Cudni DNS stosevi

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Ovde cu pisati ili vi pisite o situacijama koje kao ne bi trebale da postoje, a opet postoje...

Pre nekoliko godina mi je drugarica pokazala sajt koji ima svoj dublet koji je regularan, a razlika je samo u tacki...

npr www.radnisajt.org kao regularan i www.radnisajt.org. kao njen tajni sajt...

To u praksi ne bi trebalo da je moguce, ali sam svojim ocima video da to daje dva razlicita rezultata bas kao sto je ona navela...

------------------------------------------------------------------------------
Danas sam pokusao da odem na adresu tipa http:\\perazdera.org i nisam mogao da joj pristupim jer nema u dns serverima takve adrese...niti sa www ispred....

Medjutim u istom trenutku mi poznati warez sajt daje redirekciju na taj sajt i ta redirekcija radi....
Dakle ili je IP sajta ne globalna informacija ili je IP sajta lokalno zapisan kod warez sajta...

Ili je ona nova fora sa dns2go softwareom da se promenjljiva IP adresa stalno pretvara vestacki u staticku....
----------------------------------------------------------------
 
moze se uradi redirect na sve i svasta
ako sajt postoji ali je blokiran IP bilo od ISP-a ili od sajta itself
najcesce dobar ssl proxy ili virtual private network reshava problem

inache se dosta spell error sajtova koristi ili u cilju marketinga ili za phishing
 
Ovde cu pisati ili vi pisite o situacijama koje kao ne bi trebale da postoje, a opet postoje...

Pre nekoliko godina mi je drugarica pokazala sajt koji ima svoj dublet koji je regularan, a razlika je samo u tacki...

npr www.radnisajt.org kao regularan i www.radnisajt.org. kao njen tajni sajt...

To u praksi ne bi trebalo da je moguce, ali sam svojim ocima video da to daje dva razlicita rezultata bas kao sto je ona navela...

------------------------------------------------------------------------------
Danas sam pokusao da odem na adresu tipa http:\\perazdera.org i nisam mogao da joj pristupim jer nema u dns serverima takve adrese...niti sa www ispred....

Medjutim u istom trenutku mi poznati warez sajt daje redirekciju na taj sajt i ta redirekcija radi....
Dakle ili je IP sajta ne globalna informacija ili je IP sajta lokalno zapisan kod warez sajta...

Ili je ona nova fora sa dns2go softwareom da se promenjljiva IP adresa stalno pretvara vestacki u staticku....
----------------------------------------------------------------

Или нису сви днс сервери ажурирани ?
Мада више вуче на фри днс са приватном адресом...
 
imam ja jedno pitanje u vezi DNS-a.....za otvaranje port-a je potreban static IP.....kad sam pokushao da napravim static IP u uputstvu na portforward-u je pisalo da mi je potreban DNS ( ili name server ) ali da ne mogu da upotrebim onaj koji mi pishe u kompu vec da moram da potrazhim na sajtu firme koja mi je proizvela router ( HUAWEI ), kao DNS za moj model router-a.....ALI JA TO NE MOGU DA NADJEM, A POTREBAN MI JE BRZHI DOWNLOAD......POMAGAJTE........kako da pronadjem prokleti DNS........
 
За отварање одређених портова, није потребно радити статичко адресирање (али је потребно у одређеним ситуацијама). Теби за бржи даунлоад није примаран днс.
 

Back
Top