U Bosni i Hercegovini otkrivena grobnica s ustaškim žrtvama

john doe

Veoma poznat
Poruka
14.018
U Bosni i Hercegovini otkrivena grobnica s ustaškim žrtvama

MASOVNA grobnica s posmrtnim ostacima žrtava za koje se sumnja da su ih ubili pripadnici ustaša u Jasenovcu i u blizini rijeke Save pronađena je u selu Bok Jankovac na sjeveru Bosne i Hercegovine. Kako je naveo predsjednik Udruženja bivših logoraša iz Drugoga svjetskog rata, Gojko Knežević, lokacija grobnice je pronađena zahvaljujući svjedočanstvu jedne mještanke sela koja je ispričala kako je kao djevojčica gledala masovne egzekucije na obali Save.

jasenovac-press540.jpg


Grobnica se nalazi ispod velikog betonskog bloka, točno na mjestu kako je opisala svjedokinja. "U udubljenje betonskog bloka bacani su leševi koje je Sava donosila iz Jasenovca. Ustaše su ih, baš u blizini tog mosta, vadile iz vode i odlagale u jamu. U istu grobnicu bacani su i leševi onih koji su pobijeni tu, na samoj obali Save", rekao je Knežević za bosanskohercegovačke medije.

Točni podaci o broju žrtava zasad nisu poznati. Prema svjedočanstvima preživjelih iz Drugoga svjetskog rata u blizini ove se nalazi još nekoliko masovnih grobnica. Nakon obilježavanja, počet će ekshumacija i tada će se preciznije moći reći podaci o žrtvama i njihovu broju.
 
Picina gico, postavio sam link... Da se ne prećutkuje, to bi već bilo procesirano. Nikad nije kasno za pravdu. Sad se čeka da se pravdate kako su sami iskakali mrtvi iz save i ovi samostreljani, pa su se zakopali sami u jamu.

Postavio si link,valjda si pročitao i komentar...


Kako je naveo predsjednik Udruženja bivših logoraša iz Drugoga svjetskog rata, Gojko Knežević, lokacija grobnice je pronađena zahvaljujući svjedočanstvu jedne mještanke sela koja je ispričala kako je kao djevojčica gledala masovne egzekucije na obali Save.
 
Tema si sam postavio a glasi: U Bosni i Hercegovini otkrivena grobnica s ustaškim žrtvama


O čemu je tema???:dash:


Čitaš li ti tuđe postove???:dash:



Ti si retardiran ili se praviš glup..


Podržavam tvoju glupost...

Ja te lepo pitam. Pošto se slažeš da bi
Trebalo bi obeležiti sve žrtve da bi potomstvo dobro znalo šta znače fašizam i nacizam kako se nikada ne bi tako nešto ponovilo u istoriji.
da li slažeš da bi trebalo to odraditi i za ustaštvo, da se zločini ustaša ne bi ponovili u istoriji. Veoma jednostavno pitanje i stvarno ne znam koji je vama hrvatima ku*ac, pa ne možete da osudite zločine vlastitog naroda.
 
Poslednja izmena:
Samo da ne ostane mrtvo slovo na papiru....Mislim da bi trebalo pozvati, angažovati, šta god, neku nezavisnu komisiju koja bi objektivno mogla proceniti izveštaje o pronađenim telima. Plašim se da će i ovaj slučaj biti podložan špekulacijama.
Собзиром да у новој поставци музеја Јасеновац стоји да је у том логору убијено око 75 000 !? људи,од наших сусједа неби ме чудило да и ове жртве негирају.
 
Ja te lepo pitam. Pošto se slažeš da bi

da li slažeš da bi trebalo to odraditi i za ustaštvo, da se zločini ustaša ne bi ponovili u istoriji. Veoma jednostavno pitanje i stvarno ne znam koji je vama hrvatima ku*ac, pa ne možete da osudite zločine vlastitog naroda.


Tema je o ustaškim zločinima!!!


Citat:
Trebalo bi obeležiti sve žrtve da bi potomstvo dobro znalo šta znače fašizam i nacizam kako se nikada ne bi tako nešto ponovilo u istoriji.



Šta ti nije jasno???

Ustaše nisu fašisti?? :dash::dash:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ja te lepo pitam. Pošto se slažeš da bi

da li slažeš da bi trebalo to odraditi i za ustaštvo, da se zločini ustaša ne bi ponovili u istoriji. Veoma jednostavno pitanje i stvarno ne znam koji je vama hrvatima ku*ac, pa ne možete da osudite zločine vlastitog naroda.
Они су ти навикли вазда друге да осуђују,себе не !
 
Собзиром да у новој поставци музеја Јасеновац стоји да је у том логору убијено око 75 000 !? људи,од наших сусједа неби ме чудило да и ове жртве негирају.

Ukoliko piitate Natasu Kandic, Rvate, Sonju Biserko ili B.K. Vuco dobicete objasnjenje da su se ti ljudi sami ubili i to verovatno posle neke proslave na kojoj su se ponapijali sa rakijom i pevali cetnicke pesme!

A i Jasenovac je po njima verovatno bio ugodna banja za reumaticare.
Cudi me samo sto ga jos nisu uvrstili u turisticku ponudu i ceo Beograd oblepili slikama iz logora............garant bi sve NVO + LDP + LSV isle na ludo zezanje po Jasenovcu.
Takvi su im politicki stavovi.
 

Back
Top