bakšiš

gost 10000

Veoma poznat
Poruka
10.858
U pokušaju da otkrije globalni aspekt odgovarajuće prakse u ostavljanju napojnice, Synovate je sproveo istraživanje na preko 6.800 ispitanika u 10 zemalja kako bi se ustanovilo kako i kome različite nacije ostavljaju bakšiš i šta je to što prevršuje meru kada treba nagraditi dobro pružene usluge.

U sprovedenom istraživanju o davanju napojnice, jedna od učesnica bila je i Srbija.
Kome Srbi vole da daju napojnicu

Sa 86,2 odsto konobari u restoranima, predvode listu onih kojima Srbi najrađe ostavljaju bakšiš, a odmah za njima slede frizeri sa 81,4 odsto, majstori svih zanata sa 74,7 odsto, barmeni (66,9 odsto), taksisti (62,8 odsto) i osoblje u kozmetičkim salonima i welness centrima (50,1 odsto). Za razliku od njih, na ovim prostorima mnogo gore prolaze krupijei u kazinima, sa najmanjim pomenutim procentom bakšiša od 9,4 odsto, a za njima slede turistički vodiči (20,7 odsto), i vratari u hotelima (21,6 odsto).

.Za loše obavljene usluge, Srbi nerado ostavljaju napojnice, što dokazuje 67.6 odsto ispitanika, koji nemaju problem neprijatnosti da ne ostave bakšiš u situacijama kada se to od njih očekuje. Šta više, 67.4 odsto ovakav stav potvrđuje, izjašnjavajući se da neće ostaviti bakšiš u situacijama kada je pružena usluga loša.
S druge strane, naš čovek zadovoljan pruženom uslugom, ne žali kada treba da ostavi napojnicu, sa čak 86.2 odsto onih kojima ostavljanje bakšiša u ovim situacijama predstavlja lično zadovoljstvo. Takođe, Srbi su pokazali i svoju dobru dušu, kroz stav da bi u situaciji da biraju da li da ostave bakšiš ili taj novac daju u dobrotvorne svrhe, čak 65.1 odsto njih, novac rađe dalo nekoj dobrotvornoj ustanovi. U situaciji kada putuju, stav naših ispitanika je prilično ujednačen po pitanju menjanja navika u ostavljanju bakšiša tako da budu u skladu sa lokalnim običajima (izvor: Medijska dokumentacija, autor: Radovan Radović)

ovo istraživanje je staro 2 godine..a kakav je običaj u svetu, navodi vest iz časopis Biznis:

Evropa
U Evropi, naknada za poslugu uglavnom je uključena u cenu obroka. Obično se čak ostavlja još pet do deset odsto za zahvalnost, naročito u vrhunskim restoranima. Međutim, ako cena usluge nije uključena u račun, treba dodati još 15 odsto na ukupan iznos. Taksistima se obično ostavlja deset odsto od iznosa računa, a hotelskim nosačima evro po torbi.

Stručnjaci se slažu da u bilo kom hotelu u svetu gost ne mora da ostavi bakšiš za savet šta da pogleda u mestu na koje je došao, ali da uvek mora da pokaže da ceni to što su mu izašli u susret. U Evropi je dovoljno ostaviti evro za svaku uslugu poput organizacije prevoza do aerodroma ili rezervacije u restoranu. Međutim, ako gost zahteva nešto posebno, očekuje se da ostavi najmanje 15 evra, zavisno od prohteva.

Azija
Azija je poseban kutak sveta gde običaji ostavljanja bakšiša variraju od zemlje do zemlje. U Japanu, na primer, ostavljanje bakšiša je uvredljivo u svakoj situaciji, dok u Kini osoblje u restoranu očekuje bar tri odsto od ukupne cene hrane ili pića. Istovremeno, u Hongkongu iznos za napojnicu raste do 15 odsto, ako naknada za uslugu nije uključena u račun.

Taksistima u Kini ne treba ostavljati bakšiš, dok se to u Hongkongu smatra obaveznim. U obe zemlje hotelskim nosačima treba dati dva do tri dolara za torbu, naročito u skupljim hotelima, dok je tri do pet dolara prihvatljiv iznos za jednostavnije prohteve. Taj iznos treba automatski povećati ako ste malo zahtevniji gost.

Indijski taksisti ne očekuju nikakvu napojnicu, dok je u restoranima dovoljno ostaviti do deset odsto od ukupnog računa. Hotelski nosači zadovoljiće se protivvrednošću od dolara po torbi.

Amerika
U Americi nije uvek očigledno kome sve treba ostaviti bakšiš. U nekim ekskluzivnijim lokalima taj iznos naraste i do 20 odsto. Taksistima u gradovima poput Njujorka i Čikaga treba ostaviti 15 odsto od cene, ali je u manjim mestima dovoljno ostaviti sitniš.

Nosaču je poželjno dati dolar za svaku torbu. Međutim, u boljim hotelima, kao što je "Ric Karlton", nosači očekuju dva do pet dolara po torbi. Za teške torbe trebalo bi ostaviti i više.

Za hotelske usluge poput organizacije prevoza do aerodroma ostavlja se tri do pet dolara. Zahtevniji gosti, koji žele da im u poslednjem trenutku rezervišu sto za večeru, tu uslugu treba da plate 20 dolara ili više.

Ako uzmete taksi bilo gde u Južnoj Americi, iznos treba zaokružiti, dok se u Južnoj Africi očekuje napojnica od deset odsto od cene vožnje.
------------------
kakav je vaš stav po pitanju davanja napojice??
k ome najradije dajete bakšiš?
da li ostavljate napojnicu samo kada ste zadovoljni uslugom?
da li je na vaše ostavljanje napojnice možda uticala SEK-a..i sada "drukčije" gledate na ostavljanje bakšiša....?
 
kakav je vaš stav po pitanju davanja napojice??Japanski:) Mada uglavnom zaokružujem cifru jer ne volim da se bakćem sa sitnišem. "Obavezno" davanje napojnice mi deluje kao drugačiji oblik prosjačenja...Osećao bih se neprijatno da zavisim od nečije dobre volje
da li ostavljate napojnicu samo kada ste zadovoljni uslugom?Da
da li je na vaše ostavljanje napojnice možda uticala SEK-a..i sada "drukčije" gledate na ostavljanje bakšiša....?Ne
.....
 
SEK-a postoji ali je i čest izgovor za masu stvari u poslednje vreme.

Jeste da pitaš prvenstveno muškarce, ali pošto često sama plaćam svoje cehove mogu ti odgovoriti.

Bakšiš najčešće ostavljam taxistima i konobarima, a manje u radnjama, iako i tu znam da častim, i to isključivo u koliko sam zadovoljna uslugom. Ne očekujem ni da me neko zabavlja ni da skakuće oko mene, samo normalnu uslugu.

Kad nisam zadovoljna načinom na koji mi je usluga pružena, bez blama čekam i dinar. Npr. ako sam zaustavila ili pozvala taxi, sama sa kolicima i detetom, a on mi samo otvori gepek i da se ne ponudi da mi on ubaci kolica u isti, unapred znam da mu neću ostaviti dinar preko taksimetra.
Ako konobaru kažem da hoću nes bez pene, samo promešan a on mi donese isti sa brdo pene, ako ga molim tri puta za jednu čašu vode u polupraznom kafiću.. neću mu ostaviti bakšiš... Iako sam vaspitana da se bakšiš obavezno ostavlja.

Srećom, više puta imam priliku da mi i više nego što je potrebno posvećuju pažnju i to adekvatno nagradim.
 
Baksis se forsira kao utaja poreza....

Pri tome se predstavlja kao kulturni fenomen, sto nije istina, ni kao konstruktivni fenomen, sto takodje nije istina...

Kao egomanijakalni i hedonisticki moment , to jeste istina, ali sad postavljam pitanje da li treba gledati na davanje baksisa kao na kulturu gradjana ili kao na odnos prema njihovom stavu prema egomanijakalnim , elitistickim i hedonistickim sklonostima....

Da li je baksis ako se da pa se posle cevci i izrabljuje radnik kome je data...?
Koliko ljudi toliko nacina da se izokrene na licnu korist....
 
Uopste ne razmisljam dal neko vileni oko mene i dal je usluga na nivoju..obicno ostavim neku sicu al mi se vise dopada self service gde nema konobara pa se ostavlja u casu po zelji
 
Jedino kome dajem baksis su frizerka i pedikirka.

Ako sam sama ili sa drugaricama u kaficu ili restoranu tj.bez muskaraca nikada ne dajem baksis,jer mi to deluje prilicno glupo.:confused:
 
Dajem svima (kafana, taksisti, frizer, pedikir...). Jedino ga ne dajem kada je neko prost, ili mi ne pruzi uslugu koju sam ocekivala/zahtevala. Ne mislim da je baksis nesto sto mora posebno da se zasluzi - korektna usluga je sasvim dovoljna (dam oko 10%). A ako je neko bas fenomenalan, onda mu dam veci baksis (15-20%).
 
kakav je vaš stav po pitanju davanja napojice??
k ome najradije dajete bakšiš?
da li ostavljate napojnicu samo kada ste zadovoljni uslugom?
da li je na vaše ostavljanje napojnice možda uticala SEK-a..i sada "drukčije" gledate na ostavljanje bakšiša....?

обавезно дајем бакшиш између 5 и 10% осим у случајевима предвиђеним "неписаним правилом о доброј услузи".
најрадије остављам келнерима
ако нисам задовољан услугом, заокружујем до прве округлине јер контам да тако изражавам своје незадовољство услугом.
мисим да ми сека не уттиће на ове обићаје
 
Baksis se forsira kao utaja poreza....

Pri tome se predstavlja kao kulturni fenomen, sto nije istina, ni kao konstruktivni fenomen, sto takodje nije istina...

Kao egomanijakalni i hedonisticki moment , to jeste istina, ali sad postavljam pitanje da li treba gledati na davanje baksisa kao na kulturu gradjana ili kao na odnos prema njihovom stavu prema egomanijakalnim , elitistickim i hedonistickim sklonostima....

Da li je baksis ako se da pa se posle cevci i izrabljuje radnik kome je data...?
Koliko ljudi toliko nacina da se izokrene na licnu korist....

бачшиш дајем зато што је једина шанса раднику да нешто заради.
сви ти, који раде на бакшиш, по правилу, макар овде, имају бедне плате.
а неки од њих, као нпр. келнери, раде посао који је јако често одвратан.
 
naravno da ostavljam baksis, 10% uglavnom od ukupne cijene, a sad po malo vecim restoranima donesu racun i baksis vec uracunat u konacnu cjenu...to je pomalo bezobrazluk:roll:
 
A umes da sednes u kafanu bez muske pratnje, i da te sluzi muskarac?
I sta kad te sluzi zena?

Nikad ne idem u kafane..iskljucivo u kafice i po mogucnosi u baste leti, a i to retko sama.Zene konobarice retko srecem i ne secam se da sam bas ja placala nekoj..Ali hipoteticki..verovatno bih je tretirala isto kao i muskarce.Ne znam zasto...ali tako je.
 
обавезно дајем бакшиш између 5 и 10% осим у случајевима предвиђеним "неписаним правилом о доброј услузи".
најрадије остављам келнерима
ако нисам задовољан услугом, заокружујем до прве округлине јер контам да тако изражавам своје незадовољство услугом.
мисим да ми сека не уттиће на ове обићаје

tako i ja.
prestao sam da častim taksiste, uglavnom zaokružim do prve slobodne cifre...
malo mi je napadno što u nekim, kao "finijim restoranima", na računu je već odštampano da "bakšiš nije uračunat u cenu"..
 
Nikad ne idem u kafane..iskljucivo u kafice i po mogucnosi u baste leti, a i to retko sama.Zene konobarice retko srecem i ne secam se da sam bas ja placala nekoj..Ali hipoteticki..verovatno bih je tretirala isto kao i muskarce.Ne znam zasto...ali tako je.

Kafana ili kafic, svejedno je kad je baksis u pitanju. Ja mislim da je to pitanje opste kafanske (blejacke) kulture.

A majstore moonjo takodje castim, ali najcesce ne uzivam u tome, posto me uglavnom oderu vec pre baksisa...
 
tako i ja.
prestao sam da častim taksiste, uglavnom zaokružim do prve slobodne cifre...
malo mi je napadno što u nekim, kao "finijim restoranima", na računu je već odštampano da "bakšiš nije uračunat u cenu"..

па тако ти и треба кад походиш "финије ресторане":mrgreen:
 
па јепга, није за то криво дете које ти доноси нес
Pa treba bre da se potrudi i kaze gazdi da je mlogo:lol:e a tek sto me nerviraju oni fency sokici od 0.2l..nash kao mi ne znamo kolko to kosta po prodavnicama pa ce njima platimo 5x vise..a oni glume s prljavim casama ko da si seo u ajfelov toranj
:lol: U kom to kaficu nes 110 :mrgreen:
Ja koliko znam i sedim u kaficima ( a to je svaki dan skoro :lol: ) , kraci espreso je toliko, kapucino oko 130. 140 a nes oko 150 - 180.. :dontunderstand:

A jel znas kolko je bio imlekov vocni jogurt kad se pojavio 14 dindzi..sad je 60..tako da pamtim cene od pre 2es godina:lol:bio skoro u arandjelovcu..tamo kafa i kisela 100dindzi..sad jedino ako je ovde ova beogradska prosla kroz macja crevca:lol:
 

Back
Top