су нешто радили, дали су зарадили неки новац?
 
I bilo je za očekivati da tihi otvori tako neku temu, doduše putem satelita mileta...

Bila je tema već jedna tema o samoubistvima.

lock_ok.png

Мислим да то нема везе што ти сада пишеш ... О овоме треба да се пише ... Јадно је како људи данас живе у неизвесности ... ЈАДНО ... Срећа, па је Миле отворио ову тему, јер да је Тихи, он би већ кривио Тадића ... и Динкића ... Ја кривим комплетну власт ... али и да ови оду, ко да дође? Није то поента ... Тихи нон стоп прави замене теза
 
Апсолутно си у праву,мало пре читам како радници 30 предузећа штрајкује а колико их је још у најави то не смеју ни да објаве.Из социјалних немира свашта може да се изроди.

Шта може да се изроди - Избори - па да дођу Напредњаци и ДСС на власт, и онда ће да потече мед и млеко, и сви штрајкачи ће добити плате, оће алу у курццу. Немам ја ништа против да дође ко год хоће, и онако и овако нећу гласати, али немојте да се заносите и ложите овај народ!
 
Не знам шта си овом темом хтео да постигнеш. Ситуација је лоша, бојим се да ће бити много, мноооого гора, али мислим да ће се сви објективни са том констатацијом сложити. Ако си овим желео да критикујеш власт, даћу ти моје мишљење, може на власти да буде било ко, ми тренутно новца НЕМАМО! Једино што у ово доба тешке кризе може да се уради је да се већ једном одреде приоритети и правац у ком ова држава треба да иде, али суштинских реформи нико не жели да се прихвати, јер оне су непопуларне, сви желе само да се дочепају свог парченцета власти (лове - ма колико мала она била) а за народ и државу заболе их qрац све заједно!

Vidiš šta je hteo Tihi ne znam ,ali se ja apsolutno u svakom slovu slažem sa tobom
 
Људи молим вас само да добро погледате око себе и да се забринете ситуација је врло тешка а биће још тежа држава је на самој ивици тоталне економске пропасти и унутрашњег рата

...:eek:..:worth:....ako do "nečeg" dođe...druže moj...imaš kod mene u kući..ti i tvoja obitelj..slobodnu..sobu...za dalje se ne brini...čuvaj porodicu..
...ne podmeći glavu..sve ce to proći...
....drži se..:ok..:ok:
 
Мислим да то нема везе што ти сада пишеш ... О овоме треба да се пише ... Јадно је како људи данас живе у неизвесности ... ЈАДНО ... Срећа, па је Миле отворио ову тему, јер да је Тихи, он би већ кривио Тадића ... и Динкића ... Ја кривим комплетну власт ... али и да ови оду, ко да дође? Није то поента ... Тихи нон стоп прави замене теза

Sve ok nojkiću, slažem se da je mile izostavio tihijev standardni propratni tekst, ono što hoću da kažem je da se lako donose zaključci, a vidim da se pominju čak i ostavke ministara, što je blago rečeno smešno.

Žalosna vest u svakom slučaju, ali to što je neko digao ruku na sebe i rekao da je to zato što nije mogao da prehrani porodicu, toga je uvek bilo, nažalost i biće, jer je to nešto individualno, ne zna se ništa o tom čoveku.

A još dodatak, ko hoće da radi, i u ovakvoj zemlji kakva je, posao uvek može naći, e sad, što je to nekom možda ispod časti, ili šta god, to je druga stvar.

Da rezimiramo, malo je degutantno graditi političke poene na ovakvim stvarima, jer nije sve baš tako prosto kako se čini na prvi pogled.
 
Poslednja izmena:
Шта може да се изроди - Избори - па да дођу Напредњаци и ДСС на власт, и онда ће да потече мед и млеко, и сви штрајкачи ће добити плате, оће алу у курццу. Немам ја ништа против да дође ко год хоће, и онако и овако нећу гласати, али немојте да се заносите и ложите овај народ!

Сменом власти се не може и неће ништа решити ... Сироти напредњаци и народњаци и прижељкују смену власти, али свако ко иоле мало размисли, схвати да је смена власти чист луксуз ... СВИ СУ ИСТИ
 
...:eek:..:worth:....ako do "nečeg" dođe...druže moj...imaš kod mene u kući..ti i tvoja obitelj..slobodnu..sobu...za dalje se ne brini...čuvaj porodicu..
...ne podmeći glavu..sve ce to proći...
....drži se..:ok..:ok:

Комшија кад си већ ту, ко је код Вас попио смањење за почетак, пензоси, бранитељи, бесплатне књиге?
 
Људи молим вас само да добро погледате око себе и да се забринете ситуација је врло тешка а биће још тежа држава је на самој ивици тоталне економске пропасти и унутрашњег рата

Sinoc mi je Mitar poslao SMS,evo sta kaze ,citiram:


"Cijelijem svijetom vladace neka bolescina te niko umijeti nece da joj rane izvida; svi ce kazivati ja znadem, ja znadem, jerbo sam ucen i naucen, a niko nista znati nece.

Lutace ljudi sa mislima okolo i naokolo, a nikako nece moci da nadju pravi lijek, a on ce Bozijom pomocu biti svudje oko njih i u njima samima"

Zavrsen citat!!>
 
Sve ok nojkiću, slažem se da je mile izostavio tihijev standardni propratni tekst, ono što hoću da kažem je da se lako donose zaključci, a vidim da se pominju čak i ostavke ministara, što je blago rečeno smešno.

Žalosna vest u svakom slučaju, ali to što je neko digao ruku na sebe i rekao da je to zato što nije mogao da prehrani porodicu, toga je uvek bilo, nažalost i biće, jer je to nešto individualno, ne zna se ništa o tom čoveku.

A još dodatak, ko hoće da radi, i u ovakvoj zemlji kakva je, posao uvek može naći, e sad, što je to nekom možda ispod časti, ili šta god, to je druga stvar.

Da rezimiramo, malo je degutantno graditi političke poene na ovakvim stvarima, jer nije sve baš tako prosto kako se čini na prvi pogled.

До јесени ове године бих се апсолутно сложио са овим болдованим
сада ситуација више није таква,ја незнам чиме се бавиш

31.12.2008 сам прекинуо радни однос момцима који су код мене били на одређено време,јер нисам смео да их примим за стално нисам знао да ли ће посла бити,фантастични су радници сви до једног били,20 њих
поново сам их активирао да раде почетком априла и скренуо пажњу да незнам када ћу моћи да им исплатим зараде,сви су дошли да раде,рве паре сам им исплатио
у петак и понедељак.

ПОСЛА САДА НЕМА
 

Back
Top