Jupiter u nevolji

Ja ne znam ko je izneo tj ambiciozni podatak o pretvaranja jupitera u novo sunce, ali taj lik je ocito teski foler i plagijator.

Prvo, ta ideja je osnova Klarkove Odiseje 2010.
Preludijum tome je 2001.

Na kraju romana (a i filma) Jupiter se i pretvara u novo mini sunce solarnog sistema, uz dejstvo sila samo-replicirajucih monolita nepoznatog (vanzemaljskog), ali zasigurno vestackog porekla.

Mislim, jedan od klasika sci fi zanra da posluzi za plagijat...hahahahaha.. :)

Drugo, Klarkova ideja iz Odiseje da se jupiter pretvori u sunce je na cistoj humanoj bazi.
Njegova ideja koju je kroz delo realizovao odise covekoljubljem, ljubavi ka prirodi, postovanju iste i nadasve ljubavi ka nauci.

:)

Nije plagijator, covek je i na pocetku pomenuo Klarka da je pisao o tome, da je verovatno znao mnogo vise, nego ja nisam hteo to da napisem jer sam znao da ces odma da ides na to. Evo sta kaze jos:

"Interesantno je da jedan pisac je napisao knjigu koja je bas o ovome.Arthur C Clarke i knjiga 2010:Odyssey Two.

Logika Projekta Lucifer moze biti ne samo ekstremno uzbudjenje u kreiranju necega toliko neverovatnoga,ako ne i neka zlobna namera, moze biti i da ljudska bica da bi jedan dan izasla sa Zemlje,mora da se kreiraju uslovi za putovanje unutar naseg solarnog sistema.Da li mogu ljudska bica jedan dan da zive na Titan? Mozda,ali kako ga zagrejati?Igramo ulogu Kreatora(Boga)i pravimo solar system terraforming,na grandioznoj skali,tako sto pretvorimo Saturn u malu zvezdu koja snabdeva Titan sa toplotom i svetlosti koje su mu potrebni da se probudi. Pretvaranje jednog od nasih gasnih giganta kao Saturn,u zvezdu je sustina Projekta Lucifer.

Cassini letelica trenutno orbituje Saturn,ali ce najerovatnije biti poslata na impakt sa Saturn.Ovaj izvestaj je napisan sa pretpostavkom da ce NASA zavrsiti Cassini misiju na isti nacin kao sto je sa Galileo,da dodje do impakta.Polarni orbiti koji su trebnutno u rasporedu
omogucavaju impakt sa Saturn 7 Jula i posle tog datuma,svakih nedelju dana.Cassini projekat treba biti zavrsen 1 Jula.Cassini svemirska letelica se napaja na 2 razlicita nacina.It's thrust propellant,used for trajectory adjustments,and its main power supply for running instruments.Ovaj drugi je Plutonijum 238 i naziva se radioaktivni isotope,koji postane fizicki vruc od svojeg radioaktivnog otpada/raspada.toplota se konvertuje u struju sa
termoelektricni konverter.Kada se uzdigao,letelica je sadrzala skoro 33 kg plutonijum 238 dioxide gorivo unutar 216 pellets koji su podeljeni u 3 grupe od 72.Svaka grupa ima jedan radioisotope thermo-electric generator."
http://forum.superzona.org/index.php
 
Boze mili, koje nebuloze.
Pa zar ti zaista mislis da ce jedna letelica koja se obrusi na Saturn, isti da pretvori u neko sunce?

I molim te objasni mi, koji se to procesi na saturnu odvijaju da mu fali samo mala inicijacija nekog "impact-a" pa da eksplodira u novu?

Drugo, kada je taj shit od plagijatora to uopste spomenuo?
Jel ti znas kada je 2010. uopste napisana?

Deco, deco...svi ti sajtovi -sekte vam samo truju mozak glupostima.
I poradi malo na pravopisu covece, jedva sam skontao sta si hteo da kazes.
Obrati paznju na razmake, nove redove. Iza tacke obavezno ide razmak, da tekst ne bude zbijen....i gramatika...joj.. :)
 
Rekao je shef jos pre, tj pre nego sto je taj "komet" udario u Jupiter da ce se to desiti.
Da bi Jupiter pretvorili u sekundarno Sunce. Tj da zapale Jupiter da svetli kao Sunce.

Chitao sam to pre vise od pola godine, i gle cuda pre neki dan udari nesto u Jupiter,
naravno oni ce lagati da je to "komet, ili satelit ili kometoida" i nece priznati da su to oni
izazvali (Iluminati i Masnoni).

Inace, neznam zasto, ali mislim da mi se svidja svetleci Jupiter, mozda gresim ali me fascinira
to da cemo imati u sistemu planetu koja ce svetliti i zraciti toplotu. :D

Mozda to urade i sa Saturnom.
 
Ne kazem da ne bi bilo lepo imati jos jedno sunce. Da ne pricam o ekonomiji i proizvodnji hrane itd...
Ali cisto sumnjam da je nasa nauka toliko uznapredovala da bi mogla da "zapali" jupiter.

Onda, gde tu moralni aspekat?
Najverovatnije mesto za vanzemaljski zivot u solarnom sistemu je upravo okolina jupitera, a apsolutni favorit je njegov mesec Evropa.

Zar ce to 'ladno da oduvaju, bez prethodnog ispitivanja da li ima nesto tamo ili ne?

I na kraju, da li uopste znaju kakav ce efekat imati remecenje gravitacije najvece planete u sistemu?

Ne verujem da bi se usudili na takvo nesto, ako nisu apsolutno sigurni, i ako nema naucnih dokaza u sprovodljivost te ideje.
 
Pretvoriti Jupiter u novo Sunce?
Teorijski sasvim moguce, ali za covecastvo toliko nedostizno da o tome ne vredi ni raspravljati.
Za neku vanzemaljsku civilizaciju?
Pa civilizacija koja bi to mogla prakticno da ostvari bi na nas gledala sa iste one visine sa koje mi danas gledamo amebe.

Jupiter i jeste ustvari "neuspelo" Sunce.....ali ako priroda nije uspela da u njemu pokrene termonuklearne "peci", to covek nece uspeti sigurno.
Ustvari, kada bi uspeo kojim slucajem(a jedini nacin je dodavanje velike mase Jupiteru), onda bi nastao binarni sistem dve zvezde.a takvi sistemi su veoma nepogodni za bilo kakav oblik zivota jer usu veoma nestabilni.
 
Binarne zvezde (dve koje se vrte oko sebe) bi napravio pravi gravitacioni cirkus u solarnom sistemu

Ne smatram da je Jupiter neuspelo sunce, pre ce biti neuspelo formiranje velike planete.
Da li jupiter ima cvrsto tlo?
Uvek sam se pitao to, ali nikako da proverim...a mozda ne znaju ni NASA eksperti...
 
Binarne zvezde (dve koje se vrte oko sebe) bi napravio pravi gravitacioni cirkus u solarnom sistemu

Ne smatram da je Jupiter neuspelo sunce, pre ce biti neuspelo formiranje velike planete.
Da li jupiter ima cvrsto tlo?
Uvek sam se pitao to, ali nikako da proverim...a mozda ne znaju ni NASA eksperti...

Koliko se secam, Jupiter je prakticno sunce, jer Jupiter u polju infracrvenih(ili ultraljubicatih) zraka zraci isto onoliko koliko Sunce....Njemu jednostavno fali jos mase koja bi gravitaciono nadjacala slabu silu, te velikim sazimanjem potpalila termonuklearnu pec......
 
"Interesantno je da jedan pisac je napisao knjigu koja je bas o ovome.Arthur C Clarke i knjiga 2010:Odyssey Two.

Smiješno. Roman se uopšte ne zove tako (iako liči). Ovo je neko sa srpskog preveo na engleski, da bi bio uvjerljiviji. Ne vjerujem da bi neko kome je engleski jezik maternji, izvalio ovakvu glupost. To je kao da neko ovdje kaže kako je nešto pročitao u Andrićevom 'Mostu na Drini'.
 
Objasnjenje je jednostavno, binarne zvezde iz alph centauria naprave gravitacioni talas,koji dodje do Ortovog olaka saljuci meteore van i unutar Suncevog sistema,Jupiter kao gravitaciono snazna planeta kao lepak privuce i razbije meteor na 10 delova koji udare u njega i naprave najveci vatromet koji smo ikadada videli.
 
"Davno sam izneo podatak o ambicioznom planu da se napravi Jupiter drugo Sunce.Mnogi smatraju da je to nemoguce,ne uzimajucii u obzir da je vec u procesu i da taj proces treba biti zavrsen do 2010,a ta 2010 vise nije tako daleko.Pored toga,the string of pearls kometa nije bila obicna kometa i bila je navedena da udari Jupiter na strateska mesta da bi mogao da se zapocne ovaj proces.

S ozbirom da me mrzi da citam ama bas sve na ovoj temi reci cu ti da je taj covek budala.
Zasto?
Zato sto bi Jupiter trebalo da bude MNOGO (znaci bez jedno 50 masa Jupitera nista) tezi nego sto jeste da se "pripali".
Tacka.
 
Poslednja izmena:
"Davno sam izneo podatak o ambicioznom planu da se napravi Jupiter drugo Sunce.Mnogi smatraju da je to nemoguce,ne uzimajucii u obzir da je vec u procesu i da taj proces treba biti zavrsen do 2010,a ta 2010 vise nije tako daleko.Pored toga,the string of pearls kometa nije bila obicna kometa i bila je navedena da udari Jupiter na strateska mesta da bi mogao da se zapocne ovaj proces.

Ako vec govoris o grandioznim poduhvatima bolje da pocnemo konstrukciju Dajsonove sfrere(ko je igrao Freelancera),barem bi uhvatili dobar deo energije,ovako,gadjanjem meterorima ionako nije moguce izmaltretirati Jupiter da postane blio sta drugo.

http://en.wikipedia.org/wiki/Dyson_sphere
 
Jao,majko mila,šta pročitah sve ovdje...
Jupiter je PRAKTIČNO SUNCE...
Kometa koja NIJE KLASIČNA,VEĆ JE NAVOĐENA...
Šta ono još bi?
Napisao je njigu(a ta ne postoji,ili je pisao šarlatan).
Kao da sve skidaju sa Topix Edmonton foruma.
:dash:
I jopet.
:dash:
Hit me,bay,one more time.
:dash:
:hahaha: :hahaha1: :cool:
Knjige u šake,KNJIGE,bre!!!
Prvo o Sunčevom sistemu,pa onda o galaksiji,pa Mehanika nebeskih tela...
Ovo jes forum zabave i zezanja,ali količina gluposti na njemu je ipak prevelika.
 
Jao,majko mila,šta pročitah sve ovdje...
Jupiter je PRAKTIČNO SUNCE...
Kometa koja NIJE KLASIČNA,VEĆ JE NAVOĐENA...
Šta ono još bi?
Napisao je njigu(a ta ne postoji,ili je pisao šarlatan).
Kao da sve skidaju sa Topix Edmonton foruma.
:dash:
I jopet.
:dash:
Hit me,bay,one more time.
:dash:
:hahaha: :hahaha1: :cool:
Knjige u šake,KNJIGE,bre!!!
Prvo o Sunčevom sistemu,pa onda o galaksiji,pa Mehanika nebeskih tela...
Ovo jes forum zabave i zezanja,ali količina gluposti na njemu je ipak prevelika.


Ne vazi ovdje, buraz...zar nisi skont'o da ovde zakoni ljudski ne valjaju?

Budjav lebac & Cirkus Kolorado..., mrdjo.. :):)

Postupi poi naredjenju, i niko ne sme da vas bije...Mocni Rendzeri garantuju.. :):)
 
Jupiter jeste neuspelo Sunce, Tj tako su ga naucnici klasifikovali, najvise zato sto se uglavnom sastoji od Helijuma I hidrogena al mu fali jedno 60-tak masa koje sada poseduje da bi gravitaciona silva bila dovoljno velika pa da zapocne fuziju....A pored Jupitera, koje je inace Gasni Gigant ( ne lukoil ili kako vec ) Gasni Giganti su i Saturn, Uran i Neptun.....

A uzevisi u obzir je je Jupiter oko 300puta tezi od Zemlje i da preko 1000 Zemlji moze da stane u njega, Tesko da neki mali brodic koji su napravili ljudi iz senke moze nesto da uradi, cak i da napravi toliki "oziljak" kako se vidi na tim slikama....
 
Poslednja izmena:
Na koga se to odnosi?

Hajde nisam se dobro objansio, nije ga klasifikovali vec ga neki naucnici tako nazivaju jer se vecinom sastvoji od helijuma i vodonika, al nije nastao kao sunce niti ima dovoljno veliku masu. Masa mu je manja od 1% mase Sunca...

A da neko dodje u "zapali" Jupiter je isto toliko glupo kao da neka tajna vlada zapuca neko sranje u njega i izazove fuziju.... Jer mu je masa nekoliko desetina puta manja od potrebne, a sa obizrom da je masa Jupitera vise nego 2 puta veca od mase svih planeta u nasem Suncevom sistemu, kranje je neverovatno da se na neki nacin na njemu i dogodi fuzija, mozda da imas onaj svemirski brod iz Vodica kroz Galaksiju za autostopere...
 

Back
Top