Kako potrositi 25,000 EURA na automobil(e)?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Strajder

Zainteresovan član
Poruka
350
ideja nije originalno moja...pokupio sam je iz Car&driver-a od pre par godina, s tim sto sam more/less prepolovio sumu...ionako suma daleko prevazilazi posecne kao i iznadprosecne mogucnosti u ovoj zemlji...znaci imate 25,000e da potrosite i napunite garazu...
Postoje pravila:/b]
ne moze se sva lova potrositi na jedan auto...
mora se nesto ostaviti i za suprugu, devojku, ili neke druge potrepstine...
jedan automobil mora biti nov...ocekujem da pratite cene automobila na nasem trzistu...
sto se tice ostatka garaze to moze biti jos jedan ili vise automobila(nemojte preterivati pa napakovati 5 krseva) novih ili polovnih (realne cene, molim Vas), ali moze biti i motocikl, skuter, camac pa cak i bicikla...
ako moze moglo bi i obrazlozenje uz svaki komad zasto je izabran...
nadam se da ce vam biti zanimljivo 8)
 
da vas malo potaknem a i pojasnim moj izbor bi bio 1 nov automobil(obaveza po pravilu), 1 polovan automobil i 1 nov skuter...kasnije cu vam dati konkretnu specifikaciju...Candy, za buduceg ing-a ovo ne sme da bude glavolomka...za koju godinu velika je verovatnoca da ti posao bude da sa malo para kupis sto bolje i vise, i da iza svog izbora odgovorno stanes...znaci, samo napred :wink:
 
Strajder:
da vas malo potaknem a i pojasnim moj izbor bi bio 1 nov automobil(obaveza po pravilu), 1 polovan automobil i 1 nov skuter...kasnije cu vam dati konkretnu specifikaciju...Candy, za buduceg ing-a ovo ne sme da bude glavolomka...za koju godinu velika je verovatnoca da ti posao bude da sa malo para kupis sto bolje i vise, i da iza svog izbora odgovorno stanes...znaci, samo napred :wink:
Jezik pregriz'o!!! :wink:
 
ja biho miljenu mi ladu nivu, full oprema, sve sa servo ne bi trebalo da je vise od 10.000 eur. ostatak... pa ako je pravilo da se deo potrosi i na partnera, neka se ponovi nekom zezalicom, (posto je auto vrlo nov, mozda skuter) a za trosenje kusura cemo se vec nekako snaci :wink:

ps.
jel se i kolica za bebu racunaju kao "nov cetvorotockas"? :D :D :D
 
sanja:
ja biho miljenu mi ladu nivu, full oprema, sve sa servo ne bi trebalo da je vise od 10.000 eur. ostatak... pa ako je pravilo da se deo potrosi i na partnera, neka se ponovi nekom zezalicom, (posto je auto vrlo nov, mozda skuter) a za trosenje kusura cemo se vec nekako snaci :wink:

ps.
jel se i kolica za bebu racunaju kao "nov cetvorotockas"? :D :D :D
lada niva za 10k - pa to je vec nesto zesce :wink:
pazi, nije obaveza da partner mora dobiti vozilo, jer mozda neko i nema partnera ili doticni/a ne vozi itd...kako ti je ostalo oko 15k mozes kupiti jos jedan nov, ili polovan ili skuter ili enduro ili ili...pokusaj ipak da definises sta bi to bilo...
kolica za bebu idu na prvo mesto naravno, pa to ti je najjaca masina :D :D :D ...

@Candyman: peci se jos malo, pa valjda imas svoj izbor...bez prepisivanja :wink:
 
evo moje racunice:
No.1 auto je Fiat Stilo 1.8 16V Dynamic 3P...auto ima 133HP sto je za mene sasvim dovoljno(trenutno vozim 88HP)...dizajn necu ni da komentarisem, to je ljubav on first...cena oko 18800e sa porezom naravno...auto bi sluzio za duza putovanja, ali takodje i kao za svakodnevne potrebe uz uzivanje u voznji...
No.2 auto je masina za nase ceste izlete po okolnim cukama (Rudnik, Rajac, Zlatibor, Divcibare van asfalta) gde obican auto ne prolazi-nista fancy-to je jedan matori '86 Mitsubishi Pajero sa troja vrata ("kratki") 2.5 TD sa 84 HP...auto je sa oko 250,000 km (znaci raga)...sasija solidna...skoljka sa malo korozije na vratima...mehanika tu i tamo...obzirom da imam iskustva u odrzavanju terenskih vozila mogao bi taj Pajero da bude solidna radna masina i zimski auto...cena izmedju 3600-4000e u zavisnosti od toga sta bih morao odmah da radim, registracije itd....mislim da je cena realna obzirom na stanje...a i obozavam da vozim po terenu...valjda zaraza sa kopa iz UAZ-a, Nive i ARO-a(Niva od par godina starosti bi mozda dosla u obzir za istu cenu, ali mi je dosadila-na poslu sam je se navozao)
No3.skuter kako za mene tako i za Mrs. Strajder (koja bi krala i Stilo kad god dodje u priliku, Pajero je vec ne bi interesovao) iz razumljivih razloga...vetar u kosi i izlazak na espreso itd...nov Piaggio Liberty 50 za 2300e...lepotan, a :)
to je moj izbor za ovu lovu...comments?
8)
 
Cak i ovaj misaoni shoping umara, mogu misliti kako je kad stvarno 'oces investirati u kola na duze vreme. Recimo ovako:
1. Skoda Octavia Combi 1,9 TDI = 17200 eurica (obozavan karavane, a ovaj mi se i jako dopada - subjektivno do bola)
2. Lancia Delta '98 = 5000 eurica (jedan zabar za uzitak u voznji i za "nisko letenje")
3. Peugeot Speedfight 2 WRC = 2690 eurica
Nisam smeo da saberem, valjda zadovoljava 25k eurica. Ako ne, odvadite mi rezervni tocak. :wink:
CIAO! 8)
 
Candyman:
Cak i ovaj misaoni shoping umara, mogu misliti kako je kad stvarno 'oces investirati u kola na duze vreme. Recimo ovako:
1. Skoda Octavia Combi 1,9 TDI = 17200 eurica (obozavan karavane, a ovaj mi se i jako dopada - subjektivno do bola)
2. Lancia Delta '98 = 5000 eurica (jedan zabar za uzitak u voznji i za "nisko letenje")
3. Peugeot Speedfight 2 WRC = 2690 eurica
Nisam smeo da saberem, valjda zadovoljava 25k eurica. Ako ne, odvadite mi rezervni tocak. :wink:
CIAO! 8)
moram priznati zanimljivo obzirom na tvoju mladost...Octavia Combi za studenta-iznenadjujuce, ali zasto da ne...'98 Delta za 5k-malo teze naci sem ako nije gruvana, ali 'ajde necemo da sitnicarimo...mada moj izbor najzesce masine bi uvek bio nov auto...da, od tebe bih ipak ocekivao tacan model Delte...
P.S. formula nov auto-polovan auto-skuter nije obavezna :wink:
 
Strajder:
Candyman:
Cak i ovaj misaoni shoping umara, mogu misliti kako je kad stvarno 'oces investirati u kola na duze vreme. Recimo ovako:
1. Skoda Octavia Combi 1,9 TDI = 17200 eurica (obozavan karavane, a ovaj mi se i jako dopada - subjektivno do bola)
2. Lancia Delta '98 = 5000 eurica (jedan zabar za uzitak u voznji i za "nisko letenje")
3. Peugeot Speedfight 2 WRC = 2690 eurica
Nisam smeo da saberem, valjda zadovoljava 25k eurica. Ako ne, odvadite mi rezervni tocak. :wink:
CIAO! 8)
moram priznati zanimljivo obzirom na tvoju mladost...Octavia Combi za studenta-iznenadjujuce, ali zasto da ne...'98 Delta za 5k-malo teze naci sem ako nije gruvana, ali 'ajde necemo da sitnicarimo...mada moj izbor najzesce masine bi uvek bio nov auto...da, od tebe bih ipak ocekivao tacan model Delte...
P.S. formula nov auto-polovan auto-skuter nije obavezna :wink:
Formula za pazar je jako jednostavna i da ja ne bih morao dodatno lupati glavu iskoristio sam je. Octavia je moj izbor poshto cenim da auto i sluzi necemu. Mnogo puta sam cuo kako se drushtvo vozilo u gepeku karavana jer nije bilo vishe motorizovanog ljudstva. Mozda me malo precenjujete shto se tice Delte i poznavanja modela. Meni je ideja da auto ima svrhu, da malo troshi , da bude pouzdan, dakle bitnije su mi skrivene stvari. Nisam operisan od LEPOG DIZAJNA, ali to mi je sekundarno.
P.S. Pazario bih ja Porsche 356A :wink: da mi je ostalo kesha, ALI... :roll:
 
Candyman:
Espanol:
Kod 356A možeš lepo da se švercuješ. Pazariš za 300- 400 Evrića "bubu", malo je rastegliš, upljeskaš krov i krila i to ti je to. Što se tiče motora niko ne može da te provali. Na "iberturi" (oko 4000 obrtaja) oba trokoću isto. :lol: :lol: :lol:
Mozda Vashi talijani tako rade. Cekic u ruke i peglaj autic. :lol:
Ali od toga uvek ispadne AUTIĆ!!! :lol:
 
Espanol:
Strajder:
Gospodo, Quattroporte mozete voziti za 25k samo u masti (unfortunately)-znaci skrecete sa teme... Espanol tvoj izbor kao iskusnijeg kolege koji je mnogo toga probao jos ne videsmo...nezanimljiva tema, cvrsto si na zemlji ili je mala lova u pitanju...(a ni ostali se bas ne polomise) :?
Dobaciću ja svoj izbor za tu "svoticu". Može tu koješta da se napravi. Naravno, bez japanskih terenaca.:wink:
 
Espanol:
Espanol:
Strajder:
Gospodo, Quattroporte mozete voziti za 25k samo u masti (unfortunately)-znaci skrecete sa teme... Espanol tvoj izbor kao iskusnijeg kolege koji je mnogo toga probao jos ne videsmo...nezanimljiva tema, cvrsto si na zemlji ili je mala lova u pitanju...(a ni ostali se bas ne polomise) :?
Dobaciću ja svoj izbor za tu "svoticu". Može tu koješta da se napravi. Naravno, bez japanskih terenaca.:wink:
pozitivna iskustva sa Japancima stecena jos uz dobijanje dozvole se ne daju tako lako izbrisati...zaljubljenost u Italiju je nesto drugo (ne samo automobili vec i kultura, arhitektura, kuhinja itd.)...polovan terenac tu mora biti, a sta drugo osim Japanca mogu uzeti u ovom slucaju...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top