Avast

Protektor

Aktivan član
Poruka
1.121
Nedavno sam počeo da koristim ovaj software i svidja mi se kako radi ali prilikom jednog skeniranja mi je registrovao "zarazu" na nekom sistem volume fajlu.Od tada mi stalno briše drajver za muzičku kartu koju koristim već dve godine.To se dešava neprimetno i bez najave.Kad startujem neku igru tek tada saznam da mi je zvuk "izbrisan"
Kako da prevazidjem ovaj problem?
 
Težak je Avast,dobar za neke stvari,mada je meni svojevremeno prelazio preko trojanca koga mi je brisao AVG,koji je kao mnogo slabiji:neutral:
 
- desni klik na avast! ikonicu u donjem desnom uglu
- odabereš opciju "Podešavanje programa..." iz menija koji se pojavi
- odabereš "Potvrde" i označić kvadratić ispred koga piše: "Pitaj pre brisanja datoteka iz Kovčega za viruse"
- odabereš "Izuzeci" i idi na opciju "Dodaj" ukoliko znaš putanju do drajvera; ako ne znaš idi na opciju "Pregledaj...", pa je nađi sam

Posle ovoga avast! više neće brisati drajver.
 
- desni klik na avast! ikonicu u donjem desnom uglu
- odabereš opciju "Podešavanje programa..." iz menija koji se pojavi
- odabereš "Potvrde" i označić kvadratić ispred koga piše: "Pitaj pre brisanja datoteka iz Kovčega za viruse"
- odabereš "Izuzeci" i idi na opciju "Dodaj" ukoliko znaš putanju do drajvera; ako ne znaš idi na opciju "Pregledaj...", pa je nađi sam

Posle ovoga avast! više neće brisati drajver.

Poslušao sam te pa ćemo videti šta će biti.
Hvala:worth:
 
Pre dve nedelje sam radio komp koji je zarazen virusom preko usb flesa, Avast na flesu nije nasao nista, tek kad sam instalirao Aviru nastalo je klanje virusa, ni pre nisam bio pristalica Avasta, ali sam se i sad uverio na konkretnom primeru da je Avast za izbegavanje.
AVG nije los, a Avira je stvarno dobra.
Na www.avira.com imas free verziju koja radi sve sto ti je potrebno.
 
ne ides na to podesi/promeni lozinku,nego kliknes na ikonicu avasta i pokrenes program i videces kad ti se otvori prozorcic pisace ti registracija na to klikni i ubaci kljuc i zatim ok
 
ma nema na cemu,ali mogu ti reci i ja sam koristio avast do neki dan,onda sam instalirao eset smart security 4 i nasao mi je 2-3 virusa koje avast nije ni prepoznao i zato sam izgubio poverenje u njega,jedina prednost je sto ne trazi kljuceve kao kasp i eset i duze traje licenca,ali eset je eset;)
 
Meni je Avast unistio komp bolje brisi to
Mogao bi da obrazlozis kad nesto kazes...:rtfm:
ma nema na cemu,ali mogu ti reci i ja sam koristio avast do neki dan,onda sam instalirao eset smart security 4 i nasao mi je 2-3 virusa koje avast nije ni prepoznao i zato sam izgubio poverenje u njega,jedina prednost je sto ne trazi kljuceve kao kasp i eset i duze traje licenca,ali eset je eset;)

Sve zavisi,neke viruse ti je prepoznao Eset,neke bi ti prepoznao Avast itd.
Ni jedan virus nije savrsen,a korisnici drze onaj sa kojim do tog trenutka nisu imali problema...
Sve je stvar navike...;)
Evo ja sam npr.imao iskustva sa AVG-om koji je propustio gomilu virusa,dok ga drugi hvale.
Ne mora da znaci nista.;)
 
Danas ja sretnem nekog lika i on mi dao kljuc da prebacim sa Avast Home na Avast Professional. Dodjem ja kuci, ubacim taj kljuc, on mi valjda prebaci na Pro, medjutim ne moze da se updateuje virusna baza. Ja ti onda skinem sa Avastovog sajta Avast Uninstaller i izbrisem Avast i instaliram Kaspersky Internet Security 2010. Skeniram komp sa Kasperskym i zamisli ne nadje nista. Ili sam imao dosta srece da me virusi zaobidju ovih 10 mjeseci ili je Avast Home dobar antivirus.
 
Danas ja sretnem nekog lika i on mi dao kljuc da prebacim sa Avast Home na Avast Professional. Dodjem ja kuci, ubacim taj kljuc, on mi valjda prebaci na Pro, medjutim ne moze da se updateuje virusna baza. Ja ti onda skinem sa Avastovog sajta Avast Uninstaller i izbrisem Avast i instaliram Kaspersky Internet Security 2010. Skeniram komp sa Kasperskym i zamisli ne nadje nista. Ili sam imao dosta srece da me virusi zaobidju ovih 10 mjeseci ili je Avast Home dobar antivirus.

Nema razlike izmedju home i professional verzije...
Pa cim te je toliko dugo lepo sluzio,zasto bi prelazio na Kaspera?
 
Nema razlike izmedju home i professional verzije...
Pa cim te je toliko dugo lepo sluzio,zasto bi prelazio na Kaspera?

Stao mi update na Avastu a vukla me znatizelja da vidim kako radi Kaspersky. Gruvacu ovaj Kaspersky mjesec dana trial, pa cu mjesec dana Eset, pa mjesec dana Bitdefender, pa F-Secure, pa cu onda malo isprobati Aviru i na kraju se vratiti na Avast ili ostati na Aviri.
 
toliko kuknjave na avast-niko se ne seti da ode na podesavanja i program podesi svojim potrebama......a posle ne valja avast.valja nego mi ne znamo da ga podesimo-nije samo instaliraj i zaboravi.
 

Back
Top