Srbski lazni ziloti

Hrastovnik

Poznat
Poruka
9.375
Pripadnici tkz. SIPC (Srbske Istinske Pravoslavne Crkve), poznatiji kod nas kao srbski ziloti koju vodi esfigmenski jeromonah srpskog porijekla Akakije, zapravo i nisu nikakvi tvrdokorni, istinski ispovjednici Pravoslavne vjere. Po cemu to mozemo zakljuciti?
Dovoljno je baciti pogled na zvanicni sajt manastira Esfigmen i tu cete vidjeti da pise ovo:

"December 31, 2006 - Metropolitan (now Patriarch) Kyrill of Smolensk and Kaliningrad, Head of the External Church Relations of the Moscow Patriarchate, wrote a letter to the Ecumenical Patriarchate, warning it "not to take any senseless actions and use force...." against the monks of Esphigmenou. The Moscow Patriarchate is the largest Orthodox Church with over 150 million members."

http://www.esphigmenou.com/

Ruska zagranicne Crkva, sve do nestanka Zagranicne Crkve, Moskovsku patrijarsiju smatrala za sergijansku jeres.
Evo vidimo da se teologija esfigmenskih "zilota" prilagodjava prilikama vremena: njima je Moskovska patrijarsija (sergijanizam) najveca Pravoslavna Crkva. Jakog mi Istinskog Pravoslavlja ! :hahaha:
 
Poslednja izmena:
Шта има ту да се закључује.Невероватно,али истинито.Ниси у праву.:rtfm::rtfm::rtfm:
Како није у праву кад је дао текст са вашег сајта?

А о томе што новокалендарске расколнике још увек сматрате благодатним то је такође ваша попустљивост. Итд. итд.

Истински православци и истински зилоти су матејевци и зато позивам свакога ко хоће да упозна истинско православље да чита тему "Зилоти матејевци" у овом подфоруму и чита текстове на сајту правоверје.цом.
 
Како није у праву кад је дао текст са вашег сајта?

А о томе што новокалендарске расколнике још увек сматрате благодатним то је такође ваша попустљивост. Итд. итд.

Истински православци и истински зилоти су матејевци и зато позивам свакога ко хоће да упозна истинско православље да чита тему "Зилоти матејевци" у овом подфоруму и чита текстове на сајту правоверје.цом.

Владо.Владо зар и овде да се прегањамо?Опет ћете да се избламирате:lol:
 
Sergijanizam je izdaja Crkve Hristove:

"S jedne strane imamo 'sergijanisticki' metod ocuvanja spoljasnje crkvene organizacije, na racun izdaje Crkve Hristove, i mucenickog puta na kojem Crkva spolja strada, ali iznutra jaca i duhovno se regenerise." (Sava Janjic, Ekumenizam i vreme apostasije, str.10;

Izvor:
http://www.kosovo.net/ecumen.pdf

А ти?Ти си уз Марка?
 
Pripadnici tkz. SIPC (Srbske Istinske Pravoslavne Crkve), poznatiji kod nas kao srbski ziloti koju vodi esfigmenski jeromonah srpskog porijekla Akakije, zapravo i nisu nikakvi tvrdokorni, istinski ispovjednici Pravoslavne vjere. Po cemu to mozemo zakljuciti?
Dovoljno je baciti pogled na zvanicni sajt manastira Esfigmen i tu cete vidjeti da pise ovo:

"December 31, 2006 - Metropolitan (now Patriarch) Kyrill of Smolensk and Kaliningrad, Head of the External Church Relations of the Moscow Patriarchate, wrote a letter to the Ecumenical Patriarchate, warning it "not to take any senseless actions and use force...." against the monks of Esphigmenou. The Moscow Patriarchate is the largest Orthodox Church with over 150 million members."

http://www.esphigmenou.com/

Ruska zagranicne Crkva, sve do nestanka Zagranicne Crkve, Moskovsku patrijarsiju smatrala za sergijansku jeres.
Evo vidimo da se teologija esfigmenskih "zilota" prilagodjava prilikama vremena: njima je Moskovska patrijarsija (sergijanizam) najveca Pravoslavna Crkva. Jakog mi Istinskog Pravoslavlja ! :hahaha:
Јаког ми истинског расуђивања. Па ти човече живиш у држави енглеског говорног подручја а не разумеш енглески(правилно). Или то или из брзоплетости или злурадости ниси успео да отвориш линк са ког си цитирао ову своју оптужбу за ''исповедање'' јереси.
На нашем сајту је пренесена информација магазина Катимерини, који је изразито антиесфигменски.

Да си мало размислио и отворио линк постоване информације, прво би прочитао ово:

Below is an article which appeared in Kathimerini newspaper on December 31, 2006. Editors Note: While Kathimerini has written several articles on the Esphigmenou situation, the newspaper has taken an editorial position against the monastery. This bias, where they report the facts of the situation mixed in with their own opinions against the monastery, is unfortunately evident in all the news stories they write on the subject. However, in today's world of media bias, we have all become accustomed to separating facts from opinion, and we have posted their article on our web site in that spirit.
Пошто многи не разумеју енглески(вероватно ни ти јер ти промиче поента) ево превешћу део текста, а после ако будете извртали контекст преведеног и комплетан текст из новина ако треба, да би разумели шта пише и како жели да нас субјективно оцрни Катимерини:

Превод:
Испод овога је чланак који се појавио у новинама Катимерини 31.децембра 2006. Допис уредника(сајта Есфигмен!!!!!!!).Без обзира што је Катемирини писао неколико чланака на дешавања у Есфигмену, ове новине су заузеле уреднички став ПРОТИВ самог манастира. Ова пристрасност, којом они извештавају о стању на терену, мешајући њихова сопствена мишљења на штету манастира, је нажалост очито у свим њиховим вестима које пишу на ову тему(на тему о Есфигмену). Међутим, у данашњем свету медијских пристрасности, сви смо навикнути да раздвојимо чињенице од личног мишљења, и поставили смо њихов чланак на наш сајт у том духу.

Али како да разуме тако нешто један С. који не зна енглески или један В који је исто тако оперисан или један храстовник који се залеће ко магаре пред руду, и истргнутим контекстом баца црнило на оне који си пренели текст оних који их оцрњују мешањем чињеница и личних ставова. Тај став да је Московска паријашија ''највећа православна црква на свету са 150 000 000 чланова'' је наопако мишљење Катимернија а не Есфигменаца. Нит је МП православна нит има толико преварених верника. Дакле у тој реченици нема нити једна тачна ставка. Али како да то неко разуме кад нити зна енглески ко овдашњи матејевци, или онај ко својим букавалистичким ''расуђивањем'' почиње да личи на њих(ово се односи на тебе брате Храстовник).

Следећи пут када туђе речи и ставове покушаш да убациш другима у уста прво прочитај цео текст, а не да на прву лопту реагујеш и испадаш ...

А фластер је управо залепљен преко твојих уста и то не први пут.Молим те мани се сензационализма и отварања очију другим људима. Веруј ми теби лично је отварање очију најпотребније, јер ниси члан Цркве, већ ко овца без пастира постајеш лак плен за усвајања ставова непријатеља Цркве. Свете тајне спашавају а ти их не примаш одавно.
 
Како није у праву кад је дао текст са вашег сајта?

А о томе што новокалендарске расколнике још увек сматрате благодатним то је такође ваша попустљивост. Итд. итд.

Истински православци и истински зилоти су матејевци и зато позивам свакога ко хоће да упозна истинско православље да чита тему "Зилоти матејевци" у овом подфоруму и чита текстове на сајту правоверје.цом.
Ти да си истински православан имао би дар расуђивања(по Богу). Знам да си ти први иницирао и лансирао ову глупост истргнуту из контекста недостатком расуђивања, елементарним непознавањем енглеског језика.

Надам се да ћеш после овога рибања мало да се саставиш са земљом.

Дакле твоја теза о нашем признавању благодатности КГБ јеретицима, је тачна онолико колико је нпр. тачно оно ненормало учење које си усвојио(о предвечности Цркве Христове).
Тешко ономе ко поверује у твоје расуђивање, јер си ти сам подпао под утицај оних који ни елементарна учења о Цркви не познају. Јадан тај човек кога дотаккне ваша усвојена заблуда.
 
ESPHIGMENOU MONASTERY - MOUNT ATHOS

iera monh esfigmenou - agion oros

Under Persecution!


Ovo je Uvodno zaglavlje naslovne strane sajta esfigmenaca!

Ispod toga o progonima esfigmenskih monaha pise:

"December 31, 2006 - Metropolitan (now Patriarch) Kyrill of Smolensk and Kaliningrad, Head of the External Church Relations of the Moscow Patriarchate, wrote a letter to the Ecumenical Patriarchate, warning it "not to take any senseless actions and use force...." against the monks of Esphigmenou. The Moscow Patriarchate is the largest Orthodox Church with over 150 million members."


T citiras ovaj iz clanka (u koji ja nisam zavirivao):

Below is an article which appeared in Kathimerini newspaper on December 31, 2006. Editors Note: While Kathimerini has written several articles on the Esphigmenou situation, the newspaper has taken an editorial position against the monastery. This bias, where they report the facts of the situation mixed in with their own opinions against the monastery, is unfortunately evident in all the news stories they write on the subject. However, in today's world of media bias, we have all become accustomed to separating facts from opinion, and we have posted their article on our web site in that spirit.

Превод:
Испод овога је чланак који се појавио у новинама Катимерини 31.децембра 2006. Допис уредника(сајта Есфигмен!!!!!!!).Без обзира што је Катемирини писао неколико чланака на дешавања у Есфигмену, ове новине су заузеле уреднички став ПРОТИВ самог манастира. Ова пристрасност, којом они извештавају о стању на терену, мешајући њихова сопствена мишљења на штету манастира, је нажалост очито у свим њиховим вестима које пишу на ову тему(на тему о Есфигмену). Међутим, у данашњем свету медијских пристрасности, сви смо навикнути да раздвојимо чињенице од личног мишљења, и поставили смо њихов чланак на наш сајт у том духу.

Jesu li ovdje pobijene tvrdnje o tome da je MPO najveca Pravoslavna Crkva sa 150 miliona vjernika? Jesu li to esfigmenci opovrgli i jednom rijecju? Nisu! Prvo su izdvojili dio clanka koji kritikuju u svoje propagandne svrhe kako se i MP zauzela za njih, a onda pisu protiv lista koji je to objavio. Pa sto dizes frku?

Eto ih stiti i americka vlada iz Vashingtona. Rajsova im je cak i americku novcanu pomoc urucila. :hahaha:
 
Poslednja izmena:
"December 31, 2006 - Metropolitan (now Patriarch) Kyrill of Smolensk and Kaliningrad, Head of the External Church Relations of the Moscow Patriarchate, wrote a letter to the Ecumenical Patriarchate, warning it "not to take any senseless actions and use force...." against the monks of Esphigmenou. The Moscow Patriarchate is the largest Orthodox Church with over 150 million members."
И што ниси кликнуо на линк испод те реченице да видиш о чему се ради?

Него самоуверено преузео ''крунски'' доказ од матејеваца(који изгледа не знају енглески).Само се ти ослањај на Владину мудрост и завршићеш у ...

Не залећи се и не преузимај туђе конструкције пре него што их превериш у ком су контексту и смислу објављене информације.

Пази шта пишеш! Оцрни из незнања људе који ти добро мисле.
 
Jesu li ovdje pobijene tvrdnje o tome da je MPO najveca Pravoslavna Crkva sa 150 miliona vjernika? Nisu! Pa sto dizes frku?
Па ти си поставио погрешно тумачење и замутио воду непажљивим читањем. Је л' сам ти ја крив што од незналица енглеског преузимаш ''крунске'' доказе? Ти си диго фрку ја сам је само објаснио да си направио збрку.

Нит су изношен нит су побијане тврдње, већ је пренешена вест са антиесфигменског и антизилотског медија(новина Катимерини).

Зар си толико игнорантан да ни после демантија не можеш да схватиш своју заблуду?

Признај грешку кад погрешиш, људски је грешити и ја 100 пута погрешим па признам грешку.

Само се ђаво не каје за грешке, непокајање је демонски ''дар''.
 
"December 31, 2006 - Metropolitan (now Patriarch) Kyrill of Smolensk and Kaliningrad, Head of the External Church Relations of the Moscow Patriarchate, wrote a letter to the Ecumenical Patriarchate, warning it "not to take any senseless actions and use force...." against the monks of Esphigmenou. The Moscow Patriarchate is the largest Orthodox Church with over 150 million members."

Ti tvrdis da je ovaj tekst iz clanka objavljenog u novinama Katimerini 31. decembra 2006. Ovaj tekst nigdje se ne nalazi u tom clanku, to je upisao administrator esfigmenskog sajta.


Превод:
Испод овога је чланак који се појавио у новинама Катимерини 31.децембра 2006. Допис уредника(сајта Есфигмен!!!!!!!).Без обзира што је Катемирини писао неколико чланака на дешавања у Есфигмену, ове новине су заузеле уреднички став ПРОТИВ самог манастира. Ова пристрасност, којом они извештавају о стању на терену, мешајући њихова сопствена мишљења на штету манастира, је нажалост очито у свим њиховим вестима које пишу на ову тему(на тему о Есфигмену). Међутим, у данашњем свету медијских пристрасности, сви смо навикнути да раздвојимо чињенице од личног мишљења, и поставили смо њихов чланак на наш сајт у том духу.

Pronadji mi to u njihovom clanku (ako ja vec to ne mogu):

"Kathimerini reports on Moscow Patriarchate's intervention on behalf of Esphigmenou Monastery (English Translation)"
 
Poslednja izmena:
Брате Владане, ти си не заустављив. Човече, ајде мало охлади главу своју...
Све време овде говориш да "матејевци стоје иза ове теме" и да ми "тумачимо погрешно на енглеском језику".
Човече, схвати: немам везе са овом темом нити сам икако утицао на Храстовника да то помиње!....А Влада није матејевац већ је званично: "СПЦ-анархо-матејевац". Мене, додуше, ниси лично поменуо али јеси по иницијалима и закључујем да на мене мислиш?....Није поштено брате.
Есфигменци нису екуменисти нити признају тајне МП, а чак и да су у свом интервју написали како "МП има 15 милиона чланова као највећа Православна Црква" то опет не би било нетачно јер МП јесте (официјално) Православна Црква и то највећа!
И у тим речима нема ништа лоше јер се зна да је званично (официјално) Православље-екуменистичко (јеретичко) иако користе административно име као "Православни".

Међутим, есфигменци јесу у прелести што припадају расколничкој флоринској Цркви, а скоро 50 година су били у заједници са новокалендарцима док су други крварили за Христа и немају ни морално ни догматско право да себе називају као "синове грома" или "стубовима Православља" кад то нису.
Да не помињем друге доказе њихове неправославности, довољно је само поменути писмо твог духовника (а мог бившег пастира) оца Акакија који у писму о.Серафиму признаје да у Есфигмену има компромиса са вером!
То је еклатантан доказ и то се не може оспорити.
И зато, не величај их без разлога, нити их треба осуђивати без разлога већ само по правди Божихој судити! (тј. расудити).:neutral:
 
Брате Владане, ти си не заустављив. Човече, ајде мало охлади главу своју...
Све време овде говориш да "матејевци стоје иза ове теме" и да ми "тумачимо погрешно на енглеском језику".
Човече, схвати: немам везе са овом темом нити сам икако утицао на Храстовника да то помиње!....А Влада није матејевац већ је званично: "СПЦ-анархо-матејевац". Мене, додуше, ниси лично поменуо али јеси по иницијалима и закључујем да на мене мислиш?....Није поштено брате.
Есфигменци нису екуменисти нити признају тајне МП, а чак и да су у свом интервју написали како "МП има 15 милиона чланова као највећа Православна Црква" то опет не би било нетачно јер МП јесте (официјално) Православна Црква и то највећа!
И у тим речима нема ништа лоше јер се зна да је званично (официјално) Православље-екуменистичко (јеретичко) иако користе административно име као "Православни".

Међутим, есфигменци јесу у прелести што припадају расколничкој флоринској Цркви, а скоро 50 година су били у заједници са новокалендарцима док су други крварили за Христа и немају ни морално ни догматско право да себе називају као "синове грома" или "стубовима Православља" кад то нису.
Да не помињем друге доказе њихове неправославности, довољно је само поменути писмо твог духовника (а мог бившег пастира) оца Акакија који у писму о.Серафиму признаје да у Есфигмену има компромиса са вером!
То је еклатантан доказ и то се не може оспорити.
И зато, не величај их без разлога, нити их треба осуђивати без разлога већ само по правди Божихој судити! (тј. расудити).:neutral:

I USA vas stiti (ne bih se cudio da vas i papa brani):

http://www.esphigmenou.com/text documents/State Department Report.html
 
Pripadnici tkz. SIPC (Srbske Istinske Pravoslavne Crkve), poznatiji kod nas kao srbski ziloti koju vodi esfigmenski jeromonah srpskog porijekla Akakije, zapravo i nisu nikakvi tvrdokorni, istinski ispovjednici Pravoslavne vjere. Po cemu to mozemo zakljuciti?
Dovoljno je baciti pogled na zvanicni sajt manastira Esfigmen i tu cete vidjeti da pise ovo:

"December 31, 2006 - Metropolitan (now Patriarch) Kyrill of Smolensk and Kaliningrad, Head of the External Church Relations of the Moscow Patriarchate, wrote a letter to the Ecumenical Patriarchate, warning it "not to take any senseless actions and use force...." against the monks of Esphigmenou. The Moscow Patriarchate is the largest Orthodox Church with over 150 million members."

http://www.esphigmenou.com/

Ruska zagranicne Crkva, sve do nestanka Zagranicne Crkve, Moskovsku patrijarsiju smatrala za sergijansku jeres.
Evo vidimo da se teologija esfigmenskih "zilota" prilagodjava prilikama vremena: njima je Moskovska patrijarsija (sergijanizam) najveca Pravoslavna Crkva. Jakog mi Istinskog Pravoslavlja ! :hahaha:



Vraćaju se polako...:hahaha::hahaha::hahaha:
 
Мене не мешај са Есфигменцима, они су расколници и нисам са њима у духовној заједници. А ко тебе штити у Канади?..Јел те неко гони?...Иначе, манастир Есфигмен је и велико културно добро (мислим на саме грађевине).
 
Da li je i ovaj clanak tacan:


"U najnovijem broju lista Srpske pravoslavne crkve "Pravoslavlje" preneto je saopštenje u kojem se kaže: "Manastir ističe da je laž da on odbija da prizna jurisdikciju Carigradske patrijaršije i da spominje ime patrijarha Vartolomeja". Navodi se da manastir Esfigmen sada ima 117 monaha, i moli za moralnu podršku."

http://a41655540.web.aplus.net/esphigmenou/news/glasjavnosti-12-20-02.html
 

Ti tvrdis da je ovaj tekst iz clanka objavljenog u novinama Katimerini 31. decembra 2006. Ovaj tekst nigdje se ne nalazi u tom clanku, to je upisao administrator esfigmenskog sajta.




Pronadji mi to u njihovom clanku (ako ja vec to ne mogu):

"Kathimerini reports on Moscow Patriarchate's intervention on behalf of Esphigmenou Monastery (English Translation)"

Тај чланак где се говори о Кирилу смољенском,а сада назовипатријарху имао је за циљ да покаже колико је Вартоломеј нечовечан.Да по својој свирепости превазилази све одступнике.
То што спомиње есфигмен као манастир огакле је преподобни Антоније Кијевопречерски пошао у Русију да би код Кијева подигао пештере где ће касније да се подигне Кијевопечерска лавра.Нити умањује манастир Есфигмен као последње упориште Истинског православља.Нити потврђује било шта друго што се говори против синода вархиепископа Хризостома другог.Нити против СИПЦ.
Реци ми да ли поштовање иконе Пресвете Богородице Тројеручице од стране СИПЦ је нешто што говори против исправног исповедања СИПЦ?
 
Da li je i ovaj clanak tacan:


"U najnovijem broju lista Srpske pravoslavne crkve "Pravoslavlje" preneto je saopštenje u kojem se kaže: "Manastir ističe da je laž da on odbija da prizna jurisdikciju Carigradske patrijaršije i da spominje ime patrijarha Vartolomeja". Navodi se da manastir Esfigmen sada ima 117 monaha, i moli za moralnu podršku."

http://a41655540.web.aplus.net/esphigmenou/news/glasjavnosti-12-20-02.html

Они спомињу трон цариградске патријаршије.Не цариградског патријарха.
 
Брате Владане, ти си не заустављив. Човече, ајде мало охлади главу своју...
Све време овде говориш да "матејевци стоје иза ове теме" и да ми "тумачимо погрешно на енглеском језику".
Човече, схвати: немам везе са овом темом нити сам икако утицао на Храстовника да то помиње!....А Влада није матејевац већ је званично: "СПЦ-анархо-матејевац". Мене, додуше, ниси лично поменуо али јеси по иницијалима и закључујем да на мене мислиш?....Није поштено брате.
Есфигменци нису екуменисти нити признају тајне МП, а чак и да су у свом интервју написали како "МП има 15 милиона чланова као највећа Православна Црква" то опет не би било нетачно јер МП јесте (официјално) Православна Црква и то највећа!
И у тим речима нема ништа лоше јер се зна да је званично (официјално) Православље-екуменистичко (јеретичко) иако користе административно име као "Православни".

Међутим, есфигменци јесу у прелести што припадају расколничкој флоринској Цркви, а скоро 50 година су били у заједници са новокалендарцима док су други крварили за Христа и немају ни морално ни догматско право да себе називају као "синове грома" или "стубовима Православља" кад то нису.
Да не помињем друге доказе њихове неправославности, довољно је само поменути писмо твог духовника (а мог бившег пастира) оца Акакија који у писму о.Серафиму признаје да у Есфигмену има компромиса са вером!
То је еклатантан доказ и то се не може оспорити.
И зато, не величај их без разлога, нити их треба осуђивати без разлога већ само по правди Божихој судити! (тј. расудити).:neutral:
Срђане ти једноставно измшљаш.Могућ компромис.А који компромис?Што спомињу трон цариградског патријарха.А што ти је компромис.:hahaha:
 
Da li je i ovaj clanak tacan:


"U najnovijem broju lista Srpske pravoslavne crkve "Pravoslavlje" preneto je saopštenje u kojem se kaže: "Manastir ističe da je laž da on odbija da prizna jurisdikciju Carigradske patrijaršije i da spominje ime patrijarha Vartolomeja". Navodi se da manastir Esfigmen sada ima 117 monaha, i moli za moralnu podršku."

http://a41655540.web.aplus.net/esphigmenou/news/glasjavnosti-12-20-02.html
Тај чланак је сасвим контрадикторан јер: да Есфигменци заиста признају Васељенског патријарха онда их не би изгонили из манастира а ту пише (из саопштења Цариграда) да "не поштују хијерархију".
Па како онда да их истовремено "признају" а опет са друге стране да их "не поштују"?!
Ипак, верујем да је ово саопштење из СПЦ нетачно из простог разлога што сам баш у то време (2002.године) био у Есфигмену и знам да тада нису признавали Вартоломеја.
А пре пар месеци сам чуо да су у манастиру почела превирања између две "струје" и видећемо која ће надвладати....
Изгледа да ће Есфигменци ускоро да попусте али нека време то покаже!:neutral:
 
Срђане ти једноставно измшљаш.Могућ компромис.А који компромис?Што спомињу трон цариградског патријарха.А што ти је компромис.:hahaha:
Шта лупаш?..У саопштењу се помиње и Вартоломеј, а ја верујем да је то лаж јер знам (бар до сада) да нису помињали Вартоломеја.
А за компромисе питај твог Акакија: он је то написао у писму а не ја!:rtfm:
 

Back
Top