Sta bi bilo da Eva nije zagrizla zabranjenu jabuku?

Nidza995

Gost
Poruka
386
ko nije upoznat sa mitom, neka procita ovaj mali uvod. ovo sam sve pisao mojim recima, pa neka me neko ispravi ako negde gresim.

prema bibliji, Postojali su samo jedan covek i zena. Ziveli su u svetu bez oskudica i gladi, imali su sve sto su pozeleli. mogli su da uzimaju plodove sa svakog drveta, OSIM sa jednog, koje je bilo nasred vrta, zabranjenog. Bog im je to zabranio, ali radoznalost zene, koja je po nagovoru zmije(po nekima je to bio djavo prerusen u zmiju) zagrizla jabuku, doveo je svet ovakvim kakav sada jeste. da Eva nije zagrizla jabuku, nijedan covek danas ne bi morao da radi, nego bi jednostavno imao sve sto pozeli.

sta vi mislite, kako zamisljate svet, da se Evina radoznalost nije isprecila zabranama Boga?
 
Ta priča o Evinoj jabuci sakriva ono isto što i priča o Pandorinoj kutiji - koju je upravo pokrenuo naš kolega Oziman. Ona ne nosi stvarnost dogadjaja već simbolizuje ono što je snašlo Dušu silaskom u niže svetove. Onako kako si pitao u onom postu o svrsi života - da Duša proba sve plodove uma kako bi posle mnogo iskustava otkrila božanstvenu ljubav u sebi samoj.
 

Prilozi

  • V2818000.gif
    V2818000.gif
    14,3 KB · Pregleda: 195
Kako neko uopste moze odgovorno da tvrdi da je Eva ta koja je zajebala stvar?
Ko je uopste to napisao?Da li je taj podatak dosao od Boga licno,pa ga ne treba dovoditi u pitanje?
Sveto pismo su napisali ljudi.A ljudi su nesavrseni.Neki su i manje od toga.A cini mi se da su bas ti i pisali Sveto pismo,u koje vecina slepo veruje....
Zena je unizena,izvrgnuta ruglu i osudi...A nas Bog je kao milosrdan i pun prastanja?Pa sto joj ne oprosti?!
Velike su to podvale,lazi i manipulacije.Onaj koji je smislio tu pricu,verovatno je bio neki gabor-namcor,kome nijedna nije htela da da,pa je resio da se razracuna sa svim zenama kroz istoriju!
Sve su to gluposti!
 
Kako neko uopste moze odgovorno da tvrdi da je Eva ta koja je zajebala stvar?
Ko je uopste to napisao?Da li je taj podatak dosao od Boga licno,pa ga ne treba dovoditi u pitanje?
Sveto pismo su napisali ljudi.A ljudi su nesavrseni.Neki su i manje od toga.A cini mi se da su bas ti i pisali Sveto pismo,u koje vecina slepo veruje....
Zena je unizena,izvrgnuta ruglu i osudi...A nas Bog je kao milosrdan i pun prastanja?Pa sto joj ne oprosti?!
Velike su to podvale,lazi i manipulacije.Onaj koji je smislio tu pricu,verovatno je bio neki gabor-namcor,kome nijedna nije htela da da,pa je resio da se razracuna sa svim zenama kroz istoriju!
Sve su to gluposti!

a mozhda je eva bila curka
 
...Evi je bilo namijenjeno da zagrize jer njoj sudjena prtevara je isto kao i Judina izdaja ...moze se puno toga naslutiti u Judinom Jevandjelju ...

Dokle ce nekakve izdaje da pokrivaju neke planove pa neka su oni i viseg ranga,- Boze mi oprosti !!!

Zar nije Gospod-Bog mogao sprijeciti Zmiju ,- On sve vidi i zna ...

Neka mi je prosto ,- sto sam prost !!!
 
kad si ti vid'o boga da sprechava neshto?
Eva je dirala shta nije smela jer je bila chovek - a ljudi su odvratni

...jedan Uman Francuz rece,- Bog moze spasiti ali nece ili hoce ali ne moze ???

- a to, da je Eva covjek a ljudi odvratni je iskljuciv stav i rigidno postavljen. Eva je bila ta na kojoj su se kola slomila , mogla su isto i na Adama ali ,- eto !??
 

Back
Top