POMOC!

djavolchic

Početnik
Poruka
42
Ja mnogo volim pse, ali se bas nesto i ne razumem...
Moze li neko da mi pomogne oko kupovine psa... Hocu da kupim psa koga mogu drzati jedino u dvoristu u boxu, i naravno pustacu ga i setati preko dana.... Box je samo 120x150 i visina 120, znaci nije veliki...
Kupila bih neko kuce koje nije mnogo veliko, npr chow chow, puli, pudlu,samojeda,, kokera ili sl
Unapred hvala na savetu
 
Poslednja izmena:
Po mom misljenju mozda je najpametnije da odes do gradske biblioteke i pronadjes neku knjigu o rasama pasa i njihovim karakteristikama,uslovima za zivot,potrebama i tome sl.Mozes to da nadjes i na internetu.Svaki pas je prica za sebe,to bi svi vlasnici pasa mogli da ti potvrde,ali ipak svaka rasa ima neke svoje specificne karakteristike.To se takodje odnosi i na uslove zivota,kao sto je tvoj slucaj da hoces iskljucivo psa koga ces drzati u boksu i pustati povremeneo-koji pas moze da se cuva u boksu,koje dimenzije boksa odgovaraju odredjenoj rasi itd.Rase pasa koje si navela za primer su apsolutno sa svojim karakternim crtama i velicinom tela razlicite.Neke uopste nisu za boks.Dobro prouci,kao sto rekoh,karakteristike pasa pa tek onda odluci koga ces kupiti.Pas koji nije za boks moze da ugine od tuge,a to sigurna sam ne bi htela da ti se desi.Pozz:bye:
 
Poslednja izmena:
Ja mnogo volim pse, ali se bas nesto i ne razumem...
Moze li neko da mi pomogne oko kupovine psa... Hocu da kupim psa koga mogu drzati jedino u dvoristu u boxu, i naravno pustacu ga i setati preko dana.... Box je samo 120x150 i visina 120, znaci nije veliki...
Kupila bih neko kuce koje nije mnogo veliko, npr chow chow, puli, pudlu,samojeda,, kokera ili sl
Unapred hvala na savetu

po mom misljenju ne uzimaj psa ako ces ga drzati u boxu tih dimenzija, to je prakticno kavez. a mali psi bas i nisu za dvoriste i za spavanje napolju, u boxu. nije mi jasno sto ljudi ako vole pse i jos imaju i dvoriste ne drze psa pustenog u dvoristu...
 
drzim ga u boxu radi njegove bezbednosti, jer zivim u centru Kragujevca i moja kuca je na samoj raskrsnici, imala sam psa pre kokera i izasao je ulicu i kola su ga udarila, isto tako i macku, jer je prometna ulica :( A iz boxa ne moze izaci, ali ga stalno setam i pustam, ja vise mislim da je za psa mucenje da zivu u stanu, ako ga gazda ne seta dovoljno..
 
Poslednja izmena:
I taj kavez o kom ti pišeš je mučenje, veće nego držanje psa u stanu. Psi su društvena bića i bitna im je blizina porodice/čopora, u ovom slučaju ljudi koji su ga kupili. A šetnja im je svakako neophodna, pa bili oni u stanu, kući ili kavezu. Čak i kad držiš psa u dvorištu, neophodno je da mu posvetiš minimum sat-dva pažnje dnevno. I to ne računajući vreme koje se utroši na sipanje hrane i vode.
 
Kavez je trebao da bude 120x150 i visina 120, ali smo ga malo prosirili, sad je 130x160 i visina je 130 i to je sasvim dovoljno za kokera, on obozava da bude u svojoj kucici i kavezu, niti cvili, niti se buni, jer ga stalno pustamo i setamo, ne posvecujemo mu sat-dva dnevno, vec duplo vise, setam ga stalno, cak i komsija dovodi njegovog maltezera da se igraju, mada ne voli pse, vise voli das e igra sa ljudima...
 
Prosirenje od 10cm ne zaci psu apsolutno nista, ja sam pri stavu da je to malo za psa. Bez obzira na setnje i sve, taj prostor u kom ce provoditi veci deo dana je mali. Razmisli o nekom pravom prosirenju.

Ti si se odlucila za kokera, ali opet nemoj da presudno bude sta se tebi svidja vec koje uslove psu mozes da pruzis. Pravi box sa kucicom bi ti bio idealno resenje, a ne treba puno prepravki i ne kosta puno....malo slobodnog vremena i volje i PAS SRECAN!!!
 
Meni nije problem novac i da napravim veci box, vec nemam prostora, jedino da se prosiri na ulicu, kao sto sam rekla zivim u centru, dvoriste mi je malo, znam dosta odgajivaca iz kragujevca i svi koji su videli box smatraju da je sasvim dovoljno za kokera, a meni je najvaznije da moj pas voli box i svoju kucicu,ima i bas dosta igracaka,tako da preko noci ima drustvo :) a danju je bar 4/5sati pustena
Po meni je za psa mucenje da bude u stanu, jer ne moze da se opusti, bilo sta da pipne, gricne i sl,gazda se dere na njega, neko ga i bije, ako je lose vreme ne moze ni da se seta..
evo i slikala sam box,pa sami procenite...


2s93zp3.jpg


nohhzl.jpg
 
Lep box...ali Koker je lovni pas,malo prilagodjen vremenom kucnim uslovima koji je jako ziv pas i njmu box kao box ije bas neko resenje. Ali sta sad stituacija je takva i bolje u box nego vezan na lancu kao sto sam vidjao. Lepo i mesto za box
 
pa too, u komsiluku ima dosta ljudi koji vezuju svoje pse i onda postanu agresivni, to je mucenje..
A moj koker nikako ne bi mogao u kucu, jer je mnogo nemiran i sve gricka i obara kada prodje, u dvoristu mu je super, to se vidi i po njemu. box smo sami napravili, bas smo se trudili, a pred zimu uradicemo i izolaciju na njenoj kucici
 
pa too, u komsiluku ima dosta ljudi koji vezuju svoje pse i onda postanu agresivni, to je mucenje..
A moj koker nikako ne bi mogao u kucu, jer je mnogo nemiran i sve gricka i obara kada prodje, u dvoristu mu je super, to se vidi i po njemu. box smo sami napravili, bas smo se trudili, a pred zimu uradicemo i izolaciju na njenoj kucici

I ne zaboravi krparu na ulaz kucice to joj je naj vaznije,veruj.
 
Moji rođaci su držali kokerku u stanu oko 10 godina, sve dok se nisu preselili u kuću sa velikim ograđenim dvorištem. Jeste bila nemirna kao štene i ostala je živahna i kao odrastao pas ali je uz odgovarajuće vaspitanje i svoje igračke prestala da pravi lom i grize stvari po kući. A boks kao boks lepo izgleda. :)
 
Ima 3 krpare u kucici. a za zimu joj radimo izolaciju, kupujemo i neki jastuk da stavimo ispod krpare i mozda cemo kupiti malo slame....
I igracaka ima vise nego neko dete :) i kada je zatvorena ona se sama igra u boxu i kucici

ovo su neke od njenih igrachaka :)

2cdbvrp.jpg
 
Poslednja izmena:
Ima 3 krpare u kucici. a za zimu joj radimo izolaciju, kupujemo i neki jastuk da stavimo ispod krpare i mozda cemo kupiti malo slame....
I igracaka ima vise nego neko dete :) ima oko 5 gumenih igracaka i 3 loptice i kada je zatvorena ona se sama igra u boxu i kucici

Super :D :D
Bas ste joj lepo organizovali zivot :D :D
Svaka cast :klap:
Danas nema puno takvih ljudi kao sto ste vi,ja i jos punoooo njih sa ovog foruma :)
 
pa too, u komsiluku ima dosta ljudi koji vezuju svoje pse i onda postanu agresivni, to je mucenje..
A moj koker nikako ne bi mogao u kucu, jer je mnogo nemiran i sve gricka i obara kada prodje, u dvoristu mu je super, to se vidi i po njemu. box smo sami napravili, bas smo se trudili, a pred zimu uradicemo i izolaciju na njenoj kucici

i videces po njemu koliko mu je super,kada dodje zima
i pored izolacije,kokeru ce biti hladno kada je napolju temp u minusu
a kao drugo,zimi ce da chuchi sam iza tih resetaka dok se vi grejete u kuci,u drustvu drugih zivih bica,odnosno vase porodice

ne volim kada pse vezuju na lanac,a ne volim ni kada ih strpaju u kavez.
kavez i lanac su isti
kretanje je ograniceno,te je ograniceno....pas je sam,te je sam
bolje da ste ogradili dvoriste nego sto ste psa zatvorili u box.
i jos jednom,kokeri nisu psi za napolje(leti da,ali kada nije leto....) (bar tako kaze enciklopedija jedna :mrgreen:....a i znam po kokerki mojih bivsih komsija)
(a da,nemoj misliti da se ja svadjam i da te napadam,samo kazem .... namere su mi prijateljske :rumenko: ))
 
Poslednja izmena:
drzim ga u boxu radi njegove bezbednosti, jer zivim u centru Kragujevca i moja kuca je na samoj raskrsnici, imala sam psa pre kokera i izasao je ulicu i kola su ga udarila, isto tako i macku, jer je prometna ulica :( A iz boxa ne moze izaci, ali ga stalno setam i pustam, ja vise mislim da je za psa mucenje da zivu u stanu, ako ga gazda ne seta dovoljno..

Upravo to se desilo sa mojim psom. Tek što je počeo da živi i poginuo je. Sada kuca koju čuva moja mama (a koju ću, uskoro, nadam se uzeti ja, čim budem imala mogućnosti) ima svoj ogromni boks, iz koga se pušta nekoliko puta dnevno, ali pod nadzorom, da se ne desi ista tragedija. Nikada nije dovoljno opreznosti kada je prometna ulica u pitanju. A kada je pas/mačka van dvorišta, ukoliko su nezgodne komšije, i oni mogu da naude, i te kako (i to sam prošla...).
 
A zgodno je ako i ima neka šuma ili neki park u blizini, tamo da ga pustiš da se dobro istrčava .. da se šeta par puta dnevno... ja sam imala veliko dvorište, ali opet, ništa bez nadzora, ako je nesigurna ograda...
 
Poslednja izmena:
Nije istina da je za psa mucenje biti u stanju. Za njega je mucenje, box, stan, kuca, dvoriste ako nema potrebnu paznju. Zato sto grickaju? Pa treba da ga naucis da ne gricka. Po tvom ispada da svi psi koji su u stanu nesto grickaju i prave nered. Ako im je mucenje, moji psi su slobodni u dvoristu, nema box-a nema povodca zasto onda najvise na svetu vole da udju u kucu i da se ususkaju negde pored nas?

Mislim da je divno koliko svom psu posvecujes paznju ali to sto pricas zvuci vise kao da se opravdavas sto ga drzis u boxu, da bi se ti osecala bolje kao da radis pravu stvar. Ti nikako ne mozes da znas da li je on srecan, sto sto se ne buni ne znaci da je srecan, povionovao se uslovima zivota koji su mu pruzeni. To je ono sto on zna. Ljudi pse drze onako kako mogu, uslovi su razliciti. KAo za svako zivo bice najbolje bi bilo da se slobodno krecu 00-24 ali to naravno nije moguce svuda. Ja kad bih moje pse stavila u box, doziveli bi nervni slom i kukali bi do besvesti ne zato sto su bezobrazni nego zato sto u zivotu nisu bili zatvoreni u malom prostoru, sto isto vazi ako nam dolazi neko u kucu ko se bas plasi pa ih privremeno vezemo. Ne prestaju da kukaju, za njih povodac samo znaci idemo u setnju nikako da budu vezani u dvoristu. Ali da su odmalena bili u boxu ili vezani, normalno da se ne bi bunili jer bi se navikli i to bi bio normalan tok njihovog zivota, sto nikako ne bi znacilo da su srecni.
 

Back
Top