Ubio se jer nije mogao da prehrani porodicu

...vidjet cemo u 9mj..za sada su usta jos iznad vode..kod nas nije tako strasno..kao tamo kod Vas..
...mladi pomazu starije..tu mislim na roditelje..
....ne vidim ..nekih velikih promjena u "ponasanju"...jedino sto su malo stegli "potrosacke kredite"...sto osobno mislim da je i u redu..
..inflacije nema..za sada..Rohatinski ne da stampati kune...
..ostalo je sve OK..dnevni troskovi..rezije...su isti...
..otprilike...tresla se brda rodio se miš...

Ivek,zar ti mislis da smo svi nepismeni ,U kom si ti 3pu??

http://www.index.hr/vijesti/clanak/vlada-pada-na-masovnim-ulicnim-prosvjedima-u-rujnu/443413.aspx
 
Ја непричам само о појединачном и циљаном случају ја причам о ситуацији у народу и друштву

Ako se ide u širinu, to je ok.

Edit: uvodni post je u svakom slučaju neprimeren za diskusiju o stanju u društvu, nažalost, bilo je i boljih načina za pravljenje teme o stanju u društvu, ali dobro.
 
Poslednja izmena:
То се регулише уговором о инвестирању и социјалном програму.Да није тако испало би да свако може да купи пропалу фирму за 3€
поотпушта раднике и ником ништа.Држава да је озбиљна штитила би права радника а не такјуна.

У праву си, али ја ти причам о нечему другоме. Лова која је намењена за инвестирање, соц. програм набављана је углавном кредитима - кредита нема. Та уговорна обавеза стоји, па стоји, побећи не може. Ја ти говорим о томе да ти због тога што ниси добио све паре из неке прошле приче (које успут буди речено ниси зарадио), сечеш грану на којој седиш и онемогућаваш и себе и послодавца да зарадите неку лову (пословима који су обезбеђени).
Што се тиче тога да Држава штити тајкуне, ту ниси у праву, она штити пре свега себе, јер сутра кад се због не испуњавања обавеза раскину ти Уговори, сви ти радници падају на плећа Државе.
 
Pored Dragana je nađen pištolj „CZ 99", za koji je imao dozvolu.

Dragan je sa 16 godina počeo da živi sa babom i dedom. Tada je doživeo tešku tragediju jer mu je baba koja ga je čuvala ubila dedu sekirom!

Napravili su porodičnu kuću, ali nisu mogli da je završe jer nije bilo para - kaže meštanin Berilja.

- Živeli smo teško, ali smo se snalazili da ipak kako-tako preživimo. Nisam se ovome nadala. Još uvek ne mogu da se oporavim od šoka. Ne mogu više ništa da kažem o tome - rekla je Ljiljana Milenković.

http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?view=story&id=74329&sectionId=39



Čovek je od 16te bio za psihijatriju i sramota je ovako nesto koristiti u političke svrhe. Sraaaam da bude postavljača i njegovog pajtosa.
 
Ало ... Ко је овде причао о политици уопште ...

Upravo ovaj:


za vreme slobe nesto se ne secam da su se ljudi ubijali zato sto ne mogu da se prehrane

Strasno i zalosno, nikad u Srbiji nije gore bilo. Ovo je vlast najgora koju smo ikada imali. Dok se oni provode i izjavljuju novinarima gde ce na letovanje, kradu, lazu, dotle jadan i posten narod se ubija, sece prste, strajkovi na sve strane. Jadna li si Srbijo.
 
Па у ваздуху лебди "политика", а и неки су је одмах за то искористили!

Види ... Ја сам први који је рекао да је тренутна смена власти беспотребна ... Биће сјаши курта да узјаши мурта ... Него дај да видимо како може да се помогне у оваквој ситуацији ... Мислим, по Београду виђам све више и више људи који преурају по контејнерима ... Као у 90-тим ... Само још горе .... Јел то оно што смо сви хтели?
 
Види ... Ја сам први који је рекао да је тренутна смена власти беспотребна ... Биће сјаши курта да узјаши мурта ... Него дај да видимо како може да се помогне у оваквој ситуацији ... Мислим, по Београду виђам све више и више људи који преурају по контејнерима ... Као у 90-тим ... Само још горе .... Јел то оно што смо сви хтели?

Nije valjda da je toga bilo u vreme Miloševića? :whistling:
 
Nije valjda da je toga bilo u vreme Miloševića? :whistling:

Било је ... Али сада је још горе То си заборавио да цитираш ... А сад, што теби партијска дужност налаже да омаловажаваш све што није у складу са интересима партије, то је твој проблем :)
 
У праву си, али ја ти причам о нечему другоме. Лова која је намењена за инвестирање, соц. програм набављана је углавном кредитима - кредита нема. Та уговорна обавеза стоји, па стоји, побећи не може. Ја ти говорим о томе да ти због тога што ниси добио све паре из неке прошле приче (које успут буди речено ниси зарадио), сечеш грану на којој седиш и онемогућаваш и себе и послодавца да зарадите неку лову (пословима који су обезбеђени).
Што се тиче тога да Држава штити тајкуне, ту ниси у праву, она штити пре свега себе, јер сутра кад се због не испуњавања обавеза раскину ти Уговори, сви ти радници падају на плећа Државе.
Разумем о чему причаш.Проблем је у томе што радници који су незадовољни тиме што ин нису исплаћене зараде,доприноси...сада треба да раде да би новом газди обезбедили новац којим би их он исплатио.Купац би требао да буде способан да у догледном времену инвестира одређени новац,купце који су оптерећени кредитима и којима фактичи радници морају да отплате тај кредит треба избегавати.
 
Не видим шта је урадио ... Само је повукао паралелу .... И тачно је то што је рекао ... А тебе што боли истина, то је твој проблем :bye:

opet nije fer prema porodici čoveka koji je imao psihičkih problema od rane mladosti koristiti u političke pljuvačine. Sramite se svi zajedno koji bi preko mrtvih i bolesnih hodali do malo vlasti i para. Uvek su mi se gadili takvi ljudi i namirišem ih odma.
 
A kod mene u selu nema ko da baca bale deteline za 1200 din \ 8h plus rucak cigare i pivo.
Stvarno nesto nije u redu.

Ако је ово истина (а има индиција) по ко зна који пут понављам да је највећа глупост, која је започета још за време Броза то што су нам села пуста и све пустија. Свако треба да користи компаративне предности које има у односу на друге, ми имамо плодну земљу, чисту (углавном) воду, и одличне терене за развој пре свега зимског туризма. То је оно чему треба да се окренемо, при чему и држава и грађани (сељаци) треба да одраде свој део посла, држава подстицајем и улагањем у инфраструктуру, а сељаци удруживањем, и усложњавањем коначног продукта.
После можемо да се бавимо и другим стварима, али ово је база!!!
 
Било је ... Али сада је још горе То си заборавио да цитираш ... А сад, што теби партијска дужност налаже да омаловажаваш све што није у складу са интересима партије, то је твој проблем :)

Lakše je preturati po kontejnerima nego za 1200 dinara dnevnice, ručak i cigare fizikalisati... Lezi lebu da te jedem :whistling:
 
opet nije fer prema porodici čoveka koji je imao psihičkih problema od rane mladosti koristiti u političke pljuvačine. Sramite se svi zajedno koji bi preko mrtvih i bolesnih hodali do malo vlasti i para. Uvek su mi se gadili takvi ljudi i namirišem ih odma.

Па то што те боли истина ... кажем ... то нема везе са овим случајем ... овде нико није конкретизовао случај, осим што уводни пост говори о томе колико је пропала Србија на рачун вождова у држави ... Проблем је само што пропада "сиротиња раја" како се каже, а ти исти вождови се богате ...
 
Каква је ситуација у нашој Србији изгледа да ћемо сви
полако на неуропсихијатрију.

Него, нека ми неко напише..
.КОЛИКО ЈЕ ПРИВАТНИХ ФИРМИ КАЖЊЕНО ИЛИ ЗАТВОРЕНО ЗБОГ НЕИСПУЊАВАЊА ОБАВЕЗА ПРЕМА РАДНИЦИМА
Овде мислим на фирме о којима стално слушамо и читамо,
на које се радници јавно жале.штрајкују.
Нешто нисам обавештена :roll:
 
Ја ти говорим о томе да ти због тога што ниси добио све паре из неке прошле приче (које успут буди речено ниси зарадио), сечеш грану на којој седиш и онемогућаваш и себе и послодавца да зарадите неку лову (пословима који су обезбеђени).
QUOTE]
У пракси то би изгледало овако.
Удружимо се ти и ја.
Подигнемо кредит да купимо неку пропалу фирму.
Склопимо уговоре са партнерима (о некаквој производњи нпр).
Купимо фирму.
Е сад имамо проблем кредитно смо оптерећени,раднике морамо да убедимо да раде нама у корист док не отплатимо тај кредит и док поставимо фирму на ноге.
Са становишта купца то је идеално,са становништва радника не.Радницима ем држава дугује новац ем још треба да за рачун газде искажу солидарност.
Е а да ти и ја већ имамо готов новац и спремни смо да га одмах инвестирамо.То је већ друга прича.
 
Каква је ситуација у нашој Србији изгледа да ћемо сви
полако на неуропсихијатрију.

Него, нека ми неко напише..
.КОЛИКО ЈЕ ПРИВАТНИХ ФИРМИ КАЖЊЕНО ИЛИ ЗАТВОРЕНО ЗБОГ НЕИСПУЊАВАЊА ОБАВЕЗА ПРЕМА РАДНИЦИМА
Овде мислим на фирме о којима стално слушамо и читамо,
на које се радници јавно жале.штрајкују.
Нешто нисам обавештена :roll:

А какве то везе има са темом ...
 
Tihi me je zamolio da otvorim ovu temu.

ragedija: Ubio se jer nije mogao da prehrani porodicu!

Dragan Milenković (38) iz sela Balčak kod Prokuplja pucao sebi u glavu jer godinama nije mogao da nađe posao i prehrani porodicu

Dragan Milenković (38) iz prokupačkog sela Balčak ubio se jer godinama nije mogao da nađe posao i prehrani svoju porodicu! Milenković je prethodno supruzi poslao SMS poruku u kojoj je najavio da će izvršiti samoubistvo!

Telo Dragana Milenkovića pronađeno je u ponedeljak ujutru u staroj napuštenoj kući u mestu zvanom Tamni potok, nedaleko od sela. Pronašli su ga supruga Ljiljana i nekoliko rođaka, posle tri dana potrage. Pored Dragana je nađen pištolj „CZ 99", za koji je imao dozvolu.
Ljubomir Jovanović, istražni sudija Okružnog suda u Prokuplju, izjavio je posle uviđaja da je Milenković noć pre samoubistva supruzi poslao SMS poruku u kojoj ju je obavestio da će se ubiti.
- Kao razlog za samoubistvo Dragan je naveo da nije u stanju da svojoj supruzi i ćerki pruži normalan život jer je nezaposlen. Sledećeg jutra nađeno je njegovo telo sa ranom na slepoočnici - rekao je sudija Jovanović.
Milenković je juče sahranjen na porodičnom groblju u selu Berilje, gde je poslednjih godina živeo u kući svoje supruge. Meštani sela Berilje koji su poznavali Milenkovića kažu da je njegovo samoubistvo posledica tragičnog života koji je imao odmalena. Prema njihovim rečima, bio je miran i povučen, ali je u poslednje vreme pokazivao znake uznemirenosti i depresije.
- Roditelji su mu se razveli dok je bio dečak. Otac je posle toga preminuo, a majka se preudala. Dragan je sa 16 godina počeo da živi sa babom i dedom. Tada je doživeo tešku tragediju jer mu je baba koja ga je čuvala ubila dedu sekirom! Čitavog života pratila ga je nesreća. Dragan ima ženu Ljiljanu i ćerku Jelenu, ali su ga nemaština i nemoć ubili - kaže jedan od meštana.
On dodaje da je Milenković radio u prokupačkoj „Staklari". Međutim, kada se ona zatvorila, ostao je bez posla.
- Godinama je pokušavao da sezonskim i nadničarskim radovima poboljša materijalno stanje u porodici. Napravili su porodičnu kuću, ali nisu mogli da je završe jer nije bilo para - kaže meštanin Berilja.
Draganova supruga Ljiljana teško je podnela tragediju. Prema njenim rečima, vodili su težak život, ali ne veruje da je nemaština razlog zbog kojeg se ubio.
- Živeli smo teško, ali smo se snalazili da ipak kako-tako preživimo. Nisam se ovome nadala. Još uvek ne mogu da se oporavim od šoka. Ne mogu više ništa da kažem o tome - rekla je Ljiljana Milenković.

http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?view=story&id=74329&sectionId=39

___________________________

za vreme slobe nesto se ne secam da su se ljudi ubijali zato sto ne mogu da se prehrane

Strasno i zalosno, nikad u Srbiji nije gore bilo. Ovo je vlast najgora koju smo ikada imali. Dok se oni provode i izjavljuju novinarima gde ce na letovanje, kradu, lazu, dotle jadan i posten narod se ubija, sece prste, strajkovi na sve strane. Jadna li si Srbijo.

Zao mi je tog coveka i njegove porodice.Najiskrenije saucesce.Ali time nista je jos vise otezao svojoj porodici.......
 
Ја ти говорим о томе да ти због тога што ниси добио све паре из неке прошле приче (које успут буди речено ниси зарадио), сечеш грану на којој седиш и онемогућаваш и себе и послодавца да зарадите неку лову (пословима који су обезбеђени).
QUOTE]
У пракси то би изгледало овако.
Удружимо се ти и ја.
Подигнемо кредит да купимо неку пропалу фирму.
Склопимо уговоре са партнерима (о некаквој производњи нпр).
Купимо фирму.
Е сад имамо проблем кредитно смо оптерећени,раднике морамо да убедимо да раде нама у корист док не отплатимо тај кредит и док поставимо фирму на ноге.
Са становишта купца то је идеално,са становништва радника не.Радницима ем држава дугује новац ем још треба да за рачун газде искажу солидарност.
Е а да ти и ја већ имамо готов новац и спремни смо да га одмах инвестирамо.То је већ друга прича.

Дакле, решење је забранити куповину фирми из кредита ... Управо то ... Знам доста људи који су подигли кредит да отворе фирму ... Наравно, сада су је већ одавно затворили, а кредите морају да отплаћују и даље ... Ти кад улетиш у посао са дугом ... тешко ћеш отићи у плус ... не на начин на који је наш Србин смислио то ...

Прошао сам кроз то ... био у минусу ... 2-3 године ... и тек онда изашао из минуса ... Али нисам те 2-3 године водио живот по кафанама и нисам бацао паре на проводе ... Е то наш Србин уради ... отвори фирму, па се мангупира ... Зато Србија пропада
 

Back
Top