Gubici javnih preduzeca kojima upravljaju DS i G17+ dostigli 4 milijarde evra!

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.110
Gubici javnih preduzeća opasni po budžet
23. jul 2009. | Piše: Ivana Pavlović, Milan Ćulibrk | Izvor: Ekonomist
Javna preduzeća u Srbiji završila su prošlu godinu sa gubicima većim od 100 evra po stanovniku! Samo šest ključnih javnih preduzeća republičkog značaja: EPS, NIS, Železnice Srbije, Jat Airways, Putevi Srbije i PEU (Podzemna eksploatacija uglja) Resavica završila su 2008. u “minusu” od 650 miliona evra.

Da sve bude mnogo gore, kumulirani gubici javnih preduzeća dostigli su astronomskih 371,8 milijardi dinara, ili četiri milijarde evra po sadašnjem kursu!


http://www.b92.net/biz/fokus/analiza.php?yyyy=2009&mm=07&nav_id=372913

----------

Tako to izgleda kad drzavom upravljaju demokrate i experti Tadic Dinkic i kompanija

gubici javnih preduzeca, tj preduzeca monopolista u vlasnistvu drzave dostizu astronomske cifre - u nasem slucaju 4 MILIJARDE EVRA

Samo tezak debil ili bitanga moze sa preduzecem koje je monopolista na trzistu da posluje sa gubitkom!

A sva preduzeca osim Telekoma kojima upravljaju Tadicevi i Dinkicevi kadrovi su gubitasi

Naravno svaki gubitak mora da se pokrije. A u nasem slucaju sobzirom da je drzava u bankrotu a da je buzet prazan pokrice se RASPRODAJOM

Uskoro posle ove vesti sledi vest o prodaji EPS-a , Zeleznica Telekoma i tako redom....

Ova crna statistika pokazuje da DS i G17+ nisu sposobni da vode ni trafiku a kamoli drzavu!
 
Poslednja izmena:
  • Podržavam
Reactions: 27E
od sad kad god neka ZUTARA kaze ovde kako oni znaju i umeju, da su drugi gori , treba im izvuci ovaj topic na videlo.


4 milijarde evra su zhuti lopovi i banditi napravili gubitak

4 MILIJARDE

I sve cemo to da platimo mi gradjani Srbije :evil: :evil: :evil:

Da se ovo desilo u nekoj normalnoj drzavi odavno bi kompletno rukovodstvo svih tih preduzeca odavno bilo u pritvoru bez prava zalbe, a revizorske kuce bi picile po firmi i popisivale imobvinu papire ispitivale ugovore , i nakon toga bi krenuo buljuk krivicnih prijava

Ali sobzirom da je ovo Srbija, i sobzirom da su oni krali za "STRANKU I SEBE" , tj za PREDUZETJE kako to Sojic rece, od toga nema nista....
 
vidim citaju demokrate al ne komentarisu

gde su na ovoj temi filatelista, munjoliki, dellboy da nam objasne ove "expertske" rezultate njihovog poslovanja u javnim preduzecima?

Па,где си видео да се диже рука на оног ко те храни?Чим им љубимци банкротирају и кад им за јело остану само европске интеграције,певаће другу песму,ал` тад ће бити касно.:)
 
Kako to može da bude istina kad je B92 "lažovizija",širiš dezinformacije iz neprijateljske tv.

pa za tebe je B92 "svetionik istine" z:D

kad stavim izvor iz Kurira ili pressa - onda vam ne valja

kad stavim izvor sa b92 - opte vam ne valja z:D

nije valjda da ne verujes svom b92 z:D

hoces da kazes da B92 laze i da javna preduzeca koja vode kadrovi DS i G17+ posluju uspesno? :eek:
 
ma cuti TADIC I KRISTO NEMAJU ALTERNATIVU z:D

Oni su najbolji mladi menadzeri koje imamo z:D

Kako uspesno posluju vidimo iz ove statistike da su nagomilali gubitak od 4 milijarde evra , koje ce platiti gradjani Srbije iz sopstvenog dzepa :evil:
Не би требало грађани да плаћају њихове лудорије. Треба им конфисковати сву имовину и направити од њих социјалне случајеве, да виде мало шта раде хиљадама радника са својом експеризом.
 
То је у оквиру њихове политике задуживања преко које ће странац да дође у посед свега и кроји границе.Због тога ће нам још делова земље бити отргнуто.
Ништа без протеста. Али нема ко да поведе народ сви су се уталили и нафатирали преко сваке мере. Зато гомилају полицију и жандарме јер знају да ће горе проћи од Слобе!
 
Не би требало грађани да плаћају њихове лудорије. Треба им конфисковати сву имовину и направити од њих социјалне случајеве, да виде мало шта раде хиљадама радника са својом експеризом.

pa gradjani uvek placaju sve lopovluke vlasti

znam ja da ne bi trebalo al u praksi sve sto vlast pokrade i popljacka , sve dugove koje vlast napraiv - plate gradjani

tako ce i ove dugove i gubitke koje su napravile demokrate platiti gradjani Srbije. Iz budzeta

zato nece biti para za puteve, skole, mostove, obilaznice, bolnice .... Jer cemo vracati dugove i gubitke koje su napravili nasi mladi "experti i menadzeri" ala Boris Tadic Dinkic Krishto....
 
)
Ova crna statistika pokazuje da DS i G17+ nisu sposobni da vode ni trafiku a kamoli drzavu!


To je verovatno tacno,ali zato DSS,SRS i SNS nisu sposobni da pogode vek u kome se nalazi ta trafika,pa bi jedino znali da upravljaju drvenim kafancinama u kome se jedino sluzi Jelen pivo, a ovi iz NS nisu sposobni da upravljaju ni sopstvenim probavnim traktom,a kamoli nesto vise...
 
od sad kad god neka ZUTARA kaze ovde kako oni znaju i umeju, da su drugi gori , treba im izvuci ovaj topic na videlo.


4 milijarde evra su zhuti lopovi i banditi napravili gubitak

4 MILIJARDE

I sve cemo to da platimo mi gradjani Srbije :evil: :evil: :evil:

Da se ovo desilo u nekoj normalnoj drzavi odavno bi kompletno rukovodstvo svih tih preduzeca odavno bilo u pritvoru bez prava zalbe, a revizorske kuce bi picile po firmi i popisivale imobvinu papire ispitivale ugovore , i nakon toga bi krenuo buljuk krivicnih prijava

Ali sobzirom da je ovo Srbija, i sobzirom da su oni krali za "STRANKU I SEBE" , tj za PREDUZETJE kako to Sojic rece, od toga nema nista....

 
naravno da sam radostan jer ova vest potvrdjuje ono sto ja ovde godinama pricam - da ste vi iz DS i G17+ najvece zlo koje postoji u ovoj zemlji , i dok se vas ne otresemo, ova zemlja nece moci da ide napred....

Imali ste priliku na izborima,što ste luzeri,sad ste se i podelili.
I da budu neki izbori,ko će da bude glavni,Nikolić ili možda Koštunica,na koga tajno mislite da bi mogao da bude novi Voja.
 
To je verovatno tacno,ali zato DSS,SRS i SNS nisu sposobni da pogode vek u kome se nalazi ta trafika,pa bi jedino znali da upravljaju drvenim kafancinama u kome se jedino sluzi Jelen pivo, a ovi iz NS nisu sposobni da upravljaju ni sopstvenim probavnim traktom,a kamoli nesto vise...
Своју ''способност'' су жути показаали. Сад је ред да сјашу власт и зајашу позиције у централном или забели. Да су деца управљала фирмама боље би нам било. За девет годинна пљачке жутих, задужени смо у иностранству више него за 40 година титових удбаша и десет година слобиних ЦК патриота. Време је за промене и то корените.
 
To je verovatno tacno,ali zato DSS,SRS i SNS nisu sposobni da pogode vek u kome se nalazi ta trafika,pa bi jedino znali da upravljaju drvenim kafancinama u kome se jedino sluzi Jelen pivo, a ovi iz NS nisu sposobni da upravljaju ni sopstvenim probavnim traktom,a kamoli nesto vise...
:dontunderstand:
a sta je sa ostalim ljudima u ovoj zemlji koji preko svega uspevaju i da opstanu i da rade..sto mi ne bi za promenu malo potrazili takve ljude..ubedili da se kandiduju..za odbornike poslanike itd..
ne moraju da postoje ni ds ni dss ni ns ni dzi17 ni srs ni sns niti bilo ko od njih..
zasto se podrzavaju?
zasto se uopste izlazi na izbore?
ako se bira medju dva zla najbolji izbor je ne izaci na biralista..
 
Своју ''способност'' су жути показаали. Сад је ред да сјашу власт и зајашу позиције у централном или забели. Да су деца управљала фирмама боље би нам било. За девет годинна пљачке жутих, задужени смо у иностранству више него за 40 година титових удбаша и десет година слобиних ЦК патриота. Време је за промене и то корените.

upravo tako !

vreme je da sjasu sa vlasti i zajasu pozicije u zatvorima Srbije :rtfm:

Koliko znaju i umeju pokazuje ovih 4 milijarde GUBITKA koje su napravili i koje cemo morati mi gradjani srbije da platimo iz nasih dzepova :rtfm:

Takodje da im se po novom zakonu zapleni sva materijalna i nematerijalna imovina...
 
:dontunderstand:
a sta je sa ostalim ljudima u ovoj zemlji koji preko svega uspevaju i da opstanu i da rade..sto mi ne bi za promenu malo potrazili takve ljude..ubedili da se kandiduju..za odbornike poslanike itd..
ne moraju da postoje ni ds ni dss ni ns ni dzi17 ni srs ni sns niti bilo ko od njih..
zasto se podrzavaju?
zasto se uopste izlazi na izbore?
ako se bira medju dva zla najbolji izbor je ne izaci na biralista..
Једини излаз видим у анти евроунијатској странци, која је ПРОТИВ ЕВРО ИНТЕГРАЦИЈА И МАФИЈАШКИХ ШЕМА, али сви су нешто за ту финансијско- политичку верзију Шевенингена.
 
Своју ''способност'' су жути показаали. Сад је ред да сјашу власт и зајашу позиције у централном или забели. Да су деца управљала фирмама боље би нам било. За девет годинна пљачке жутих, задужени смо у иностранству више него за 40 година титових удбаша и десет година слобиних ЦК патриота. Време је за промене и то корените.

Taj dug u najvecoj meri nije napravila vlast vec pojedinci,koji uzimaju kredite za sve i svasta. Toliko je ovih 9 godina bilo lose da je broj automobila u BG-u dupliran,toliko je lose da Gazela ne moze da normalno funkcionise od kompleksasa koji u sred spica putuju sami i automobilu kroz centar grada.... firme su bile potpuno jadne i pre nego sto su bili ti zuti,a jadne su bile zbog ljudi koji su radili u njima... Zuti su dosli i samo konstatovali da su jadne... I zbog toga cete da ih nabijete na kolac ?
 
ja sam za cistu prirodnu selekciju..ne izalziti na biralista i ne davati legitimitet lopovima..prosto..narod ima tu moc da moze da bojkotuje ..i da bojkotuje sve dok se ne pojavi neka partija stranka organizacija koja se moze podrzati..
pre neki dan sam se bas pokacio oko toga sa nekim svojim drugarima..bas sam ih pitao dobro ako ne valja sto glasate? sto izlazite na izbore? sto dajete legitimitet i podrzavate onda? ako ne valja a ne valja to je ocigledno..
 
:dontunderstand:
a sta je sa ostalim ljudima u ovoj zemlji koji preko svega uspevaju i da opstanu i da rade..sto mi ne bi za promenu malo potrazili takve ljude..ubedili da se kandiduju..za odbornike poslanike itd..
ne moraju da postoje ni ds ni dss ni ns ni dzi17 ni srs ni sns niti bilo ko od njih..
zasto se podrzavaju?
zasto se uopste izlazi na izbore?
ako se bira medju dva zla najbolji izbor je ne izaci na biralista..

Ne ,najbolji izbor je izabrati manje zlo. Jer je manje zlo bolje od veceg zla, koje predstavlja ratove i izolaciju...Bolje je da jedva imam da otplatim kredit za kola,nego da nemam sta da jedem,i da cistim AK-47.M-70 u rovu

A boljih ljudi Srbija nema. cak,stavise,parlament je bolji deo Srbije. To sto je neko dobar u svojoj profesiji ne znaci da bi bio dobar politicar. Politicari koji su potrebni Srbiji su oni koji treba da izadju pred narod i kazu mu da narod cine potpuni idioti, i da narod treba da menja svoj mentalitet,ali takav ce na izborima da dobije samo 5 posto,ili ce da ga proteraju iz zemlje kao Bebu.
 
Poslednja izmena:

Back
Top