Malo drugačija tema..

Hedonista

Poznat
Poruka
9.345
Malo su mi dosadne teme gde se postavljaju linkovi, komentarisu vesti i svakodnevni politicki angazman..
Ja sam otvorio ovu temu, da forumasi, malo daju sami svoj doprinos..u smislu da se ovde pisu predvidjanja u blizoj buducnosti,ne neka prorokovanja,nego sta ocekujete da ce se desavati u Srbiji, Evropi, Svetu u narednih nedelju dana,mesec dana,godinu dana,itd..na osnovu informisanosti, zapazanja, dosadasnjeg iskustva,itd..
Pa da, kada prodje neko vreme,i kada se bude citala tema,da vidimo ko je najbolje predvideo kako ce se stvari,na geopoliticko vojno ekonomsko finasijskom nivou kretale..
Pa izvolite..mislim da ce biti interesantno..mozda neko nekoga i iznenadi:whistling:
 
Tražiš mnogo od naših kolega forumaša...ne vole oni previše da razbijaju glavu, već da se prepucavaju i podyebavaju....
Evo prvo malo podataka i činjenica
-15% naroda je starije od 65 godina
-Svake godine Srbija ima 30 000 stanovnika manje
-Ogroman broj sela će narednih godina nestati, što umiranjem stanovništva, što odseljavanjem u gradove
-Poljoprivredna i industrijska proizvodnja iz dana u dan propadaju tako da će se naposletku verovatno uvoziti sve
-Izvoz nam je sve manji kao i broj proizvoda koje možemo izvesti i koji mogu biti konkurentni na svetskom tržištu, zbog čega će se sve manje para slivati u državu, naročito pošto je sve što je moglo biti privatizovano prodato, tako da i nema šta mnogo da se proda i dobije kapital. Novac od onog što je prodato nije bio usmeren u širenje proizvodnje i ulaganje u neke strateške resurse što je država trebalo da drži pod svojom kontrolom
-Svake godine se mladima nudi preko 80 000 mesta na privatnim i državnim fakultetima i višim školama, a godišnje se u škole upiše nešto preko 70 000 prvaka, tako da na kraju neće biti dovoljno kvalifikovanih radnika, pre svega zanatlija koji rade u proizvodnji
-O propadanju vojske i svih drugih institucija je izlišno govoriti, tako da naposletku neće ni biti potrebno da nas neko vojno osvaja, učiniće to natalitetom.

Koliko god sve ovo nekom bilo crno i pesimistično, to je realnost i ukoliko se nešto hitno ne promeni, hitno u smislu za nekoliko godina, zaključak šta će biti možeš izvesti sam...
 
Poslednja izmena:
Smena vlasti u S. Koreji po principu otac sin, iver klada, eskalacija nemira u Iranu, nastavak ekonomske krize, razocarenje u Obamu (naravno za one koji su u njega verovali), masovno spricanje naroda vakcinama protiv gripa. Pa onda standardno zimsko prepucavanje oko gasa izmedju Rusije i Ukrajne kojoj ce inace biti oduzeto domacinstvo evropskog prvenstva u fudbalu 2012. Povlacenje bar polovine americkih vojnika iz Iraka u sledecih 12-18 meseci. Nista od dogovora o Lisabonskom sporazumu unutar EU sto znaci da nema prosirenja do daljnjeg. Belruskoni ostaje do kraja mandata uprkos pritiscima.

Sto se tice Srbije mislim da od belog sengena pod novogodisnjom jelkom nema nista ( na sengen tek sredinom 2010), nista od vanrednih izbora, sve masovniji protesti (ovoga puta i studenti jer ko ce da daje tolike pare na ovu skupocu) i burna politicka jesen sa jos dosta isecenih prstiju i gladovanja. Od Mladica ni traga ni glasa, islamske zemlje u vecoj meri priznace nezavisnost Kosova, normalizacija odnosa sa CG, umirivanje juga Srbije, most preko Ade tek za 4-5 godina, nista od metroa (ni laki ni teski) bar jedno 10 godina.
 
Smena vlasti u S. Koreji po principu otac sin, iver klada, eskalacija nemira u Iranu, nastavak ekonomske krize, razocarenje u Obamu (naravno za one koji su u njega verovali), masovno spricanje naroda vakcinama protiv gripa. Pa onda standardno zimsko prepucavanje oko gasa izmedju Rusije i Ukrajne kojoj ce inace biti oduzeto domacinstvo evropskog prvenstva u fudbalu 2012. Povlacenje bar polovine americkih vojnika iz Iraka u sledecih 12-18 meseci. Nista od dogovora o Lisabonskom sporazumu unutar EU sto znaci da nema prosirenja do daljnjeg. Belruskoni ostaje do kraja mandata uprkos pritiscima.

Sto se tice Srbije mislim da od belog sengena pod novogodisnjom jelkom nema nista ( na sengen tek sredinom 2010), nista od vanrednih izbora, sve masovniji protesti (ovoga puta i studenti jer ko ce da daje tolike pare na ovu skupocu) i burna politicka jesen sa jos dosta isecenih prstiju i gladovanja. Od Mladica ni traga ni glasa, islamske zemlje u vecoj meri priznace nezavisnost Kosova, normalizacija odnosa sa CG, umirivanje juga Srbije, most preko Ade tek za 4-5 godina, nista od metroa (ni laki ni teski) bar jedno 10 godina.

delimo misljenja..
 
bolje spreciti nego leciti ..
nije tesko ispratiti tokove dogadjaja..nije bilo tesko ni pre desetak godina..za pre dvadesetak sam bio previse mlad..i :mrgreen:
nije bilo tesko sagledati kuda nas "demokratija" vodi..za plakanje je bilo gledati kako se narod lako povodi i prevodi zedan preko vode..
bliska buducnost..?? ne bih da prognoziram jer nista svetlo u njoj nema..nece ni biti jer smo presli liniju do koje smo mogli da nekim delovanjem nesto promenimo.za delovanje nije bilo interesovanja ..lepe price i bajke su lepse bile.."demokratija" je srbiju unistila delotvornije i efikasnije i od sankcija i od bombi..
da citiram alberta ajnstajna
"samo dve stvari su u ovome svetu beskonacne..svemir i ljudska glupost ..ali za ovo prvo nisam sasvim siguran"
 
Rusija u sve vecim problemima jer su nesposobni da svoj energetski potencijal iskoriste za razvitak kompleksnije industrije i nastavljaju da za to okrivljuju Amerikance i dolar... Kina samara Putina sto se tice razvitka privrede,a on i dalje provaljuje glupe fazone na konferencijama za stampu pred zapadnim novinarima. Putin puca od iskompleksirane ljubomore sto on nije predsednik velike Kine,nego smesne Rusiju....
 
Rusija u sve vecim problemima jer su nesposobni da svoj energetski potencijal iskoriste za razvitak kompleksnije industrije i nastavljaju da za to okrivljuju Amerikance i dolar... Kina samara Putina sto se tice razvitka privrede,a on i dalje provaljuje glupe fazone na konferencijama za stampu pred zapadnim novinarima. Putin puca od iskompleksirane ljubomore sto on nije predsednik velike Kine,nego smesne Rusiju....
a stoti toliko mrzis ruse? mrznja jednostavno izbija iz tvog posta:dontunderstand:
 
Ja bih voleo da se pisu smisleni i konkretni zapazaji i razmisljanja,analiticki..bez trabunjanja, znaci sto realnije i objektivnije..kao sto rade u velikim svetskim casopisima..ova tema ipak zahteva odredjeno znanje i nacin razmisljanja,kao i informisanost i mogucnost predikcije odredjenih dogadjaja na osnovu dosadasnjih istorijskin i cinjenicnih stanja,ljudi,dogadjaja..
 
Ja bih voleo da se pisu smisleni i konkretni zapazaji i razmisljanja,analiticki..bez trabunjanja, znaci sto realnije i objektivnije..kao sto rade u velikim svetskim casopisima..ova tema ipak zahteva odredjeno znanje i nacin razmisljanja,kao i informisanost i mogucnost predikcije odredjenih dogadjaja na osnovu dosadasnjih istorijskin i cinjenicnih stanja,ljudi,dogadjaja..
cemu to brate?
pored silnih indoktrinacija i propagandi i jednih i drugih i trecih ti ocekujes da neko ovde napravi analizu?
bolje da si ovo okacio na filozofiji nego na politici..ovde brate ljudi su (cast izuzecima naravno) potpuno ispranog mozga
 
cemu to brate?
pored silnih indoktrinacija i propagandi i jednih i drugih i trecih ti ocekujes da neko ovde napravi analizu?
bolje da si ovo okacio na filozofiji nego na politici..ovde brate ljudi su (cast izuzecima naravno) potpuno ispranog mozga
Pa ja bih zeleo da se bas ovom temom izdefienciraju oni koji misle svojom glavom i imaju nesto pametno da kazu i oni koji pljuju,mrze,trabunjaju. Vecina je gora od dokonih penzionera,dajte malo da dignemo ovaj pdf na veci, ozbiljniji nivo..
 
Pa ja bih zeleo da se bas ovom temom izdefienciraju oni koji misle svojom glavom i imaju nesto pametno da kazu i oni koji pljuju,mrze,trabunjaju. Vecina je gora od dokonih penzionera,dajte malo da dignemo ovaj pdf na veci, ozbiljniji nivo..
batali..,ja sam digo ruke nakon 10e teme..cim pocnes ovde da pises bilo o cemu sto zahteva da se ukljuci mozak ..odmah batali..
 

Back
Top