Ne znam sta da radim...molim pomoc

bojanMa

Početnik
Poruka
2
Naime , imam jedan veliki problem, pa bih Vas molio sto vise saveta, jer moram sto pre da prelomim na koju cu stranu.

Radio sam godinu i po dana u jednoj velikoj stranoj firmi, i sve je bilo super, ta vrsta posla koju sam obavljao mi je savrseno odgovarala, ali onda u Martu zbog krize je firma ugasila predstavnistvo u Srbiji i svi smo postali tehnoloski visak.

2 meseca sam konkurisao na osnovu oglasa za novi posao, imao nekoliko intervjua, pa sam tako krajem Maja dobio ponudu jedne domace firme koje je privatizovana pre par godina od jednog stranog investicionog fonda. Dobio sam posao slican kakav sam obavljao u prethodnoj firmi, sa nesto manjom platom, ali su mi uslovi u tom trenutku odgovarali, stim sto je naravno probni period na 3 meseca. Krenuo sam jako ambicizno, i energicno, ocekujuci da je konacno ova firma prava za mene. Medjutim, malo po pocetku, poceli su da se javljaju razno razni problemi u organizaciji ove firme, koji su mi ukazali da nije bas sve tako "bajno" i da je se firma tesko finansira. Samim tim, usledio je "hladan tus" kada sam saznao da prva plata kasni 18 dana, koja uzged nije bila cela. Nastavio sam dalje ubedjujuci sebe da je taj mesec bio tezak i da ce sve biti bolje, a u medjuvremenu se "otvara" gomila drugih problema, gde je bukvalno sve, tj. glavni cilj firme spao na moja ledja. Tako da vise nisam bio samo konsultant, nego i pravnik, racunovodja, i slicno. Cisto iz radoznalosti sam krajem Juna 2009 godine konkurisao na jos par mesta za posao nadajuci se da ce mozda nesto bolje iskrsnuti. I kako to biva, kada sam se najmanje nadao, stigao mi je poziv od jedne manje strane firme, sa ponudom za posao slican onima koje sam do sada radio, ali ipak nesto drugaciji. Ponudili su mi uslove nesto malo bolje , svega 2-3 hiljade vecu platu, sa probnim periodom na 3 meseca,gde je potrebno da ispunim i pojedine tkz. targete , sto je zahtevnije u odnosu na trenutni posao koji imam, ali imao sam osecaj da je ta firma nekako mnogo stabilnija u svakom pogledu u odnosu na ovu u kojoj sam trenutno.

Dogovor sa tom firmom je da krenem sa radom od pocetka augusta, ali ja prosto ne znam sta da radim. Ovaj posao koji trenutno imam, i pored toga sto ima puno problema, firma nije finansijski stabilna, je posao koji volim i koji provereno znam da radim. Medjutim, ima toliko "kocnica" koje mi ovaj posao cine jako psihicki teskim, a i neorganizovanim. Imao sam i par konflikta sa starijim kolegama, ali sve se na kraju dobro zavrsavalo, medjutim, ja trpim, i pokusavam da se ne obazirem na veliku neorganizovanost. Velika su ocekivanja od mene, ali nekada imam osecaj kao da se borim protiv vetrenjaca, i to samo iz razloga sto sam sputavan iznutar firme. Istice mi probni period za par nedelja, ali mi je vec najavljeno da ce mi Ugovor biti produzen jer sam zadovoljio. Sa druge strane, imam tu novu firmu koja me ceka da pocnem sa radom od pocetka augusta, za posao koji direktno nikada nisam radio i gde su ocekivanja mnogo veca, nisam siguran da li mogu da opravdam ta ocekivanja. Medjutim ta firma mi uliva poverenje , i mislim da nikako necu imati probleme koje sam imao u firmi u kojoj sam trenutno.

Apsolutno ne znam sta da radim, da li da stisnem zube i nastavim dalje ovde i u ovakvim uslovima,da radim posao koji znam i volim, gde svaki novi dan moze doneti ili gore ili bolje, ili da predjem u tu drugu firmu , gde je sve mnogo bolje organizovano i sigurnije, a opet gde je neka nova vrsta posla, gde nisam siguran da li mogu da ispunim ocekivanja.

Molim Vas vase savete, jer jednostavno ne znam sta da radim, a moram brzo da prelomim !!!!
 
Не тражити савет од нас не познатих ,имаш породицу па види са њима

Sasvim ispravno razmisljanje......
Sa dodatkom..........
Nemoj da nekad u zivotu zazalis zato sto nisi prihvatio ponudu....
Ne verujem da ces ikada zazaliti ako napustis firmu koja je neorganizovana, i u kojoj nemas perspektivu(to si prakticno sam rekao).....

Ja sam se cesto drzao one izreke, da je najgore tapkati u mestu....Nekada je bolje napraviti i mali korak nazad, nego stalno biti u mestu.

PS:Kako sam kazes, svoj posao poznajes, i odlicno ga radis.
AKO je tako, onda idi iz te firme u drugu, trazi bolje, a posao
ces na osnovi znanja uvek naci.......

Pozdrav ,sretno u izboru.
 
raspituj se puno i pre ili kasnije dobices informacije o poslovanju tih firmi.
pogledaj finansijske podatke na sajtu apr (mada su i oni varljivi), proveri status računa na sajtu nbs.
ako je u pitanju nesto nešto srodno tvom poslu, a sposoban si, snaćices se.
ja sada radim neke poslove koje ranije nisam nikada radila i kojih sam se pribojavala, ali nisam imala probleme da uđem u štos i to oslanjajući se pretežno samo na sebe. sve se da naučiti u hodu. a i učenje novih stvari je samo po sebi korisno, pogotovo ako je srodno onome što radiš. ako ti je struka "široka" (a takvih je puno), retko gde ti se pruža prilika da radiš posao u kome za tebe nema zagonetki, sem ako si baš specijalizovan i baš nađeš nešto iz domena svoje specijalnosti, što je ređi slučaj (mada ja generalno nisam za mnogo "šaranja" i za to da znaš o svemu pomalo, a ni o čemu mnogo).
drugo, sam najbolje znaš koliko ti je dobro/loše, kako ti problemi utiču na tebe... i kakva je tvoja perspektiva u toj priči...
imaj u vidu otkazni rok, ako je ugovoren probni rad - 5 dana.
 
Poslednja izmena:

Back
Top