Latentna islamofobija u Nemačkoj

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.396
U Nemačkoj je veoma rašireno antiislamsko raspoloženje. Diskriminišu se žene koje nose maramu, napadaju se džamije. Stručnjaci upozoravaju da je nephodno definisati razloge za ovakvo stanje.

0,,4022092_1,00.jpg


Ajman Mazjek, generalni sekretar Centralnog saveta muslimana kaže:

„Već više godina postoji antiislamsko raspoloženje – ima napada na džamije, svakodnevna je diskriminacija žena koje nose maramu, psuju ih, vređaju. Političari ne upućuju jasne poruke iz kojih bi se videlo da je borba protiv ekstremizma zajednička stvar, ali da se mora praviti sasvim jasna razlika između ekstremizma, islamizma i muslimana koji mirno žive u ovoj zemlji".

Da li su svi napori uzaludni

Kako Mazjek objašnjava tu latentnu islamofobiju u nemačkom društvu, pogotovo imajući u vidu velike napore uložene poslednjih godina kako bi se podstakli dijalog i veće međusobno razumevanje?

„Rekao bih drugačije: da nije bilo tih napora i podsticanja razumevanja, međusobnog upoznavanja – kakva bi tek onda bila situacija, šta bi se onda dešavalo u našem društvu? Možda bi bilo mnogo gore. Da su muslimani, islam deo ove zemlje pre samo nekoliko godina mnogima nije bilo jasno".

Opravdane kritike

S druge strane, Mina Ahadi, generalni sekretar „Centralnog saveta bivših muslimana", kaže:

„I mi smo se bojali, i mi smo žrtve tog islamističkog terora, mi smo pobegli i živimo ovde. Smatram da su u pravu oni koji se boje terora ili kritikuju ubistvo iz časti, prinudu da se nosi marama, diskriminaciju žena i šerijatsko pravo. Sve te kritike, ili strahovanja ne mogu se smatrati islamofobijom".

Inače, razloge za netrpeljivost Ajman Majzek ne vidi samo u 11. septembru – religiozno odbacivanje ima mnogo dublje korene i nekada je dovelo do krstaških ratova. Ulogu igra i nepoznavanje islama, a ne bi trebalo zaboraviti ni privrednu situaciju: u teškim i neizvesnim vremenima ljudi su skloni da frustracije iskale na manjinama.

http://www.dw-world.de/dw/article/0,,4518868,00.html?maca=ser-Blic Online-2569-xml-mrss

Zanimljivi su ovi nazovimiroljubivi novinari,neće da pomenu probleme koje prave muslimani u Francuskoj,misle da Nemci nemaju pojma šta se dešava sa Evropom.Lepo je poštovati tuđe običaje ali niko nije blesav pa da ne vidi kako muslimani nigde u Svetu ne poštuju građane i vlast zemlje domaćina u koju dođu da žive niti njihove zakone i običaje.
 
Šteta što niko ne odgovori na ovu temu...Naravno,da je sramota za same nemce,ono što ima se događa od kraja Drugog Svetskog Rata...Od nacije sa prevelikim ponosom postali su mgacin za turke,''bošnjake''.albance,pakistance...Razumem njihov gnev i tugu.
 
Ja sam postavio temu Dosao mi stric iz Marseja na temu Arapa.
Odmah su me svi napali ali evo vidite sta rade u Nemackoj.
Dakle sve je isto gde god su muslimani imate rat,Indija,Izrael,Filipini,Tajland,Kina,U Egiptu ubijaju Kopte,Turci pobili oko 2 mil Jermena ko zna koliko Grka,zatim Kipar,Kosovo, do sutra bih mogao da nabrajam.
 
U Nemačkoj je veoma rašireno antiislamsko raspoloženje. Diskriminišu se žene koje nose maramu, napadaju se džamije. Stručnjaci upozoravaju da je nephodno definisati razloge za ovakvo stanje.

Ovo ce mozda zvucati cudno i neocekivano, a wacky off-the-wall theory, kao sto kazu u Paracinu, ali da to nije zato sto im je pun k. brkatijeh Turaka, debelijeh Turkinja, dimija, zarova, feredzi, minareta, dzamija i svih ostalih rekvizita nove multikulturalne nemacke zbilje?
 
Ovo ce mozda zvucati cudno i neocekivano, a wacky off-the-wall theory, kao sto kazu u Paracinu, ali da to nije zato sto im je pun k. brkatijeh Turaka, debelijeh Turkinja, dimija, zarova, feredzi, minareta, dzamija i svih ostalih rekvizita nove multikulturalne nemacke zbilje?
Sasvim normalno.Dosele se tako neki pećinski ljudi u neku tehnološki i ekonomski naprednu državu i traže od većine da se povinuju njihovim pećinskim običajima i uče njihov jezik.Ne ide to tako.
 
Pa kad je Svaba bio glup ?

Hmm... onda kad je jedan bolestan covek uspeo da ideju nacizma proda milionima svojih sunarodnika?


Baj d vej...
U svetu postoji i Srbofobija, i Albanofobija, i strah od kol'ko hoces etnickih grupa... jer ljudi tamo zive sa predrasudama. Npr. u trznom centru nadomak Minhenskog aerodroma ima onaj kao bim gde lete reklame i poruke... I poruka u fazonu "Don't steal" prevedena je na jezike etnickih grupa koji su po statistici najveci kriminalci... tako da sam imao priliku da procitam na Srpskom jeziku poruku "Ne kradi, bices uhvacen" ili tako nesto...

Sto se konkretno ove teme tice, mislim da treba napraviti razliku izmedju ekstremnog Islama koji ni u jednoj normalnoj zemlji nije dobrodosao, i svakako mora biti sankcionisan, i ljudi koji su normalni gradjani muslimanske veroispovesti.
To dal' ces ti da nosis maramu, ogroman zlatni krst na grudima, sajkacu, ili nesto peto je tvoja stvar... i nikako ne sme da bude razlog diskriminacije.
 
--------------------------------------------------------------------------------

Da, stvarno su ludi ti Nemci sto na srpsko-hrvatskom pisu "ne kradi" s obzirom da svi nasi najveci kriminalci nikad nisu provodili godine po Nemackoj, pljackajuci, ucenjujuci, reketaseci, ubijajuci, dilujuci.

Neobicno me pogadja ta njihova 'diskriminacija'. Ali stvarno.

hehehe
največi vam je kriminalac narod.
nešto su mafija tipa AL Capone pink panther etc...

ali nešto je da je mafija u istini narod.
nikad ane znaš kada ti če *pošten emigrranta* da ti skin nešto sa štacune
ko cigani.

nešto su organizacije mafijaške, koj isi ipak nakon svega zasllužijo aplavz
al nešto su wannabe iq 85 kavbojci i gansterji sa pistoljima ZASTAVA i GIN-SU noževima al ovdje su hrvati bosanci Srbi turčini arapi črnci i ovakih imajo Njemci PUN ***** što nisu ni zajebani ni smješni nego ono *cigani*

__________________
 
Pitanje koje se postavlja jeste zasto niko ne nalazi za shodno da nas ubedjuje da su, recimo, budisti fini i miroljubivi ljudi? Po Nemackoj i Francuskoj imas konkretno mnogo Vijetnamaca, u Svajcarskoj puno Tajlandjana, itd.

Eto nepravde, samo jadne muslimane neko negativno stereotipizira, od Kine i Australije do Nigerije i Nemacke.
 

Back
Top