The duke

Eric Draven

Veoma poznat
Poruka
13.290
Načelnik kardiologije na Vojnomedicinskoj akademiji dr Zdravko Mijailović otputovao je na poziv kancelarije za saradnju sa Haškim tribunalom u Hag kako bi pregledao Vojislava Šešelja, lidera SRS, saznaje „Alo!“.

Ovaj vrhunski stručnjak angažovan je nakon što je sudsko veće Haškog tribunala polovinom maja naložilo da Šešelja pregledaju lekari specijalisti koji nisu iz Holandije. Dr Mijailović je bio dugogodišnji lekar Slobodana Miloševića, još od 1995. a pregledao ga je i tokom njegovog boravka u Sheveningenu.

Kako nezvanično saznajemo, dr Mijailović nije bio preterano zainteresovan da putuje za Hag i tamo je otišao tek na izričito naređenje načelnika VMA dr Miodraga Jevtića. Inače, Šešelja je trebalo da pregleda jedan drugi lekar sa VMA, ali je lider SRS-a bio protiv toga jer je ovaj, navodno, u lekarskom timu predsednika Srbije Borisa Tadića.
Da je dr Mijailović trenutno u Hagu, potvrđeno nam je i zvanično sa VMA preko uprave za odnose sa javnošću Ministarstva odbrane. Ipak, tu informaciju nemaju ili nisu mogli sa nama da je podele čak ni Šešeljevi pravni zastupnici! Zoran Krasić, jedan od Šešeljevih pravnih zastupnika, rekao nam je da za to „prvi put čuje od nas“.
- Ne mogu ni da potvrdim ni da demantujem da je dr Mijailović otputovao u Hag da pregleda Šešelja. Od septembra nemam pravo na privilegovanu komunikaciju sa njim - objasnio nam je Krasić.

Ova vest bila je iznenađenje i za Miroslava Mirčića, još jednog člana pravnog tima lidera SRS-a, ali i za dr Momčila Babića, lekara koji je pregledao Šešelja kada je ovaj štrajkovao glađu krajem 2006.
- Ne znam da li je neko od mojih kolega otputovao da pregleda Šešelja - kratko nam je rekao dr Babić.
Podsetimo, trojica holandskih lekara specijalista - gastroenterolog, internista i kardiolog - ustanovili su u izveštaju koji su 7. maja podneli sudskom veću da Šešelj nema ozbiljnih zdravstvenih problema, ali da je gojazan i da ima „masnu jetru“ i povišeni krvni pritisak. Holandski lekari sugerisali su da je uzrok zdravstvenih problema lidera SRS-a to što se preterano ugojio, jer je njegova telesna težina porasla sa 93 kilograma u novembru prošle godine na sadašnjih 133 kilograma!
Lekarski tim iz Holandije kao terapiju preporučio je Šešelju „promenu životnog stila, uz primenu dijete i fizičke aktivnosti“.
Ipak, lekari iz Srbije s nekadašnjim ministrom zdravstva Milovanom Bojićem na čelu, koje je angažovala Šešeljeva odbrana, naveli su da su „začuđeni niskim nivoom dijagnostičkog postupka koji primenjuju holandski lekari“. To su konstatovali s obzirom na to da „nenormalni rezultati laboratorijske analize“ krvi ukazuju na „moguće oštećenje“ Šešeljeve jetre, a ima se u vidu da on uzima „veoma snažne lekove protiv povišenog pritiska, astme i čira na želucu“.
Holandskim kolegama zamerili su i što Šešelj nije podvrgnut EKG pregledu, ni ultrazvučnom pregledu srca i konstatovali da se „ovakvim površnim i nedovoljnim dijagnostičkim postupkom ozbiljno ugrožava ionako već narušeno zdravlje Vojislava Šešelja“.
Šešelj je u pritvoru Tribunala u Sheveningenu od 24. februara 2003. godine, kada se dobrovoljno predao.


Šešelj: I tužilac i sudije su deblji od mene

Vojislav Šešelj je tokom rasprave o njegovom zdravstvenom stanju rekao da ga doktori nisu dobro pregledali, da mu je krvna slika loša i da ima problema sa jetrom. On je rekao da holandski lekari samo „žele da uštede“, zato što su u Holandiji „medicinske usluge izuzetno skupe“.
- Tužilac je deblji od mene i, kada bismo stali jedan pored drugog, tužilac bi imao veći stomak, a i sudije su debele - rekao je Šešelj.
http://www.alo.rs/vesti/17526/Seselja_leci_Slobin_lekar

Vojvoda nam nesto gojazan.Sta mislite kolike su sanse da prodje ko Slobo?Mislim odjednom da pandrkne?:think::mrgreen:
 
Vojvoda nam nesto gojazan.Sta mislite kolike su sanse da prodje ko Slobo?Mislim odjednom da pandrkne?:think::mrgreen:

..kazu da su mu jedva nasli šljem..zbog tintare(1991) kad je bio u posjetu Vukowaw-u...ima glavušu..ko bizon...:hahaha: ...vidis kako mu je lose u Ševeningenu...morat ce na dijetu..a ljudi u Srbiji gladuju..eeee...Vojislave..Vojislave..
 

Back
Top