Zasto se hula ne svetog duha nikad nece oprostiti?

Да читаш Свето писмо било би ти понато ко је то рекао.
citao sam "sveto" pismo .."svetim" su ga proglasili ljudi..pisali su ga ljudi i tumace ga ljudi..i u njega veruju ljudi..i prenose ga ljudi i brane ga ljudi kao sto ga i napadaju ljudi..obicni ljudi..isti oni sto su kasnije spaljivali na lomaci "nevernike" kopernike i galileje..
 
a ti kao znaš odgovor...:lol:

Ozbiljno je pitanje.
Možda ti se mogao dopasti ovaj odgovor
Nije nasrtaj na drugo biće (bio to Bog,sveti Duh, čovek ili životinja) ono što propisuju ljudi ili njihove organizacije ili religije.
Sve ono što potekne od bilo koga od nas bilo verbalno, misaono ili delom a što nije izraženo najvišom ljubavi podleže tačno odgovarajućoj meri u skladu sa Zakonom Uzroka i Posledica.
Ne radi se o tome da će neko od nas uspeti povrediti Boga, Sveti Duh ili bilo koga ko je duhovno uznapredovao, jer neće, već se radi o tome da sam pojedinac nauči živeti isključivo u skladu sa najvišim principima ljubavi.
Zato se ovaj zakon i zove još Zakonom Karme ali i Zakonom zub za zub. (Naravno zbog ne znanja ljudi su umesto da mu se povinuju uzeli da ga sami sprovode i time osmislili osvete.)
Evo jednog primera koji može biti interesantan.
Pre otprilike 18 godina seda jedna žena pored mene na klupi u parku.
Počinjemo razgovor koji je spontano skliznuo na polje duhovnosti. U jednom trenutku reče: "Neznam zašto ali nešto me strašno podstiče da ti ispričam san kojeg do sada nikome nisam pričala. Kada je moj sin bio beba, sada je tvojih godina, usnila sam san u kojem mi je Sveta Petka rekla da povečem svoje zle reči ili će mi uzeti što mi je najmilije. U toku dana dete je prestalo jesti i dobilo je neku bledu boju. Naredne noći se ponovio san a dan iza toga je dobilo potpuno modru boju.
Bilo je na ivici izmedju života i smrti. Tek tada sam se setila sna, povukla sam reči i dete je povratilo boju, ozdravilo i počelo jesti. Sada je to odrastao čovek sa porodicom u inostranstvu.
Ali od tada strogo vodim računa da nikada ni o kome i ni po kom pitanju ne govorim išta negativno..."

Razlog zašto joj je dat takav san i ko je stajao iza njega kao i zašto je podstaknuta da ga meni ispriča ovde nećemo iznosti (osim ako nekoga interesuje).
 

Back
Top