Dali je ovako nešto štetno!

loznicanin

Zainteresovan član
Poruka
478
Pošto na prednjoj strani nemam priključak za izlaz zvuka za slušalice a nemam ni na zvučnicima pala mi je jedna blesava ideja na pamet.Pozadi na ploči imam izlaz audio za zvučnike tu sam stavio razdelni džek,i u njega uključio i zvučnike i slušalice pa je naravno sve u radu u isto vreme.Zanimame dali je ovo što sam uradio štetno za računar a nezgodno mi stalno zavlačiti ruku pozadi dabi uključio slušalice jer mi je sto zatvorenog tipa.Ranije sam na kućištu imao dva priključka za USB i džekove za slušalice i mikrofon koji je na slušalicama.Kad mi je crkla ploča tip u servisu koji mi je menjao ploču sada je G31-M7TE povezo samo jedan USB a džekove za mikrofon i slušalice nije znao da poveže.Možda ujedno neko zna dami objasni ovo tobi mi rešilo sve muke.Kućište je Cooler Master mogao bi okačiti slike i ploče i i kablova sa kućišta.
 
Nije štetno da koristiš split adapter. Iako je opterećenje izlaza veće, veoma je daleko od štetnog (pošto i audio izlaz ima svoju zaštitu) Ja nikad u životu nisam video da to pregori, a video sam na deestine kompjutera koji koriste takav "setup"

Dakle, uživaj. Ako hoćeš da povežeš front konektore, skini uputstvo za ploču sa Gigabajtovog sajta pa vidi gde je FRONT_AUDIO konektor i ubodi ga (neke ploče imaju AC97 a neke imaju Azalia HD audio)

U međuvremenu slobodno koristi ovako kako ti je do sada, sa spliterom, ništa neće da fali.
 
Pogledaj uputstvo za svoju plocu - tamo ces naci gde se taj konektor nalazi na ploci i gde se sta bocka.

Jedino sto moze da se desi kod ovakvih stvari je da oznake na konektorima sa kucista nisu identicne kao one u uputstvu za plocu.
 
Pa nema sta da zabrljas.

Vidis ovu sliku sa tvog linka http://www.hardwaresecrets.com/fullimage.php?image=2180

To su konektori koji na sebi imaju neke oznake - jednostavno potrazis u uputstvu za tvoju plocu sta tamo pise i gde se konkretno na ploci to nalazi. Ako imas srece onda ce te oznake biti potpuno iste. Ako nemas srece onda treba malo razmishljanja. Ako je situacija kao na onom pctechguide linku onda je 1. mic in 2. ground ... 9. l-out 10. ret-l ...
 

Back
Top