da li treba nositi crninu?

Strasan sam protivnik nosenja crnine mislim da se sa tim mladi ljudi opterecuju.Kada je moja mama umrla nosila sam crninu a kad dodjem na posao nosim belu uniformu pa zar to nisu gluposti ona je moja mama koju ja zalim dusom i srcem i danas bez obzira kakve boje nosila odecu.Sledeci primer moj svekar je umro u 81 god i sad bih ja trebala da se zavijem u crno godinu dana sta vi mislite da li je to u redu kao prvo nicim nije zasluzio bio je idiot prema nama po nicemu lepom ga nepamtimo a moja zaova njegova cerka nosi crninu i maze crveni kao krv ruz i crvene nokte pa to jos nisam videla da se neko tako sminka a u zalosti je.Ja sam nosila 40 dana crninu ali niti sam se sminkala i zaista sve je bilo crno sto se mene tice nebih ni to ali sam morala zbog svekrve i komsiluka sta vi mislite o ovome?

Crnina neće učiniti da žalim za nekim ako moje srce ne oseća bol....
Kada su za nekoliko nedelja umrle moje dve bake i deda....svi smo bili u rasulu. Tri sahrane za tri nedelje, sećam se bilo je pred Novu godinu, ljudi kupuju poklone i zezalice za žurke a mi plastične čaše i tanjire za sahrane.... Prvi pravi šok došao je tek nakon te tri nedelje.... Niko nam nije rekao da ne slušamo muziku ili da ne idemo na proslave.... Mi, njihovi unuci, nismo nosili crninu ali nismo osećali potrebu ni za muzikom, veselim društvom, pesmom.... Prosto nešto u tebi mora da se odboli, da zaceli..... I kako ja da pevam i igram a moji roditelji su izgubili svoje roditelje.....
Tuga ima svoj proces, nešto kao krug koji opiše i onda ti bude lakše i nastaviš dalje. Ali moraš da odboliš svoj deo..Prosto potrebno ti je....
 
@pricalice, a zasto da se izvini!?

Nikoga nije vredjao, cemu sada takvi izlivi netrpeljivosti, ne shvatam.....

zašto se samo meni obraćaš...samo sam ironisala...a drugi su bili direktniji, bekni njima.

Crnina neće učiniti da žalim za nekim ako moje srce ne oseća bol....
Kada su za nekoliko nedelja umrle moje dve bake i deda....svi smo bili u rasulu. Tri sahrane za tri nedelje, sećam se bilo je pred Novu godinu, ljudi kupuju poklone i zezalice za žurke a mi plastične čaše i tanjire za sahrane.... Prvi pravi šok došao je tek nakon te tri nedelje.... Niko nam nije rekao da ne slušamo muziku ili da ne idemo na proslave.... Mi, njihovi unuci, nismo nosili crninu ali nismo osećali potrebu ni za muzikom, veselim društvom, pesmom.... Prosto nešto u tebi mora da se odboli, da zaceli..... I kako ja da pevam i igram a moji roditelji su izgubili svoje roditelje.....
Tuga ima svoj proces, nešto kao krug koji opiše i onda ti bude lakše i nastaviš dalje. Ali moraš da odboliš svoj deo..Prosto potrebno ti je....

ni naša deca nisu nosila crninu.....njihova stvar....sve je individualno.
nego je čudno što se to smatra kao običaj, a to sad više i nije običaj nego je stvar slobodnog izbora. rekoh za sebe kako mi je bilo kad je tata umro, ali kako će biti za nekoga drugoga - ne znam, ne poštujem običaje u tom smislu.
 
Poslednja izmena:
Nisam druge pominjala vec samo tebe jer bi ti trebala biti objektivna posto nemas nikakve veze sa osobom koju pominju.
Naprosto mi je zasmetala trenutna neobjektivost, nista drugo (inace tvoje postove rado citam, bas kao i postove georgija).
pozdrav
 
Ipak, treba se vratiti temi.
Posle smrti moga svekra, moja svekrva je nosila crninu godinu dana, pa je skinula, ali je iz svoje prelepe i prebogate garderobe izbacila svu odecu koja je crvene boje - poruka je jasna.
Tako da boje ipak nesto oznacavaju, ne bas univerzalno, ali ipak....
 

Back
Top