Zelatin-priprema mucenjem

red boy

Zainteresovan član
Poruka
353
Moze savet za pripremu zelatina ,ne kuvanjem nego mucenjem mikserom.
Pravila sam ranije tako-po pola sata mucenja, ali sada zaboravila sam caku, i ne ispada kao ranije.
-> Ovako sam pokusala -> izmutim 3 kesice zelatina sa 30 kasika vrele vode,i kasnije dodam 30 kasika secera. ali ono se umuti posle 5 min, umesto 20 min koliko mi je ranije trebalo. A zelatin nije bas cvrst, kako treba.
Jel je pravio neko na ovaj nacin?
 
Poz za Nis. Po mom receptu, a recept je za zele oblandu, ide 30g zelatina otpljenog u 2 male malene soljice vrele vode koje sipas u 500g prah secera. Masa bude gumasta i cvrsta i dobro se sece , u to dodajes zele bombone ili suvo voce ili sta god, aromu i formiras kako zelis, neki od slicne mase prave i neku varijantu krem bananica. Muti se dok se ne prohladi masa. Davno sam to pravila vise puta , jer moze da se ofarba i dekorativno je samo , dok i nije nesto posebno ukusno. Secam se da nisam gledala na vreme vec dok bas ne bude zilavo i dok ne pocne samo od sebe da se steze. Za to da se dobro umuti treba i jaci mikser , brzi obrt zica i brze se hladi i muti.
 
Moze savet za pripremu zelatina ,ne kuvanjem nego mucenjem mikserom.
Pravila sam ranije tako-po pola sata mucenja, ali sada zaboravila sam caku, i ne ispada kao ranije.
-> Ovako sam pokusala -> izmutim 3 kesice zelatina sa 30 kasika vrele vode,i kasnije dodam 30 kasika secera. ali ono se umuti posle 5 min, umesto 20 min koliko mi je ranije trebalo. A zelatin nije bas cvrst, kako treba.
Jel je pravio neko na ovaj nacin?

Izvini, izjasnio si se za pol "muski", a pises u zenskom rodu:dontunderstand::dontunderstand:
 

Back
Top